Saturday, 04 May 2019

Wyniki meczów finałowych XXII sezonu JP Telebim RLPS.

o 7 miejsce: JP Telebim 13 – Omerta-Northern 0:2 (12:25, 14:25)

o 5 miejsce: Progress Szkoła Językowa – Enter El-Bis Instal-Mag 2:0 (25:19, 25:12)

o 3 miejsce Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Inbras Lejdis 2:1 (22:25, 25:17, 15:7)

o 3 miejsce: Nowiny.pl Katolik Group – Agrotim-Na Fali 3:0 (25:16, 25:15, 25:22)

Finał Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb 0:3 (20:25, 14:25, 23:25)

FINAŁ: Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy 2:3 (25:13, 24:26, 25:27, 25:21, 10:15)

Puchar fair-play im. A.Młodego: PV Volley Krapkowice

Nagrody indywidualne w lidze mężczyzn:

MVP meczu o 7 miejsce: Zbigniew Szendzielorz (Omerta)

MVP meczu o 5 miejsce: Denis Psota (Progress)

MVP meczu o 3 miejsce: Wojciech Musiolik (Nowiny)

MVP meczu finałowego: Mikołaj Sarnecki (Lunatycy)

MVP sezonu: Mikołaj Sarnecki (Lunatycy)

Najlepszy atakujący sezonu: Mikołaj Zawada (Nowiny)

Najlepszy rozgrywający sezonu: Łukasz Kołodziej (Agrotim)

Najlepszy przyjmujący/broniący sezonu: Adam Kurpis (Lunatycy)

Najlepszy zagrywający sezonu: Kamil Rauza (Leśna Perła)

Najlepszy blokujący sezonu: Arkadiusz Terlecki (Leśna Perła)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników drużyn: Damian Pyć (Lunatycy), Łukasz Taterka (Leśna Perła), Michał Konsek (Nowiny), Rafał Kosmala (Agrotim), Kamil Szerner (Progress), Piotr Gonsior (Enter), Paweł Kućma (Omerta), Marek Kurczyk (JP Telebim), Zbigniew Matelski (Złotnik), Michał Cyganek (Galmet).

Nagrody indywidualne w Lidze Kobiet:

MVP meczu o 3 miejsce: Justyna Taboł (PV Volley Krapkowice)

MVP meczu finałowego: Olga Wolanin (TKKF Jastrząb)

MVP sezonu: Elżbieta Król (TKKF Jastrząb)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek drużyn: Aleksandra Wolanin (TKKF Jastrząb), Nikola Swaczyna (Volleyball Sisters), Daria Szelwach (PV Volley Krapkowice), Dominika Klinik (Inbras Lejdis), Aleksandra Tlatlik (Feniks Żory).


Thursday, 25 Apr 2019

Finały JP Telebim RLPS już w sobotę w Arenie Rafako.

W najbliższą sobotę tj. 27.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną ostatnie mecze XXII-go sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wtedy też poznamy zwycięzcę rozgrywek kobiecych i męskich oraz klasyfikacje końcową sezonu. Spotkania będą rozgrywane równolegle na dwóch boiskach. Tylko finał mężczyzn będzie rozegrany na całym boisku. Mecze poranne do dwóch wygranych setów, a pojedynki popołudniowe do trzech wygranych setów. Zostaną również wybrani najlepsi zawodnicy sezonu na różnych pozycjach oraz najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn. Podobnie jak w poprzednim sezonie w trakcie trwania turnieju organizatorzy zapewniają również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. fotobudka, występ zespołu „Skaza”, licytacje koszulek oraz konkursy z nagrodami. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9:00 w meczu o siódme miejsce rywalizować będą JP Telebim i Omerta. Oba zespoły zakończyły rundę zasadniczą na odpowiednio szóstym i ósmym miejscu. Nie wygrały jednak swoich pojedynków w fazie play-off i po raz drugi zmierzą się w tym sezonie. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się tylko raz i wtedy to JP Telebim wygrał 3:1 i to oni przystąpią do meczu w roli faworyta.

Równolegle odbędzie się spotkanie o piąte miejsce, w którym zmierzą się Progress Szkoła Językowa i Enter El-Bis Instal-Mag. Progress zakończył rundę zasadniczą na piątej pozycji, natomiast Enter na siódmej. Trudno wskazać faworyta, ponieważ w rundzie zasadniczej minimalnie lepszy okazał się Enter wygrywając 3:2.

Na godzinę 10:00 zaplanowany jest pierwszy pojedynek w Lidze Kobiet. Będzie to mecz o trzecie miejsce, w którym zmierzą się PV Volley Krapkowice oraz CKZiU Inbras Lejdis. Wtedy górą był Inbras, który pokonał rywalki 3:1. Zdecydowanymi faworytkami meczu będą zawodniczki PV Volley, które w obecnym sezonie już dwukrotnie pokonały Inbras 3:0 i 3:1.

O godzinie 14:00 rozpocznie się walka o medale w lidze mężczyzn. Do meczu o trzecie miejsce przystąpią Nowiny.pl Katolik Group i Agrotim-Na Fali. Po rundzie zasadniczej Nowiny uplasowały się na drugim miejscu, natomiast Agrotim zajął czwartą pozycje. Faworytem wydają się być Nowiny, które w tym sezonie już dwa razy pokonały Agrotim 3:2 i 3:1. Jednak tym razem stawka meczu będzie większa, więc jeszcze wszystko jest możliwe.

Również o godzinie 14:00 zaplanowany jest finał Ligi Kobiet, w którym Volleyball Sisters będzie podejmować KRS TKKF Jastrząb. W tej parze zdecydowanie trudniej wskazać faworyta. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się dwa razy. Najpierw minimalnie lepsze okazały się zawodniczki TKKF Jastrząb, które wygrały 3:2, natomiast w rewanżu zdecydowane zwycięstwo 3:0 odniosły dziewczyny z Volleyball Sisters. W trakcie całego sezonu oba zespoły nie miały sobie równych, ponieważ na osiem spotkań przegrały tylko raz i to właśnie w pojedynkach między sobą. Tak więc szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze.

O godzinie 16:30 zaplanowano rozpoczęcie się wielkiego finału, w którym ZOO-MAR Lunatycy po raz kolejny zmierzą się z Leśną Perłą Damons Rybnik. Będzie to ich trzeci pojedynek w finale tych rozgrywek. Dwa poprzednie finały wygrywała Leśna Perła 3:2 i 3:1 i to oni staną przed szansą wygrania ligi trzeci raz z rzędu i zdobycia przechodniego Pucharu Ligi na własność. W tym sezonie Leśna Perła przegrała tylko raz i to właśnie z Lunatykami 3:1 w rundzie rewanżowej. Rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu, wygrywając pozostałe trzynaście spotkań. W półfinale również nie mieli sobie równych i po łatwych zwycięstwach nad Agrotimem zameldowali się w finale. Z kolei Lunatycy w tym sezonie przegrali trzykrotnie, w tym właśnie z Leśną Perłą 3:1 podczas pierwszej rundy i zajęli dopiero trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. W półfinale Lunatycy pokonali Nowiny 3:0, jednak w rewanżu ugrali jednego seta, co wystarczyło na awans do finału. Zatem w obecnym sezonie w rywalizacji tych drużyn mamy remis 1:1, jednak biorąc pod uwagę trzyletnią historię Leśnej Perły to oni przystąpią do meczu w roli faworyta.

Terminarz meczów finałowych (27.04.2019 r., Arena Rafako)

o 7 miejsce: 9:00 JP Telebim 13 – Omerta-Northern

o 5 miejsce: 9:00 Progress Szkoła Językowa – Enter El-Bis Instal-Mag

o 3 miejsce Kobiet: 10:00 PV Volley Krapkowice – CKZiU Inbras Lejdis

o 3 miejsce: 14:00 Nowiny.pl Katolik Group – Agrotim-Na Fali

Finał Kobiet: 14:00 Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb

FINAŁ: 16:30 Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy

Kto zostanie zwycięzcą JP Telebim RLPS w lidze kobiet i mężczyzn? Jakie drużyny zajmą kolejne miejsca? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w sobotę. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy! Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie!


Tuesday, 23 Apr 2019

Sunday, 21 Apr 2019

Wednesday, 17 Apr 2019

Rewanże bez niespodzianek. Leśna Perła i Lunatycy ponownie zagrają w wielkim finale.

W ostatnią niedzielę w Arena Rafako rozegrano rewanżowe mecze fazy play-off JP Telebim RLPS. Poniżej krótkie podsumowanie rundy play-off

O godzinie 9 rozpoczęło się rewanżowe spotkanie o dziewiąte miejsce pomiędzy Złotnikiem i SNW Galmet Głubczyce. W pierwszym starciu to Złotnik okazał się lepszy wygrywając 3:1. Również w drugim meczu Galmet nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego przeciwnika i to Złotnik bez problemów odniósł kolejne zwycięstwo wygrywając 3:0 (22, 21, 12). Tym samym to Złotnik zakończył rozgrywki na dziewiątej pozycji, natomiast SNW Galmet Głubczyce kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Pierwszym spotkaniem półfinałowym był pojedynek pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W pierwszym meczu to Lunatycy niepodziewanie łatwo pokonali Nowiny 3:0 i to oni byli bardzo blisko gry w wielkim finale. Żeby tak się stało wystarczył Lunatykom jeden wygrany set. Spotkanie lepiej rozpoczęły Nowiny, który wyszły na prowadzenie 13:8. Lunatycy szybko zniwelowali przewagę do jednego punktu (12:13), by chwilę później znów przegrywać 15:19. Taki wynik utrzymał się do stanu 21:18 dla Nowin i to właśnie wtedy był kluczowy moment całego meczu. Lunatycy odrobili stratę, a nawet wyszli na prowadzenie 22:21. Gra punkt za punkt doprowadziły zespoły do emocjonującej końcówki, którą na przewagi rozstrzygnęli Lunatycy wygrywając 26:24. W tym momencie było jasne, że to Lunatycy zagrają w wielkim finale, a Nowinom pozostanie walka o brąz. Jednak spotkanie trzeba było dokończyć, a oba zespoły dokonały kilku zmian w swoich składach. W drugim secie to Nowiny dominowały w każdym elemencie gry i to oni bez problemów wygrali partię 25:19. Dwa kolejne sety były bardzo zacięte, ale to Nowiny w końcówkach miały więcej szczęścia i to oni wygrali je do 22 i 23, wygrywając całe spotkanie 3:1. Nowiny zrewanżowały się Lunatykom za porażkę przed tygodniem, jednak to Lunatycy po raz czwarty z rzędu zagrają w finale, a z kolei Nowiny trzeci raz z rzędu powalczą o brąz.

Równolegle odbywało się pierwsze spotkanie o miejsca 5-8 pomiędzy Omertą-Northern i Progress Szkoła Językowa. W pierwszym pojedynku minimalnie lepsi byli gracze Progress, którzy wygrali 3:2 i kwestia awansu do meczu o piąte miejsce pozostawała nadal otwarta. Spotkanie lepiej rozpoczęła Omerta, która wygrała pierwszego seta na przewagi 27:25. Jednak w drugim secie nastąpił zwrot akcji i to Progress zdecydowanie wygrał partię 25:18. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane, a wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Ostatecznie to Progress zwyciężył do 24 i 23 i to oni wygrali całe spotkanie 3:1 i zagrają o piąte miejsce na koniec sezonu. Omercie pozostała walka o siódmą pozycje.

W drugim półfinale pomiędzy Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali zdecydowanie mniej emocji. Rybniczanie po zwycięstwie w pierwszym starciu 3:0, byli zdecydowanym faworytem do gry w wielki finale. Przypieczętowali to już w pierwszym secie spotkania, którego pewnie wygrali 25:18. Również w drugiej odsłonie nie dali szans rywalom wygrywając 25:17. W trzeciej partii oba zespoły zagrały na pełnym luzie co przeniosło się na wynik. Agrotim wygrał seta 25:21 i podtrzymał szansę na zwycięstwo w tym meczu. Leśna Perła nie kalkulowała i chciała jak najszybciej zakończyć spotkanie. W efekcie pewne zwycięstwo 25:18 w czwartym secie i w całym spotkaniu 3:1. Leśna Perła melduje się w wielkim finale i po raz trzeci z rzędu zagra o złoty medal z Lunatykami. Natomiast Agrotim w swoim debiucie zagra o brązowy medal z zespołem Nowin.

Równolegle na parkiecie pojawiły się drużyny JP Telebim i Enter El-Bis Instal-Mag, które walczyły o miejsca 5-8. Przewagę w kontekście awansu miał Enter, które w pierwszym meczu bez straty seta pokonał JP Telebim. Spotkanie dobrze rozpoczęli gracze JP Telebim, który wygrali pierwszego seta 25:20. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Enter wygrał seta 25:20, który zapewnił im grę o piąte miejsce na koniec sezonu. Następne dwa sety JP Telebim oddało zupełnie bez walki przegrywając do 13 i 16. Enter wygrywa drugie spotkanie 3:1 i o piąte miejsce zmierzy się z Progress. Z kolei JP Telebim zagra o siódme miejsce, a ich rywalem będzie Omerta.

Na koniec rozegrano ostatnie mecze rundy rewanżowej w Lidze Kobiet. O godzinie 12 CKZiU Inbras Lejdis podejmowało wiceliderki KRS TKKF Jastrząb. Zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki TKKF Jastrząb, które bez problemów pokonały Inbras 3:0 (21, 17, 11). O godzinie 13:30 swoje spotkanie rozegrały PV Volley Krapkowice i ALSK Feniks Żory. Również w tym pojedynku zabrakło emocji. PV Volley wygrywa po jednostronnym meczu 3:0 (13, 20, 19). Oba mecze nie zmieniły układu tabeli Ligi Kobiet. A zatem w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny sezonu czyli Volleyball Sisters (1 miejsce) i TKKF Jastrząb (2). W meczu o trzecie miejsce zagrają PV Volley Krapkowice (3) i Inbras Lejdis (4). Rozgrywki na piątym miejscu zakończył zespół ALSK Feniks Żory.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siedemnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Finały JP Telebim RLPS odbędą się 27.04.2019 r. w Arena Rafako. Spotkania będą rozgrywane w godzinach 9-11 oraz 14-19.


Monday, 15 Apr 2019

Wyniki rewanżowych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

Ligi Kobiet:

CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb 0:3 (21:25, 17:25, 11:25)

PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)

półfinały (dwumecz):

Leśna Perła Damons Rybnik - Agrotim-Na Fali 3:1 (25:18, 25:17, 21:25, 25:18)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Leśna Perła Damons Rybnik

Nowiny.pl Katolik Group - ZOO-MAR Lunatycy 3:1 (24:26, 25:19, 25:22, 25:23)

Stan rywalizacji: 1:1 (sety 3:4), awans Lunatycy

o miejsca 5-8 (dwumecz):

JP Telebim 13 - Enter El-Bis Instal-Mag 1:3 (25:20, 20:25, 13:25, 16:25)

Stan rywalizacji: 0:2 dla Enter El-Bis Instal-Mag

Progress Szkoła Językowa - Omerta-Northern 3:1 (25:27, 25:18, 26:24, 25:23)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Progress Szkoła Językowa

o 9 miejsce (dwumecz):

Złotnik - SNW Galmet Głubczyce 3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Złotnik

Przypominamy, że dzisiaj tj. 15.04.2019 o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Family Club przy ulicy Ludwika 15. Obecność obowiązkowa.


Friday, 12 Apr 2019

Zapowiedź rewanżowych spotkań fazy play-off w Arena Rafako.

W najbliższą niedzielę tj. 14.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną rewanżowe pojedynki fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 9. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9:00 rozpocznie się rywalizacja o 9 miejsce pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Złotnikiem. W lepszej sytuacji jest Złotnik, który wygrał pierwszy mecz 3:1 i jest bliżej zajęcia dziewiątej pozycji na koniec sezonu. Aby tak się stało wystarczą im dwa wygrane sety w tym spotkaniu.

Również o godzinie 9:00 rozpocznie się rywalizacja o miejsca 5-8, a swój mecz rozegrają Progress Szkoła Językowa i Omerta-Northern. W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się gracze Progress, którzy pokonali Omertę 3:2. Jednak różnica punktowa jest niemal żadna (109:106 dla Progress), więc kwestia awansu w tej parze pozostaje nadal otwarta.

O godzinie 10:30 zaplanowano rozpoczęcie drugiego meczu o miejsca 5-8, w którym JP Telebim będzie podejmował Enter El-Bis Instal Mag. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w pierwszym meczu bez problemów pokonał JP Telebim 3:0 i ma ogromną zaliczkę punktową przed rewanżem.

Równolegle odbędzie się pierwszy półfinał pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W pierwszym pojedynku zdecydowanie lepsi okazali się Lunatycy, którzy niespodziewanie łatwo ograli Nowiny 3:0 i jedną nogą są w finale. Żeby tak się stało wystarczy im zwycięstwo w jednym secie.

O godzinie 12 zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która w pierwszym starciu pokonała Agrotim 3:0 i jest bardzo blisko awansu po raz trzeci z rzędu do finału.

Na koniec odbędą się dwa ostatnie mecze rundy rewanżowej Ligi Siatkówki Kobiet. O godzinie 12 zagrają CKZiU Inbras Lejdis i KRS TKKF Jastrząb. Zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki z Jastrzębia, które w pierwszej rundzie rozbiły rywalki 3:0 i mają zapewniony udział w wielkim finale. O godzinie 13:30 obędzie się spotkanie PV Volley Krapkowice i ALSK Feniks Żory. Faworytem będzie zespół z Krapkowic, który w rundzie zasadniczej pokonał rywalki 3:1. Wynik tego spotkania będzie sprawą drugorzędną, ponieważ oba zespoły nie zmienią już swoich pozycji przed turniejem finałowym.

Szczegółowy plan rewanżowych spotkań fazy play-off (14.04.2019, Arena Rafako):

9:00 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik

9:00 o miejsca 5-8: Omerta-Northern – Progress Szkoła Językowa

10:30 o miejsca 5-8: JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal-Mag

10:30 półfinał: Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy

12:00 półfinał: Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali

12:00 Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb

13:30 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory

Jak będzie skład finałów? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 08 Apr 2019

Wyniki pierwszych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

Ligi Kobiet:

Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

półfinały (dwumecz):

Leśna Perła Damons Rybnik - Agrotim-Na Fali 3:0 (25:12, 27:25, 25:17) małe pkt. 77:54

Nowiny.pl Katolik Group - ZOO-MAR Lunatycy 0:3 (17:25, 19:25, 23:25) małe pkt. 59:75

o miejsca 5-8 (dwumecz):

JP Telebim 13 - Enter El-Bis Instal-Mag 0:3 (20:25, 17:25, 16:25) małe pkt. 53:75

Progress Szkoła Językowa - Omerta-Northern 3:2 (19:25, 24:26, 25:22, 26:24, 15:9) ) małe pkt. 109:106

o 9 miejsce (dwumecz):

Złotnik - SNW Galmet Głubczyce 3:1 (25:16, 25:22, 19:25, 27:25) małe pkt. 96:88


Thursday, 04 Apr 2019

Zapowiedź pierwszych spotkań fazy play-off w Arena Rafako.

W najbliższą niedzielę tj. 7.04.2019 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 15. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 15 odbędzie się spotkanie rundy rewanżowej w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i KRS TKKF Jastrząb. W pojedynku na szczycie spotkają się dwie najlepsze drużyny sezonu. Oba zespoły mają zapewniony udział w wielkim finale, ponieważ trzeci PV Volley Krapkowice na kolejkę przed końcem traci do drużyny z Jastrzębia cztery punkty. W rundzie zasadniczej minimalnie lepsza okazała się ekipa TKKF Jastrząb, która wygrała 3:2.

O godzinie 15:30 rozpocznie się rywalizacja o miejsca 5-8. Odbędzie się spotkanie pomiędzy JP Telebim i Enter El-Bis Instal Mag. Faworytem na papierze wydaje się być bardziej utytułowana drużyna Entera, jednak na boisku w tym sezonie lepsi okazali się gracze JP Telebim, którzy w rundzie zasadniczej wygrali z Enterem 3:1. Decydujący wpływ na losy spotkania mogą mieć składy w jakich pojawią się oba zespoły.

O godzinie 16:30 swój mecz rozegrają kolejne dwie drużyny walczące o miejsca 5-8. Będą to Progress Szkoła Językowa i Omerta-Northern. Faworytem będzie wyżej notowany Progress, któremu niewiele zabrakło by awansować do półfinału. Natomiast w rundzie zasadniczej minimalnie lepsi okazali się gracze Omerty, którzy pokonali Progress 3:2.

O godzinie 17 zaplanowano pierwszy półfinał pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą Damons Rybnik i Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która w obecnym sezonie dwukrotnie pokonała Agrotim 3:1 i 3:0. Agrotim, który przebojem awansował do półfinału nie ma nic do stracenia w starciu z rybnicką potęgą.

O godzinie 18 zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. W tej parze już znacznie trudniej wskazać faworyta i jest to chyba najbardziej wyrównana para w całej rundzie play-off. Świadczą o tym chociażby taka sama liczba zwycięstw w sezonie oraz wyniki z rundy zasadniczej. W pierwszym pojedynku minimalnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy wygrali 3:2, natomiast w rewanżu to Nowiny po pięciosetowym boju pokonały rywala. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja w tej parze.

O godzinie 18:30 rozpocznie się rywalizacja o 9 miejsce pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Złotnikiem. Minimalnym faworytem będzie Złotnik, który w tym sezonie dwukrotnie pokonał Galmet 3:0 i 3:2, a także raz przegrał 2:3.

Szczegółowy plan pierwszych spotkań fazy play-off (7.04.2019, Arena Rafako):

15:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb

15:30 o miejsca 5-8: JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal-Mag

16:30 o miejsca 5-8: Omerta-Northern – Progress Szkoła Językowa

17:00 półfinał: Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali

18:00 półfinał: Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy

18:30 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 27 Mar 2019

Szczegółowy terminarz rundy play-off w Arena Rafako.

7.04.2019, Arena Rafako:

15:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb

15:30 o miejsca 5-8: JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal-Mag

16:30 o miejsca 5-8: Omerta-Northern – Progress Szkoła Językowa

17:00 półfinał: Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali

18:00 półfinał: Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy

18:30 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik


14.04.2019, Arena Rafako:

9:00 o 9 miejsce: SNW Galmet Głubczyce – Złotnik

9:00 o miejsca 5-8: Omerta-Northern – Progress Szkoła Językowa

10:30 o miejsca 5-8: JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal-Mag

10:30 półfinał: Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy

12:00 półfinał: Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali

12:00 Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb

13:30 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory


Tuesday, 26 Mar 2019

Dwa tie-breaki zakończyły rundę rewanżową. Łatwe zwycięstwo Volleyball Sisters.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piętnastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano tylko jedno spotkanie w Lidze Kobiet, w którym Volleyball Sisters zmierzyły się z PV Volley Krapkowice. Po jednostronnym spotkaniu zdecydowanie lepsza okazała się drużyna Volleyball Sisters pokonując rywalki 3:0 (18, 16, 19). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Sybilla Wiącek. Do drugiego meczu w Lidze Kobiet nie doszło, ponieważ zespół Feniks Żory ze względów na problemy kadrowe kolejny raz oddał spotkanie walkowerem drużynie CKZiU Inbras Lejdis. W układzie tabeli Ligi Kobiet bez zmian. Na prowadzeniu umocniły się Volleyball Sisters, które o cztery punkty wyprzedzają TKKF Jastrząb. Tabelę zamyka Feniks Żory, który stracił szansę na grę o medale.

Tego dnia rozegrano również dwa spotkania w grupie B ligi męskiej, w których emocji nie brakowało. W pierwszym z nich SNW Galmet Głubczyce podejmował Złotnika. Pojedynek był bardzo zacięty, a cztery z pięciu setów kończyły się dwupunktową przewagą przeciwnika. Pierwszy set należał do Złotnika, który zwyciężył 25:23, jednak w dwóch kolejnych partiach to Galmet okazał się minimalnie lepszy wygrywając dwukrotnie do 23. W czwartym secie od początku do końca prowadził Złotnik, który pewnie wygrał 25:19, doprowadzając do tie-breaka. W nim również walka trwała na dobre i dopiero dwie ostatnie akcje zadecydowały o wygranej Złotnika 15:13 i w całym spotkaniu 3:2. MVP meczu został wybrany Zbigniew Matelski ze Złotnika. W drugim pojedynku zmierzyły się Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. W tym starciu drużyny wygrywały sety na przemian. Spotkanie lepiej rozpoczęła Omerta, która okazała się minimalnie lepsza wygrywając 25:23. W drugim secie Enter poukładał swoją grę i na efekt nie trzeba było długo czekać. Enter pewnie wygrywa seta 25:17 i doprowadza do wyrównania w meczu. W trzeciej partii sytuacja się odwróciła i to Omerta bez większych problemów wygrała 25:17. Czwarta odsłona była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie Enter wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca wygrywając 25:23. O losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim od początku inicjatywę przejęła Omerta, która nie dała szans rywalom i pewnie wygrała piątego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Paweł Kućma z Omerty.

Zakończyła się runda rewanżowa w grupie B, w której nie zanotowano żadnych zmian w układzie tabeli. Prowadzenie utrzymał Enter (25pkt), a przewaga nad Omertą stopniała do dwóch punktów (23pkt). Na przedostatnim miejscu rozgrywki zakończył Złotnik (9pkt), a tabelę zamyka Galmet z dorobkiem sześciu punktów.

W ten sposób znamy już wszystkie pary rundy play-off. W półfinałach Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. O miejsca 5-8 zagrają Progress z Omertą oraz JP Telebim z Enterem. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się za dwa tygodnie (7.04.2019 r.) w Arena Rafako. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piętnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 22 Mar 2019

Zapowiedź piętnastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana piętnasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Będzie to również ostatnia kolejka rundy rewanżowej w grupie B, w której wprawdzie wszystko jest już rozstrzygnięte, ale do rozegrania zostały dwa spotkania. Grupa mistrzowska zakończyła już zmagania w rundzie rewanżowej. Natomiast emocji nie powinno zabraknąć w Lidze Kobiet. O godzinie 9 ALSK Feniks Żory zagra z CKZiU Inbras Lejdis. Stawką meczu będzie walka o czwarte miejsce w tabeli, premiujące grą o brązowy medal na koniec sezonu. Oba zespoły zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, a dzieli je zaledwie jeden punkt. W pierwszej rundzie minimalnie lepszy okazał się zespół z Żor, który wygrał 3:2. Również o godzinie 9 odbędzie się spotkanie w grupie B ligi męskiej, w którym SNW Galmet Głubczyce będzie podejmował Złotnika. W tym spotkaniu wynik będzie sprawą drugorzędną, ponieważ oba zespoły straciły szansę na awans do rundy play-off i zagrają w dwumeczu o dziewiąte miejsce na koniec sezonu. O godzinie 10:30 zaplanowano drugi mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i PV Volley Krapkowice. Faworytkami będą zawodniczki Volleyball Sisters, które są na czele Ligi Kobiet, a w pierwszej rundzie pokonały rywalki 3:1. Równolegle zaplanowano ostatni mecz w grupie B, w którym Enter El-Bis Instal-Mag podejmować będzie Omertę-Northern. Jeżeli dojdzie do spotkania to Omerta i tak nie wyprzedzi w tabeli swojego rywala, ponieważ różnica pomiędzy tymi drużynami wynosi trzy punkty, a z kolei Enter ma na koncie więcej zwycięstw. Tylko w przypadku walkowera Entera, Omerta ma szansę wyprzedzić rywala. W obecnym sezon to Enter okazał się dwukrotnie lepszy wygrywając 3:1 i 3:2. Poniżej przedstawiamy szczegóły piętnastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (3:2)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Złotnik (3:2)

10:30 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – PV Volley Krapkowice (3:1)

10:30 Enter El-Bis Instal-Mag – Omerta-Northern (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 20 Mar 2019

Grupa mistrzowska zakończyła rundę rewanżową. Znamy pary rundy play-off.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czternastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Po dwóch łatwo wygranych setach do 14 i 18 przez Volley Krapkowice, przyszła chwila rozluźnienia i w trzecim secie to Inbras okazał się lepszy wygrywając 25:19. Czwarty set był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Więcej szczęścia było po stronie PV Volley, które wygrały seta 27:25 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu została wybrana Agnieszka Szwajnos z Krapkowic. W układzie tabeli nie zanotowano żadnych zmian.

Spotkania w lidze męskiej nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter El-Bis Instal-Mag bez problemów wygrał z SNW Galmet Głubczyce 3:0 (18, 25, 19). MVP meczu został wybrany Sebastian Bogocz. W meczu na szczycie tabeli Leśna Perła bez straty seta (do 20, 22, 20) pokonała Nowiny.pl Katolik Group. MVP meczu został wybrany Łukasz Taterka. ZOO-MAR Lunatycy rozbili zespół JP Telebim 3:0 (23, 15, 13). Nagrodę MVP spotkania otrzymał Mikołaj Michalak. Małą niespodzianką zakończył się pojedynek pomiędzy Agrotim-Na Fali i Progress Szkoła Językowa. Spotkanie lepiej rozpoczął Agrotim, który od początku narzucił swój rytm gry i w efekcie pewnie wygrał pierwszego seta 25:17. Druga odsłona była bardzo zacięta, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie od stanu 23:23, dwie akcje z rzędu wygrał Progress i zakończył seta wynikiem 25:23. To mocno podłamało graczy Agrotimu, którzy w kolejnych dwóch setach nie potrafili nawiązać walki z rywalem. Ostatecznie Progress wygrało 25:16 i 25:18 i w całym spotkaniu 3:1. MVP meczu został wybrany Martin Krzyżek z Progress. Na koniec Złotnik zmierzył się z Omertą-Northern. W dwóch pierwszych setach to Omerta okazała się zdecydowanie lepsza wygrywając dwukrotnie 25:18. W trzeciej odsłonie rozluźnienie Omerty wykorzystał doświadczony Złotnik, który wygrał seta 25:22. W czwartej partii Omerta wróciła do swojej dobrej dyspozycji i pewnie wygrała seta 25:15 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Paweł Kućma z Omerty..

Zakończyła się runda rewanżowa w grupie A, w której nie zanotowano żadnych zmian w układzie tabeli. Na pierwszym miejscu rozgrywki zakończyła Leśna Perła (39pkt), która powiększyła przewagę nad drugim zespołem Nowin (32pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (31pkt). Czwarte miejsce utrzymał Agrotim (19pkt), który ma tyle samo punktów co piąty Progress, jednak ma na koncie więcej zwycięstw. Na szóstej pozycji jest JP Telebim (10pkt). W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który utrzymał trzypunktową przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W ten sposób poznaliśmy już wszystkie pary rundy play-off. Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. O miejsca 5-8 prawdopodobnie zagrają Progress z Omertą oraz JP Telebim z Enterem. O ile w ostatniej kolejce tej grupy zespół Entera nie odda meczu walkowerem. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się 7 kwietnia.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czternastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (24.03.2019). Tego dnia zaplanowano dwa mecze męskie w grupie B oraz dwa spotkania w Lidze Kobiet.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 15 Mar 2019

Zapowiedź czternastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana czternasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Faworytkami będzie wyżej notowany zespół z Krapkowic, który w pierwszej rundzie pokonał rywalki bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag i SNW Galmet Głubczyce. Faworytem tego spotkania będzie wyżej notowany Enter, jednak warto przypomnieć, że w rundzie zasadniczej o losach rywalizacji zadecydował tie-break, w którym to Enter okazał się minimalnie lepszy. O godzinie 10:30 odbędą się dwa spotkania w grupie A. W pierwszym z nich lider tabeli Leśna Perła Damons Rybnik będzie podejmować drugi zespół rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group. W pojedynku na szczycie tabeli faworytem będzie drużyna z Rybnika, która w pierwszej rundzie pokonała Nowiny 3:0. Równolegle zaplanowano spotkanie ZOO-MAR Lunatycy kontra JP Telebim. Faworytem spotkania będą Lunatycy, którzy w rundzie zasadniczej ograli JP Telebim 3:1. O godzinie 12 zaplanowano ciekawy pojedynek w grupie A, w którym zmierzą się Agrotim-Na Fali i Progress Szkoła Językowa. Minimalnym faworytem będzie wyżej notowany Agrotim, który w rundzie zasadniczej okazał się nieznacznie lepszy wygrywając 3:2. Równolegle odbędzie się spotkanie w grupie B pomiędzy Złotnikiem i Omertą-Northern. W rundzie zasadniczej to Omerta wygrała 3:1, jednak Złotnik to doświadczona drużyna, która pewnie powalczy o kolejne punkty. Poniżej przedstawiamy szczegóły czternastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (3:0)

9:00 Enter El-Bis Instal-Mag – SNW Galmet Głubczyce (3:2)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Katolik Group (3:0)

10:30 ZOO-MAR Lunatycy – JP Telebim 13 (3:1)

12:00 Agrotim-Na Fali – Progress Szkoła Językowa (3:2)

12:00 Złotnik – Omerta-Northern (1:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 06 Mar 2019

Lunatycy przerwali zwycięską passę Leśnej Perły. Tie-break w meczu Ligi Kobiet.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzynastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice. Zawodniczki TKKF Jastrząb lepiej weszły w mecz, rozstrzygając końcówkę pierwszego seta na swoją korzyść (25:23). W drugiej odsłonie to zespół z Krapkowic pokazał, że potrafi grać w siatkówkę i nie dopuścił rywalek do głosu, pewnie wygrywając 25:17. Trzeci set był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Więcej szczęścia było po stronie PV Volley, które wygrały seta 27:25 wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu. Podrażnione takim obrotem spraw siatkarki z Jastrzębia, wzięły się do roboty i na niewiele pozwoliły rywalkom w czwartej partii wygrywając ją 25:17. Również w tie-breaku swoją dominację potwierdził TKKF Jastrząb, który w łatwy sposób wygrał seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu została wybrana Dominika Sagan z TKKF Jastrząb.

W najciekawszym pojedynku w Lidze Mężczyzn, w grupie A zmierzyli się finaliści poprzednich rozgrywek. Lider tabeli i niepokonany zespół Leśnej Perły Damons Rybnik podejmował ZOO-MAR Lunatycy. Spotkanie lepiej rozpoczęła Leśna Perła (9:5), ale z czasem to Lunatycy grali coraz lepiej, w efekcie wyszli oni na prowadzenie 19:17 i nie oddali go już do końca wygrywając 25:23. W drugim secie Lunatycy kontynuowali swoją dobrą grę i szybko objęli wysoką przewagę 14:7. Taki stan utrzymał się do wyniku 21:15. Wtedy fantastyczną pogonią popisał się zespół z Rybnika, który najpierw wyrównał na 23:23, a następnie miał piłkę setową. Ostatecznie na przewagi zwyciężyła Leśna Perła wygrywając seta 27:25. Również trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Lunatyków 12:6. Jednak tym razem Lunatycy nie wypuścili seta z rąk i pewnie wygrali 25:21, ponownie obejmując prowadzenie w meczu. Początek czwartej odsłony i tym razem należał do Lunatyków, którzy tego dnia grali bez kompleksów. Lunatycy spokojnie wyszli na prowadzenie 15:9, a Leśna Perła nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego rywala. Gra punkt za punkt doprowadziła Lunatyków do zwycięstwa w secie 25:18 i całym spotkaniu 3:1. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków. Tym samym Lunatycy przerwali świetną passę 31 zwycięstw z rzędu Leśnej Perły, która trwała od 9.04.2017 (nie licząc walkowera jaki dali Omercie w poprzednim sezonie).

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Omerta-Northern w łatwy sposób pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (16, 23, 9). MVP meczu został wybrany Zbigniew Szendzielorz. Tym razem bez niespodzianki zakończyło się spotkanie Enter El-Bis Instal-Mag ze Złotnikiem. Enter zrewanżował się pewnie wygrywając 3:0 (10, 21, 24). MVP meczu został wybrany Mirosław Hyjek. W innym ciekawym spotkaniu kolejki Agrotim-Na Fali podejmował Nowiny.pl Katolik Group. W dwóch pierwszych setach to Nowiny okazały się lepsze wygrywając 25:19 i 25:23. W trzeciej odsłonie rozluźnienie Nowin wykorzystał Agrotim, który wygrał seta 25:23. To wszystko na co było stać Agrotim tego dnia. Nowiny pewnie wygrały czwartą partię 25:20 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin. Na koniec Progress Szkoła Językowa bez straty seta pokonała JP Telebim (w setach do 20, 20, 23). Nagrodę MVP spotkania otrzymał Denis Psota.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (36pkt), drugie są Nowiny (32pkt), które zmniejszyły przewagę do czterech punktów. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (28pkt), którzy do lidera tracą osiem punktów. Czwarte miejsce utrzymał Agrotim, która ma na koncie 19 punktów i na kolejkę przed końcem rundy rewanżowej o trzy oczka wyprzedza Progress. Na szóstej pozycji jest JP Telebim (10pkt). W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który utrzymał trzypunktową przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W ten sposób poznaliśmy już pary półfinałowe rundy play-off. Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia w grupie B, gdzie dwie najlepsze drużyny powalczą o miejsca 5-8 tworząc pary z piątym i szóstym zespołem grupy A. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzynastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (17.03.2019). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 01 Mar 2019

Zapowiedź trzynastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana trzynasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice. Faworytkami będzie wyżej notowany zespół z Jastrzębia, który nadal pozostaje niepokonany. Jednak warto przypomnieć, że pierwszy mecz w rundzie zasadniczej pomiędzy tymi drużynami był bardzo zacięty i zakończył się minimalnym zwycięstwem TKKF Jastrząb 3:2. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się Omerta-Northern i SNW Galmet Głubczyce. Faworytem tego spotkania będzie Omerta, która w pierwszej rundzie pokonała Galmet 3:1. O godzinie 10:30 odbędzie się kolejne spotkanie w grupie B pomiędzy Enter El-Bis Instal-Mag i Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będzie wyżej notowany Enter, który będzie chciał zrewanżować się za bolesną porażkę 0:3 w rundzie zasadniczej. Równolegle zaplanowano spotkanie w grupie A, w którym zmierzą się finaliście z poprzedniego sezonu czyli Leśna Perła Damons Rybnik i ZOO-MAR Lunatycy. Faworytem spotkania będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w rundzie zasadniczej ograł Lunatyków 3:1. O godzinie 12 zaplanowano dwa ciekawe pojedynki w grupie A. W pierwszym z nich zmierzą się Agrotim-Na Fali i Nowiny.pl Katolik Group. Minimalnym faworytem będą wyżej notowane Nowiny, które w rundzie zasadniczej okazały się nieznacznie lepsze wygrywając 3:2. Równolegle na drugim boisku zagrają Progress Szkoła Językowa i JP Telebim. Obie drużyny zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce w tabeli, a dzielą je zaledwie trzy punkty. Zatem będzie to pojedynek decydujący o rozstawieniu w rundzie play-off. Progress potrzebuje dwóch wygranych setów, natomiast JP telebim musi wygrać za trzy punkty. W rundzie zasadniczej to Progress okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzynastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – PV Volley Krapkowice (3:2)

9:00 Omerta-Northern – SNW Galmet Głubczyce (3:1)

10:30 Enter El-Bis Instal-Mag – Złotnik (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy (3:1)

12:00 Agrotim-Na Fali – Nowiny.pl Katolik Group (2:3)

12:00 Progress Szkoła Językowa – JP Telebim 13 (3:2)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 26 Feb 2019

Trzy walkowery, dwa tie-breaki i rekordowy set! Znamy już wszystkich półfinalistów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dwunastej kolejki JP Telebim RLPS.

Do spotkania w Lidze Kobiet nie doszło, ponieważ zespół Feniks Żory ze względów na problemy kadrowe nie pojawił się tego dnia na hali, oddając spotkanie walkowerem drużynie Volleyball Sisters. Dzięki wygranej Volleyball Sisters awansowało na pierwsze miejsce w tabeli wykorzystując fakt, że zespół TKKF Jastrząb w tej kolejce pauzował. Tabelę zamyka Feniks Żory.

W najciekawszym pojedynku w Lidze Mężczyzn, w grupie A zmierzyły się Progress Szkoła Językowa i ZOO-MAR Lunatycy. Spotkanie lepiej rozpoczął Progress, który od początku pierwszego seta narzucił swój rytm gry i nie oddał prowadzenia wygrywając 25:21. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Lunatycy przejęli inicjatywę czego efektem był pewnie wygrany set 25:18. W trzeciej partii Progress powrócił do swojej dobrej dyspozycji z początku meczu i szybko uzyskał wysoką przewagę (17:7). Lunatycy w drugiej fazie seta próbowali jeszcze gonić rywala, ale na niewiele się to zdało. Progress wygrał seta 25:21 i ponownie objął prowadzenie w meczu. Początek czwartej odsłony również należał do Progress (10:7), jednak Lunatycy szybko odrobili straty (10:10). Gra punkt za punkt doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której to Progress prowadziło 23:22. Wtedy zacięła się ich gra i to Lunatycy zdobywając trzy punkty z rzędu, wygrali seta 25:23 i po raz drugi do wyłonienia zwycięzcy pomiędzy tymi drużynami potrzebny był tie-break. W nim od początku do końca prowadzili Lunatycy, wygrywając decydującego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Sebastian Świderski z Lunatyków. Progress przegrywając spotkanie straciło szansę na grę w półfinałach.

Również w grupie B było dużo emocji, gdzie Enter El-Bis Instal-Mag podejmował Omertę-Northern. W secie otwarcia lepsza okazała się Omerta wygrywając 25:21. Jednak kolejne dwie partie padły łupem Entera (25:23 i 25:20) i to oni byli bliżej zwycięstwa w meczu. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Omerta wygrała go na przewagi 26:24 i nadal pozostała w grze. Tie-breaka lepiej rozpoczęła Omerta, która prowadziła 6:3, jednak już przy zmianie stron mieli tylko punkt zapasu (8:7). Po zmianie stron sytuacja się zmieniła i na jeden punkt zdobyty przez Omertę, Enter odpowiadał dwoma i w efekcie to Enter wygrał decydującego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mirosław Hyjek z Entera.

Pozostałe spotkania w Lidze Męskiej albo się nie odbyły albo nie przyniosły kibicom wielu emocji. W grupie B SNW Galmet Głubczyce, ze względu na braki kadrowe oddał mecz walkowerem Złotnikowi. Nie odbyło się również spotkanie w grupie A pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i JP Telebim. Zespół JP Telebim pojawił się na hali tylko w czteroosobowym składzie i nie mógł rozegrać meczu dając walkowera Nowinom. Leśna Perła Damons Rybnik w szybki sposób rozprawiła się z drużyną Agrotim-Na Fali wygrywając 3:0 (19, 1, 20). Na uwagę zasługuje fakt, że drugi set zakończył się wynikiem 25:1, co jest rekordem ligi! Nagrodę MVP meczu po raz kolejny otrzymał Kamil Rauza.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (36pkt), która o siedem punktów wyprzedza Nowiny (29pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (25pkt), którzy do lidera tracą już jedenaście punktów. Awans do półfinałów zapewnił sobie także Agrotim, która ma na koncie 19 punktów i na dwie kolejki przed końcem rundy rewanżowej o sześć oczek wyprzedza Progress. W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który do trzech punktów powiększył przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dwunastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (3.03.2019). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Leśną Perłą i Lunatykami oraz Agrotimu z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 22 Feb 2019

Zapowiedź dwunastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana dwunasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy Feniks Żory i Volleyball Sisters. Zdecydowanymi faworytkami będzie wyżej notowany zespół Volleyball Sisters, który w pierwszej rundzie bez problemów pokonał rywalki 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się SNW Galmet Głubczyce i Złotnik. Oba zespoły zamykają stawkę grupy B i to Galmet o dwa punkty wyprzedza Złotnika. W rundzie zasadniczej o losach rywalizacji zadecydował tie-break, który Galmet rozstrzygnął na swoją korzyść. O godzinie 10:30 odbędą się dwa ciekawe spotkania w grupie A. W pierwszym z nich lider rozgrywek drużyna Leśnej Perły Damons Rybnik podejmować będzie Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w rundzie zasadniczej pokonał rywala 3:1. Równolegle zmierzą się Progress Szkoła Językowa i ZOO-MAR Lunatycy. Faworytem spotkania będą wyżej notowani Lunatycy, którzy aż o jedenaście punktów wyprzedzają Progress. Jednak pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami pokazał, że nie ma znaczenia kto jakie miejsce zajmuje. Wtedy to Lunatycy okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:2. O godzinie 12 zaplanowano kolejny mecz grupy A pomiędzy JP Telebim i Nowiny.pl Katolik Group. Zdecydowanym faworytem będą Nowiny, które w pierwszej rundzie pokonały JP Telebim bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B, w którym zagrają Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. Będzie to pojedynek o pierwsze miejsce grupy B, bowiem obie drużyny zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce w tabeli, a dzielą je zaledwie dwa punkty. W rundzie zasadniczej to Enter okazał się lepszy wygrywając 3:1. Poniżej przedstawiamy szczegóły dwunastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – Volleyball Sisters (0:3)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Złotnik (3:2)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali (3:1)

10:30 Progress Szkoła Językowa – ZOO-MAR Lunatycy (2:3)

12:00 JP Telebim 13 – Nowiny.pl Katolik Group (0:3)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Omerta-Northern (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.