Tuesday, 01 May 2018

Wyniki meczów finałowych XXI sezonu JP Telebim RLPS.

o 7 miejsce: JP Telebim 13 – Omerta-Northern 2:1 (25:20, 17:25, 25:23)

o 5 miejsce: Złotnik – Eko-Okna 1:2 (22:25, 25:18, 18:25)

o 3 miejsce Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Inbras Lejdis 2:1 (25:21, 20:25, 26:24)

o 3 miejsce: Enter El-Bis Instal – Nowiny.pl 3:0 (25:18, 26:24, 25:21)

Finał Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – KRS TKKF Jastrząb 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

FINAŁ: Lunatycy – Leśna Perła Damons Rybnik 2:3 (26:24, 15:25, 19:25, 26:24, 8:15)

Puchar fair-play im. A.Młodego: JP Telebim 13

Nagrody indywidualne w lidze mężczyzn:

MVP meczu o 7 miejsce: Marek Kurczyk (JP Telebim)

MVP meczu o 5 miejsce: Kamil Szerner (Eko-Okna)

MVP meczu o 3 miejsce: Aleksander Siorak (Enter)

MVP meczu finałowego: Wiktor Borowski (Leśna Perła)

MVP sezonu: Rafał Kosmala (Enter)

Najlepszy atakujący sezonu: Damian Pyć (Lunatycy)

Najlepszy rozgrywający sezonu: Łukasz Lip (Leśna Perła)

Najlepszy przyjmujący/broniący sezonu: Kamil Krzanicki (Nowiny.pl)

Najlepszy zagrywający sezonu: Piotr Gonsior (Enter)

Najlepszy blokujący sezonu: Arkadiusz Terlecki (Leśna Perła)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników drużyn: Kamil Rauza (Leśna Perła), Mateusz Skorupa (Lunatycy), Rafał Kosmala (Enter El-Bis Instal), Łukasz Kołodziej (Nowiny.pl), Martin Krzyżek (Eko-Okna), Dariusz Besz (Złotnik), Wojciech Ciecieręga (JP Telebim), Michał Dmitruk (Omerta), Krzysztof Jarosławski (CKZiU), Jakub Hercog (Złotnik Chrzanowski).

Nagrody indywidualne w Lidze Kobiet:

MVP meczu o 3 miejsce: Ewa Trzos (Inbras Lejdis)

MVP meczu finałowego: Sybilla Wiącek (Pivexin)

MVP sezonu: Aleksandra Wolanin (Pivexin)

Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek drużyn: Aleksandra Breitschedel (Pivexin), Elżbieta Król (TKKF Jastrząb), Nikola Wojtek (Volleyball Sisters), Marta Myśliwy (Inbras Lejdis).


Thursday, 26 Apr 2018

Finały JP Telebim RLPS już w sobotę w Arenie Rafako.

W najbliższą sobotę tj. 28.04.2018 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną ostatnie mecze XXI-go sezonu Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Wtedy też poznamy zwycięzcę rozgrywek kobiecych i męskich oraz klasyfikacje końcową sezonu. Zostaną również wybrani najlepsi zawodnicy sezonu na różnych pozycjach oraz najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn. Podobnie jak w poprzednim sezonie w trakcie trwania turnieju organizatorzy zapewniają również liczne atrakcje dla kibiców, m.in. quizy i konkursy z nagrodami. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9:30 w meczu o siódme miejsce rywalizować będą JP Telebim i Omerta. Oba zespoły zakończyły rundę zasadniczą na odpowiednio siódmym i piątym miejscu. Nie wygrały jednak swoich pojedynków w fazie play-off i po raz drugi zmierzą się w tym sezonie. Trudno wskazać faworyta, ponieważ w rundzie zasadniczej minimalnie lepsza okazała się Omerta wygrywając 3:2.

O godzinie 11:00 w starciu o piąte miejsce zmierzą się Złotnik i Eko-Okna. Złotnik zakończył rundę zasadniczą na ósmej pozycji, natomiast Eko-Okna na szóstej. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się tylko raz i wtedy to Eko-Okna wygrały 3:1 i to oni przystąpią do meczu w roli faworyta.

Na 12:30 zaplanowany jest pierwszy pojedynek w lidze kobiet. Podobnie jak przed rokiem w meczu o trzecie miejsce spotkają się Volleyball Sisters oraz Inbras Lejdis. Wtedy górą był Inbras, który pokonał rywalki 3:1. W tym sezonie obie drużyny spotykały się już trzykrotnie i dwa mecze wygrało Volleyball Sisters (3:2 i 3:0), a jedno spotkanie wygrało Inbras 3:2. Jak widać po wynikach w tej parze zdecydowanie trudniej wskazać faworyta i tutaj wszystko jest możliwe.

O godzinie 14:00 rozpocznie się walka o medale w lidze mężczyzn. Tak jak w poprzednim sezonie do meczu o trzecie miejsce przystąpią Enter El-Bis Instal i Nowiny.pl. Wtedy bez większych problemów brązowy medal zdobył Enter wygrywając 3:0. Po rundzie zasadniczej Enter uplasował się na drugim miejscu, natomiast Nowiny rzutem na „taśmę” zajęły czwartą pozycje. Faworytem wydaje się być Enter, który w tym sezonie już dwa razy pokonał Nowiny tracąc zaledwie jednego seta.

Na godzinę 16:00 zaplanowany jest finał ligi kobiet, w którym obrończynie tytułu, zespół Pivexinu będzie podejmować TKKF Jastrząb. Zdecydowanym faworytem będą zawodniczki Pivexinu, które w tym sezonie są niepokonane i dominowały na raciborskich parkietach. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się trzy razy i wszystkie mecze za trzy punkty wygrał Pivexin, tracąc tylko dwa sety.

O godzinie 18:00 powinien rozpocząć się wielki finał, w którym Lunatycy zmierzą się z Leśną Perłą. Podobnie jak przed rokiem obie drużyny zagrają o złoto i będzie to doskonała sytuacja do rewanżu dla Lunatyków, którzy wtedy przegrali 1:3. Leśna Perłą będzie chciała obronić tytuł, tym bardziej, że mają ku temu predyspozycje. Tylko raz przegrali w tym sezonie, oddając mecz walkowerem. Rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu, wygrywając pozostałe trzynaście spotkań. W półfinale również nie mieli sobie równych i po łatwych zwycięstwa zameldowali się w finale. Z kolei Lunatycy w tym sezonie „falowali”, stąd dopiero trzecie miejsce po rundzie zasadniczej. W półfinale Lunatycy stoczyli wyrównany bój z Enter i tylko jeden mały punkt dał im awans do finału. W obecnym sezonie Leśna Perła dwukrotnie pokonała Lunatyków 3:0 co stawia ich w finale w roli faworyta.

Terminarz meczów finałowych (28.04.2018 r., Arena Rafako)

o 7 miejsce: 9:30 JP Telebim 13 – Omerta-Northern

o 5 miejsce: 11:00 Złotnik – Eko-Okna

o 3 miejsce Kobiet: 12:30 Volleyball Sisters – CKZiU Inbras Lejdis

o 3 miejsce: 14:00 Enter El-Bis Instal – Nowiny.pl Silesia Lubomia

Finał Kobiet: 16:00 Pivexin Akademia Fitness RehaFix – KRS TKKF Jastrząb

FINAŁ: 18:00 Lunatycy – Leśna Perła Damons Rybnik

Kto zostanie zwycięzcą JP Telebim RLPS w lidze kobiet i mężczyzn? Jakie drużyny zajmą kolejne miejsca? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w sobotę. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy! Emocji i atrakcji na pewno nie zabraknie!


Monday, 23 Apr 2018

Wednesday, 18 Apr 2018

Lunatycy jednym małym punktem wdarli się do finału i zagrają z Leśną Perłą.

W ostatnią niedzielę w hali w Krzanowicach rozegrano rewanżowe mecze fazy play-off JP Telebim RLPS. Poniżej przedstawiamy opisy spotkań z tego dnia.

O godzinie 9 miało się rozpocząć rewanżowe spotkanie o dziewiąte miejsce pomiędzy CKZiU i Złotnikiem Chrzanowski. Drużyna Złotnika Chrzanowski już wcześniej poinformowała, że również tego dnia nie pojawi się na boisku i oddali drugi mecz walkowerem. Teoretycznie nie mieli oni już szans by zając dziewiąte miejsce, ponieważ CKZiU wystarczył jeden wygrany punkt w meczu. Tym samym to CKZiU zakończyło rozgrywki na dziewiątej pozycji, natomiast Złotnik Chrzanowski kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Pierwszym spotkaniem półfinałowym w lidze mężczyzn był mecz Entera z Lunatykami. W pierwszym meczu to Lunatycy pokonali Entera 3:2, jednak taki wynik sprawił, że kwestia awansu do wielkiego finału pozostawała nadal otwarta. Oba zespoły pojawiły się na hali w najmocniejszych zestawieniach co gwarantowało emocje. Jednak pierwsze dwa sety to koncertowa gra Lunatyków, którzy byli lepsi w każdym elemencie gry. Wygrane do 18 i 21 spowodowały, ze Enter stanął pod ścianą, a Lunatycy zaczęli liczyć małe punkty. W trzeciej partii Enter dokonał zmianę w ustawieniu, która szybko przyniosła efekt w postaci prowadzenia 8:3. Lunatycy szybko odrobili stratę zdobywając cztery punkty z rzędu (7:8) i toczył się wyrównany bój do stanu 18:18. Wtedy serię punktów na swoje konto zapisał Enter (23:18), a chwilę później zakończyli seta wynikiem 25:21, zachowując jeszcze szansę na awans do finału. W czwartej odsłonie Enter kontynuował swoją dobrą grę, nakręcając się wzajemnie z punktu na punkt. Podobnie jak w poprzednim secie to Enter odskoczył w końcówce na 23:18 i mimo tego nie byli w stanie wykorzystać takiej przewagi. Lunatycy doszli rywala na 23:23, ale dwie ostatnie akcje wygrał Enter (25:23) wyrównując stan rywalizacji na 2:2. Wtedy sytuacja wyglądała tak, że Enter by awansować musiałby wygrać w tie-breaku do 7, co przy tak wyrównanym poziomie drużyn było w zasadzie niemożliwe. Jednak już początek piątego seta pokazał, że może się to udać, bo nakręcony Enter zdobywał punkty seriami i przy zmianie stron prowadził już 8:4. Lunatycy wyglądali jeszcze na pewnych siebie, jednak kolejne trzy akcje wygrał Enter i zrobiło się 11:4. To co wydawałoby się niemożliwe stało się wtedy bardzo realne. Lunatykom awans zaczął się wymykać z rąk, a ich gra stała się bardzo czytelna. Gdy zrobiło się 14:6 dla Entera wszyscy kibice na hali nie dowierzali. Enter był o punkt od awansu do wielkiego finału i miał na to dwie szanse, które niestety zmarnował. 14:8 oznaczało piłkę meczową dla jednych i drugich, bo jeżeli set zakończyłby się wynikiem 15:8, to do wyłonienia zwycięzcy potrzebny by był złoty set. Nic takiego nie miało miejsca, ponieważ Lunatycy efektownym blokiem zdobyli dziewiąty punkt i po dramatycznej końcówce zapewnili sobie udział w wielkim finale. Ostatecznie Enter wygrał seta 15:9 i całe spotkanie 3:2, ale przegrał rywalizację o jeden mały punkt. Tym samym Lunatycy po raz trzeci z rzędu zagrają w finale, a z kolei Enter trzeci raz z rzędu powalczy o brąz.

Równolegle odbywało się pierwsze spotkanie o miejsca 5-8 pomiędzy Omertą i Złotnikiem. Złotnik po pierwszym spotkaniu miał sporą zaliczkę wygrywając 3:0. I tym razem podeszli oni do meczu bardzo skoncentrowani i już w pierwszym secie potwierdzili swój awans wygrywając go 25:20. Wtedy emocje opadły i trzeba było po prostu dokończyć spotkanie. W drugim secie lepsza okazała się Omerta wygrywając 25:22, jednak kolejne dwa sety na swoje konto zapisali gracze Złotnika (do 11 i 23) i to oni wygrali całe spotkanie 3:1 i zagrają o piąte miejsce na koniec sezonu. Omercie pozostała walka o siódmą pozycje.

W drugim półfinale pomiędzy Leśną Perłą a Nowinami zdecydowanie mniej emocji. Nowiny tylko w pięcioosobowym składzie, jakby pogodzone z brakiem szans na awans do finału po przegranym pierwszym starciu 3:0. Podobnie było i tym razem. Leśna Perła pewnie wygrywa spotkanie 3:0 (13, 18, 17) i pieczętuje swój udział w wielkim finale, w którym podobnie jak przed rokiem zagrają z Lunatykami. Również w meczu o trzecie miejsce będzie powtórka sprzed roku, gdzie Enter podejmie Nowiny.

Równolegle na parkiecie pojawiły się drużyny Eko-Okien i JP Telebim, które walczyły o miejsca 5-8. Przewagę w kontekście awansu miało JP Telebim, które w pierwszym meczu niespodziewanie pokonało Eko-Okna 3:1. Jednak w rewanżu zagrali oni poniżej swoich oczekiwań, co bezlitośnie wykorzystali rywale. Eko-Okna pewnie wygrały spotkanie 3:0 (21, 22, 19) i to oni zagrają o piąte miejsce na koniec sezonu, a ich przeciwnikiem będzie Złotnik. JP Telebim z kolei zagra o siódme miejsce, a ich rywalem będzie Omerta.

O godzinie 13:30 odbyły się dwa półfinały Ligi Kobiet, w których również zabrakło emocji ponieważ oba mecze zakończyły się w trzech setach. Pivexin po raz drugi pokonał Inbras Lejdis 3:0 (12, 16, 9). Również drugie zwycięstwo zapisały na swoje konto zawodniczki TKKF Jastrząb, jednak tym razem bez większych problemów pokonały Volleyball Sisters 3:0 (21, 13, 20). A zatem w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny sezonu czyli Pivexin i TKKF Jastrząb. W meczu o trzecie miejsce po raz kolejny zagrają Inbras Lejdis i Volleyball Sisters.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań osiemnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Finały JP Telebim RLPS odbędą się 28.04.2018 r. w Arena Rafako. Początek spotkań o godzinie 9:30.


Monday, 16 Apr 2018

Wyniki rewanżowych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

półfinały (dwumecz):

Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Silesia Lubomia 3:0 (25:13, 25:18, 25:17)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Leśna Perła Damons Rybnik

Enter El-Bis Instal – Lunatycy 3:2 (18:25, 21:25, 25:21, 25:23, 15:9)

Stan rywalizacji: 1:1 (sety 5:5, małe pkt. 209:210), awans Lunatycy

o miejsca 5-8 (dwumecz):

Eko-Okna – JP Telebim 13 3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

Stan rywalizacji: 1:1 (sety 4:3), awans Eko-Okna

Omerta-Northern – Złotnik 1:3 (20:25, 25:22, 11:25, 23:25)

Stan rywalizacji: 0:2 dla Złotnik

o 9 miejsce (dwumecz):

CKZiU Nr 1 – Złotnik Chrzanowski 3:0 w.o. (25:0, 25:0, 25:0)

Stan rywalizacji: 2:0 dla CKZiU Nr 1

półfinały Ligi Kobiet (dwumecz):

Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis 3:0 (25:12, 25:16, 25:9)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Pivexin Akademia Fitness RehaFix

KRS TKKF Jastrząb – Volleyball Sisters 3:0 (25:21, 25:13, 25:20)

Stan rywalizacji: 2:0 dla KRS TKKF Jastrząb

Przypominamy, że dzisiaj tj. 16.04.2018 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Family Club przy ulicy Ludwika 15. Obecność obowiązkowa.


Friday, 13 Apr 2018

Zapowiedź rewanżowych spotkań fazy play-off w Krzanowicach.

W najbliższą niedzielę tj. 15.04.2018 r. w Krzanowicach (Zespół Szkół ul. Akacjowa 1) rozegrane zostaną rewanżowe mecze fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 10:30. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 10:30 zaplanowane jest rozpoczęcie pierwszego meczu półfinałowego pomiędzy Enterem i Lunatykami. W tej parze każda z drużyn ma szansę by awansować do wielkiego finału. Ostatnio minimalnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy po tie-breaku pokonali Entera 3:2. Jednak różnica w małych punktach (+2 na korzyść Lunatyków) jest tak mała, że zwycięstwo w tym meczu powinno dać awans do finału jednej z drużyn. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi zespołami.

Zupełnie inna sytuacja jest w drugim półfinale, który powinien się rozpocząć o godzinie 12 pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą a Nowinami. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która pewnie pokonała Nowiny w pierwszym meczu 3:0 i jedną nogą jest w finale. Żeby tak się stało wystarczy im zwycięstwo w jednym secie.

O godzinie 10:30 swój mecz rozegrają drużyny walczące o miejsca 5-8. Będą to Omerta i Złotnik. Bliżej gry o piąte miejsce jest Złotnik, który w poprzednią niedzielę niespodziewanie łatwo pokonał Omertę 3:0. Omerta by myśleć o awansie musi wygrać spotkanie 3:0 i liczyć na korzystny wynik małych punktów. W przeciwnym razie to Złotnik zagra o piąte miejsce na koniec sezonu.

O godzinie 12 rozpocznie się drugie spotkanie o miejsca 5-8, w którym Eko-Okna zagrają z JP Telebim 13. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem JP Telebim 3:1 i to oni znacznie przybliżyli się do walki o piąte miejsce. Eko-Okna muszą wygrać za trzy punkty i odrobić stratę 11 małych punktów.

O godzinie 13:30 odbędą się dwa mecze półfinałowe Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym z nich Pivexin zmierzy się z Inbras Lejdis. Zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki Pivexinu, które w pierwszym meczu rozbiły rywalki 3:0 i zaledwie jeden wygrany set zagwarantuje im grę w wielkim finale.. W drugim półfinale zagrają TKKF Jastrząb i Volleyball Sisters. Minimalnym faworytem będą przyjezdne z Jastrzębia, które w pierwszym meczu po tie-breaku pokonały Volleyball Sisters 3:2. Volleyball Sisters by realnie myśleć o grze w finale musiałyby wygrać za trzy punkty.

Szczegółowy plan pierwszych spotkań fazy play-off (15.04.2018, Krzanowice Zespół Szkół ul. Akacjowa 1):

półfinały:

10:30 Enter El-Bis Instal – Lunatycy

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Silesia Lubomia

o miejsca 5-8:

10:30 Omerta-Northern – Złotnik

12:00 Eko-Okna – JP Telebim 13

półfinały Ligi Kobiet:

13:30 Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis

13:30 KRS TKKF Jastrząb – Volleyball Sisters

Jak będzie skład finałów? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 11 Apr 2018

Leśna Perła jedną nogą w finale. Tie-break w meczu Entera z Lunatykami.

W ostatnią niedzielę w Arena Rafako rozegrano pierwsze mecze fazy play-off JP Telebim RLPS. Poniżej przedstawiamy opisy spotkań z tego dnia.

Pierwszy półfinał Ligi Kobiet pomiędzy Pivexinem i Inbras Lejdis miał swojego faworyta. Pivexien w łatwy sposób pokonał rywalki 3:0. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczki Inbras dwa ostatnie sety oddały zupełnie bez walki przegrywając do 9 i do 3.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim półfinale, w którym spotkały się TKKF Jastrząb i Volleyball Sisters. Pierwszy set praktycznie bez historii, bo wygrany zdecydowanie przez TKKF Jastrząb 25:17. Jednak kolejne dwa sety były bardzo wyrównane i wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Obie partie na przewagi wygrały Volleyball Sisters (26:24, 34:32), niespodziewanie obejmując prowadzenie w meczu 2:1 Czwartego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki Volleyball Sisters prowadząc 8:5, jednak z czasem inicjatywę zaczęły przyjmować przyjezdne, czego efektem była wygrana 25:23 i o losach rywalizacji zadecydował tie-break. W nim grała już tylko jedna drużyna i to właśnie TKKF Jastrząb pewnie wygrywa piątego seta 15:7 i całe spotkanie 3:2.

W pierwszym półfinale Ligi Męskiej pomiędzy Leśną Perłą a Nowinami obyło się bez niespodzianki. Leśna Perła wygrywa spotkanie 3:0 (20, 21, 21), kontrolując wydarzenia na boisku. Nowiny zagrały dobre spotkanie, jednak to za mało na dobrze dysponowany zespół z Rybnika, z którym nie można sobie pozwolić na chwilę słabości. Leśna Perła po wygranej bez straty seta, jest niemal pewna gry w wielki finale.

Równolegle odbywało się pierwsze spotkanie o miejsca 5-8 pomiędzy Eko-Oknami i JP Telebim. Minimalnym faworytem spotkania były Eko-Okna, ale różnica pomiędzy poziomem obu drużyn była niewielka, co zapowiadało emocje. W pierwszym secie JP zaskoczyło rywala wygrywając go 25:22. W drugiej partii Eko-Okna odpowiedziały grając zdecydowanie lepiej, co dało im zwycięstwo w secie 25:23. Jednak w kolejnych setach przewaga JP Telebim była jeszcze większa, dzięki czemu to oni wygrywają cały mecz 3:1 (25:20, 25:20) i są o krok bliżej w walce o 5-te miejsce.

Drugim spotkaniem półfinałowym był mecz Entera z Lunatykami. Zgodnie z zapowiedziami mecz dostarczył kibicom wielu emocji. Spotkanie lepiej rozpoczęli Lunatycy, którzy wygrali pierwszego seta 25:22. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Enter kontrolował wydarzenia na boisku, czego efektem była wygrana 25:20 i na tablicy wyników był remis 1:1. W trzeciej partii minimalną przewagę mieli Lunatycy. Wszystko rozstrzygnęło się w końcowej fazie seta gdzie od stanu 21:20 Lunatycy zdobyli cztery punkty z rzędu i wygrali 25:20. W czwartej odsłonie Lunatycy kontynuowali swoją dobrą grę, zmierzając po jakże ważne zwycięstwo. Jednak przy stanie 13:9 dopadł ich przestój, co wykorzystali gracze Entera i szybko doprowadzili do wyrównania po 14. Ta chwila dała im wiarę, że mogą jeszcze w tym meczu powalczyć. Enter odskoczył na 20:17 i do końca już tej przewagi nie oddał wygrywając 25:22. W tie-breaku Lunatycy narzucili swój rytm gry i przy zmianie stron prowadzili 8:4. Enter zbliżył się jeszcze do rywala na jeden punkt (8:9), ale było to za mało, żeby wygrać spotkanie. Lunatycy utrzymali przewagę, a set zakończył się wynikiem 15:13. Lunatycy wygrali mecz 3:2, jednak bilans małych punktów jest na tyle mały, że w tej parze jeszcze wszystko jest możliwe. Szykuje się zatem ciekawe spotkanie rewanżowe, które zadecyduje o losach awansu do finału jednej z drużyn.

Równolegle na parkiecie pojawiły się drużyny Omerty i Złotnika. Tutaj również mała niespodzianka. Niżej notowany Złotnik wysoko postawił w tym meczu poprzeczkę, co musiało zaskoczyć rywali. Pierwsze dwa sety po bardzo wyrównanej grze padają łupem Złotnika, który wygrywa na przewagi 27:25 i 29:27. W trzecim secie Omerta nie podjęła już walki i to Złotnik wygrał 25:11 i całe spotkanie 3:0. Ostatni set może być kluczowy w kontekście gry o piąte miejsce na koniec sezonu.

O godzinie 13:30 na parkiecie miały pojawić się drużyny CKZiU i Złotnik Chrzanowski. Do spotkania jednak nie doszło, ponieważ z powodu problemów kadrowych Złotnik nie stawił się tego dnia na hali i sędziowie musieli odgwizdać walkower.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siedemnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Rewanżowa kolejka fazy play-off odbędzie się 15.04.2018 r. w Krzanowicach. Początek spotkań o godzinie 9:00.


Monday, 09 Apr 2018

Wyniki pierwszych spotkań rundy play-off JP Telebim RLPS.

półfinały Ligi Kobiet (dwumecz):

Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis 3:0 (25:16, 25:9, 25:3) małe pkt. 75:28

KRS TKKF Jastrząb – Volleyball Sisters 3:2 (25:17, 24:26, 32:34, 25:23, 15:7) małe pkt. 121:107

półfinały (dwumecz):

Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Silesia Lubomia 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) małe pkt. 75:62

Enter El-Bis Instal – Lunatycy 2:3 (22:25, 25:20, 20:25, 25:22, 13:15) małe pkt. 105:107

o miejsca 5-8 (dwumecz):

Eko-Okna – JP Telebim 13 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 20:25) małe pkt. 87:98

Omerta-Northern – Złotnik 0:3 (25:27, 27:29, 11:25) małe pkt. 63:81

o 9 miejsce (dwumecz):

13:30 CKZiU Nr 1 – Złotnik Chrzanowski 3:0 w.o. (25:0, 25:0, 25:0) małe pkt. 75:0

Przypominamy, że dzisiaj tj. 9.04.2018 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Piwiarni Warecka. Obecność obowiązkowa.


Friday, 06 Apr 2018

Zapowiedź pierwszych spotkań fazy play-off w Arena Rafako.

W najbliższą niedzielę tj. 8.04.2018 r. w hali Arena Rafako rozegrane zostaną pierwsze mecze fazy play-off. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach od godziny 9. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań oraz historię pojedynków.

O godzinie 9 odbędą się dwa mecze półfinałowe Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym z nich Pivexin zmierzy się z Inbras Lejdis. Zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki Pivexinu, które są do tej pory niepokonane w lidze. W rundzie zasadniczej wszystkie trzy mecze wygrał Pivexin bez straty seta. W drugim półfinale zagrają TKKF Jastrząb i Volleyball Sisters. Również w tym przypadku faworytem będzie wyżej notowany zespół z Jastrzębia, który trzykrotnie pokonał rywalki w rundzie zasadniczej oddając im tylko jednego seta.

O godzinie 10:30 zaplanowano pierwszy półfinał pomiędzy obrońcami tytułu Leśną Perłą a Nowinami. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która w krótkiej historii ligi (dwa sezony) już czterokrotnie pokonała Nowiny bez straty seta. Nowiny, które „rzutem na taśmę” awansowały do półfinału nie mają nic do stracenia w starciu z rybnicką potęgą.

O godzinie 12 zaplanowane jest rozpoczęcie drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Enterem i Lunatykami. W tej parze już znacznie trudniej wskazać faworyta. Obie drużyny grały już ze sobą dwa razy podczas rundy zasadniczej. W pierwszym pojedynku minimalnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy wygrali 3:2, natomiast w rewanżu Enter bez problemów pokonał Lunatyków 3:0. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja w tej parze.

Również o godzinie 10:30 rozpocznie się rywalizacja o miejsca 5-8. Odbędzie się spotkanie pomiędzy Eko-Oknami i JP Telebim 13. Również w tej parze trudno wskazać zdecydowanego faworyta. W rundzie zasadniczej obie drużyny spotkały się tylko raz i wtedy to Eko-Okna wygrały 3:1 i to oni wyjdą na boisko z minimalną przewagą psychologiczną.

O godzinie 12 swój mecz rozegrają kolejne dwie drużyny walczące o miejsca 5-8. Będą to Omerta i Złotnik. Faworytem będzie zespół Omerty, który w tym sezonie spisuje się naprawdę świetnie. Niewiele im zabrakło by awansować do półfinału. W rundzie zasadniczej zdecydowanie lepsi okazali się gracze Omerty, którzy pokonali Złotnika 3:0.

O godzinie 13:30 rozpocznie się rywalizacja o 9 miejsce pomiędzy CKZiU i Złotnikiem Chrzanowski. Minimalnym faworytem będzie CKZiU, które w tym sezonie dwukrotnie pokonało Złotnika 3:0 i 3:2, a także raz przegrało 2:3.

Szczegółowy plan pierwszych spotkań fazy play-off (8.04.2018, Arena Rafako):

półfinały Ligi Kobiet:

9:00 Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis

9:00 KRS TKKF Jastrząb – Volleyball Sisters

półfinały:

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Silesia Lubomia

12:00 Enter El-Bis Instal – Lunatycy

o miejsca 5-8:

10:30 Eko-Okna – JP Telebim 13

12:00 Omerta-Northern – Złotnik

o 9 miejsce:

13:30 CKZiU Nr 1 – Złotnik Chrzanowski

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Saturday, 31 Mar 2018

Tuesday, 27 Mar 2018

Nowiny wdarły się do półfinału, Leśna Perła liderem po rundzie rewanżowej.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szesnastej kolejki JP Telebim RLPS. Była to również ostatnia kolejka rundy rewanżowej, po której poznaliśmy układ par półfinałowych.

Najwięcej emocji miało spotkanie, którego stawką był awans do półfinału pomiędzy Nowinami a Omertą. Mecz lepiej rozpoczęły Nowiny, które wygrały pierwszego seta 25:20. W drugiej odsłonie potwierdzili oni swoją dominację, rozbijając zespół Omerty 25:12! W trzecim secie gra się wyrównała, jednak przy stanie 10:10 kontuzji doznał zawodnik Nowin i potrzebna była zmiana. Ta sytuacja spowodowała dekoncentracje graczy Nowin, co wykorzystała Omerta, która w ciągu chwili wyszła na prowadzenie 19:13. Nowiny szybko jednak odrobiły starty zbliżając się do rywala na jeden punkt (18:19). Wtedy decydujące trzy punkty wywalczyła Omerta, by chwilę później wygrać seta 25:22, pozostając nadal w grze. Czwarta partia była zatem tzw. „złotym setem” ponieważ wygrana zapewniała awans do półfinału jednej lub drugiej drużynie. Początek był wyrównany tylko do stanu 8:7 dla Nowin. Wtedy Nowiny powróciły do swojej dobrej dyspozycji z drugiego seta, a Omerta po prostu przestała grać. Wynik 21:9 sprawił, że Omerta pogodziła się z faktem porażki. Set zakończył się wynikiem 25:17 i to Nowiny mogły świętować awans do najlepszej czwórki sezonu. Omerta może żałować niewykorzystanej szansy, by po raz drugi w historii znaleźć się w grze o medale. Jednak tego dnia byli zdecydowanie słabsi od zespołu Nowin, który rzutem na taśmę wywalczył awans.

Innym ciekawym spotkaniem miał być pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Enterem. Stawką tego meczu było pierwsze miejsce na koniec rundy rewanżowej. Na zapowiedziach się jednak skończyło, ponieważ Leśna Perła bez większych problemów pokonała Enter 3:0 (15, 22, 15). Tym samym utrzymali oni pierwsze miejsce w tabeli, a Enter pozostał na drugim.

W pozostałych spotkaniach wynik był sprawą drugorzędną, ponieważ żadna z drużyn nie mogła już zmienić swojej pozycji w tabeli. Złotnik wygrał z CKZiU 3:0 (16, 21, 21). JP Telebim po zaciętych setach pokonał Złotnik Chrzanowski 3:0 (21, 23, 23). Lunatycy po łatwo wygranych dwóch setach do 18 i 21, przegrali kolejne trzy partie do 22, 23 i 11 i to Eko-Okna okazały się minimalnie lepsze wygrywając spotkanie 3:2.

Również tego dnia rozegrano decydujące mecze rundy zasadniczej w Lidze Kobiet. O ile pojedynek pomiędzy TKKF Jastrząb i Pivexinem nie miał już żadnego znaczenia w układzie tabeli to w starciu pomiędzy Volleyball Sisters i Inbras Lejdis wszystko jeszcze było możliwe. Pivexin bez większych problemów pokonał przyjezdne z Jastrzębia 3:0 (17, 26, 21), umacniając się na prowadzeniu. Natomiast w pojedynku Volleyball Sisters – Inbras Lejdis niespodziewanie łatwe zwycięstwo 3:0 (19, 26, 22) odniosły zawodniczki Volleyball Sisters, które tym samym dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedziły Inbras Lejdis, kończąc rundę zasadniczą na trzecim miejscu. Poznaliśmy również pary półfinałowe, które za niespełna dwa tygodnie rozpoczną rywalizacje w dwumeczach. Pivexin zmierzy się z Inbras Lejdis, a TKKF Jastrząb zagra z Volleyball Sisters.

Podobnie w lidze mężczyzn zakończyła się runda zasadnicza i poznaliśmy już wszystkie pary, które zagrają w rundzie play-off. Najwięcej emocji powinny przynieść mecze półfinałowe, w których emocji na pewno nie zabraknie. Lider tabeli zespół Leśnej Perły zmierzy się z Nowinami, które zajęły czwarte miejsce. W drugim półfinale zagrają ze sobą Enter (2) oraz Lunatycy (3). Równie ciekawie powinno być w meczach o miejsca 5-8. Omerta (5) zmierzy się ze Złotnikiem (8), a rywalami Eko-Okien (6) będzie JP Telebim (7). O 9 miejsce zagrają CKZiU ze Złotnikiem Chrzanowski. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się już za dwa tygodnie (8.04.2018 r.) w Arena Rafako. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szesnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 22 Mar 2018

Zapowiedź szesnastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana szesnasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Będzie to również ostatnia kolejka rundy rewanżowej przed fazą play-off, a kilka pojedynków zapowiada się niezwykle ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się rywalizacja w Lidze Kobiet. W pojedynku na szczycie zmierzą się TKKF Jastrząb oraz Pivexin. Faworytem będzie niepokonany dotąd zespół Pivexinu, który już dwukrotnie pokonał dziewczyny z Jastrzębia 3:1. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy Volleyball Sisters i Inbras Lejdis. Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Pierwszy mecz po zaciętej walce wygrał Volleyball Sisters 3:2, a w rewanżu również w pięciu setach triumfowały dziewczyny z Inbras. O godzinie 10:30 zaplanowano mecze grupy B. Złotnik zmierzy się z CKZiU. W tej parze trudno wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny wygrały już po jednym meczu. Najpierw Złotnik wygrał 3:0, a w rewanżu to CKZiU okazało się lepsze wygrywając 3:1. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy JP Telebim i Złotnikiem Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będzie JP Telebim, który dwukrotnie pokonał rywala 3:0 i 3:1. Od godziny 12:00 zaplanowano pojedynki w grupie A, które rozstrzygną jakie drużyny zagrają w półfinałach oraz jakie miejsca zajmą poszczególne zespoły. Jako pierwsi na parkiecie pojawią się Lunatycy i Eko-Okna. Lunatycy by utrzymać trzecią lokatę muszą wygrać jednego seta. Z kolei Eko-Okna nie mają już szans na awans w tabeli. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami minimalnie lepsze okazały się Eko-Okna, które wygrały 3:2. Równolegle odbędzie się ciekawy pojedynek o wejście do czwórki pomiędzy Omertą i Nowinami. Różnica pomiędzy tymi drużynami wynosi zaledwie dwa punkty. Omercie do szczęścia wystarczą dwa seta, natomiast Nowiny muszą zwyciężyć za trzy punkty. W rundzie zasadniczej to Omerta okazał się lepsza wygrywając 3:1. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 13:30 zaplanowano hit kolejki a jednocześnie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Enterem. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce na koniec rundy rewanżowej, bowiem różnica pomiędzy tymi drużynami wynosi jeden punkt na korzyść rybniczan. By utrzymać pierwsze miejsce wystarczą im dwa wygrane sety. Enter by liczyć na objęcie prowadzenia musi wygrać spotkanie za trzy punkty. W rundzie zasadniczej Leśna Perła pokonała Entera 3:1. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę. Poniżej przedstawiamy szczegóły szesnastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (1:3, 1:3)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Inbras Lejdis (3:2, 2:3)

10:30 Złotnik – CKZiU Nr 1 (3:0, 1:3)

10:30 JP Telebim 13 – Złotnik Chrzanowski (3:0, 3:1)

12:00 Lunatycy – Eko-Okna (2:3)

12:00 Omerta-Northern – Nowiny.pl Silesia Lubomia (1:3)

13:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Enter El-Bis Instal (3:1)

Jakie będzie skład półfinałow? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 20 Mar 2018

Zwycięstwa faworytów i tie-break w meczu CKZiU ze Złotnikiem Chrzanowskim.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piętnastej kolejki JP Telebim RLPS.

W najciekawszym meczu kolejki CKZiU podejmowało Złotnika Chrzanowskiego. Złotnik dobrze wszedł w mecz wygrywając pierwszego seta 25:23. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to CKZiU wygrało go w takim samym stosunku (25:23). W trzeciej odsłonie Złotnik powrócił do swojej dobrej gry, a młodzież CKZiU oddała seta bez walki, dzięki czemu Złotnik wygrywając 25:16 po raz kolejny objął prowadzenie w meczu. Jednak w czwartej partii dało o sobie znać zmęczenie, co wykorzystali gracze CKZiU, wygrywając seta 25:19. W tie-breaku nic się już nie zmieniło, bo grała tylko jedna drużyna. CKZiU wysoko wygrywa piątego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. W hicie kolejki Leśna Perła bez większych problemów pokonała Lunatyków 3:0 (19, 17, 27). Enter wygrał z Omertą 3:1 (22, -27, 20, 8). Nowiny okazały się zdecydowanie lepsze od Eko-Okien wygrywając 3:0 (17, 15, 17). W ostatnim meczu JP Telebim w łatwy sposób odniósł kolejne zwycięstwo nad Złotnikiem 3:0 (21, 20, 17).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Zgodnie z zapowiedziami pewne zwycięstwo na swoje konto zapisał Pivexin wygrywając spotkanie 3:0 (18, 10, 20), umacniając się na prowadzeniu.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (35pkt), która na kolejkę przed zakończeniem rundy rewanżowej tylko o punkt wyprzedza Entera (34pkt). Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (24pkt), czwarte Omerta (21pkt), a piąte Nowiny (19pkt), które zachowały szansę na wejście do najlepszej czwórki sezonu. Rundę rewanżową na szóstym miejscu zakończą gracze Eko-Okien (16pkt), którzy nie mają już szans wyprzedzić rywali. W grupie B również nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała drużyna JP Telebim (24pkt), która wyprzedza Złotnika (14pkt) o dziesięć punktów. Tabelę zamykają CKZiU (8pkt) i Złotnik Chrzanowski (4pkt).

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piętnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (25.03.2018). Najwięcej emocji będzie w grupie A, w której jeszcze wszystko jest możliwe. Hitem kolejki będzie pojedynek o pierwsze miejsce w tabeli pomiędzy Leśną Perłą i Enterem. Emocji nie zabraknie również w starciu drużyn, które powalczą o wejście do czwórki czyli pojedynek Omerty z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.