Friday, 14 Dec 2018

Zapowiedź ósmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ósma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem spotkania będą rozgrywane w Arenie Rafako oraz Szkole Podstawowej Nr 18 przy ulicy Żorskiej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 na Rafako rozpocznie się pierwszy tego dnia mecz Ligi Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsze okazały się zawodniczki z Jastrzębia wygrywając 3:0 i 3:1, a raz triumfował Inbras Lejdis pokonując rywalki 3:1. Równolegle odbędzie się pojedynek na szczycie pomiędzy liderem Leśną Perłą Damons Rybnik a wiceliderem ZOO-MAR Lunatycy. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonany jak dotąd zespół z Rybnika, który w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonał Lunatyków. Najpierw dwa razy w rundzie zasadniczej po 3:0 oraz w wielkim finale po zaciętym boju to Leśna Perła okazała się minimalnie lepsza wygrywając po tie-breaku. O godzinie 9 w Szkole Podstawowej Nr 18 odbędzie się spotkanie pomiędzy beniaminkami rozgrywek SNW Galmet Głubczyce i Agrotim-Na Fali. Faworytem będzie wyżej notowany Agrotim, który w tabeli zajmuje piąte miejsce i o cztery punkty wyprzedza Galmet, który jest na przedostatniej pozycji. O godzinie 10:30 na Rafako odbędzie się drugi mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Feniks Żory a liderem Volleyball Sisters. Faworytem będzie niepokonany zespół Volleyball Sisters, który w dwóch meczach stracił tylko jednego seta. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawie zapowiadający się pojedynek pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group a Enter El-Bis Instal-Mag. Obie drużyny zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w tabeli, a dzielą je cztery punkty. Faworytem na papierze wydaje się być Enter, który w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonał rywala. Obie drużyny spotkały się między innymi w meczu o brąz, w którym to Enter okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 3:0. O godzinie 10:30 w Szkole Podstawowej Nr 18 zaplanowano początek spotkania Złotnik – JP Telebim. Minimalnym faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, jednak warto pamiętać, że Złotnik to bardzo doświadczona drużyna, która w poprzednim sezonie po walce pokonała JP Telebim 3:2. Na koniec o godzinie 12 również w SP18 zaplanowano kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Progress Szkoła Językowa a Omertą-Northern. Tutaj trudno wskazać zdecydowanego faworyta. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą dwa razy i minimalnie lepsza okazała się Omerta wygrywając dwukrotnie 3:2. Szykuje się zatem ciekawe widowisko w tej parze. Poniżej przedstawiamy szczegóły ósmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 (Rafako) Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

9:00 (Rafako) Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy (3:0)

9:00 (SP18) SNW Galmet Głubczyce – Agrotim-Na Fali (b/d)

10:30 (Rafako) Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – Volleyball Sisters (b/d)

10:30 (Rafako) Nowiny.pl Katolik Group – Enter El-Bis Instal-Mag (0:3)

10:30 (SP18) Złotnik – JP Telebim 13 (3:2)

12:00 (SP18) Progress Szkoła Językowa – Omerta-Northern (2:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 05 Dec 2018

Pięć setów w hicie kolejki, JP Telebim pokonał Enter!

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w hicie kolejki pomiędzy ZOO-MAR Lunatycy i Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny pojawiły się na parkiecie w niemal najmocniejszych składach. Lunatycy po zaciętej walce wygrali pierwszego seta na przewagi 26:24. W drugiej odsłonie przez większą część seta prowadziły Nowiny, jednak końcówka w pełni należała do wicemistrzów ligi, którzy od stanu 16:19 oddali rywalom tylko dwa punkty i wygrali seta 25:21 prowadząc już 2:0. Trzecia partia była najbardziej wyrównana i oba zespoły grały niemal punkt za punkt. W końcówce ponownie trzeba było grać na przewagi, ale tym razem więcej szczęścia było po stronie Nowin, które wygrały partię 26:24. Nowiny poszły za ciosem i w czwartym secie nie dali szans rywalom pewnie wygrywając 25:15. Gdy wydawało się, że piąty set będzie już tylko formalnością, stało się coś czego chyba nikt na sali nie mógł przewidzieć. Nowiny przestały grać, co pomogło Lunatykom wydostać się z kryzysu i bezbłędnie rozpocząć tie-breaka wysokim prowadzeniem 6:0. W tym momencie Nowiny chyba pogodziły się z porażką, bo taka przewaga w krótkim secie jest nie do odrobienia. Lunatycy zdominowali tę partię ostatecznie wygrywając 15:5 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków.

Równie ciekawie było w starciu beniaminka rozgrywek zespołu Agrotim-Na Fali, który podejmował Progress Szkoła Językowa. Spotkanie miało podobny przebieg jak mecz Lunatyków z Nowinami. W pierwszym secie od początku do końca prowadził Agrotim pewnie wygrywając 25:19. W drugiej partii gra się wyrównała, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której to Agrotim zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył 26:24 prowadząc już 2:0. W trzecim secie Agrotim był na dobrej drodze do zwycięstwa prowadząc 14:9. Jednak nawet taka przewaga nie gwarantuje zwycięstwa w meczu. Progress wykorzystał rozluźnienie w szeregach rywala, szybko odrobił stratę (15:15) a następnie wyszedł na prowadzenie nie oddając go do końca seta (25:21). W czwartej odsłonie żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć a każda przewaga była szybko niwelowana. Przy stanie 20:20 Agrtoim nagle stanął w miejscu, a Progress zdobywając pięć punktów z rzędu (25:20) doprowadził do tie-breaka. W nim od początku Agrotim narzucił swój rytm gry i do końca nie oddał prowadzenia pewnie wygrywając 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP mecz został wybrany Rafał Kosmala z Agrotimu.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Leśna Perła Damons Rybnik bez problemów pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (10, 16, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. Omerta-Northern 3:1 pokonała Złotnika, który tylko w pierwszej partii okazał się lepszy, wygrywając ją na przewagi 26:24. Jednak w kolejnych trzech setach to Omerta miała więcej szczęścia i okazała się minimalnie lepsza wygrywając odpowiednio do 23, 24 i 22. MVP meczu został wybrany Michał Dmitruk z Omerty. W ostatnim meczu kolejki JP Telebim podejmował osłabiony tego dnia Enter El-Bis Instal-Mag. Pierwsze dwa sety padły łupem JP Telebim, który zwyciężył do 23 oraz 14 i był blisko sprawienia ogromnej sensacji. Jednak w trzeciej partii do głosu doszli gracze Entera, którzy łatwo wygrali seta 25:18 pozostając nadal w grze. To co nie udało się w trzeciej odsłonie udało się w czwartej i to JP Telebim wygrywając na przewagi 26:24 odniósł niespodziewane zwycięstwo nad Enterem 3:1. Nagrodę MVP otrzymał Marek Kurczyk z JP Telebim.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (21pkt), która już o pięć punktów wyprzedza Lunatyków (16pkt), którzy dzięki wygranej z Nowinami awansowali na drugie miejsce w tabeli. Trzecie miejsce zajmują Nowiny (15pkt), a czwarte Enter (11pkt). Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (16.12.2018). Ciekawie zapowiadają się pojedynki na szczycie pomiędzy Leśną Perła i Lunatykami oraz Nowinami i Enterem.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 30 Nov 2018

Zapowiedź siódmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana siódma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i liderem rozgrywek Leśną Perłą Damons Rybnik. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która nie powinna mieć problemów z pokonaniem rywala. Równolegle odbędzie ciekawy pojedynek pomiędzy Progress Szkoła Językowa i Agrotim Na-Fali. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli z taką samą ilością punktów. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 10:30 zaplanowano hit kolejki z udziałem zespołów Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. Oba zespoły zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli i mają taką samą liczbę punktów. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą dwa razy i dwukrotnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy po zaciętych meczach wygrywali w tie-breakach na przewagi. Zapowiadają się więc duże emocje w tym pojedynku. Równolegle rozpocznie się kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Złotnikiem a Omertą-Northern. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli, a dzieli je zaledwie punkt na korzyść Złotnika. W poprzednim sezonie zespoły grały ze sobą trzy razy, jedno spotkanie wygrała Omerta 3:0, a dwa mecze wygrał Złotnik (3:0 i 3:1). Kto wygra tym razem? O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy JP Telebim i Enter El-Bis Instal-Mag. Zdecydowanym faworytem będzie wyżej notowany Enter, który w ostatnim sezonie bez problemów pokonał rywala 3:0. Liga Kobiet w tej kolejce pauzuje. Poniżej przedstawiamy szczegóły siódmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Leśna Perła Damons Rybnik (b/d)

9:00 Progress Szkoła Językowa – Agrotim Na Fali (b/d)

10:30 Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy (2:3)

10:30 Złotnik – Omerta-Northern (0:3)

12:00 JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 28 Nov 2018

Szósta kolejka bez emocji, faworyci zgarnęli komplet punktów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano jedno spotkanie w Lidze Kobiet, gdzie PV Volley Krapkowice podejmował CKZiU Inbras Lejdis. Po jednostronnym spotkaniu przyjezdne odniosły pierwsze zwycięstwo w lidze pokonując rywalki 3:0 (15, 16, 19). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Magdalena Szczygielska. PV Volley Krapkowice dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli, natomiast Inbras Lejdis nadal zamyka stawkę.

Spotkania w lidze męskiej również nie przyniosły kibicom wielu emocji. Progress Szkoła Językowa pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (18, 17, 22). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Kamil Krzanicki. ZOO-MAR Lunatycy niespodziewanie przegrali pierwszego seta 24:26, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając do 13, 18 i 19 zakończyli mecz wynikiem 3:1. MVP meczu otrzymał Mikołaj Sarnecki. W hicie kolejki pomiędzy Leśną Perła Damons Rybnik i Nowiny.pl Katolik Group zabrakło emocji i tylko na zapowiedziach się skończyło. Leśna Perła bez straty seta pokonała Nowiny ( w setach do 21, 21, 18), a najlepszym graczem spotkania został Kamil Rauza. Agrotim Na-Fali w łatwy sposób ograła Złotnika 3:0 (23, 19, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Łukasz Kołodziej. Enter El-Bis Instal-Mag po przegranym pierwszym secie 19:25 z Omertą-Northern, wrócił do swojej dobrej gry i nie dał szans rywalom w kolejnych trzech setach wygrywając odpowiednio do 12, 17 i 21 kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Mateusz Rusek z Entera.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (18pkt), która już o cztery punkty wyprzedza drugie Nowiny (14pkt) i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w sezonie. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (14pkt), którzy zrównali się punktami z Nowinami. Tabelę zamyka Omerta.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (2.12.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Lunatykami i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Tuesday, 27 Nov 2018

II Raciborski Nocny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Dodatkowe informacje:

Drużyny, które wystąpią w czapkach św. Mikołaja otrzymają rabat na wpisowe (50 zł).

W trakcie trwania turnieju organizator zapewnia ciepły posiłek.

Wszystkie chętne drużyny serdecznie zapraszamy!!


Thursday, 22 Nov 2018

Zapowiedź szóstej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana szósta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie Ligi Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Trudno wskazać faworyta w tej parze, ponieważ oba zespoły po dwóch kolejkach nie wygrały jeszcze meczu i mają na swoim koncie po jednym punkcie. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Progess Szkoła Językowa. Obie drużyny zajmują miejsca w środkowej części tabeli, a dzieli je zaledwie punkt na korzyść Galmetu. O godzinie 10:30 zaplanowano mecz z udziałem JP Telebim i ZOO-MAR Lunatycy. Zdecydowanym faworytem będą wyżej notowani Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie bez problemów pokonali rywala 3:0. Równolegle odbędzie się hit kolejki, a jednocześnie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą Damons Rybnik a Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny są do tej pory niepokonane w lidze i zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a dzieli je tylko punkt. Faworytem tego starcia będzie Leśna Perła, która w dwuletniej historii ligi nie straciła jeszcze seta z zespołem Nowin. A przypomnijmy, że drużyny grały ze sobą już sześć razy. Jednak Nowiny w tym sezonie to zupełnie inny zespół, który stać na sprawienie niespodzianki. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 12 rozpocznie się mecz pomiędzy Złotnikiem i Agrotim-Na Fali. Minimalnym faworytem będzie Agrotim, który zajmuje wyższe miejsce w tabeli, ale tylko o punkt wyprzedza swojego rywala. Równolegle zaplanowano spotkanie, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. Zdecydowanym faworytem wydaje się być wyżej notowany Enter, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał Omertę 3:1. Poniżej przedstawiamy szczegóły szóstej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (b/d)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Progress Szkoła Językowa (b/d)

10:30 JP Telebim 13 – ZOO-MAR Lunatycy (0:3)

10:30 Nowiny.pl Katolik Group – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Złotnik – Agrotim-Na Fali (b/d)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Omerta-Northern (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 19 Nov 2018

Aktualizacja terminarza rozgrywek JP Telebim RLPS!

Informujemy, że w zakładce „Terminarz” jest już dostępny zaktualizowany plan gier na pozostałą część sezonu. Zmiany dotyczą w szczególności szóstej kolejki (25.11.2018) oraz ósmej (16.12.2018). Prosimy wszystkich o zapoznanie się z nowym terminarzem.


Wednesday, 14 Nov 2018

Wygrane faworytów za trzy punkty, tie-break w meczu Ligi Kobiet.

W ostatnią niedzielę w Szkole Podstawowej Nr 18 rozegrano mecze piątej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia najciekawsze spotkanie odbyło się w Lidze Kobiet, gdzie ALSK Feniks Żory podejmował CKZiU Inbras Lejdis. Po łatwo wygranym pierwszym secie przez Inbras 25:16, w drugiej partii gra się wyrównała, a drużyny zdobywały punkty seriami. W końcówce swoją szansę na zwycięstwo miały zawodniczki Inbras, jednak jej nie wykorzystały i ostatecznie przegrały na przewagi 26:28. Od początku trzeciego seta to Inbras miał przewagę, którą stopniowo powiększał. W końcówce seta zerwały się jeszcze do odrabiania strat zawodniczki z Żor (17:24), jednak przewaga okazała się zbyt duża i to Inbras wygrał partię 25:22. W czwartej odsłonie to Feniks Żory przez dłuższą część prowadził kilkoma punktami. Tym razem udała się pogoń i to Inbras doszedł rywalki na 21:21. Jednak to było wszystko na co tego dnia było stać Inbras. Feniks Żory wygrał seta 25:21 doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim niesamowitą serią popisały się przyjezdne, które wygrały jedenaście akcji z rzędu (11:0), dominując w każdym elemencie gry na boisku. Ostatecznie Feniks Żory zakończył tie-breaka rekordowym wynikiem 15:2 i odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze 3:2. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Aleksandra Tlatlik. Po dwóch kolejkach w Lidze Kobiet na prowadzeniu znajduje się Volleyball Sisters, które o punkt wyprzedza drugi TKKF Jastrząb. Tabelę z jednym punktem zamykają PV Volley Krapkowice oraz Inbras Lejdis.

Spotkania w lidze męskiej nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny Katolik Group rozbiły SNW Galmet Głubczyce 3:0 (7, 11, 14). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Michał Konsek. Progress Szkoła Językowa odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, bez problemów pokonując Złotnika 3:0 (14, 19, 16). MVP meczu otrzymał Martin Krzyżek. Leśna Perła w łatwy sposób ograła JP Telebim 3:0 (16, 14, 19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. W najciekawszym pojedynku dnia pomiędzy Enterem El-Bis Instal-Mag i Agrotim-Na fali zabrakło emocji i tylko na zapowiedziach się skończyło. Enter po walce pokonał Agrotim 3:0 (21, 26, 15), a najlepszym graczem spotkania został Piotr Gonsior. Lunatycy po dwóch łatwo wygranych setach do 14 i 16 dokonali kilku zmian w składzie, co przełożyło się na wynik. Omerta wygrała trzeciego seta 25:21. Jednak w czwartym, a jak się później okazało ostatnim secie Lunatycy nie dali żadnych szans rywalom pewnie wygrywając 25:17 i całe spotkanie 3:1. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Rafał Stanieda z Lunatyków.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza drugie Nowiny. Oba zespoły nadal są niepokonane w lidze. Trzecie miejsce ze stratą czterech punktów do lidera utrzymali Lunatycy. Tabelę zamyka Omerta. Co ciekawe każda z drużyn wygrała już przynajmniej po jednym meczu w lidze, a to oznacza, że poziom zespołów się wyrównał i każdy może wygrać z każdym.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (25.11.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perła i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 08 Nov 2018

Zapowiedź piątej kolejki spotkań w Szkole Podstawowej Nr 18.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana piąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem wszystkie spotkania będą odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 18 przy ulicy Żorskiej 2. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy Feniks Żory i Inbras Lejdis. W tej parze trudno wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny przegrały w pierwszej kolejce. Inbras uległ Volleyball Sisters 0:3, natomiast drużyna z Żor przegrała 1:3 z TKKF Jastrząb. Równolegle odbędzie się spotkanie w lidze męskiej, w którym zmierzą się SNW Galmet Głubczyce i Nowiny Katolik Group. Zdecydowanym faworytem wydają się być niepokonane jak dotąd Nowiny, które zajmują drugie miejsce w tabeli. Galmet zajmuje równie wysoką czwartą lokatę, a w ostatnich meczach pokazał charakter i wolę walki, dlatego nie można ich lekceważyć. O godzinie 10:30 odbędzie się ciekawe starcie pomiędzy Złotnikiem i Progress. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli. W poprzednim sezonie to Progress (wtedy Eko-okna) okazał się lepszy wygrywając 3:1. Równolegle rozpocznie się mecz pomiędzy dwukrotnym mistrzem Ligi, Leśną Perłą, która podejmować będzie JP Telebim. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni, którzy w ostatnim sezonie bez problemów pokonali rywala 3:0. O godzinie 12 zaplanowano najciekawszy pojedynek dnia, w którym zmierzą się Enter i Agrotim. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli z taką samą ilością punktów. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. Równolegle zaplanowano spotkanie pomiędzy Omertą i Lunatykami. Zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonali Omertę bez straty seta. Poniżej przedstawiamy szczegóły piątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (b/d)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Nowiny.pl Katolik Group (b/d)

10:30 Złotnik – Progress Szkoła Językowa (1:3)

10:30 JP Telebim 13 – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Agrotim-Na Fali (b/d)

12:00 Omerta-Northern – ZOO-MAR Lunatycy (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 30 Oct 2018

Nowiny wróciły z dalekiej podróży, Galmet postraszył Enter.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czwartej kolejki JP Telebim RLPS.

W Lidze Kobiet rozegrano jedno spotkanie pomiędzy Volleyball Sisters i PV Volley Krapkowice. Po dwóch łatwo wygranych setach przez Volleyball Sisters do 19 i 15, przyszło rozluźnienie co wykorzystały rywalki i wygrały trzeciego seta 25:15. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a swoich szans na zwycięstwo nie wykorzystały przyjezdne (24:21) i gra toczyła się na przewagi. Zimną krew zachowały jednak doświadczone zawodniczki Volleyball Sisters, które nie przegrały już punktu i wygrały seta 26:24 i całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Sybilla Wiącek. Ta wygrana dała awans Volleyball Sisters na pierwsze miejsce w tabeli, którą zamyka Inbras Lejdis.

W lidze męskiej rozegrano pięć spotkań, a najwięcej emocji było w zapowiadanym wcześniej hicie kolejki pomiędzy Agrotimem i Nowinami. Agrotim rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia zagrywką przez co Nowiny nie potrafiły złapać swojego rytmu gry. Agrotim pewnie wygrał pierwszego seta 25:19. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, a inicjatywę przez większą część seta miały Nowiny. Jednak wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie od stanu 20:20, Agrotim oddał rywalom tylko jeden punkt i wygrywając 25:21 prowadził w meczu już 2:0. Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego. Prowadzenie Nowin 2-3 punktami, Agrotim odrabia straty przy wyniku 18:18, jednak tym razem końcówka należała do Nowin, które stawiają szczelny blok i wygrywają partię 25:20 pozostając nadal w grze. Również w czwartym secie to Nowiny od początku prowadziły kilkoma punktami, a Agrotim chciał dogonić rywala. Udało im się to dopiero przy wyniku 19:19. W końcówce to Nowiny zdobyły dwa punkty z rzędu (24:22) i jak się chwilę później okazało wystarczyło to do wygrania partii 25:23 i wyrównaniu stanu meczu na 2:2. Tie-break był wyrównany tylko do stanu 5:5 i to właśnie wtedy kapitalną serią na zagrywce popisał się atakujący Nowin, które odskoczyły na 12:5, by chwilę później cieszyć się ze zwycięstwa 15:8 oraz w całym meczu 3:2. Kolejny raz sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. MVP meczu został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin.

Równie ciekawie było w starciu Galmetu z Enterem. Galmet niespodziewanie wygrał pierwszą partię 25:19, natomiast Enter w takim samym stosunku zrewanżował się w drugim secie. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Galmet wygrał 25:23 i był blisko sprawienia kolejnej niespodzianki. Jednak chyba przerosło to ich oczekiwania, ponieważ czwartego seta oddali zupełnie bez walki (14:25). W tie-breku było podobnie i to Enter pewnie wygrał piątego seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Gonsior z Entera. Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. JP Telebim pomimo przegranej w trzecim secie 16:25, bez większych problemów wygrał z Omertą 3:1, a zwycięskie sety kończyły się do 14, 23 i 15. MVP meczu został wybrany Marek Szot z JP Telebim. Leśna Perła w łatwy sposób ograła Progress 3:0 (22, 18, 19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Zimończyk. Lunatycy pomimo wysokiej przegranej w drugim secie 14:25 pokonały Złotnika 3:1. W pozostałych setach Lunatycy pewnie wygrywali do 20, 19 i 23 zgarniając tym samym komplet punktów. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Jakub Michalak z Lunatyków.

W lidze męskiej na fotel lidera awansowała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Nowiny. Oba zespoły nadal pozostają niepokonane w lidze. Na trzecie miejsce ze stratą czterech punktów do lidera awansowali Lunatycy. Tabelę zamyka Progress, który jako jedyna drużyna nadal pozostaje bez zwycięstwa.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czwartej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (11.11.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek Entera z Agrotimem.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 26 Oct 2018

Zapowiedź czwartej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana czwarta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i PV Volley Krapkowice. Minimalnym faworytem wydaje się być zespół Volleyball Sisters, który w pierwszej kolejce pokonał Inbras 3:0, natomiast drużyna z Krapkowic po wyrównanym pojedynku przegrała 2:3 z TKKF Jastrząb. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy beniaminkiem SNW Galmet Głubczyce a Enterem. Sezon lepiej rozpoczął Galmet, który ma w dorobku pięć punktów i zajmuje wysokie trzecie miejsce. Natomiast Enter ma najgorszy początek sezonu od lat, gdzie na trzy mecze zdobył tylko trzy punkty i zajmuje ósme miejsce w tabeli. O godzinie 10:30 odbędzie się ciekawy spotkanie Omerty z JP Telebim. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli. W poprzednim sezonie to Omerta okazała się minimalnie lepsza wygrywając 3:2. Równolegle zaplanowano najciekawszy pojedynek dnia, w którym zmierzą się Agrotim i Nowiny. Minimalnym faworytem będą Nowiny, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały i są liderem rozgrywek. Jednak Agrotim w kilku meczach pokazał się z bardzo dobrej strony ogrywając między innymi Lunatyków 3:2. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 12 rozpocznie się mecz pomiędzy dwukrotnym mistrzem Ligi, Leśną Perłą, która podejmować będzie Progress. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni, którzy w ostatnim sezonu dwukrotnie pokonali rywala 3:0. Równolegle zaplanowano spotkanie pomiędzy Lunatykami i Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem wydają się być Lunatycy, jednak Złotnik w ostatniej kolejce pokazał, że potrafi wygrywać z wyżej notowanym przeciwnikiem (wygrana 3:0 z Enterem). W poprzednim sezonie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, którego wygrali Lunatycy. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę. Poniżej przedstawiamy szczegóły czwartej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – PV Volley Krapkowice (b/d)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Enter El-Bis Instal-Mag (b/d)

10:30 Omerta-Northern – JP Telebim 13 (3:2)

10:30 Agrotim-Na Fali – Nowiny.pl Katolik Group (b/d)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Progress Szkoła Językowa (3:0)

12:00 Lunatycy – Złotnik (3:2)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 24 Oct 2018

Niespodziewana wygrana Złotnika nad Enterem. TKKF Jastrząb dwukrotnie zwycięski.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzeciej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano dwa spotkania w Lidze Kobiet. Na początek TKKF Jastrząb podejmował beniaminka Feniks Żory. Mecz zakończył się pewną wygraną zespołu z Jastrzębią 3:1. Feniks co prawda wygrał drugiego seta 25:21, to pozostałe trzy partie przebiegały pod dyktando TKKF Jastrząb, który wygrywał odpowiednio do 12, 15, 16. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Ilona Wasilczuk. Po tym spotkaniu TKKF Jastrząb czekał jeszcze jeden pojedynek z inną nową drużyną PV Volley Krapkowice. Zawodniczki TKKF Jastrząb po łatwo wygranym pierwszym secie 25:14, nie co się rozluźniły i w drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, a wszystko rozstrzygało się w końcówce. Jednak i tym razem to TKKF okazał się lepszy i wygrał seta 25:23. Również trzeci set był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. TKKF Jastrząb był bardzo bliski zwycięstwa 3:0 jednak tym razem w końcu więcej szczęścia było po stronie ekipy z Krapkowic, które wygrały seta 26:24 nadal pozostając w grze. To podcięło skrzydła zawodniczkom z Jastrzębia, a do tego widać było ich zmęczenie. Wykorzystały to siatkarki PV Volley, które na niewiele pozwoliły rywalkom w tej partii i wysoko wygrały 25:9! W tie-breaku obie drużyny zdobywały punkty seriami, jednak to TKKF był w bardziej komfortowej sytuacji, bo odskakiwał na kilka punktów przewagi, a przeciwniczki musiały gonić wynik. W końcówce gra się wyrównała, jednak trzy ostatnie akcje na swoje konto zapisał TKKF Jastrząb, który wygrał seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu została wybrana Aleksandra Wolanin. Zawodniczki PV Volley Krapkowice mogą mówić o ogromnym pechu, ponieważ podczas trwania meczu w ciągu zaledwie kilku minut dwie dziewczyny tej drużyny doznały kontuzji, co po części mogło wpłynąć na wynik spotkania.

W lidze męskiej rozegrano pięć spotkań, z czego najwięcej emocji dostarczył kibicom pojedynek Lunatyków z Progress Szkoła Językowa. Lunatycy po raz kolejny (trzeci już w tym sezonie) do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebowali pięć setów. Pierwszy set to znakomita gra Lunatyków i pewne zwycięstwo 25:19, jednak kolejne dwie partie padły łupem Progress (25:22 i 26:24) i to oni byli bliżej zwycięstwa w meczu. Lunatycy jak na wicemistrzów przystało odrobili straty (czwarty set 25:18), a w tie-breaku od początku do końca prowadzili, wygrywając decydującego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków. Lunatycy tym samym wyrastają na weterana pięciosetówek, ponieważ do tej pory rozegrali maksymalną liczbę setów (wcześniej przegrali 2:3 z Agrotim oraz wygrali z Enterem 3:2).

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom tak dużo emocji, jednak nie obyło się bez niespodzianek. SNW Galmet Głubczyce bez straty seta pokonał zespół JP Telebim (w setach do 23, 22, 23). MVP meczu został wybrany Michał Cyganek z Galmetu. Największą niespodziankę dnia sprawił Złotnik, który w łatwy sposób pokonał osłabioną drużynę Entera 3:0 (14, 20, 23). MVP meczu został wybrany Zbigniew Matelski ze Złotnika. Nowiny Katolik Group pomimo przegranej w drugim secie 25:22 pokonały Omertę 3:1. W pozostałych setach Nowiny wygrały dość pewnie do 18, 24, 20 i utrzymały pozycję lidera rozgrywek. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Wojciech Musiolik z Nowin. W ostatnim meczu kolejki Agrotim-Na Fali zmierzył się z Leśną Perłą. Spotkanie było bardzo zacięte i obfitowało w wiele ciekawych i długich wymian. Jednak zwycięstwo odnieśli obrońcy tytułu z Rybnika, którzy pokonali Agrotim 3:1 (22, -23, 23, 21). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Łukasz Taterka z Leśnej Perły.

W lidze męskiej prowadzenie utrzymały Nowiny, które o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą czterech punktów do lidera zajmuje Galmet. Tabelę zamyka JP Telebim.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzeciej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (28.10.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek Agrotimu z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 18 Oct 2018

Zapowiedź trzeciej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana trzecia kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się pierwszy tego dnia mecz Ligi Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i nowym zespołem ALSK Feniks Żory. Natomiast o godzinie 10:30 swój drugi mecz rozegra TKKF Jastrząb, a ich przeciwnikiem będzie PV Volley Krapkowice. Zobaczymy jak wicemistrzynie z poprzedniego sezonu wypadną w rywalizacji z beniaminkami. O godzinie 9 odbędzie się również spotkanie w Lidze Mężczyzn pomiędzy beniaminkiem SNW Galmet Głubczyce a JP Telebim. Po dwóch kolejkach oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli. Galmet przegrał z Omertą 1:3 i wygrał ze Złotnikiem 3:2. Natomiast JP Telebim przegrało dwa mecze, 2:3 z Agrotimem i 0:3 z Nowinami. O godzinie 10:30 Enter podejmować będzie Złotnika. Zdecydowanym faworytem będzie wyżej notowany Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów ograł rywala 3:0. O godzinie 12 zaplanowano początek spotkania Omerta - Nowiny. Faworytem wydaje się być drużyna Nowin, która po dwóch kolejkach jest liderem rozgrywek. Natomiast Omerta zajmuje wysokie czwarte miejsce, a w poprzednim sezonie pokazała moc wygrywając z Nowinami 3:1. Z kolei w rundzie rewanżowej to Nowiny okazały się lepsze wygrywając w takim samym stosunku. Równolegle zaplanowano chyba najciekawszy pojedynek dnia pomiędzy Lunatykami i Progress. Progress co prawda jeszcze nie wygrało meczu w tym sezonie, ale z Lunatykami to oni potrafią grać. W poprzednim sezonie oba spotkania były bardzo zacięte, a zwycięsko z rywalizacji wychodził Progress (wtedy Eko-Okna), wygrywając 3:2. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. Na koniec o godzinie 13:30 zaplanowano kolejny ciekawie zapowiadający się pojedynek pomiędzy Agrotimem i Leśną Perłą. Agrotim w ostatnie kolejce pokazał, że potrafi grać z wyżej notowanym rywalem (wygrana 3:2 z Lunatykami). Jednak w tym meczu wszystko będzie zależało od sytuacji kadrowej Leśnej Perły, która w poprzednich spotkaniach nie zachwycała. Pomimo tego nie stracili oni punktów ze słabszymi rywalami i przystąpią do meczu w roli faworyta. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzeciej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – ALSK Feniks Żory (b/d)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – JP Telebim 13 (b/d)

10:30 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – PV Volley Krapkowice (b/d)

10:30 Enter El-Bis Instal-Mag – Złotnik (3:0)

12:00 Omerta-Northern – Nowiny.pl Katolik Group (3:1)

12:00 Lunatycy – Progress Szkoła Językowa (2:3)

13:30 Agrotim-Na Fali – Leśna Perła Damons Rybnik (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 10 Oct 2018

Agrotim, Enter i Galmet zwycięzcami pojedynków, które rozstrzygał tie-break.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze drugiej kolejki JP Telebim RLPS.

Zgodnie z zapowiedziami najwięcej emocji dostarczył kibicom pojedynek pomiędzy Lunatykami i Agrotim-Na Fali. Co prawda pierwsze cztery sety kończyły się wyraźną wygraną raz jednych, raz drugich, a dopiero w tie-breaku emocje były do samego końca. Faworyzowani wicemistrzowie ligi niespodziewanie przegrali ten mecz, prowadząc w decydującej partii 8:3. Pogoń beniaminka po zmianie stron okazała się bardzo skuteczna i to Agrotim, a nie jak można było się spodziewać Lunatycy wychodzi z tej rywalizacji zwycięsko. Tie-break zakończył się wynikiem 15:13, a MVP meczu został wybrany Łukasz Kołodziej z Agrotimu, który tym zwycięstwem pokazał, że nie będzie łatwym przeciwnikiem dla rywali i będzie się liczył w walce o najwyższe lokaty. W drużynie debiutującej w lidze występuje bowiem wielu zawodników, którzy niejednokrotnie grali o najwyższe lokaty w naszej lidze.

Równie ciekawie było w starciu Entera z Progress. W pierwszym secie to Progress szybko odskoczył na 17:8 co pozwoliło kontrolować jego przebieg, a w efekcie wygrać seta 25:21. W drugiej partii Progress kontynuował swoją dobrą grę, ale tylko do wyniku 16:11. Wtedy Enter zaczął zdobywać punkty seriami i wygrał seta 25:22 doprowadzając do remisu. W trzeciej odsłonie gra się wyrównała, ale tylko do połowy seta (14:14). Drugą jego część przespali gracze Entera, a z kolei wykorzystał to Progress, który częściej punktował wygrywając 25:19. Nie podłamało to jednak graczy Entera, którzy czwartego seta rozpoczęli od prowadzenia 8:0! Progress nie było stać na to by odrobić tak dużą stratę. Enter pewnie wygrał seta 25:16, kolejny raz doprowadzając do wyrównania w meczu. Tie-breaka lepiej rozpoczął Progress (4:1), jednak Enter szybko odrobił straty (4:4) i gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce drugą piłkę setową wykorzystał Enter i wygrywając seta na przewagi 16:14 wygrał całe spotkanie 3:2. MVP mecz został wybrany Mirosław Hyjek z Entera.

W innym pięciosetowym pojedynku beniaminek SNW Galmet Głubczyce pokonał Złotnika, odnoszą historyczne zwycięstwo w raciborskiej lidze. Pierwszy set nie zapowiadał tak wyrównanego meczu, ponieważ to Złotnik wygrał go 25:19. W drugiej partii siatkarze Galmetu wzięli rewanż i w takim samym stosunku wygrali seta (19:25). Złotnik nie pozostał dłużny i w kolejnym secie pokazał swoją wyższość pewnie wygrywając 25:16. Czwartego seta lepiej rozpoczął Złotnik (10:7), ale w tym momencie dopadła ich prawdziwa niemoc. Stracili bowiem dziewięć punktów z rzędu i zrobiło się 10:16 dla Galmetu. Takiej przewagi Galmet nie mógł zmarnować i pomimo pogoni Złotników set zakończył się zwycięstwem Galmetu 25:23 doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku prowadził Złotnik, który przy zmianie stron miał dwa oczka przewagi (8:6). Jednak końcówka w pełni należała do Galmetu, który szybko odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i zakończył seta wynikiem 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Daniel Kozłowski z Galmetu.

Pozostałe dwa spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny pewnie pokonały JP Telebim 3:0 (24, 11, 17), a nagrodę MVP otrzymał Maciej Wroński z Nowin. W innym spotkaniu Leśna Perła zmierzyła się z Omertą. Podobnie jak przed tygodniem Leśna Perła niespodziewanie przegrała pierwszego seta 25:23, jednak w kolejnych trzech okazali się minimalnie lepsi, wygrywając do 23, 21 i 22 zakończyli mecz wynikiem 3:1. MVP meczu został wybrany Arkadiusz Terlecki z Leśnej Perły.

W tej kolejce miała również inauguracja kolejnego sezonu Ligi Kobiet, w której wystąpi pięć drużyn. Tego dnia rozegrano spotkanie pomiędzy Inbras Lejdis i Volleyball Sisters. Zdecydowanie lepsza okazałą się ekipa Volleyball Sisters, która wzmocniona kilkoma zawodniczkami byłego Pivexinu rozbiła rywalki 3:0 (21, 11, 12). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Nikola Swaczyna.

W lidze męskiej na prowadzeniu znajdują się Nowiny, które o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Agrotim. Tabelę zamyka JP Telebim.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań drugiej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (21.10.2018). Ciekawie zapowiadają się spotkania Lunatyków z Progress oraz Agrotimu z Leśną Perłą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 04 Oct 2018

Zapowiedź drugiej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana druga kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się pierwszy w tym sezonie mecz Ligi Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i Volleyball Sisters. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się cztery razy i aż trzy mecze wygrały zawodniczki Volleyball Sisters. Jednak trzeba zaznaczyć, że aż trzy spotkania kończyły się tie-breakami, więc szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy beniaminkiem SNW Galmet Głubczyce a Złotnikiem. Oba zespoły rozpoczęły sezon od porażki. Galmet przegrał z Omertą 3:1, a Złotnik w takim samym stosunku uległ Leśnej Perle. O godzinie 10:30 JP Telebim podejmować będzie Nowiny, które na inauguracje sezonu pokonały Progress 3:1. Nieco gorzej sezon rozpoczęli gracze JP Telebim, którzy po tie-breaku musieli uznać wyższość Agrotimu. W poprzednim sezonie to Nowiny okazały się minimalnie lepsze wygrywając 3:2. Równolegle zaplanowano pojedynek Entera z Progress. Obie drużyny doznały porażek w pierwszej kolejce, jednak trochę lepiej zaprezentował się Enter, który grając w piątkę przegrał po walce z Lunatykami 3:2. W poprzednim sezonie Enter dwukrotnie pokonał rywala 3:0 i 3:1 i przystąpi do meczu w roli faworyta. O godzinie 12 rozpocznie się mecz pomiędzy dwukrotnym mistrzem Ligi, zespołem Leśnej Perły a Omertą. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni, którzy w ostatnim sezonu pokonali Omertę 3:0. Równolegle zaplanowano chyba najciekawszy pojedynek dnia pomiędzy Lunatykami i Agrotim. Po pierwszej kolejce oba zespoły zajmują sąsiednie miejsca w tabeli z taką samą ilością punktów oraz rozegranych setów. Zobaczymy kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji. Poniżej przedstawiamy szczegóły drugiej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – Volleyball Sisters (2:3)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Złotnik (b/d)

10:30 JP Telebim 13 – Nowiny.pl Katolik Group (2:3)

10:30 Enter El-Bis Instal-Mag – Progress Szkoła Językowa (3:0)

12:00 Omerta-Northern – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Lunatycy – Agrotim-Na Fali (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

W zakładce „Terminarz” jest już dostępny szczegółowy plan gier w sezonie 2018/2019.


Monday, 24 Sep 2018

Pięć setów w hicie kolejki, zwycięstwa faworytów na początek sezonu.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja 22 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która podobnie jak w poprzednim sezonie będzie się nazywała JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w hicie kolejki pomiędzy Lunatykami a Enterem. Pomimo, że Enter tego dnia pojawił się zaledwie w pięcioosobowym składzie (wykorzystał jedną taką możliwość gry w sezonie), to postawił bardzo trudne warunki wicemistrzom z poprzedniego sezonu. Lunatycy co prawda wygrali pierwszą partię 25:22, jednak kolejne dwie odsłony niespodziewanie padły łupem Entera (25:23 i 25:22) i to oni wyszli na prowadzenie w meczu 2:1. W czwartym secie Lunatycy powrócili do swojej dobrej gry z początku meczu i tym samym doprowadzili do tie-breaka wygrywając seta 25:22. W piątym secie od początku do końca dominowali już tylko Lunatycy, którzy ostatecznie wygrali seta 15:10 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków.

Równie ciekawie było w starciu beniaminka rozgrywek zespołu Agrotim-Na Fali, który podejmował JP Telebim. Już pierwszy set pokazał, że może to być bardzo wyrównany pojedynek. JP Telebim wygrało go na przewagi 27:25. W drugiej partii gracze Agrotimu wzięli rewanż i tym razem to oni wyszli zwycięsko (25:22) i na tablicy wyników był remis 1:1. W trzecim secie obie drużyny zdobywały punkty seriami. Decydującym momentem było zdobycie, aż 12 punktów z rzędu przez graczy JP Telebim, którzy wygrali seta 25:18 i ponownie objęli prowadzenie w meczu. Nie podłamało to jednak graczy Agrotimu, którzy do kolejnej partii przystąpili z większym animuszem. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo Agrotim po raz kolejny doprowadził do wyrównania w meczu wygrywając seta 25:22. W tie-breaku obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu zdobywając punkty seriami. Jednak przy wyniku 13:13, dwa punkty z rzędu zdobył Agrotim i to oni wygrali całe spotkanie 3:2. MVP mecz został wybrany Wacław Siorak z Agrotimu.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji pomimo, że zakończyły się w czterech setach. Omerta 3:1 pokonała Galmet, który tylko w pierwszej partii prowadził wyrównaną walkę wygrywając ją na przewagi 31:29. Jednak w kolejnych trzech setach to Omerta bez większych problemów ograła beniaminka do 17, 22 i 20. MVP meczu został wybrany Michał Dmitruk z Omerty. Podobny przebieg miało spotkanie obrońców tytułu, Leśnej Perły ze Złotnikiem. Leśna Perła niespodziewanie przegrała pierwszego seta na przewagi 26:28, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, pewnie wygrywając do 17, 17 i 18. MVP meczu został wybrany Łukasz Taterka z Leśnej Perły. W ostatnim meczu kolejki Nowiny.pl zmierzyły się z Progress Szkoła Językowa (dawniej Eko-Okna). Po pierwszym łatwo wygranym secie Nowin 25:16, w drugim przytrafiła im się chwila dekoncentracji w końcówce, co wykorzystał Progress wygrywając seta 25:23. Kolejne dwie partie były rozgrywane pod dyktando Nowin, które pewnie wygrały 25:19 i 25:16 odnosząc zwycięstwo 3:1 na inauguracje sezonu. MVP meczu został wybrany Wojciech Musiolik z Nowin.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (7.10.2018). Ciekawie zapowiadają się spotkania Entera z Progress oraz Lunatyków z Agrotim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 20 Sep 2018

Rozpoczęcie sezonu już w niedzielę w Arena Rafako. Zapowiedź pierwszej kolejki spotkań.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana pierwsza kolejka kolejnej edycji Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Podobnie jak w poprzednim sezonie wszystkie mecze będą rozgrywane w hali Arena Rafako. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Już o godzinie 9 rozpocznie się pierwsze takie spotkanie pomiędzy beniaminkiem SNW Galmet Głubczyce a Omertą. Zobaczymy jak młody zespół z opolszczyzny poradzi sobie na tle bardzo doświadczonej drużyny Omerty. Równolegle odbędzie się hit kolejki pomiędzy drugą i trzecią drużyną poprzedniego sezonu. Lunatycy podejmować będą Enter. W ostatnim sezonie drużyny zmierzyły się czterokrotnie, z czego trzy mecze zakończyły się tie-breakami. Dwa mecze wygrał Enter i dwa Lunatycy, a zatem szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze. O godzinie 10:30 zaplanowano mecz z udziałem kolejnego beniaminka jakim jest Agrotim Na Fali, który tego dnia zmierzy się z JP Telebim. Również tutaj trudno wskazać zdecydowanego faworyta, ponieważ nowy zespół Agrotimu w większości składa się z pracowników raciborskiego „poprawczaka”, których nie raz mieliśmy okazję oglądać podczas turnieju zakładów pracy w Raciborzu. Równolegle rozpocznie się mecz pomiędzy dwukrotnym mistrzem Ligi, zespołem Leśnej Perły a Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala. O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy Progress Szkoła Językowa (dawniej Eko-Okna) i Nowinami. W poprzednim sezonie to Nowiny okazały się dwukrotnie lepsze wygrywając 3:1 i 3:0. Liga Kobiet w tej kolejce pauzuje. Poniżej przedstawiamy szczegóły pierwszej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Omerta-Northern (b/d)

9:00 Lunatycy – Enter El-Bis Instal (3:2)

10:30 Agrotim Na Fali – JP Telebim (b/d)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Złotnik (3:0)

12:00 Progress Szkoła Językowa – Nowiny.pl Katolik Group (1:3)

Jakie będą wyniki na inaugurację kolejnego sezonu RLPS? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 17 Sep 2018

Spotkanie organizacyjne przed kolejnym sezonem rozgrywek JP Telebim RLPS!

Informujemy, że dzisiaj tj. 17 września 2018 r. o godzinie 20:00 w Family Club (Racibórz ul. Ludwika 15) odbędzie się spotkanie organizacyjne, na którym m.in. zostanie ustalony system rozgrywek i zostanie rozlosowany terminarz. Rozpoczęcie sezonu zaplanowane jest na 23.09.2017. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa.


Wednesday, 22 Aug 2018

Rusza kolejny XXII sezon rozgrywek JP Telebim RLPS!

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem kolejnego sezonu zapraszamy wszystkie zainteresowane drużyny do udziału w rozgrywkach męskich i żeńskich o mistrzostwo Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wpisowe do rozgrywek w tym sezonie wyniesie ok 700zł (drużyny męskie) i ok 500zł (drużyny żeńskie), w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn można dokonać za pośrednictwem e-maila (rlpspoczta@gmail.com) lub telefonicznie pod nr tel. 697068243 (Paweł Król) 608275578 (Maciej Wroński) do dnia 15 września 2018 r. Spotkanie kapitanów drużyn oraz losowanie par pierwszej kolejki zaplanowane jest na 17.09.2018.