Saturday, 04 May 2019

Wyniki meczów finałowych XXII sezonu JP Telebim RLPS.

o 7 miejsce: JP Telebim 13 – Omerta-Northern 0:2 (12:25, 14:25)

o 5 miejsce: Progress Szkoła Językowa – Enter El-Bis Instal-Mag 2:0 (25:19, 25:12)

o 3 miejsce Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Inbras Lejdis 2:1 (22:25, 25:17, 15:7)

o 3 miejsce: Nowiny.pl Katolik Group – Agrotim-Na Fali 3:0 (25:16, 25:15, 25:22)

Finał Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb 0:3 (20:25, 14:25, 23:25)

FINAŁ: Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy 2:3 (25:13, 24:26, 25:27, 25:21, 10:15)

Puchar fair-play im. A.Młodego: PV Volley Krapkowice

Nagrody indywidualne w lidze mężczyzn:

MVP meczu o 7 miejsce: Zbigniew Szendzielorz (Omerta)

MVP meczu o 5 miejsce: Denis Psota (Progress)

MVP meczu o 3 miejsce: Wojciech Musiolik (Nowiny)

MVP meczu finałowego: Mikołaj Sarnecki (Lunatycy)

MVP sezonu: Mikołaj Sarnecki (Lunatycy)

Najlepszy atakujący sezonu: Mikołaj Zawada (Nowiny)

Najlepszy rozgrywający sezonu: Łukasz Kołodziej (Agrotim)

Najlepszy przyjmujący/broniący sezonu: Adam Kurpis (Lunatycy)

Najlepszy zagrywający sezonu: Kamil Rauza (Leśna Perła)

Najlepszy blokujący sezonu: Arkadiusz Terlecki (Leśna Perła)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników drużyn: Damian Pyć (Lunatycy), Łukasz Taterka (Leśna Perła), Michał Konsek (Nowiny), Rafał Kosmala (Agrotim), Kamil Szerner (Progress), Piotr Gonsior (Enter), Paweł Kućma (Omerta), Marek Kurczyk (JP Telebim), Zbigniew Matelski (Złotnik), Michał Cyganek (Galmet).

Nagrody indywidualne w Lidze Kobiet:

MVP meczu o 3 miejsce: Justyna Taboł (PV Volley Krapkowice)

MVP meczu finałowego: Olga Wolanin (TKKF Jastrząb)

MVP sezonu: Elżbieta Król (TKKF Jastrząb)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek drużyn: Aleksandra Wolanin (TKKF Jastrząb), Nikola Swaczyna (Volleyball Sisters), Daria Szelwach (PV Volley Krapkowice), Dominika Klinik (Inbras Lejdis), Aleksandra Tlatlik (Feniks Żory).

Thursday, 25 Apr 2019

Finały JP Telebim RLPS już w sobotę w Arenie Rafako.

W najbliższą sobotę tj. 27.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną ostatnie mecze XXII-go sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wtedy też poznamy zwycięzcę rozgrywek kobiecych i męskich oraz klasyfikacje końcową sezonu. Spotkania będą rozgrywane równolegle na dwóch boiskach. Tylko finał mężczyzn będzie rozegrany na całym boisku. Mecze poranne do dwóch wygranych setów, a pojedynki popołudniowe do trzech wygranych setów. Zostaną również wybrani najlepsi zawodnicy sezonu na różnych pozycjach oraz najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn. Podobnie jak w poprzednim sezonie w trakcie trwania turnieju organizatorzy zapewniają również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. fotobudka, występ zespołu „Skaza”, licytacje koszulek oraz konkursy z nagrodami. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9:00 w meczu o siódme miejsce rywalizować będą JP Telebim i Omerta. Oba zespoły zakończyły rundę zasadniczą na odpowiednio szóstym i ósmym miejscu. Nie wygrały jednak swoich pojedynków w fazie play-off i po raz drugi zmierzą się w tym sezonie. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się tylko raz i wtedy to JP Telebim wygrał 3:1 i to oni przystąpią do meczu w roli faworyta.

Równolegle odbędzie się spotkanie o piąte miejsce, w którym zmierzą się Progress Szkoła Językowa i Enter El-Bis Instal-Mag. Progress zakończył rundę zasadniczą na piątej pozycji, natomiast Enter na siódmej. Trudno wskazać faworyta, ponieważ w rundzie zasadniczej minimalnie lepszy okazał się Enter wygrywając 3:2.

Na godzinę 10:00 zaplanowany jest pierwszy pojedynek w Lidze Kobiet. Będzie to mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzą się PV Volley Krapkowice oraz CKZiU Inbras Lejdis. Wtedy górą był Inbras, który pokonał rywalki 3:1. Zdecydowanymi faworytkami meczu będą zawodniczki PV Volley, które w obecnym sezonie już dwukrotnie pokonały Inbras 3:0 i 3:1.

O godzinie 14:00 rozpocznie się walka o medale w lidze mężczyzn. Do meczu o trzecie miejsce przystąpią Nowiny.pl Katolik Group i Agrotim-Na Fali. Po rundzie zasadniczej Nowiny uplasowały się na drugim miejscu, natomiast Agrotim zajął czwartą pozycje. Faworytem wydają się być Nowiny, które w tym sezonie już dwa razy pokonały Agrotim 3:2 i 3:1. Jednak tym razem stawka meczu będzie większa, więc jeszcze wszystko jest możliwe.

Również o godzinie 14:00 zaplanowany jest finał Ligi Kobiet, w którym Volleyball Sisters będzie podejmować KRS TKKF Jastrząb. W tej parze zdecydowanie trudniej wskazać faworyta. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się dwa razy. Najpierw minimalnie lepsze okazały się zawodniczki TKKF Jastrząb, które wygrały 3:2, natomiast w rewanżu zdecydowane zwycięstwo 3:0 odniosły dziewczyny z Volleyball Sisters. W trakcie całego sezonu oba zespoły nie miały sobie równych, ponieważ na osiem spotkań przegrały tylko raz i to właśnie w pojedynkach między sobą. Tak więc szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze.

O godzinie 16:30 zaplanowano rozpoczęcie się wielkiego finału, w którym ZOO-MAR Lunatycy po raz kolejny zmierzą się z Leśną Perłą Damons Rybnik. Będzie to ich trzeci pojedynek w finale tych rozgrywek. Dwa poprzednie finały wygrywała Leśna Perła 3:2 i 3:1 i to oni staną przed szansą wygrania ligi trzeci raz z rzędu i zdobycia przechodniego Pucharu Ligi na własność. W tym sezonie Leśna Perła przegrała tylko raz i to właśnie z Lunatykami 3:1 w rundzie rewanżowej. Rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu, wygrywając pozostałe trzynaście spotkań. W półfinale również nie mieli sobie równych i po łatwych zwycięstwach nad Agrotimem zameldowali się w finale. Z kolei Lunatycy w tym sezonie przegrali trzykrotnie, w tym właśnie z Leśną Perłą 3:1 podczas pierwszej rundy i zajęli dopiero trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. W półfinale Lunatycy pokonali Nowiny 3:0, jednak w rewanżu ugrali jednego seta, co wystarczyło na awans do finału. Zatem w obecnym sezonie w rywalizacji tych drużyn mamy remis 1:1, jednak biorąc pod uwagę trzyletnią historię Leśnej Perły to oni przystąpią do meczu w roli faworyta.

Terminarz meczów finałowych (27.04.2019 r., Arena Rafako)

o 7 miejsce: 9:00 JP Telebim 13 – Omerta-Northern

o 5 miejsce: 9:00 Progress Szkoła Językowa – Enter El-Bis Instal-Mag

o 3 miejsce Kobiet: 10:00 PV Volley Krapkowice – CKZiU Inbras Lejdis

o 3 miejsce: 14:00 Nowiny.pl Katolik Group – Agrotim-Na Fali

Finał Kobiet: 14:00 Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb

FINAŁ: 16:30 Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy

Kto zostanie zwycięzcą JP Telebim RLPS w lidze kobiet i mężczyzn? Jakie drużyny zajmą kolejne miejsca? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w sobotę. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy! Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie!

Tuesday, 23 Apr 2019

Sunday, 21 Apr 2019

Wednesday, 17 Apr 2019

Rewanże bez niespodzianek. Leśna Perła i Lunatycy ponownie zagrają w wielkim finale.

W ostatnią niedzielę w Arena Rafako rozegrano rewanżowe mecze fazy play-off JP Telebim RLPS. Poniżej krótkie podsumowanie rundy play-off

O godzinie 9 rozpoczęło się rewanżowe spotkanie o dziewiąte miejsce pomiędzy Złotnikiem i SNW Galmet Głubczyce. W pierwszym starciu to Złotnik okazał się lepszy wygrywając 3:1. Również w drugim meczu Galmet nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego przeciwnika i to Złotnik bez problemów odniósł kolejne zwycięstwo wygrywając 3:0 (22, 21, 12). Tym samym to Złotnik zakończył rozgrywki na dziewiątej pozycji, natomiast SNW Galmet Głubczyce kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Pierwszym spotkaniem półfinałowym był pojedynek pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W pierwszym meczu to Lunatycy niepodziewanie łatwo pokonali Nowiny 3:0 i to oni byli bardzo blisko gry w wielkim finale. Żeby tak się stało wystarczył Lunatykom jeden wygrany set. Spotkanie lepiej rozpoczęły Nowiny, który wyszły na prowadzenie 13:8. Lunatycy szybko zniwelowali przewagę do jednego punktu (12:13), by chwilę później znów przegrywać 15:19. Taki wynik utrzymał się do stanu 21:18 dla Nowin i to właśnie wtedy był kluczowy moment całego meczu. Lunatycy odrobili stratę, a nawet wyszli na prowadzenie 22:21. Gra punkt za punkt doprowadziły zespoły do emocjonującej końcówki, którą na przewagi rozstrzygnęli Lunatycy wygrywając 26:24. W tym momencie było jasne, że to Lunatycy zagrają w wielkim finale, a Nowinom pozostanie walka o brąz. Jednak spotkanie trzeba było dokończyć, a oba zespoły dokonały kilku zmian w swoich składach. W drugim secie to Nowiny dominowały w każdym elemencie gry i to oni bez problemów wygrali partię 25:19. Dwa kolejne sety były bardzo zacięte, ale to Nowiny w końcówkach miały więcej szczęścia i to oni wygrali je do 22 i 23, wygrywając całe spotkanie 3:1. Nowiny zrewanżowały się Lunatykom za porażkę przed tygodniem, jednak to Lunatycy po raz czwarty z rzędu zagrają w finale, a z kolei Nowiny trzeci raz z rzędu powalczą o brąz.

Równolegle odbywało się pierwsze spotkanie o miejsca 5-8 pomiędzy Omertą-Northern i Progress Szkoła Językowa. W pierwszym pojedynku minimalnie lepsi byli gracze Progress, którzy wygrali 3:2 i kwestia awansu do meczu o piąte miejsce pozostawała nadal otwarta. Spotkanie lepiej rozpoczęła Omerta, która wygrała pierwszego seta na przewagi 27:25. Jednak w drugim secie nastąpił zwrot akcji i to Progress zdecydowanie wygrał partię 25:18. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane, a wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Ostatecznie to Progress zwyciężył do 24 i 23 i to oni wygrali całe spotkanie 3:1 i zagrają o piąte miejsce na koniec sezonu. Omercie pozostała walka o siódmą pozycje.

W drugim półfinale pomiędzy Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali zdecydowanie mniej emocji. Rybniczanie po zwycięstwie w pierwszym starciu 3:0, byli zdecydowanym faworytem do gry w wielki finale. Przypieczętowali to już w pierwszym secie spotkania, którego pewnie wygrali 25:18. Również w drugiej odsłonie nie dali szans rywalom wygrywając 25:17. W trzeciej partii oba zespoły zagrały na pełnym luzie co przeniosło się na wynik. Agrotim wygrał seta 25:21 i podtrzymał szansę na zwycięstwo w tym meczu. Leśna Perła nie kalkulowała i chciała jak najszybciej zakończyć spotkanie. W efekcie pewne zwycięstwo 25:18 w czwartym secie i w całym spotkaniu 3:1. Leśna Perła melduje się w wielkim finale i po raz trzeci z rzędu zagra o złoty medal z Lunatykami. Natomiast Agrotim w swoim debiucie zagra o brązowy medal z zespołem Nowin.

Równolegle na parkiecie pojawiły się drużyny JP Telebim i Enter El-Bis Instal-Mag, które walczyły o miejsca 5-8. Przewagę w kontekście awansu miał Enter, które w pierwszym meczu bez straty seta pokonał JP Telebim. Spotkanie dobrze rozpoczęli gracze JP Telebim, który wygrali pierwszego seta 25:20. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Enter wygrał seta 25:20, który zapewnił im grę o piąte miejsce na koniec sezonu. Następne dwa sety JP Telebim oddało zupełnie bez walki przegrywając do 13 i 16. Enter wygrywa drugie spotkanie 3:1 i o piąte miejsce zmierzy się z Progress. Z kolei JP Telebim zagra o siódme miejsce, a ich rywalem będzie Omerta.

Na koniec rozegrano ostatnie mecze rundy rewanżowej w Lidze Kobiet. O godzinie 12 CKZiU Inbras Lejdis podejmowało wiceliderki KRS TKKF Jastrząb. Zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki TKKF Jastrząb, które bez problemów pokonały Inbras 3:0 (21, 17, 11). O godzinie 13:30 swoje spotkanie rozegrały PV Volley Krapkowice i ALSK Feniks Żory. Również w tym pojedynku zabrakło emocji. PV Volley wygrywa po jednostronnym meczu 3:0 (13, 20, 19). Oba mecze nie zmieniły układu tabeli Ligi Kobiet. A zatem w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny sezonu czyli Volleyball Sisters (1 miejsce) i TKKF Jastrząb (2). W meczu o trzecie miejsce zagrają PV Volley Krapkowice (3) i Inbras Lejdis (4). Rozgrywki na piątym miejscu zakończył zespół ALSK Feniks Żory.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siedemnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Finały JP Telebim RLPS odbędą się 27.04.2019 r. w Arena Rafako. Spotkania będą rozgrywane w godzinach 9-11 oraz 14-19.

Monday, 15 Apr 2019

Wyniki rewanżowych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

Ligi Kobiet:

CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb 0:3 (21:25, 17:25, 11:25)

PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)

półfinały (dwumecz):

Leśna Perła Damons Rybnik - Agrotim-Na Fali 3:1 (25:18, 25:17, 21:25, 25:18)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Leśna Perła Damons Rybnik

Nowiny.pl Katolik Group - ZOO-MAR Lunatycy 3:1 (24:26, 25:19, 25:22, 25:23)

Stan rywalizacji: 1:1 (sety 3:4), awans Lunatycy

o miejsca 5-8 (dwumecz):

JP Telebim 13 - Enter El-Bis Instal-Mag 1:3 (25:20, 20:25, 13:25, 16:25)

Stan rywalizacji: 0:2 dla Enter El-Bis Instal-Mag

Progress Szkoła Językowa - Omerta-Northern 3:1 (25:27, 25:18, 26:24, 25:23)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Progress Szkoła Językowa

o 9 miejsce (dwumecz):

Złotnik - SNW Galmet Głubczyce 3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Złotnik

Przypominamy, że dzisiaj tj. 15.04.2019 o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Family Club przy ulicy Ludwika 15. Obecność obowiązkowa.

Friday, 12 Apr 2019

Zapowiedź rewanżowych spotkań fazy play-off w Arena Rafako.

W najbliższą niedzielę tj. 14.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną rewanżowe pojedynki fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 9. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9:00 rozpocznie się rywalizacja o 9 miejsce pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Złotnikiem. W lepszej sytuacji jest Złotnik, który wygrał pierwszy mecz 3:1 i jest bliżej zajęcia dziewiątej pozycji na koniec sezonu. Aby tak się stało wystarczą im dwa wygrane sety w tym spotkaniu.

Również o godzinie 9:00 rozpocznie się rywalizacja o miejsca 5-8, a swój mecz rozegrają Progress Szkoła Językowa i Omerta-Northern. W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się gracze Progress, którzy pokonali Omertę 3:2. Jednak różnica punktowa jest niemal żadna (109:106 dla Progress), więc kwestia awansu w tej parze pozostaje nadal otwarta.

O godzinie 10:30 zaplanowano rozpoczęcie drugiego meczu o miejsca 5-8, w którym JP Telebim będzie podejmował Enter El-Bis Instal Mag. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w pierwszym meczu bez problemów pokonał JP Telebim 3:0 i ma ogromną zaliczkę punktową przed rewanżem.

Równolegle odbędzie się pierwszy półfinał pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W pierwszym pojedynku zdecydowanie lepsi okazali się Lunatycy, którzy niespodziewanie łatwo ograli Nowiny 3:0 i jedną nogą są w finale. Żeby tak się stało wystarczy im zwycięstwo w jednym secie.

O godzinie 12 zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która w pierwszym starciu pokonała Agrotim 3:0 i jest bardzo blisko awansu po raz trzeci z rzędu do finału.

Na koniec odbędą się dwa ostatnie mecze rundy rewanżowej Ligi Siatkówki Kobiet. O godzinie 12 zagrają CKZiU Inbras Lejdis i KRS TKKF Jastrząb. Zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki z Jastrzębia, które w pierwszej rundzie rozbiły rywalki 3:0 i mają zapewniony udział w wielkim finale. O godzinie 13:30 obędzie się spotkanie PV Volley Krapkowice i ALSK Feniks Żory. Faworytem będzie zespół z Krapkowic, który w rundzie zasadniczej pokonał rywalki 3:1. Wynik tego spotkania będzie sprawą drugorzędną, ponieważ oba zespoły nie zmienią już swoich pozycji przed turniejem finałowym.

13:30 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory

Jak będzie skład finałów? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

Monday, 08 Apr 2019

Wyniki pierwszych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

Leśna Perła Damons Rybnik - Agrotim-Na Fali 3:0 (25:12, 27:25, 25:17) małe pkt. 77:54

Nowiny.pl Katolik Group - ZOO-MAR Lunatycy 0:3 (17:25, 19:25, 23:25) małe pkt. 59:75

JP Telebim 13 - Enter El-Bis Instal-Mag 0:3 (20:25, 17:25, 16:25) małe pkt. 53:75

Progress Szkoła Językowa - Omerta-Northern 3:2 (19:25, 24:26, 25:22, 26:24, 15:9) ) małe pkt. 109:106

Złotnik - SNW Galmet Głubczyce 3:1 (25:16, 25:22, 19:25, 27:25) małe pkt. 96:88

Thursday, 04 Apr 2019

Zapowiedź pierwszych spotkań fazy play-off w Arena Rafako.

W najbliższą niedzielę tj. 7.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 15. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 15 odbędzie się spotkanie rundy rewanżowej w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i KRS TKKF Jastrząb. W pojedynku na szczycie spotkają się dwie najlepsze drużyny sezonu. Oba zespoły mają zapewniony udział w wielkim finale, ponieważ trzeci PV Volley Krapkowice na kolejkę przed końcem traci do drużyny z Jastrzębia cztery punkty. W rundzie zasadniczej minimalnie lepsza okazała się ekipa TKKF Jastrząb, która wygrała 3:2.

O godzinie 15:30 rozpocznie się rywalizacja o miejsca 5-8. Odbędzie się spotkanie pomiędzy JP Telebim i Enter El-Bis Instal Mag. Faworytem na papierze wydaje się być bardziej utytułowana drużyna Entera, jednak na boisku w tym sezonie lepsi okazali się gracze JP Telebim, którzy w rundzie zasadniczej wygrali z Enterem 3:1. Decydujący wpływ na losy spotkania mogą mieć składy w jakich pojawią się oba zespoły.

O godzinie 16:30 swój mecz rozegrają kolejne dwie drużyny walczące o miejsca 5-8. Będą to Progress Szkoła Językowa i Omerta-Northern. Faworytem będzie wyżej notowany Progress, któremu niewiele zabrakło by awansować do półfinału. Natomiast w rundzie zasadniczej minimalnie lepsi okazali się gracze Omerty, którzy pokonali Progress 3:2.

O godzinie 17 zaplanowano pierwszy półfinał pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która w obecnym sezonie dwukrotnie pokonała Agrotim 3:1 i 3:0. Agrotim, który przebojem awansował do półfinału nie ma nic do stracenia w starciu z rybnicką potęgą.

O godzinie 18 zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W tej parze już znacznie trudniej wskazać faworyta i jest to chyba najbardziej wyrównana para w całej rundzie play-off. Świadczą o tym chociażby taka sama liczba zwycięstw w sezonie oraz wyniki z rundy zasadniczej. W pierwszym pojedynku minimalnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy wygrali 3:2, natomiast w rewanżu to Nowiny po pięciosetowym boju pokonały rywala. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja w tej parze.

O godzinie 18:30 rozpocznie się rywalizacja o 9 miejsce pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Złotnikiem. Minimalnym faworytem będzie Złotnik, który w tym sezonie dwukrotnie pokonał Galmet 3:0 i 3:2, a także raz przegrał 2:3.

18:30 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

Wednesday, 27 Mar 2019

Szczegółowy terminarz rundy play-off w Arena Rafako.

7.04.2019, Arena Rafako:

14.04.2019, Arena Rafako:

Tuesday, 26 Mar 2019

Dwa tie-breaki zakończyły rundę rewanżową. Łatwe zwycięstwo Volleyball Sisters.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piętnastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano tylko jedno spotkanie w Lidze Kobiet, w którym Volleyball Sisters zmierzyły się z PV Volley Krapkowice. Po jednostronnym spotkaniu zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Volleyball Sisters pokonując rywalki 3:0 (18, 16, 19). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Sybilla Wiącek. Do drugiego meczu w Lidze Kobiet nie doszło, ponieważ zespół Feniks Żory ze względów na problemy kadrowe kolejny raz oddał spotkanie walkowerem drużynie CKZiU Inbras Lejdis. W układzie tabeli Ligi Kobiet bez zmian. Na prowadzeniu umocniły się Volleyball Sisters, które o cztery punkty wyprzedzają TKKF Jastrząb. Tabelę zamyka Feniks Żory, który stracił szansę na grę o medale.

Tego dnia rozegrano również dwa spotkania w grupie B ligi męskiej, w których emocji nie brakowało. W pierwszym z nich SNW Galmet Głubczyce podejmował Złotnika. Pojedynek był bardzo zacięty, a cztery z pięciu setów kończyły się dwupunktową przewagą przeciwnika. Pierwszy set należał do Złotnika, który zwyciężył 25:23, jednak w dwóch kolejnych partiach to Galmet okazał się minimalnie lepszy wygrywając dwukrotnie do 23. W czwartym secie od początku do końca prowadził Złotnik, który pewnie wygrał 25:19, doprowadzając do tie-breaka. W nim również walka trwała na dobre i dopiero dwie ostatnie akcje zadecydowały o wygranej Złotnika 15:13 i w całym spotkaniu 3:2. MVP meczu został wybrany Zbigniew Matelski ze Złotnika. W drugim pojedynku zmierzyły się Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. W tym starciu drużyny wygrywały sety na przemian. Spotkanie lepiej rozpoczęła Omerta, która okazała się minimalnie lepsza wygrywając 25:23. W drugim secie Enter poukładał swoją grę i na efekt nie trzeba było długo czekać. Enter pewnie wygrywa seta 25:17 i doprowadza do wyrównania w meczu. W trzeciej partii sytuacja się odwróciła i to Omerta bez większych problemów wygrała 25:17. Czwarta odsłona była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie Enter wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca wygrywając 25:23. O losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim od początku inicjatywę przejęła Omerta, która nie dała szans rywalom i pewnie wygrała piątego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Paweł Kućma z Omerty.

Zakończyła się runda rewanżowa w grupie B, w której nie zanotowano żadnych zmian w układzie tabeli. Prowadzenie utrzymał Enter (25pkt), a przewaga nad Omertą stopniała do dwóch punktów (23pkt). Na przedostatnim miejscu rozgrywki zakończył Złotnik (9pkt), a tabelę zamyka Galmet z dorobkiem sześciu punktów.

W ten sposób znamy już wszystkie pary rundy play-off. W półfinałach Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. O miejsca 5-8 zagrają Progress z Omertą oraz JP Telebim z Enterem. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się za dwa tygodnie (7.04.2019 r.) w Arena Rafako. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piętnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.