Friday, 22 Sep 2017

Znamy już wszystkie drużyny 21 edycji JP Telebim RLPS.

W obecnym sezonie do ligi zgłosiło się 11 drużyn męskich i 4 żeńskie. Do ligi mężczyzn zgłosiło się dziesięć zespołów z poprzedniego sezonu: Enter El-Bis Instal, Nowiny.pl Silesia Lubomia, MUKS Jedynka Baborów, Złotnik Chrzanowski, Lunatycy, JP Telebim 13, Omerta-Northern i CKZiU Nr 1, Złotnik, Leśna Perła Damons Rybnik. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół AiR Teamu, natomiast zastąpiła ich nowa ekipa Eko-Okna. W Składzie ligi kobiet również nastąpiły zmiany. W lidze pozostały: Pivexin Akademia Fitness RehaFix, Inbras Lejdis, Akronis. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół KKS Rybnik, natomiast zastąpiła ich nowa drużyna TKKF Jastrząb. W sumie w tym sezonie w lidze wystartuje 15 zespołów, a mecze będą rozgrywane w Arenie Rafako. Rozpoczęcie sezonu zaplanowano na 1.10.2017. Poniżej plan gier na pierwszą kolejkę:

9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna

9:00 Lunatycy – Omerta-Northern

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik

10:30 Złotnik – JP Telebim 13

12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1

12:00 Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb

Zapowiedź pierwszej kolejki oraz szczegółowy terminarz rozgrywek w sezonie 2017/2018 będzie dostępny wkrótce.


Thursday, 14 Sep 2017

Spotkanie organizacyjne przed kolejnym sezonem rozgrywek JP Telebim RLPS!

Informujemy, że 18 września 2017 r. o godzinie 20:00 w Piwiarni Warecka odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym m.in. zostanie ustalony system rozgrywek i zostanie rozlosowany terminarz. Rozpoczęcie sezonu zaplanowane jest na 24.09.2017. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa. Nieobecność przedstawiciela będzie równoznaczna z niezgłoszeniem się drużyny do rozgrywek, zatem jeszcze raz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.


Friday, 01 Sep 2017

Rusza kolejny XXI sezon rozgrywek JP Telebim RLPS!

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem kolejnego sezonu zapraszamy wszystkie zainteresowane drużyny do udziału w rozgrywkach męskich i żeńskich o mistrzostwo Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wpisowe do rozgrywek w tym sezonie wyniesie ok 700zł (drużyny męskie) i ok 500zł (drużyny żeńskie), w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn można dokonać za pośrednictwem e-maila (rlpspoczta@gmail.com) lub telefonicznie pod nr tel. 602396151 (Bolesław Papiernik), 697068243 (Paweł Król) do dnia 17 września 2017 r. Pierwsze spotkanie kapitanów drużyn zaplanowane jest na 18.09.2017.


Tuesday, 30 May 2017

20 lat minęło ... relacja z imprezy 20-lecia istnienia RLPS.

W ostatnią sobotę Raciborska Liga Piłki Siatkowej świętowała 20-lecie istnienia. W ramach imprezy zorganizowane zostały dwa mecze pokazowe. W pierwszym z nich zagrały osoby, których wkład w ligę jest nie do przecenienia, a umowny podział na drużyny „Aktywnych” i „Nieaktywnych” wynikał jedynie z bieżącej aktywności zawodników w lidze. W drugim spotkaniu zagrali wyróżniający się grą w lidze Raciborzanie, a ich rywalami byli zawodnicy RLPS spoza miasta wzmocnieni przez zaproszonych gości (Sebastian Świderski, Jakub Popipwczak). Oba mecze były bardzo zacięte, a o wyniku w większości setów decydowały końcówki. W przerwie między meczami Rada Ligi uhonorowała osoby będące w lidze od powstania czyli przez pełne 20 lat. Pamiątkowe statuetki wręczał kolejny z zaproszonych gości – raciborzanin Dawid Gunia, obecnie zawodnik Cuprum Lublin, który ze względu na przebyty zabieg nie mógł wziąć udziału w meczu pokazowym. Po zakończeniu spotkań zaprezentowano krótki film o historii RLPS zrealizowany przez sponsora tytularnego ligi – JP Telebim przy współpracy z portalem Nowiny.pl. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i zaproszonych gości na mały poczęstunek do Pałacyku Rafako. Organizatorzy korzystając z okazji podziękowali wszystkim zaangażowanym w tworzenie Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Organizacje, którym należą się szczególne podziękowania to:

Urząd Miasta Racibórz na czele z prezydentem M. Lenkiem,

Starostwo Powiatowe w Raciborzu,

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu,

Szkoła Podstawowa nr 18 w Raciborzu,

Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu,

JP Telebim,

ZURB Kapinos-Papiernik,

Nowiny Raciborskie,

Nowiny.pl,

Rafako S.A.,

KS AZS Rafako Racibórz,

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu.


Wyniki i składy meczów pokazowych:

Aktywni – Nieaktywni 2:1 (23:25,25:18,25:23)

Aktywni: Bolesław Papiernik (kpt), Dariusz Besz, Jarosław Chodenko, Bogdan Depta, Grzegorz Dobrzański, Adam Kurpis, Zbigniew Matelski, Marta Myśliwy, Weronika Olszewska, Daniel Siedlok, Cezary Stęc, Andrzej Szafirski, Wiesław Szczygielski,

Nieaktywni: Marek Kurpis (kpt), Sebastian Bogocz, Jerzy Bogusławski, Paulina Janosz, Mirosław Lenk, Janusz Perek, Dorota Prudel, Jan Unger, Andrzej Wolnik,

Raciborzanie – Goście 0:3 (16:25,22:25,23:25)

Raciborzanie: Jakub Michalak (kpt), Kamil Krzanicki, Marek Kuder, Adam Kurpis, Mikołaj Michalak, Przemysław Papiernik, Marcin Ratajczak Mateusz Rusek, Marek Setkowicz, Mateusz Skorupa, Maciej Wroński,

Goście: Karol Mike (kpt), Łukasz Baron, Jarosław Madzia, Łukasz Majenta, Piotr Odrowąż, Jakub Popiwczak, Piotr Ptaszyński, Michał Szafirski, Sebastian Świderski.

Oba spotkania sędziowali p. Jan Kasprowicz i Janusz Lazar.