Tuesday, 20 Mar 2018

Zwycięstwa faworytów i tie-break w meczu CKZiU ze Złotnikiem Chrzanowskim.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piętnastej kolejki JP Telebim RLPS.

W najciekawszym meczu kolejki CKZiU podejmowało Złotnika Chrzanowskiego. Złotnik dobrze wszedł w mecz wygrywając pierwszego seta 25:23. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to CKZiU wygrało go w takim samym stosunku (25:23). W trzeciej odsłonie Złotnik powrócił do swojej dobrej gry, a młodzież CKZiU oddała seta bez walki, dzięki czemu Złotnik wygrywając 25:16 po raz kolejny objął prowadzenie w meczu. Jednak w czwartej partii dało o sobie znać zmęczenie, co wykorzystali gracze CKZiU, wygrywając seta 25:19. W tie-breaku nic się już nie zmieniło, bo grała tylko jedna drużyna. CKZiU wysoko wygrywa piątego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. W hicie kolejki Leśna Perła bez większych problemów pokonała Lunatyków 3:0 (19, 17, 27). Enter wygrał z Omertą 3:1 (22, -27, 20, 8). Nowiny okazały się zdecydowanie lepsze od Eko-Okien wygrywając 3:0 (17, 15, 17). W ostatnim meczu JP Telebim w łatwy sposób odniósł kolejne zwycięstwo nad Złotnikiem 3:0 (21, 20, 17).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Zgodnie z zapowiedziami pewne zwycięstwo na swoje konto zapisał Pivexin wygrywając spotkanie 3:0 (18, 10, 20), umacniając się na prowadzeniu.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (35pkt), która na kolejkę przed zakończeniem rundy rewanżowej tylko o punkt wyprzedza Entera (34pkt). Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (24pkt), czwarte Omerta (21pkt), a piąte Nowiny (19pkt), które zachowały szansę na wejście do najlepszej czwórki sezonu. Rundę rewanżową na szóstym miejscu zakończą gracze Eko-Okien (16pkt), którzy nie mają już szans wyprzedzić rywali. W grupie B również nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała drużyna JP Telebim (24pkt), która wyprzedza Złotnika (14pkt) o dziesięć punktów. Tabelę zamykają CKZiU (8pkt) i Złotnik Chrzanowski (4pkt).

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piętnastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (25.03.2018). Najwięcej emocji będzie w grupie A, w której jeszcze wszystko jest możliwe. Hitem kolejki będzie pojedynek o pierwsze miejsce w tabeli pomiędzy Leśną Perłą i Enterem. Emocji nie zabraknie również w starciu drużyn, które powalczą o wejście do czwórki czyli pojedynek Omerty z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 15 Mar 2018

Zapowiedź piętnastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana piętnasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz dwóch ostatnich drużyn grupy B, czyli CKZiU i Złotnika Chrzanowskiego. Minimalnym faworytem będzie wyżej notowane CKZiU, które w pierwszej rundzie bez problemów pokonało rywala 3:0. Jednak w rewanżu minimalnie lepsi okazali się gracze Chrzanowskiego, którzy po zaciętej walce wygrali 3:2. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Zdecydowanym faworytem będzie Pivexin, która dwukrotnie pokonał rywalki 3:1 i 3:0. Od godzinny 10:30 zaplanowano mecze grupy A, w tym hit kolejki pomiędzy finalistami z poprzedniego sezonu, czyli Leśną Perłą i Lunatykami. Faworytem będą przyjezdni z Rybnika, którzy na „boisku” są nadal niepokonani w lidze. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Leśna Perła ograła Lunatyków 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy Omertą i Enterem. Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będzie Enter, który w pierwszej rundzie pokonał Omertę 3:1. O godzinie 12:00 zaplanowano pojedynek pomiędzy Nowinami i Eko-Oknami. Tutaj z kolei trudno wskazać faworyta, ponieważ obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli i mają taką samą liczbę punktów. Jednak będzie to kluczowe spotkanie dla jednej z drużyn, która zachowa szansę na wejście do czwórki. W pierwszym meczu Nowiny pokonały Eko-Okna 3:1. Równolegle odbędzie się inne ciekawe spotkanie dwóch czołowych drużyn grupy B, czyli starcie Złotnika z JP Telebim. JP Telebim już wcześniej zapewniło sobie siódme miejsce i zobaczymy jak podejdą do rywalizacji z doświadczonym Złotnikiem. Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu minimalnie lepszy okazał się Złotnik wygrywając 3:2, jednak w rewanżu to JP Telebim rozbiło Złotnika 3:0. Pauzują drużyny: Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły piętnastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 CKZiU Nr 1 – Złotnik Chrzanowski (3:0, 2:3)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (1:3, 0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Lunatycy (3:0)

10:30 Omerta-Northern – Enter El-Bis Instal (1:3)

12:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Eko-Okna (3:1)

12:00 Złotnik – JP Telebim 13 (3:2, 0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 07 Mar 2018

Dwie pięciosetówki i walkower lidera. Podsumowanie czternastej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czternastej kolejki JP Telebim RLPS.

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku pomiędzy Lunatykami i Nowinami emocji - zgodnie z zapowiedzią - nie zabrakło. Przed rozpoczęciem meczu można było odnieść wrażenie, że trapione kontuzjami Nowiny nie stawią dużego oporu grającym w mocnym składzie Lunatykom. Nic bardziej mylnego. Już pierwszy set pokazał, że grający pod presją zawodnicy Nowin są bardzo skupieni i pomimo problemów nie będą łatwym rywalem dla wicemistrzów Ligi. Wyrównana gra od początku do końca i szczęśliwa końcówka Nowin spowodowały, że to oni wygrywają pierwszą partię 26:24 i obejmują prowadzenie w meczu. Podrażnieni Lunatycy w dwóch kolejnych partiach wygrywają do 20 i 23. Jednak najlepsze, co mogło się przydarzyć w tym meczu było dopiero przed licznie zgromadzonymi kibicami. W czwartej partii Lunatycy od początku mozolnie budują swoją przewagę wychodząc na prowadzenie 19:14. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się ich zwycięstwem za trzy punkty Nowiny powoli zaczęły odrabiać straty doprowadzając najpierw do remisu 21:21, a później wygrywając cztery akcje z rzędu doprowadzają do tie-breaka. W nim Nowiny kontynuują świetną passę, podłamani Lunatycy nie potrafią powrócić do swojego rytmu gry, czego efektem jest wynik 6:2. Lunatycy kilkukrotnie próbowali zbliżyć się do rywali, jednak za każdym razem Nowiny ponownie odskakiwały na bezpieczną – wydawałoby się – przewagę. Tak było do stanu 14:11 dla Nowin. Wtedy po raz kolejny zgromadzeni na sali kibice byli świadkami nagłego zwrotu sytuacji. Nieco zrezygnowani Lunatycy zdobywają kolejne punkty, dzięki którym wraca ich wiara w zwycięstwo. Ostatecznie to oni wygrywając pięć ostatnich akcji wygrywają 16:14, a w całym meczu 3:2. Lunatycy tym zwycięstwem oraz korzystnymi wynikami innych spotkań zapewniają sobie grę w półfinale. Nowiny mają jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale ich margines błędu jest zerowy, a dodatkowo muszą liczyć na korzystne wyniki w innych meczach. Jednak jak już się niejednokrotnie przekonaliśmy dopóki piłka w grze… wszystko jest możliwe.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Leśna Perła oddała mecz walkowerem dzięki czemu Omerta zapisała trzy punkty na swoje konto. JP Telebim pokonało CKZiU 3:1 (11, -22, 11, 9). Enter okazał się lepszy od Eko-Okien wygrywając 3:1 (17, 18, -24, 22). W derbowym pojedynku po zaciętym spotkaniu triumfował Złotnik, który w pięciu setach pokonał Złotnika Chrzanowskiego (19:25, 26:24, 25:17, 21:25, 15:13).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Wcześniej każda z drużyn wygrała po jednym meczu. W trzecim starciu zwycięstwo odniosła drużyna TKKF Jastrząb wygrywając spotkanie 3:1 (15, -22, 12, 14), umacniając się na drugim miejscu.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano większych zmian. Pomimo walkowera na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która już tylko o punkt wyprzedza Entera. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy, czwarte Omerta, a na piąte awansowały Nowiny, które dzięki lepszemu stosunkowi setów wyprzedają Eko-Okna. W grupie B nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała drużyna JP Telebim, która wyprzedza Złotnika o siedem punktów. Tabelę zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czternastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (18.03.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Leśną Perłą i Lunatykami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 01 Mar 2018

Zapowiedź czternastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana czternasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się pierwszy z nich pomiędzy Lunatykami i Nowinami. Minimalnym faworytem będą wyżej notowani Lunatycy, którzy w pierwszej rundzie po zaciętym meczu pokonali Nowiny 3:2. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Będzie to trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu triumfowały przyjezdne z Jastrzębia, które pokonały rywalki 3:0, jednak w rewanżu to Inbras okazał się lepszy, wygrywając 3:1 przed dwoma tygodniami. O godzinie 10:30 zaplanowano spotkanie lidera rozgrywek Leśnej Perły z Omertą. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni z Rybnika, którzy do tej pory są niepokonani w lidze. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Leśna Perła rozbiła Omertą 3:0. Równolegle odbędzie się mecz pomiędzy JP Telebim i CKZiU. W tym sezonie oba zespoły spotykały się już dwukrotnie i oba mecze wygrało JP Telebim 3:0 i 3:1. O godzinie 12:00 zaplanowano pojedynek pomiędzy Eko-Oknami i Enterem. Tutaj faworytem wydaje się być wyżej notowany Enter, który na otwarcie sezonu pokonał Eko-Okna 3:0. Jednak w tej części sezonu Eko-Okna grają zupełnie inną siatkówkę i zobaczymy czy będzie ich stać na urwanie punktów Enterowi. Równolegle odbędzie się derbowe starcie pomiędzy Złotnikiem i Złotnikiem Chrzanowskim. Obie drużyny grały już ze sobą dwa razy i oba pojedynki wygrał Złotnik 3:1 i to oni przystąpią do rywalizacji w roli faworyta. Pauzują drużyny: Volleyball Sisters i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły czternastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Lunatycy (2:3)

9:00 Liga Kobiet: CKZiU Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Omerta-Northern (3:0)

10:30 JP Telebim 13 – CKZiU Nr 1 (3:0)

12:00 Eko-Okna – Enter El-Bis Instal (0:3)

12:00 Złotnik – Złotnik Chrzanowski (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 21 Feb 2018

Lunatycy bez szans z Enterem, niespodziewane zwycięstwo Inbras.

W ostatnią niedzielę w hali w Krzanowicach rozegrano mecze trzynastej kolejki JP Telebim RLPS.

Najciekawszym meczem kolejki był pojedynek pomiędzy Eko-Oknami a Omertą. Pierwsze dwa sety były bardzo podobne. Na początku Omerta prowadziła kilkoma punktami, jednak z czasem do głosu dochodzili gracze Eko-Okien, którzy budowali przewagę pewnie wygrywając partie do 23 i 19. Wtedy stało się coś niewytłumaczalnego. Od trzeciego seta gracze Eko-Okien po prostu przestali grać, myśląc chyba, że mecz sam się wygra. Doświadczony zespół Omerty to wykorzystał i nie dał rywalom żadnych szans w kolejnych dwóch setach wygrywając je do 15 i 13. Podobny przebieg miał tie-break, w którym grała tylko jedna drużyna. Omerta prowadziła przy zmianie stron 8:3 i tylko kataklizm mógł spowodować, że nie wygrają tego meczu. Ostatecznie Omerta wygrywa piątego seta 15:8 i całe spotkanie 3:2 i po raz kolejny sprawdziła się siatkarska teza, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. W grupie B JP Telebim rozbił zespół Złotnika 3:0 (19, 20, 19). Po tym meczu JP Telebim rozegrało kolejne spotkanie i tym razem pokonali oni Złotnika Chrzanowskiego 3:1 (12, -21, 18, 10). Z kolei Złotnik zmierzył się z CKZiU, jednak gracze Złotnika nie wytrzymali tego meczu kondycyjnie i przegrali spotkanie 1:3 (-19, 17, 17, 21), od połowy grając w piątkę. W grupie A Leśna Perła odniosła kolejne zwycięstwo bez starty seta nad Nowinami (18, 18, 15), a Enter pewnie wygrał z Lunatykami 3:0 (19, 19, 21).

Również tego dnia rozegrano dwa mecze w Lidze Kobiet. W pierwszym z nich Inbras Lejdis podejmowało TKKF Jastrząb i doszło tu do niemałej sensacji. Inbras wygrywa spotkanie 3:1 (21, -23, 24, 19), rewanżując się za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie. Po tym meczu Inbras rozegrało jeszcze jedno spotkanie z Pivexinem. Jednak w tym pojedynku poprzeczka była postawiona znacznie wyżej i Inbras nie nawiązało walki z obrończyniami tytuł przegrywając 0:3 (11, 8, 19).

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o pięć punktów wyprzedza Entera. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy, czwarte Omerta, a na piąte awansowały Eko-Okna, które o punkt wyprzedają Nowiny. W grupie B również bez większych zmian. Prowadzenie objęła drużyna JP Telebim, która wyprzedza Złotnika o sześć punktów. Tabelę zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzynastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (4.03.2018). Ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy Nowinami i Lunatykami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 16 Feb 2018

Zapowiedź trzynastej kolejki JP Telebim RLPS w Krzanowicach.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana trzynasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która zostanie rozegrana w Krzanowicach (Zespół Szkół ul. Akacjowa 1). Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się pierwszy taki pojedynek w grupie A pomiędzy Eko-Oknami i Omertą. Trudno w tej parze wskazać faworyta, ponieważ oba zespoły w tabeli dzieli zaledwie punkt, a w rundzie zasadniczej minimalnie lepsza okazała się Omerta wygrywając 3:2. Równolegle odbędzie się kolejne ciekawie zapowiadające się spotkanie grupy B z udziałem Złotnika i JP Telebim. Obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, a w pierwszym meczu o losach rywalizacji zadecydował tie-break, który Złotnik rozstrzygnął na swoją korzyść. Po tym meczu oba zespoły zagrają jeszcze po jednym spotkaniu, które będą rozegrane o 10:30. Złotnik zmierzy się z CKZiU, a JP Telebim będzie podejmować Złotnika Chrzanowskiego. W obu przypadkach faworytami będą wyżej notowane zespoły Złotnika i JP Telebim. O godzinie 12 lider rozgrywek Leśna Perła zmierzy się z Nowinami. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w pierwszym meczu rozbił Nowiny 3:0. Równolegle odbędzie się kolejny mecz w Lidze Kobiet, w którym zagrają Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Zdecydowanym faworytem będą dziewczyny z Jastrzębie, które w pierwszym meczu pokonały Inbras 3:0. O godzinie 13:30 odbędzie się hit kolejki z udziałem Entera i Lunatyków. Obie drużyny zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli, a dzielą je tylko trzy punkty. W rundzie zasadniczej byliśmy świadkami emocjonującego pojedynku, który zakończył się tie-breakiem na korzyść Lunatyków. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już w niedzielę. Równolegle odbędzie się drugi tego dnia mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Pivexin i Inbras Lejdis, który tego dnia rozegra dwa mecze. Zdecydowanym faworytem będą obrończynie tytułu, które w obecnym sezonie już dwukrotnie pokonały Inbras bez straty seta. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzynastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Eko-Okna – Omerta-Northern (2:3)

9:00 Złotnik – JP Telebim 13 (3:2)

10:30 Złotnik – CKZiU Nr 1 (3:0)

10:30 Złotnik Chrzanowski – JP Telebim 13 (0:3)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Silesia Lubomia (3:0)

12:00 Liga Kobiet: CKZiU Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

13:30 Enter El-Bis Instal – Lunatycy (2:3)

13:30 Liga Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 14 Feb 2018

Enter za mocny dla Nowin, zwycięstwa faworytów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dwunastej kolejki JP Telebim RLPS.

Najciekawszym meczem kolejki był pojedynek pomiędzy Enterem El-Bis Instal-Mag oraz Nowinami. Mecz co prawda zakończył się wygraną Entera 3:1, to jednak wszystkie sety były bardzo wyrównane, a o zwycięstwie zadecydowały niuanse. Nowiny nie wykorzystały swoich szans w pierwszym i czwartym secie, gdzie prowadząc odpowiednio 22:19 i 20:16 przegrały te partie do 26 i 22. Również w drugim secie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której jeden błąd graczy Nowin spowodował przegranie seta 25:23. Tylko w trzeciej odsłonie Nowiny wypracowały sobie na tyle dużą przewagę (24:19), która pomimo heroicznej pogoni Entera wystarczyła by ostatecznie wygrać jedynego seta 25:23. Było to jednak zupełnie inne spotkanie niż przed trzema tygodniami, gdzie Nowiny nie podjęły walki z rywalem. W tym meczu było widać mobilizację obu ekip co przełożyło się na niesamowite obrony jak i widowiskowe ataki. Tego dnia więcej szczęścia mieli gracze Entera, którzy zgarnęli pełną pulę.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Leśna Perła bez problemów ograła Eko-Okna 3:0 (11, 21, 19). Złotnik pomimo przegranej w pierwszej partii pokonał Złotnika Chrzanowskiego 3:1 (-22, 22, 17, 22). Lunatycy bez starty seta zwyciężyli z Omertą (23, 13, 21), a JP Telebim pewnie wygrał z CKZiU 3:1 (23, 19, -23, 13).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i TKKF Jastrząb. Dwa poprzednie mecze pomiędzy tymi drużynami kończyły się w trzech setach na korzyść dziewczyn z Jastrzębia. Jednak tym razem Volleyball Sisters zagrały lepiej, ale było je tylko stać na wygranie jednego seta. TKKF Jastrząb wygrywa spotkanie 3:1 (21, -18, 18, 19), umacniając się na drugim miejscu.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o pięć punktów wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą już osiem punktów. W grupie B również bez zmian. Prowadzi Złotnik, który ma tyle samo punktów co drugie JP Telebim. Tabelę zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dwunastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (18.02.2018) w KRZANOWICACH (Zespół Szkół, ul. Akacjowa 1). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Lunatykami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 09 Feb 2018

Zapowiedź dwunastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS>

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dwunasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie spotkanie pomiędzy liderem Leśną Perła i Eko-Oknami. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonany dotąd zespół z Rybnika, który w pierwszej rundzie pokonał Eko-Okna 3:0. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i TKKF Jastrząb. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu triumfowały przyjezdne z Jastrzębia, które pokonały rywalki 3:0. O godzinie 10:30 odbędzie się hit kolejki pomiędzy Enterem i Nowinami. W ostatniej kolejce oba zespoły mierzyły się ze sobą, jednak wtedy górą był Enter, który bez większych problemów pokonał Nowiny 3:0. Nowiny na pewno będą chciały spróbować zrewanżować się Enterowi, jednak będzie to bardzo trudne zadanie, ponieważ Enter w ostatnim czasie prezentuje się naprawdę świetnie (tylko dwie porażki). Równolegle odbędzie się derbowy pojedynek pomiędzy Złotnikiem i Złotnikiem Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem wydaje się być wyżej notowany Złotnik, jednak mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, a wszystko zweryfikuje boisko. O godzinie 12:00 zaplanowano spotkanie Lunatyków z Omertą. Niewątpliwym faworytem będą Lunatycy, którzy w pierwszej rundzie bez straty seta pokonali Omertę. Jednak wtedy, Omerta grała znacznie gorzej niż obecnie, stąd szykuje nam się ciekawa rywalizacja. Równolegle odbędzie się mecz pomiędzy JP Telebim i CKZiU. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, jednak faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, który w pierwszym meczu pokonał rywala 3:0. Pauzują drużyny: Inbras Lejdis i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły dwunastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Eko-Okna (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

10:30 Enter El-Bis Instal – Nowiny.pl Silesia Lubomia (3:0)

10:30 Złotnik – Złotnik Chrzanowski (3:1)

12:00 Lunatycy – Omerta-Northern (3:0)

12:00 JP Telebim 13 – CKZiU Nr 1 (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Friday, 26 Jan 2018

Wednesday, 24 Jan 2018

Hit kolejki dla Entera, Eko-Okna pokonały Lunatyków po tie-breaku.

W ostatnią niedzielę w hali w Krzanowicach rozegrano mecze ostatniej kolejki rundy zasadniczej JP Telebim RLPS.

Najciekawszym spotkaniem okazał się pojedynek Lunatyków z Eko-Oknami. Zdecydowanym faworytem meczu byli wicemistrzowie ligi, którzy wyprzedzali debiutanta rozgrywek o pięć punktów. Początek meczu w 100% to potwierdzał. Lunatycy wykorzystywali błędy w przyjęciu rywali i swoją dobrą grą bardzo szybko wyszli na prowadzenie 12:3! Od tego momentu gra obu drużyn się wyrównała. Lunatycy nie forsowali tempa - starali się utrzymać bezpieczną przewagę i nie doprowadzić do odrodzenia rywali i nerwowej końcówki. Set zakończył się bez historii wynikiem 25:18. Początek drugiej partii to odrodzenie Eko-Okien, którzy wykorzystują chwilę dekoncentracji Lunatyków i odskakują na 6:3. Ta przewaga pomimo wielu prób zniwelowania strat przez Lunatyków utrzymuje się do stanu 23:19. Wtedy Lunatycy zdobywają trzy punkty z rzędu, co zwiastuje emocje w końcówce seta. Kapitan Eko-Okien prosi o przerwę, po której obie drużyny grają punkt za punkt i dzięki temu po chwili na tablicy wyników był remis 1:1 (25:23). Podrażnieni takim obrotem wydarzeń Lunatycy do kolejnej partii ponownie przystępują bardzo skoncentrowani, co skutkuje bardzo szybkim objęciem prowadzenia (8:4, 11:5, 20:10) i pewnym zwycięstwem 25:16. Czwarty set to kontynuacja dobrej gry faworytów (4:1). Eko-Okna jednak nie pozwalają odskoczyć rywalom i bardzo szybko wyrównują, a nawet obejmują prowadzenie 10:7. Kolejne cztery punkty zdobywają jednak Lunatycy, którzy ponownie osiągają minimalną przewagę (11:10). W tym momencie w ich szeregi ponownie wkrada się rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystują zawodnicy Eko-Okien i doprowadzają do wyniku 21:15, a następnie kończą partię wynikiem 25:20 wyrównując tym samym stan meczu i doprowadzając do tie-breaka. W nim grała już tylko jedna drużyna. Przebieg partii był bardzo podobny do seta pierwszego i trzeciego, z tą różnicą, że tym razem to gracze Eko-Okien wykazali się większą koncentracją i zdecydowanie lepszą grą. Lunatycy wyglądali na kompletnie zaskoczonych postawą rywali i po bardzo słabym w ich wykonaniu secie musieli po raz drugi w sezonie uznać wyższość rywali, a set zakończył się wynikiem 15:7.

O godzinie 12 rozpoczął się inny ciekawy mecz rundy rewanżowej pomiędzy CKZiU i Złotnikiem Chrzanowski. Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Złotnika Chrzanowskiego, którzy po dwóch wygranych setach do 22 i 20 pewnie dążyli do pierwszego zwycięstwa w sezonie. W kolejnych dwóch setach sytuacja się odwróciła i to CKZiU kontrolowało wydarzenia na boisku wygrywając sety do 23 i 21. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym Złotnik wysoko prowadził 11:6. Pogoń graczy CKZiU w końcówce na niewiele się zdała, bo to Złotnik przy stanie 14:13 zdobył ostatni punkt i wygrywając 3:2 zapisał na swoje konto pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter w hicie kolejki bez większych problemów pokonał Nowiny 3:0 (15, 26, 20). Omerta odniosła kolejne pewne zwycięstwo wygrywając ze Złotnikiem 3:0 (18, 21, 18). Leśna Perła grając w piątkę rozbiła JP Telebim 3:0 (13, 12, 17).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Spotkanie od początku do końca była pod kontrolą Pivexinu, który pokonał rywalki 3:0 (16, 18, 21). Tym samym Pivexin umocnił się na prowadzeniu.

Po rundzie zasadniczej w lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o pięć punktów wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą już osiem punktów. Na czwarte miejsce awansowała Omerta, która wyprzedza Nowiny i Eko-Okna jednym punktem. To właśnie te zespoły zagrają ze sobą w rundzie rewanżowej grupy mistrzowskiej. Natomiast w grupie B zagrają Złotnik, JP Telebim, CKZiU oraz Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań jedenastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS dopiero za trzy tygodnie (11.02.2018). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Entera z Nowinami oraz Lunatyków z Omertą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Monday, 22 Jan 2018

Spotkanie kapitanów drużyn JP Telebim RLPS!

Informujemy, że dzisiaj tj. 22.01.2018 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Piwiarni Warecka. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa.


Friday, 19 Jan 2018

Zapowiedź ostatniej kolejki rundy zasadniczej w Krzanowicach.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana jedenasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która zostanie rozegrana w Krzanowicach (Zespół Szkół ul. Akacjowa 1). Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie hit kolejki pomiędzy Enterem i Nowinami. Minimalnym faworytem wydaję się być wyżej notowany Enter, który jak do tej pory przegrał tylko dwa spotkania (z Leśną Perłą i Lunatykami) i o cztery punkty wyprzedza Nowiny. W poprzednim sezonie oba zespoły spotykały się trzykrotnie i wszystkie mecze wygrał Enter, w tym dwa razy bez straty seta. Jedynie w rundzie zasadniczej Enter okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu triumfowały obrończynie tytułu, które pokonały rywalki 3:1. O godzinie 10:30 zaplanowano kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Lunatykami i Eko-Oknami. Faworytem wydają się być Lunatycy, którzy jak do tej pory przegrali tylko z drużyną z Rybnika. Jednak Eko-Okna w ostatnim czasie radzą sobie naprawdę dobrze i zobaczymy czy będą w stanie sprawić niespodziankę. Równolegle odbędzie się równie ciekawy pojedynek pomiędzy Złotnikiem i Omertą. Również w tym przypadku minimalnym faworytem będzie wyżej notowana Omerta, która w poprzednim sezonie aż trzykrotnie mierzyła się ze Złotnikiem. Jeden mecz wygrała Omerta, a dwa spotkania wygrał Złotnik, jednak wszystkie mecze były jednostronne, a przegrany zespół nie był w stanie wygrać seta. Zobaczymy jak będzie tym razem. O godzinie 12:00 zaplanowano mecz Leśnej Perły z JP Telebim. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonana drużyny z Rybnika, która w poprzednim sezonie pokonała JP Telebim 3:0. Równolegle odbędzie się pierwsze spotkanie rundy rewanżowej w grupie B pomiędzy CKZiU i Złotnikiem Chrzanowskim. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, jednak faworytem będzie wyżej notowane CKZiU, które w pierwszym meczu pokonało rywala 3:0. Pauzują drużyny: Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły jedenastej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Nowiny.pl Silesia Lubomia (3:2)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (1:3)

10:30 Lunatycy – Eko-Okna (b/d)

10:30 Złotnik – Omerta-Northern (0:3)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – JP Telebim 13 (3:0)

12:00 CKZiU Nr 1 – Złotnik Chrzanowski (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 16 Jan 2018

Tie-break w hicie kolejki – Lunatycy wrócili z dalekiej podróży. Znamy pierwszą szóstkę.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziesiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Kolejka rozpoczęła się od hitowo zapowiadającego się spotkania pomiędzy multimedalistami rozgrywek czyli Enterem El-Bis Instal-Mag oraz Lunatykami. Obie drużyny pomimo wczesnej pory pojawiły się w mocnych składach, co zapowiadało emocje. Lepiej w mecz wszedł Enter, który szybko objął prowadzenie 8:5. Od tego momentu gra się wyrównała, ale Lunatycy nie potrafili zbliżyć się do rywala, który bardzo umiejętnie prowadził grę. Przy stanie 17:14 kolejne punktowe zagrywki Entera doprowadziły do zwiększenia przewagi do sześciu punktów (20:14). Gdy wydawało się, że set zakończy się spokojną wygraną Entera, Lunatycy zaczęli powoli odrabiać straty (16:20, 19:22, 21:23) doprowadzając tym samym do wyrównania po 24. Kolejne dwa punkty zapisuje jednak Enter i to oni mogą się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym secie. Podrażnieni takim obrotem wydarzeń Lunatycy do drugiej partii podchodzą z większą mobilizacją, co bardzo szybko przekłada się na wynik seta (12:9). I gdy wydawało się, że przebieg seta będzie podobny do poprzedniego, zawodnicy Entera po raz kolejny odpalają swoją największą broń, czyli skuteczną zagrywkę, która sieje popłoch w szeregach rywali. Set kończy się bardzo szybko ponowną wygraną Entera. Tym razem bez historii (25:16). Trzeciego seta będący pod ścianą Lunatycy rozpoczynają od prowadzenia 5:0. Od tego momentu ponownie gra się wyrównała, z tą jednak różnicą, że tym razem to Lunatycy mieli inicjatywę po swojej stronie. Chwilowy przestój Entera z początku seta zdecydował o końcowym zwycięstwie rywali 25:18 i przedłużeniem rywalizacji. W czwartym secie obie drużyny grają bardzo dobrze, co nie pozwala nikomu na odskoczenie rywalowi. Przy stanie 11:10 dla Entera boisko z powodu kontuzji opuszcza Sebastian Świderski i wydaje się, że ta wymuszona zmiana może Lunatyków drogo kosztować. Pomimo tego w środkowej części seta udaje im się odskoczyć na cztery punkty (16:12). Enter jednak nie składa broni i po chwili znów na tablicy wyników jest remis (18:18). Końcówka jednak należy do Lunatyków, którzy pomimo niewykorzystania dwóch piłek setowych wygrywają tę partię 25:23, czym doprowadzają do kolejnego w historii starć tych zespołów tie-breaka. W nim do połowy seta toczy się wyrównana walka, jednak po zmianie stron to Lunatycy zdobywają punkty seriami i wygrywają wydawałoby się przegrany mecz 3:2. Po raz kolejny sprawdziła się siatkarska zasada, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2. Z punktu widzenia Lunatyków kluczem do zwycięstwa z tak zagrywającym rywalem było wzmocnienie przyjęcia po drugim secie oraz doskonała gra w bloku, z którym nie potrafili sobie poradzić zawodnicy Entera. Pomimo zwycięstwa Lunatycy nie wyprzedzają w tabeli Entera, do którego na kolejkę przed końcem tracą jeden punkt.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny bez problemów ograły Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (18, 21, 21). Eko-Okna pokonały Złotnika 3:1 (20, -20, 20, 16), dzięki czemu zapewniły sobie grę w najlepszej szóstce sezonu. Leśna Perła rozbiła Omertę 3:0 (13, 14, 15), a JP Telebim bez straty seta wygrał z CKZiU (15, 18, 19).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy TKKF Jastrząb i Pivexinem. Dość pewne zwycięstwo obrończyń tytułu, choć trzeci set i końcówka czwartego to walka ze swoja koncentracją. Pivexin przegrywał już 21:24, ale dzięki dobrej zagrywce, a właściwie po błędach w przyjęciu rywalek, odwraca losy tej partii i wygrywa spotkanie 3:1 (12, 18, -15, 25), umacniając się na prowadzeniu.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o pięć punktów wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą sześć punktów. Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej znamy już pozostałe drużyny, które dołączą do czołowej trójki i zagrają rundę rewanżową w grupie A. Będą to Nowiny, Eko-Okna i Omerta. Natomiast w grupie B zagrają JP Telebim, Złotnik, CKZiU oraz Złotnik Chrzanowski, który zamyka tabelę bez zdobyczy punktowej.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziesiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (21.01.2018) w KRZANOWICACH (Zespół Szkół, ul. Akacjowa 1). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 11 Jan 2018

Zapowiedź dziesiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziesiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie hit kolejki pomiędzy Enterem i Lunatykami. W tym pojedynku naprawdę trudno jest wskazać faworyta. W poprzednim sezonie oba zespoły spotykały się dwukrotnie i oba spotkania wygrali Lunatycy w stosunku 3:0 i 3:2. Jednak tym razem okoliczności meczu będą nieco inne, ponieważ w poprzednim sezonie mecze były rozgrywane na mniejszej sali. Zobaczymy zatem kto wyjdzie z tego pojedynku obronną ręką. Równolegle zaplanowano mecz na szczycie w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i TKKF Jastrząb. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu triumfowały obrończynie tytułu, które pokonały przyjezdne 3:1 i właśnie o te trzy punkty Pivexin wyprzedza rywalki. O godzinie 10:30 Złotnik Chrzanowski będzie podejmować Nowiny, które przystąpią do meczu w roli zdecydowanego faworyta. W poprzednim sezonie Nowiny pokonały rywala 3:1. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Złotnikiem i Eko-Oknami. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, a dzieli je tylko punkt na korzyść Eko-Okien. To spotkanie może być kluczowe dla jednej z drużyny w kontekście awansu do czołowego szóstki. O godzinie 12:00 zaplanowano mecz Leśnej Perły z Omertą. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonana drużyny z Rybnika, która w poprzednim sezonie rozbiła Omertę 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy JP Telebim i CKZiU. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, jednak faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, który w poprzednim sezonie pokonał CKZiU 3:1. Pauzują drużyny: Inbras i Volleyball Sisters. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziesiątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Lunatycy (0:3)

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (1:3)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Nowiny.pl Silesia Lubomia (1:3)

10:30 Złotnik – Eko-Okna (b/d)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Omerta-Northern (3:0)

12:00 JP Telebim 13 – CKZiU Nr 1 (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 09 Jan 2018

Pięć setów w meczu Złotnika z Lunatykami, zwycięstwa faworytów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziewiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Z czterech rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Złotnika z Lunatykami. Spotkanie lepiej rozpoczęli Lunatycy, którzy wyszli na prowadzenie 8:4. Z czasem przewaga wzrastała, a set zakończył się pewną wygraną Lunatyków 25:14. Po tym secie nic nie zapowiadało emocji. W drugim secie Lunatycy równie szybko objęli prowadzenie 10:6 jednak Złotnik szybko odpowiedział i na tablicy wyników był remis 10:10. W dalszej części seta drużyny grały niemal punkt za punkt co doprowadziło do emocjonującej końcówki, która padła łupem Złotnika 26:24. Podrażnieni takim obrotem spraw Lunatycy kolejną partię rozpoczęli od mocnego uderzenia (7:1). Złotnik szybko odrobił straty i wyrównał przy wyniku 11:11. Chwila wyrównanej walki, jednak końcówka należała do Lunatyków, którzy przegrywając 19:20 wygrali seta 25:21. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej jak dwa punkty przewagi. W końcówce Lunatycy mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, ale jej nie wykorzystali co zemściło się przegraną 24:26. Początek tie-breaka należał do Złotnika, który prowadził 6:4, jednak po zmianie stron to Lunatycy zapisali na swoje konto dwie serie zdobytych punktów i wyszli na prowadzenie 13:9, którego nie oddali już do końca, ostatecznie wygrywając 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez problemów ograł Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (15, 17, 14). Leśna Perła pokonała Eko-Okna 3:0 (20, 21, 21). Omerta pomimo przegranej w pierwszej partii z CKZiU na przewagi 28:26, potrafiła się odbudować i wygrać kolejne trzy sety do 22, 28 i 15 i pokonując rywala 3:1. Drużyna MUKS Jedynki Baborów wycofała się z rozgrywek, w związku z tym wszystkie ich mecze zostały anulowane.

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i Inbras Lejdis. Pivexin pewnie wygrywa spotkanie 3:0 (7, 20, 19). Dokończono również mecz z drugiej kolejki, który został przerwany przy stanie 2:0 (25:11, 25:18) dla Pivexinu, a ostatni set zakończył się wysokim zwycięstwem Pivexinu 25:9 i dzięki temu obrończynie tytułu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o trzy punkty wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą pięć punktów. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziewiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (14.01.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Lunatykami

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 05 Jan 2018

Zapowiedź dziewiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziewiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i Złotnikiem Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał rywala 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy Złotnikiem i Lunatykami. Również tutaj faworytem będzie wyżej notowany zespół Lunatyków, który w poprzednim sezonie pokonał Złotnika 3:0. O godzinie 10:30 rozpocznie się starcie lidera rozgrywek Leśnej Perły z Eko-Oknami. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonany dotąd zespół z Rybnika, który nie powinien mieć problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Równolegle miało się odbyć spotkanie z udziałem Nowin i MUKS Jedynki Baborów, jednak zespół z Baborowa wycofał z rozgrywek. O godzinie 12:00 rozpocznie się ciekawy pojedynek pomiędzy CKZiU i Omertą. Minimalnym faworytem wydaje się być wyżej notowana Omerta, jednak w poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się dwukrotnie i jedno spotkanie po tie-breaku wygrał zespół CKZiU. W drugim meczu Omerta się zrewanżowała wygrywając 3:1. Tak więc szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze. Minimalnie wcześniej, bo o 11:30 zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Pivexin oraz Inbras Lejdis. Nie dość, że drużyny rozegrają mecz w ramach dziewiątej kolejki to jeszcze dokończą spotkanie z pierwszej kolejki, które zostało przerwane przy stanie 2:0 dla Pivexinu. Obrończynie tytułu w obu przypadkach będą faworytkami. Pauzują drużyny: JP Telebim, TKKF Jastrząb i Volleyball Sisters. W poniedziałek o godzinie 20 odbędzie się również spotkanie przedstawicieli drużyn w związku z wycofaniem się zespołu MUKS Jedynki Baborów. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie sobie tego terminu i wydelegowanie minimum jednego przedstawiciela każdej z drużyn. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziewiątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Złotnik Chrzanowski (0:3)

9:00 Złotnik – Lunatycy (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Eko-Okna (b/d)

12:00 CKZiU Nr 1 – Omerta-Northern (3:2)

11:30 Liga Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 01 Jan 2018

Szczęśliwego Nowego Roku!!

Samych sukcesów (drużynom) i wielu emocji (kibicom) w Nowym Roku 2018 życzy Rada Ligi.


Friday, 15 Dec 2017

Zapowiedź ósmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ósma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie mecz pomiędzy Enterem i Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał Złotnika 3:0. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a Inbras Lejdis. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu minimalnie lepszy okazał się zespół Volleyball Sisters, który pokonał Inbras 3:2. O godzinie 10:30 MUKS Jedynka Baborów będzie podejmować Złotnika Chrzanowskiego. Oba zespoły zajmują ostatnie miejsca w tabeli, a dzieli je zaledwie punkt. W poprzednim sezonie MUKS pokonał rywali 3:1. Równolegle odbędzie się hit kolejki, a jednocześnie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą a Lunatykami. Obie drużyny są do tej pory niepokonane, a dzieli je tylko punkt. jJdnak faworytem będzie Leśna Perła, która w swojej historii na raciborskich parkietach przegrała tylko jeden mecz. W poprzednim sezonie obie drużyny zmierzyły się trzykrotnie i wszystkie pojedynki wygrała Leśna Perła tracąc zaledwie dwa sety. Zobaczymy czy Lunatycy w końcu będą w stanie nawiązać walkę z rywalem z Rybnika. O godzinie 12:00 zaplanowano kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy JP Telebim i Nowinami. Faworytem na papierze będą Nowiny, jednak jak poprzednia kolejka pokazała niżej notowana drużyna jest w stanie sprawić niespodziankę (tak było po wygranej Omerty z Nowinami). W poprzednim sezonie Nowiny dwukrotnie pokonały JP Telebim bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy CKZiU i Eko-Oknami. Faworytem będą Eko-Okna, które są wyżej notowanym zespołem w tabeli i nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala. Pauzują drużyny: Omerta, TKKF Jastrząb i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły ósmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Złotnik (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Inbras Lejdis (3:2)

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Złotnik Chrzanowski (3:1)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Lunatycy (3:1)

12:00 JP Telebim 13 – Nowiny.pl Silesia Lubomia (0:3)

12:00 CKZiU Nr 1 – Eko-Okna (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Thursday, 14 Dec 2017

Niespodziewane zwycięstwo Omerty nad Nowinami. Reszta spotkań bez niespodzianek.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Omerty z Nowinami. Pierwszy set był wyrównany tylko do połowy (12:12). Potem inicjatywę zaczęła przejmować Omerta czego efektem była wygrana 25:19. Drugi set wyglądał podobnie, jednak Omerta już przy stanie 8:8 odskoczyła rywalowi na pięć punktów (13:8). Pomimo zmiany na rozegraniu w zespole Nowin, nie udało się dogonić rywala i Omerta wygrała seta 25:22 i prowadziła już 2:0. Trzeciego seta lepiej rozpoczęła Omerta prowadząc 9:7, jednak wtedy dopadł ich pierwszy tego dnia kryzys. Nowiny dzięki serii punktów wyszły na prowadzenie 15:10, a w końcówce jeszcze powiększyli przewagę na 24:15. Rozluźnienie spowodowało, że set zakończył się wygraną Nowin 25:19. Brak koncentracji Nowin w końcówki seta przeniósł się do następnej partii co wykorzystali gracze Omerty wychodząc na prowadzenie 7:5. Z czasem przewaga rosła, a Nowiny jakby już się pogodziły z porażką. Omerta prowadząc 23:14 nie mogła już tego spotkania przegrać. Pomimo pogoni zawodników Nowin w końcówce nie udało się odmienić losów spotkania i to Omerta wygrała ostatnią odsłonę 25:19. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Omerty 3:1. Tym samym Omerta awansowała na wysokie czwarte miejsce w tabeli.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez gry pokonał MUKS Jedynkę Baborów, która oddała mecz walkowerem. Leśna Perła rozbiła zespół Złotnika wygrywając 3:0 (16, 10, 13). JP Telebim ograł Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (19, 16, 20). Lunatycy pomimo przegranej w pierwszej partii z CKZiU 25:20, potrafili się pozbierać i wygrali kolejne trzy set do 19, 19 i 21 i pokonali rywala 3:1.

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i TKKF Jastrząb. Przyjezdne z Jastrzębia pewnie wygrywają rewanżowe spotkanie 3:0 (22, 17, 25), dzięki czemu awansują na pierwsze miejsce w tabeli.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Lunatyków. Na trzecim miejscu pozostał Enter, który do lidera traci trzy punkty. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (17.12.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Lunatykami

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 07 Dec 2017

Zapowiedź siódmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana siódma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Większość spotkań ma swojego faworyta, jednak póki piłka w grze to wszystko jest możliwe. O godzinie 9 rozpocznie mecz pomiędzy Enterem i MUKS Jedynką Baborów. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał MUKS 3:0. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a TKKF Jastrząb. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu bez straty seta triumfował zespół z Jastrzębia. O godzinie 10:30 lider tabeli Leśna Perła będzie podejmować Złotnik, który na tym etapie rozgrywek zajmuje wysokie piąte miejsce z zaledwie jedną porażką. Tym razem jednak poprzeczka zostanie postawiona znacznie wyżej i to Leśna Perła jest w tym starciu faworytem. W poprzednim sezonie rybniczanie pokonali Złotnika 3:1. Równolegle zmierzą się ze sobą JP Telebim i Złotnik Chrzanowski. Faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, który w poprzednim sezonie ograł rywala 3:0. O godzinie 12:00 zaplanowano spotkanie pomiędzy CKZiU i Lunatykami. Również w tym przypadku zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie pokonali CKZiU 3:1. Równolegle odbędzie się najciekawszy pojedynek dnia pomiędzy Omertą i Nowinami. Faworytem będą Nowiny, które o dwa punkty wyprzedzają Omertę, ale rozegrały o jedno spotkanie mniej. W poprzednim sezonie Nowiny wygrały 3:1 zatem przewaga powinna być po ich stronie. Pauzują drużyny: Eko-Okna, Inbras Lejdis i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły siódmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – MUKS Jedynka Baborów (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Złotnik (3:1)

10:30 JP Telebim 13 – Złotnik Chrzanowski (3:0)

12:00 CKZiU Nr 1 – Lunatycy (3:1)

12:00 Omerta-Northern – Nowiny.pl Silesia Lubomia (1:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 29 Nov 2017

Wygrane faworytów za trzy punkty. Leśna Perła powraca na szczyt.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki JP Telebim RLPS.

Ten po andrzejkowy, niedzielny poranek w rozgrywkach RLPS rozpoczął się pół godziny szybciej niż zwykle. Już o 8:30 byliśmy świadkami starcia dwóch niezwykle mocnych ekip, Entera El-Bis Instal i Leśnej Perły Damons Rybnik. Goście z Rybnika mocno otworzyli to spotkanie. Korzystny wynik był jedynie efektem narzucenia swojego stylu gry. Przyjezdnym bardzo pomagał pasywny blok i dzięki temu skutecznie kontrowali, pewnie wygrywając pierwszą partię 25:16. W drugiej odsłonie role się kompletnie odwróciły. Enter dominował, nie pozwalając na wiele rywalom. Dobra zmiana na pozycji atakującego przyniosła efekt w postaci wygranego seta 25:18. Jednak w kolejnych dwóch setach Leśna Perła pokazuje moc i przede wszystkim niesamowitą skuteczność. Gdy dodamy do tego ogromne problemy gospodarzy z przyjęciem zagrywki otrzymamy przepis na łatwo dwa wygrane sety do 18 i 14. Leśna Perła zapisuje ważne trzy punkty na swoje konto, natomiast Enter doznaje pierwszej porażki w sezonie.

Mecz JP Telebim z MUKS Jedynką Baborów rozpoczął się z opóźnieniem, ze względu na fakt, że zawodnicy z Baborowa nie uwzględnili szybszego terminu rozpoczęcia meczu. Na szczęście do spotkania doszło i wszystko rozegrało się w sposób sportowy. Pewne, by nie napisać miażdżące zwycięstwo „Telebimów”, którzy w trzech partiach (13, 15, 15) rozgromili swoich rywali. Niestety młodzi zawodnicy MUKSu muszą jeszcze popracować nad komunikacja boiskową, chłodną głową w ataku i wyeliminowaniem tych naprawdę prostych błędów własnych. Dla JP Telebim było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Równolegle odbywało się spotkanie CKZiU ze Złotnikiem, które nie przyniosło kibicom wielu emocji. Złotnik bez problemów ograł rywala 3:0 (19, 18, 20) i z dorobkiem czterech zwycięstw zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Meczem „przyjaźni” można nazwać pojedynek Złotnika Chrzanowski z Omertą. Dobra atmosfera, wiele długich wymian, choć poziom sportowy adekwatny do meczu przyjaźni. Wiele niedokładności i swoich błędów po stronie czarnych Złotników, co skrzętnie wykorzystali gracze Omerty. Ich przewaga uwidoczniła się też w elemencie zagrywki. Omerta zagrała też nieco bardziej kombinacyjnie w ataku co pozwoliło im na wygranie meczu 3:1 (25:22, 21:25, 25:13, 25:12). Pomimo przegranej w drugiej odsłonie potrafili się podnieść i w dwóch kolejnych setach zdominowali przeciwnika pewnie wygrywając spotkanie.

Również o godzinie 12 rozgrywany był ciekawy pojedynek Eko-Okien z Nowinami. Wszystkie cztery sety miały podobny przebieg. Nowiny przez większą części każdej partii prowadziły, jednak w końcówkach brakowało im koncentracji i to Eko-Okna dochodziły rywala. Jednak tylko w drugim secie drużynie Eko-Okien udało się dogonić rywala i gra toczyła się na przewagi. Koszmarne błędy w zagrywce zespołu Nowiny przyczyniły się do przegrania seta 25:27. W pozostałych trzech setach Nowiny dowoziły przewagę do końca wygrywając odpowiednio do 23, 21, 20. Nowiny wygrywają kolejne spotkanie 3:1 i zapisują ważne trzy punkty na swoim koncie.

Na koniec odbyło się kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Przyjezdne z Jastrzębia pewnie wygrywają spotkanie 3:0 (21, 18, 15), dzięki czemu umacniając się na drugim miejscu w tabeli. Inbras na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie musi jeszcze poczekać.

W lidze męskiej na pierwsze miejsce awansowała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Lunatyków, którzy tym razem pauzowali. Na trzecim miejscu pozostał Enter, który do lidera traci trzy punkty. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (10.12.2017). Ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy Omertą i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 24 Nov 2017

Zapowiedź szóstej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana szósta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Ważną informacją jest, że wszystkie mecze są przyspieszone o pół godziny. I tak o godzinie 8:30 rozpocznie się hit kolejki pomiędzy Enterem i Leśną Perłą. Oba zespoły są do tej pory niepokonane i mają taką samą liczbę punktów w tabeli. W poprzednim sezonie rundy zasadniczej minimalnie lepsza okazała się Leśna Perłą wygrywając dopiero po tie-breaku. W rewanżu to Enter był zdecydowanie lepszy wygrywając bez straty seta. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi drużynami. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis a TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak raciborzanki poradzą sobie z drużyną przyjezdną, która obecnie znajduje się wyżej w tabeli od rywalek. O godzinie 10 zaplanowano spotkanie pomiędzy JP Telebim i MUKS Jedynką Baborów. Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i mają taką samą liczbę punktów z tą różnicą, że MUKS wygrał już jedno spotkanie przed tygodniem, a JP Telebim jeszcze w tym sezonie nie triumfowało. Zobaczymy czy JP Telebim zapisze pierwsze zwycięstwo na swoim koncie. Równolegle zmierzą się ze sobą CKZiU i Złotnik. Faworytem na papierze będzie bardziej doświadczony Złotnik, który jest wyżej w tabeli od rywala, a w poprzednim sezonie wygrał z nimi 3:0. Jednak młodzież z CKZiU na pewno powalczy o kolejne punkty i sprawienie niespodzianki. O godzinie 11:30 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Omertą i Złotnikiem Chrzanowski. Również w tym przypadku faworytem będzie Omerta, która jest wyżej w tabeli, natomiast Złotnik Chrzanowski w tym sezonie jeszcze nie wygrał i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez zdobyczy punktowej. Równolegle zaplanowano pojedynek Oko-Okien z Nowinami. Faworytem będą Nowiny, które co prawda tracą do Eko-Okien trzy punkty to rozegrały o jedno spotkanie mniej i to z bardziej wymagającymi rywalami. Pauzują drużyny: Lunatycy, Pivexin i Volleyball Sisters. Poniżej przedstawiamy szczegóły szóstej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

8:30 Enter El-Bis Instal – Leśna Perła Damons Rybnik (2:3)

8:30 Liga Kobiet: CKZiU Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (b/d)

10:00 JP Telebim 13 – MUKS Jedynka Baborów (3:0)

10:00 CKZiU Nr 1 – Złotnik (0:3)

11:30 Omerta-Northern – Złotnik Chrzanowski (3:1)

11:30 Eko-Okna – Nowiny.pl Silesia Lubomia (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 22 Nov 2017

Pięć setów w hicie kolejki, niespodziewana wygrana MUKSu z Omertą.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piątej kolejki JP Telebim RLPS.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom hit kolejki z udziałem Nowin i Lunatyków. Obie drużyny pojawiły się na boisku w pełnych zestawieniach z Sebastianem Świderskim na czele. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Nowin, która od stanu 7:7 zdobywała punkty seriami i nie oddała go już do końca pewnie wygrywając 25:15. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Lunatycy grali zdecydowanie lepiej i objęli wysokie prowadzenie 18:11 kontrolując wydarzenia na boisku. W końcówce Nowiny próbowały jeszcze gonić wynik, jednak na niewiele się to zdało. Lunatycy wygrali 25:21 i wyrównali stan meczu. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, ale to Nowiny zawsze były z przodu o jeden lub dwa oczka. W końcówce Nowiny odskoczyły rywalom na 23:17, a chwilę później wygrały seta 25:18 i ponownie objęli prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set był również był bardzo zacięty tylko do połowy. Tym razem to Lunatycy dzięki serii punktów uzyskali przewagę (19:15) a gra punkt za punkt w końcówce seta spowodowała, że to oni wygrali seta 25:21 doprowadzając do tie-breaka. W nim obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu zdowbywając punkty seriami. Po zmianie stron sytuacja się uspokoiła, Nowiny wyrównały i gra toczyła się na przewagi. Nowiny miały swoją szansę na wygranie meczu, jednak jej nie wykorzystały. Lunatycy dopiero za trzecią piłką meczową efektownym atakiem Sebastiana Świderskiego zakończyli mecz. Ostatecznie to oni wygrali 18:16 i całe spotkanie 3:2.

Równie ciekawie było w starciu Omerty z MUKS Jedynką Baborów. Omerta dobrze weszła w mecz wygrywając pierwsza partię 25:19, ale następne dwa sety należały już do młodzieży z Baborowa, którzy wygrywając do 22 i 26. Lepsi na siatce, stabilniejsi na zagrywce, oto co zaważyło o zwycięstwie w tych setach. Jednak czwarty set pada łupem bardziej doświadczonych graczy Omerty (25:16). Przyczyny porażki MUKSu w tej partii to przede wszystkim nonszalancja w ataku i koszmarne błędy własne. Omerta doprowadza do tie-breaka, w którym jeden słabszy moment Omerty wykorzystali gracze z Baborowa i odskoczyli na 8:4. Gra punkt za punkt doprowadziła ich do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa 15:12 i całego meczu 3:2.

Pozostałe spotkania w lidze mężczyzn nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez problemów ograł JP Telebim 3:0 (20, 19, 20). Eko-Okna w trzech setach pokonały Złotnika Chrzanowskiego (25:19, 25:22, 25:15). Leśna Perła bez gry zdobyła kolejne trzy punkty, ponieważ zespół CKZiU oddał mecz walkowerem.

Na koniec odbyło się kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Mecz ten miał zdecydowanego faworyta. Pivexin jednak bez kilku podstawowych zawodniczek, ale za to z wracającą w wielkim stylu podporą przyjęcia i ataku. Tylko w drugim secie popełniając błędy w przyjęciu Pivexin przegrywa w końcówce 23:25. Trzeci i czwarty set już zdecydowanie należały do obrończyń tytułu, które rozbiły rywalki do 14 i 20. Pewna wygrana Pivexinu 3:1 w kolejnym meczu. Jednak nie można pominąć dobrej postawy i coraz lepszej gry Volleyball Sisters w tym sezonie. Coraz lepsza jakość zagrywki, mocne ataki, dobrze prowadzona gra w obronie, próby kombinacyjnego rozegrania, to wszystko sprawia, że gra tej drużyny nabiera rozpędu.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostali Lunatycy, którzy mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiej Leśnej Perły i trzeciego Entera. Są to jedyne niepokonane zespoły w sezonie. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (26.11.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Enterem i Leśną Perłą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.