Friday, 17 Nov 2017

I Raciborski Nocny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Dodatkowe informacje:

Drużyny, które wystąpią w czapkach św. Mikołaja otrzymają rabat na wpisowe (50 zł).

W trakcie trwania turnieju organizator zapewnia ciepły posiłek.

Wszystkie chętne drużyny serdecznie zapraszamy!!


Thursday, 16 Nov 2017

Zapowiedź piątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana piąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i JP Telebim. Niewątpliwym faworytem będzie Enter, który wygrał w tym sezonie wszystkie trzy mecze. Natomiast JP Telebim nie potrafi znaleźć optymalnego ustawienia, czego efektem są aż cztery porażki. Równolegle odbędzie się spotkanie z udziałem CKZiU i Leśnej Perły. Zdecydowanym faworytem będą obrońcy tytułu, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem słabszego rywala. O godzinie 10:30 na parkiecie pojawią się Omerta i MUKS. Również i ten mecz ma swojego faworyta, którym powinna być drużyna Omerty. Jednak MUKS w tym sezonie jest nieobliczalny i może się pokusić o sprawienie niespodzianki. Równolegle zmierzą się ze sobą Eko-Okna i Złotnik Chrzanowski. Eko-Okna po dwóch zwycięstwach z rzędu będą chciały podtrzymać zwycięską passę. Natomiast Złotnik Chrzanowski cały czas czeka na zdobycie pierwszych punktów w sezonie. O godzinie 12 odbędzie się hit kolejki z udziałem Nowin i Lunatyków. Lunatycy są jak do tej pory niepokonani w lidze i zajmują pierwsze miejsce w tabeli, natomiast Nowiny przegrały tylko z Leśną Perłą i zajmują odległą szóstą lokatę. W poprzednim sezonie drużyny spotykały się czterokrotnie z czego dwa mecze kończyły się tie-breakami na korzyść Lunatyków. Nowiny wygrały tylko raz w rundzie rewanżowej 3:1. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja w tej parze. Równolegle odbędzie się kolejny mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Volleyball Sisters i Pivexin. Zdecydowanym faworytem będą obrończynie tytułu, które w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonały Volleyball Sisters za trzy punkty. Pauzują drużyny: Złotnik, Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły piątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – JP Telebim 13 (3:0)

9:00 CKZiU Nr 1 – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

10:30 Omerta-Northern – MUKS Jedynka Baborów (3:1)

10:30 Eko-Okna – Złotnik Chrzanowski (b/d)

12:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Lunatycy (2:3)

12:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 07 Nov 2017

Zwycięstwa faworytów i tie-break w meczu Omerty z JP Telebim.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czwartej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Omerty z JP Telebim. Omerta dobrze rozpoczęła spotkanie i od początku pierwszego seta prowadziła kilkoma punktami aż do stanu 22:19. Wtedy ich gra się całkowicie załamała, co wykorzystali gracze JP Telebim i to oni wygrali seta 25:23. Drugi set również przebiegał pod dyktando Omerty, która tym razem nie wypuściła go z rąk i pewnie wygrała 25:19. W trzecim secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do stanu 15:15. Wtedy dwie serie punktów padły łupem JP Telebim i na tablicy wyników zrobiło się 23:16. Takiej przewagi nie mogli zmarnować i ponownie objęli prowadzenie w meczu (25:18). Czwarta partii również była bardzo zacięta tylko do połowy (12:11 dla Omerty). Później minimalną przewagę zaczęła uzyskiwać Omerta, a JP nie potrafiło dognić rywala. W efekcie wygrana Omerty 25:21, która doprowadziła do tie-breaka. W nim oba zespoły grały niezwykle walczenie. Dopiero po zmianie stron JP Telebim wyszło na prowadzenie 13:10 i wydawało się, że wszystko zbliża się ku końcowi. Nic bardziej mylnego, bo Omerta szybko odrobiła trzypunktową stratę i gra toczyła się na przewagi. Zarówno jedna jak i druga drużyna miały swoje szanse na wygranie meczu. Stało się tak dopiero za ósmą piłką meczową, która padła łupem Omerty i set zakończył się wynikiem 22:20. Omerta odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo, natomiast JP Telebim na swoją wygraną musi jeszcze poczekać.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter po zaciętym meczu bez straty seta pokonał CKZiU (25:23, 27:25, 25:22). Eko-Okna wygrywają swój drugi pojedynek w lidze z niżej notowaną drużyną MUKS Jedynki Baborów 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:19). W drugim ciekawie zapowiadającym się pojedynku Nowiny bez problemów ograły Złotnika 3:0 (23, 16, 16). Lunatycy równie szybko rozprawili się ze Złotnikiem Chrzanowski i wygrali 3:0 (21, 22, 19).

Po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy oglądać dwa mecze ligi kobiet podczas jednej kolejki. O 9:00 Volleyball Sisters podejmowały nową drużynę TKKF Jastrząb. Zdecydowanie lepiej zagrał beniaminek, który wygrał 3:0 (21, 23, 22), jednak każdy z setów kończył się wynikiem powyżej dwudziestego punktu. Następnie o 10:30 zaplanowany był mecz TKKFu Jastrząb z obecnymi mistrzyniami ligi, drużyną Pivexinu. Zmęczenie Jastrzębianek dało o sobie znać w dwóch pierwszych setach, które przegrały do 18 i 20. W trzeciej partii zawodniczki Pivexinu zagrały za bardzo rozluźnione, czego efektem było ożywienie gry przyjezdnych i wygrana do 23. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana i gra toczyła się na przewagi. Jednak jak na mistrzynie przystało końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając seta 29:27 i całe spotkanie 3:1.W ten sposób Pivexin został liderem tabeli Ligi Kobiet i ma do dokończenia jeszcze jedno spotkanie. Tabelę zamyka Inbras Lejdis, który tym razem pauzował.

W lidze męskiej na prowadzeniu umocnili się Lunatycy, którzy mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiej Leśnej Perły i trzeciego Entera. Są to jedyne niepokonane zespoły w sezonie. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka MUKS Jedynka Baborów i Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czwartej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (19.11.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek Lunatyków z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 03 Nov 2017

Zapowiedź czwartej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana czwarta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i CKZiU. Faworytem będzie Enter, który wygrał do tej pory oba spotkania za trzy punkty. CKZiU natomiast najpierw wygrało ze Złotnikiem Chrzanowskim 3:0, a następnie przegrało z Nowinami 0:3. W poprzednim sezonie Enter bez problemów pokonał CKZiU 3:0. Równolegle zaplanowano pierwszy tego dnia mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak nowa drużyna z Jastrzębia zaprezentuje się na tle raciborskich drużyn... Bo przecież o godzinie 10:30 TKKF Jastrząb rozegra jeszcze jedno spotkanie, a ich przeciwnikiem będą obrończynie tytułu, zespół Pivexinu. Równolegle odbędzie się pierwszy ciekawie zapowiadający się pojedynek tego dnia pomiędzy Omertą a JP Telebim. Oba zespoły w poprzednim sezonie spotykały się czterokrotnie, a każda z drużyn wygrała po dwa mecze. Szykuje się zatem zacięta walka pomiędzy tymi drużynami. O godzinie 12:00 rozpocznie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Nowinami i Złotnikiem. Faworytem wydają się być Nowiny, jednak Złotnik aktualnie jest wyżej notowany i nie przegrał jeszcze w tym sezonie. W poprzednim sezonie zdecydowanie lepsze okazały się Nowiny, która wygrały 3:0. Równolegle rozpocznie się spotkanie pomiędzy Eko-Oknami i MUKS Jedynką Baborów. Biorąc pod uwagę układ tabeli to faworytem będą Eko-Okna, jednak MUKS to nieobliczalna drużyna, która może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Na koniec o godzinie 13:30 zmierzą się Lunatycy i Złotnik Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy nie powinni mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Pauzują drużyny: Leśna Perła i Inbras Lejdis. Poniżej przedstawiamy szczegóły czwartej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – CKZiU Nr 1 (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (b/d)

10:30 Omerta-Northern – JP Telebim 13 (1:3)

10:30 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (b/d)

12:00 Eko-Okna – MUKS Jedynka Baborów (b/d)

12:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Złotnik (3:0)

13:30 Lunatycy – Złotnik Chrzanowski (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 01 Nov 2017

Historyczny triumf Eko-Okien, derby dla Złotnika. Podsumowanie trzeciej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzeciej kolejki JP Telebim RLPS.

Meczem otwarcia trzeciej kolejki było spotkanie Entera z Omertą. Enter pojawił się zaledwie w pięcioosobowym składzie. Mimo tego nie przeszkodziło im to żeby zgarnąć pełną pulę. Dało się zauważyć w trakcie trwania rywalizacji, że największym problemem Entera była koncentracja na własnej grze. Szczególnie w drugim secie przegranym zresztą do 18. W czwartej odsłonie Enter wraca do swojej, normalnej dyspozycji i stawia kropkę nad „i” wygrywając 3:1.

Równolegle rozgrywany był mecz Eko-Okna z JP Telebim. Pierwszy set to od początku do końca dobra gra Eko-Okien czego efektem była wygrana 25:20. W drugim secie brak koncentracji zrobił swoje co wykorzystali gracze JP Telebim i szybko doprowadzili do wyrównania w meczu (25:18). Trzeci i czwarty set było bardzo zacięte i wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Więcej szczęścia było tego dnia po stronie Eko-Okien, które wygrały do 23 i 22 i zapisały historyczne zwycięstwo w lidze.

O 10:30 rozpoczął się mecz, zapowiadany jako hit kolejki pomiędzy Mistrzem Ligi, Leśną Perłą Damons Rybnik, a Nowinami.pl. Niestety tylko na zapowiedziach się skończyło. Nowiny dostają tęgie lanie w tym meczu (13, 17, 19). Nie funkcjonował właściwie żaden element, a samym atakującym jako jedyną opcją w ataku nie da się wygrać z takim rywalem. Niedokładność, nieskuteczność, brak asekuracji w obronie, to tylko niektóre z błędów Nowin. Rybniczanie zagrali z żelazną konsekwencją, znakomicie na siatce w elemencie bloku. Szczególnie był to dobry mecz środkowych Leśnej Perły. W kilku ustawieniach ich blok był nie do sforsowania. Mierzona, prosta zagrywka siała popłoch wśród przyjmujących Nowin. Choć początki setów należały do Nowin, to później cała ich gra się załamywała.

Równolegle miało się odbyć spotkanie Lunatyków z MUKS Jedynką Baborów. Do starcia jednak nie doszło, ponieważ MUKS ze względu na problemy kadrowe oddał mecz walkowerem. Z tego względu na boisku nieco wcześniej pojawiły się ekipy Złotnika i Złotnika Chrzanowski. Pierwsza partia pokazała, że derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami i są bardzo zacięte. Wygrana 27:25 Chrzanowskiego była lekkim zaskoczeniem. W drugim secie role się odwróciły i tym razem w grze na przewagi lepszy okazał się Złotnik wygrywając w takim samym stosunku (27:25). Jednak w dwóch pozostałych setach Złotnik nie pozostawił złudzeń pewnie wygrywając 25:19 i 25:21, zapisując na swoje konto kolejne zwycięstwo tym razem 3:1.

Na koniec odbyło się spotkanie Ligi Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a Inbras Lejdis. Może nie stojący na jakimś niebotycznym poziomie, ale trzeba oddać, że obie drużyny walczyły bardzo dzielnie prawie przez dwie godziny. Drużyny wygrywały sety naprzemiennie, a dwukrotnie w meczu prowadził Volleball Sisters. Nie udało się jednak zakończyć spotkania za trzy punkty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki Volleyball Sisters, które pewnie wygrały 15:9 i całe spotkanie 3:2. Volleyball Sisters w nowych strojach i jakby nie patrzeć, z nową jakością gry. W obu zespołach widać liderki, które ciągną atak, jednak muszą jeszcze popracować nad jakością rozegrania i umiejętnością wykorzystania potencjału swoich liderek. W porównaniu do poprzedniego sezonu widać, że pojawiła się niezła gra w obronie i blok.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostali Lunatycy, którzy o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Złotnik. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski i MUKS Jedynka Baborów.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzeciej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (5.11.2017). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Złotnika z Nowinami oraz Omerty z JP Telebim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 27 Oct 2017

Zapowiedź trzeciej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana trzecia kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i Omertą. Faworytem będzie Enter, który w pierwszej kolejce pokonał Eko-Okna 3:0. Omerta natomiast najpierw przegrała z Lunatykami 3:0, a następnie wygrała z Eko-Oknami 3:2. W poprzednim sezonie Enter bez problemów pokonał Omertę 3:0. Równolegle odbędzie się pierwszy ciekawie zapowiadający się pojedynek tego dnia pomiędzy Eko-Oknami a JP Telebim. Oba zespoły w tym sezonie nie wygrały jeszcze meczu. Eko-Okna przegrały z Enterem i Omertą, a JP Telebim przegrał ze Złotnikiem i Lunatykami. Szykuje się zatem zacięta walka o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. O godzinie 10:30 rozpocznie się kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Nowinami i Leśną Perłą. Faworytem wydaje się być Leśna Perła, jednak Nowiny to przebudowany zespół, który może się pokusić o sprawienie niespodzianki. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza okazała się Leśna Perła, która nie oddała przeciwnikowi choćby seta. Równolegle miało się odbyć spotkanie z udziałem Lunatyków i MUKS Jedynki Baborów, jednak z powodu problemów kadrowych drużyna z Baborowa oddała mecz walkowerem. W ten sposób nie o godzinie 12:00, a o 10:30 rozpocznie się derbowy pojedynek pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i Złotnikiem. Niewątpliwym faworytem będzie wyżej notowany Złotnik, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał Chrzanowskiego bez straty seta. Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Volleyball Sisters (dawny Akronis) oraz Inbras Lejdis. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się aż pięć razy, z czego cztery mecze wygrał Inbras, a stosunek setów wynosi 11:5 na korzyść Inbrasu. Pauzują drużyny: CKZiU Nr 1, TKKF Jastrząb i Pivexin. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzeciej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Omerta-Northern (3:0)

9:00 Eko-Okna – JP Telebim 13 (b/d)

10:30 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

walkower Lunatycy – MUKS Jedynka Baborów 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Złotnik (0:3)

12:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 18 Oct 2017

Dwa tie-breaki i przerwany mecz. Podsumowanie drugiej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze drugiej kolejki JP Telebim RLPS.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom pojedynek pomiędzy Eko-Oknami a Omertą. Pierwszy set to dobra gra Omerty, która szybko wyszła na prowadzenie 9:1. Z czasem przewaga topniała, jednak ostatecznie wystarczyło to do wygrania seta 25:23. W drugim secie role się odwróciły i to Eko-Okna kontrolowały sytuacje na boisko pewnie wygrywając do 20. W trzeciej partii oba zespoły grały nerwowo i nierówno zdobywając punkty seriami. W końcówce gra toczyła się na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowali gracze Eko-Okien, którzy wygrali seta 26:24. W czwartym secie obie drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Tym razem w końcówce górę wzięło doświadczenie Omerty, która wygrała seta 25:23 doprowadzając do wyrównania. Początek tie-breaka był wyrównany, jednak przy zmianie stron to Omerta prowadziła 8:5. Gra punkt za punkt doprowadziła ich do pierwszego zwycięstwa w sezonie, a set zakończył się wynikiem 15:12. Eko-Okna muszą jeszcze poczekać na historyczne zwycięstwo w lidze.

Równie ciekawie było w starciu Złotnika z MUKS Jedynką Baborów, która przystąpiła do meczu w pięcioosobowym składzie. Pierwsza partia to dobra gra Złotnika i pewne zwycięstwo 25:19. Druga odsłona pokazała, że przyjezdni tak szybko się nie poddadzą, a mecz Złotnikowi sam się nie wygra. Złotnik szybko został sprowadzony na ziemię, gdy MUKS pewnie wygrał drugiego seta do 14! Trzeci set był bardzo wyrównany tylko do połowy. Później dominował już tylko Złotnik (23:16) i tylko rozluźnienie w końcówce spowodowało, że set zakończył się wynikiem 25:21. W czwartej partii obie drużyny zdobywały punkty seriami, co doprowadziło do emocjonującej końcówki. Złotnik miał piłkę meczową (24:23), której nie wykorzystał, a później przegrał dwie akcje z rzędu i set zakończył się wynikiem 24:26. Podrażniony takim obrotem spraw Złotnik szybko uzyskał przewagę w tie-breaku 6:2, co podłamało graczy MUKSu, a może po prostu zabrakło im sił. Złotnik pewnie wygrywał seta 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny bez większych problemów pokonały CKZiU 3:0 (26, 20, 16). Złotnik Chrzanowski pokazał się z bardzo dobrej strony wygrywając seta (26:24) z Leśną Perłą, w której przy prowadzeniu 2:0 (do 20 i 19) wkradło się zbyt duże rozluźnienie. W czwartej partii Leśna Perła powróciła do swojej dyspozycji i pewnie wygrała 25:18. Lunatycy w trzech setach pokonali JP Telebim (25:19, 27:25, 25:23), jednak dwie partie były bardzo zacięte i wszystko decydowało się w końcówkach, które tego dnia należały do Lunatyków.

Mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i Inbras Lejdis został przerwany przy stanie 2:0 (25:11, 25:18) dla Pivexinu z przyczyn niezależnych od organizatora. Jak ustaliły drużyny mecz zostanie dokończony w rundzie rewanżowej.

W lidze męskiej na prowadzeniu znajdują się Lunatycy, którzy o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Złotnik. Tabelę zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań drugiej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (29.10.2017). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Nowin z Leśną Perłą oraz Eko-Okna z JP Telebim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 12 Oct 2017

Zapowiedź drugiej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana druga kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Już o godzinie 9 rozpocznie się pierwszy taki pojedynek pomiędzy Eko-Oknami i Omertą. W pierwszej kolejce oba zespoły doznały bolesnych porażek. Eko-Okna przegrały z Enterem, a Omerta z Lunatykami. Będzie to starcie młodości z doświadczeniem, więc każdy wynik jest możliwy. Równolegle odbędzie się spotkanie Nowin z CKZiU. Tutaj zdecydowanym faworytem będą Nowiny, które zostały mocno przebudowane i będzie to ich pierwszy mecz w sezonie (pauza w pierwszej kolejce). W poprzednim sezonie Nowiny pokonały CKZiU 3:1. O godzinie 10:30 rozpocznie się mecz z udziałem Złotnika i MUKS Jedynki Baborów. Faworytem wydaje się być bardziej doświadczony Złotnik, jednak młodzież z Baborowa na pewno tanio skóry nie sprzeda. Równolegle rozpocznie się spotkanie pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i Leśną Perłą. Rybniczanie powinni odnieść kolejne zwycięstwo z niżej notowanym przeciwnikiem. O godzinie 12 zaplanowano kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Lunatykami i JP Telebim. JP Telebim, w którym również doszło do wielu zmian w składzie w pierwszej kolejce przegrał 3:2 ze Złotnikiem pomimo, że prowadził już 2:0 w setach. Na pewno stać ich, żeby powalczyć z Lunatykami o sprawienie niespodzianki. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się dwukrotnie i oba mecze wygrali Lunatycy 3:1 i to stawia ich w roli faworyta. Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Pivexin oraz Inbras Lejdis. Obrończynie tytułu nie powinny mieć problemów z pokonaniem rywalek, które w poprzednim sezonie nie ugrały nawet seta z drużyną Pivexinu. Pauzują drużyny: Enter El-Bis Instal, Akronis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły drugiej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Eko-Okna – Omerta-Northern (b/d)

9:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – CKZiU Nr 1 (3:1)

10:30 Złotnik – MUKS Jedynka Baborów (3:1)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Lunatycy – JP Telebim 13 (3:1)

12:00 Liga Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – Inbras Lejdis (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 03 Oct 2017

Wygrane faworytów w trzech setach, Złotnik uciekł spod „topora”.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja 21 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która podobnie jak w poprzednim sezonie będzie się nazywała JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie JP Telebim ze Złotnikiem. Telebimy w nowym zestawieniu, bez kilku podstawowych graczy. Interesująco się to zapowiadało. JP Telebim wszedł w mecz jak burza, wygrywając łatwo dwa pierwsze sety do 20. Skuteczny atak, w urozmaiconej formie pozwolił na spokojne prowadzenie gry. W trzecim secie po stronie Telebimów boisko opuszcza podstawowy gracz, a szeregi Złotników wzmacnia podstawowy przyjmujący. Te zmiany miały kolosalny wpływ na przebieg dalszej gry. Złotnik uspokaja przyjęcie i wzmacnia siłę ataku w efekcie wygrywając trzeciego seta do 20. Czwarta partii również pada łupem Złotników, którzy doprowadzili do tie-breaka, w którym grała już tylko jedna drużyna. Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Stara, siatkarska prawda znów się sprawdziła i to Złotnik zapisał pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na swoim koncie.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji i kończyły się w trzech setach. W drugim ciekawie zapowiadającym się pojedynku Enter niespodziewanie łatwo pokonał Eko-Okna 3:0 (18, 18, 17). Lunatycy równie szybko rozprawili się z Omertą i wygrali 3:0 (17, 15, 16). Leśna Perła w pięcioosobowym składzie okazała się lepsza od MUKS Jedynki Baborów wygrywając 3:0 (15, 14, 20). CKZiU pewnie ograło Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (14, 20, 14).

Mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Akronisem i TKKF Jastrząb został przełożony na inny termin.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (15.10.2017). Ciekawie zapowiadają się spotkania JP Telebim z Lunatykami oraz Eko-Okna z Omertą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Monday, 02 Oct 2017

Spotkanie kapitanów drużyn JP Telebim RLPS!

Informujemy, że dzisiaj tj. 2.10.2017 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Piwiarni Warecka. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa.


Thursday, 28 Sep 2017

Rozpoczęcie sezonu już w niedzielę w Arena Rafako. Zapowiedź pierwszej kolejki spotkań.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana pierwsza kolejka kolejnej edycji Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. W tym sezonie wszystkie mecze będą rozgrywane w hali Arena Rafako. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Już o godzinie 9 rozpocznie się pierwszy taki pojedynek pomiędzy Enterem i beniaminkiem Eko-Okna. Nowy zespół został zbudowany z zawodników różnych drużyn, którzy jednocześnie są pracownikami firmy Eko-Okna i chcą przygotowywać się do turniejów zakładów pracy jakie m.in. rozgrywane są w Raciborzu. Mieliśmy możliwość oglądać ich umiejętności w tegorocznym turnieju w Raciborzu, w którym bez większych problemów odnieśli zwycięstwo. Będą zatem wymagającym rywalem dla utytułowanej drużyny Entera. Równolegle odbędzie się spotkanie Lunatyków z Omertą. Tutaj zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie ograli Omertę bez straty seta. O godzinie 10:30 rozpocznie się mecz z udziałem pierwszej i ostatniej drużyny poprzedniego sezonu, czyli Leśnej Perły z MUKS Jedynką Baborów. Zdecydowanym faworytem będą mistrzowie ligi, a każdy inny wynik jak 3:0 będzie niespodzianką. Równolegle rozpocznie się kolejny emocjonujący pojedynek pomiędzy JP Telebim i Złotnikiem. Oba zespoły prezentują podobny poziom, co pokazuje wynik z poprzedniego sezonu, w którym to Złotnik okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Zobaczymy jak oba zespoły zaprezentują się po dokonaniu roszad w składach. O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i CKZiU. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się trzykrotnie i wszystkie mecze wygrało CKZiU. Czy tym razem będzie stać Złotnika by w końcu zwyciężyć? Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Akronis oraz nowy zespół TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak zaprezentują się przyjezdne na tle ostatniej drużyny poprzedniego sezonu. Pauzują drużyny: Nowiny.pl Silesia Lubomia, Pivexin Akademia Fitness, Inbras Lejdis. Poniżej przedstawiamy szczegóły pierwszej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna (b/d)

9:00 Lunatycy – Omerta-Northern (3:0)

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

10:30 Złotnik – JP Telebim 13 (3:2)

12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1 (1:3)

Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb (przełożony)

Jakie będą wyniki na inaugurację kolejnego sezonu RLPS? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy terminarz rozgrywek w sezonie 2017/2018 jest do pobrania w zakładce "Terminarz".


Friday, 22 Sep 2017

Znamy już wszystkie drużyny 21 edycji JP Telebim RLPS.

W obecnym sezonie do ligi zgłosiło się 11 drużyn męskich i 4 żeńskie. Do ligi mężczyzn zgłosiło się dziesięć zespołów z poprzedniego sezonu: Enter El-Bis Instal, Nowiny.pl Silesia Lubomia, MUKS Jedynka Baborów, Złotnik Chrzanowski, Lunatycy, JP Telebim 13, Omerta-Northern i CKZiU Nr 1, Złotnik, Leśna Perła Damons Rybnik. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół AiR Teamu, natomiast zastąpiła ich nowa ekipa Eko-Okna. W Składzie ligi kobiet również nastąpiły zmiany. W lidze pozostały: Pivexin Akademia Fitness RehaFix, Inbras Lejdis, Akronis. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół KKS Rybnik, natomiast zastąpiła ich nowa drużyna TKKF Jastrząb. W sumie w tym sezonie w lidze wystartuje 15 zespołów, a mecze będą rozgrywane w Arenie Rafako. Rozpoczęcie sezonu zaplanowano na 1.10.2017. Poniżej plan gier na pierwszą kolejkę:

9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna

9:00 Lunatycy – Omerta-Northern

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik

10:30 Złotnik – JP Telebim 13

12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1

12:00 Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb

Zapowiedź pierwszej kolejki oraz szczegółowy terminarz rozgrywek w sezonie 2017/2018 będzie dostępny wkrótce.


Thursday, 14 Sep 2017

Spotkanie organizacyjne przed kolejnym sezonem rozgrywek JP Telebim RLPS!

Informujemy, że 18 września 2017 r. o godzinie 20:00 w Piwiarni Warecka odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym m.in. zostanie ustalony system rozgrywek i zostanie rozlosowany terminarz. Rozpoczęcie sezonu zaplanowane jest na 24.09.2017. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa. Nieobecność przedstawiciela będzie równoznaczna z niezgłoszeniem się drużyny do rozgrywek, zatem jeszcze raz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Friday, 01 Sep 2017

Rusza kolejny XXI sezon rozgrywek JP Telebim RLPS!

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem kolejnego sezonu zapraszamy wszystkie zainteresowane drużyny do udziału w rozgrywkach męskich i żeńskich o mistrzostwo Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wpisowe do rozgrywek w tym sezonie wyniesie ok 700zł (drużyny męskie) i ok 500zł (drużyny żeńskie), w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn można dokonać za pośrednictwem e-maila (rlpspoczta@gmail.com) lub telefonicznie pod nr tel. 602396151 (Bolesław Papiernik), 697068243 (Paweł Król) do dnia 17 września 2017 r. Pierwsze spotkanie kapitanów drużyn zaplanowane jest na 18.09.2017.