Wednesday, 20 Mar 2019

Grupa mistrzowska zakończyła rundę rewanżową. Znamy pary rundy play-off.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czternastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Po dwóch łatwo wygranych setach do 14 i 18 przez Volley Krapkowice, przyszła chwila rozluźnienia i w trzecim secie to Inbras okazał się lepszy wygrywając 25:19. Czwarty set był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Więcej szczęścia było po stronie PV Volley, które wygrały seta 27:25 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu została wybrana Agnieszka Szwajnos z Krapkowic. W układzie tabeli nie zanotowano żadnych zmian.

Spotkania w lidze męskiej nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter El-Bis Instal-Mag bez problemów wygrał z SNW Galmet Głubczyce 3:0 (18, 25, 19). MVP meczu został wybrany Sebastian Bogocz. W meczu na szczycie tabeli Leśna Perła bez straty seta (do 20, 22, 20) pokonała Nowiny.pl Katolik Group. MVP meczu został wybrany Łukasz Taterka. ZOO-MAR Lunatycy rozbili zespół JP Telebim 3:0 (23, 15, 13). Nagrodę MVP spotkania otrzymał Mikołaj Michalak. Małą niespodzianką zakończył się pojedynek pomiędzy Agrotim-Na Fali i Progress Szkoła Językowa. Spotkanie lepiej rozpoczął Agrotim, który od początku narzucił swój rytm gry i w efekcie pewnie wygrał pierwszego seta 25:17. Druga odsłona była bardzo zacięta, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, gdzie od stanu 23:23, dwie akcje z rzędu wygrał Progress i zakończył seta wynikiem 25:23. To mocno podłamało graczy Agrotimu, którzy w kolejnych dwóch setach nie potrafili nawiązać walki z rywalem. Ostatecznie Progress wygrało 25:16 i 25:18 i w całym spotkaniu 3:1. MVP meczu został wybrany Martin Krzyżek z Progress. Na koniec Złotnik zmierzył się z Omertą-Northern. W dwóch pierwszych setach to Omerta okazała się zdecydowanie lepsza wygrywając dwukrotnie 25:18. W trzeciej odsłonie rozluźnienie Omerty wykorzystał doświadczony Złotnik, który wygrał seta 25:22. W czwartej partii Omerta wróciła do swojej dobrej dyspozycji i pewnie wygrała seta 25:15 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Paweł Kućma z Omerty..

Zakończyła się runda rewanżowa w grupie A, w której nie zanotowano żadnych zmian w układzie tabeli. Na pierwszym miejscu rozgrywki zakończyła Leśna Perła (39pkt), która powiększyła przewagę nad drugim zespołem Nowin (32pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (31pkt). Czwarte miejsce utrzymał Agrotim (19pkt), który ma tyle samo punktów co piąty Progress, jednak ma na koncie więcej zwycięstw. Na szóstej pozycji jest JP Telebim (10pkt). W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który utrzymał trzypunktową przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W ten sposób poznaliśmy już wszystkie pary rundy play-off. Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. O miejsca 5-8 prawdopodobnie zagrają Progress z Omertą oraz JP Telebim z Enterem. O ile w ostatniej kolejce tej grupy zespół Entera nie odda meczu walkowerem. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem. O losach rywalizacji zadecyduje dwumecz. Pierwsze mecze rundy play-off odbędą się 7 kwietnia.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czternastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (24.03.2019). Tego dnia zaplanowano dwa mecze męskie w grupie B oraz dwa spotkania w Lidze Kobiet.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 15 Mar 2019

Zapowiedź czternastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana czternasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Faworytkami będzie wyżej notowany zespół z Krapkowic, który w pierwszej rundzie pokonał rywalki bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag i SNW Galmet Głubczyce. Faworytem tego spotkania będzie wyżej notowany Enter, jednak warto przypomnieć, że w rundzie zasadniczej o losach rywalizacji zadecydował tie-break, w którym to Enter okazał się minimalnie lepszy. O godzinie 10:30 odbędą się dwa spotkania w grupie A. W pierwszym z nich lider tabeli Leśna Perła Damons Rybnik będzie podejmować drugi zespół rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group. W pojedynku na szczycie tabeli faworytem będzie drużyna z Rybnika, która w pierwszej rundzie pokonała Nowiny 3:0. Równolegle zaplanowano spotkanie ZOO-MAR Lunatycy kontra JP Telebim. Faworytem spotkania będą Lunatycy, którzy w rundzie zasadniczej ograli JP Telebim 3:1. O godzinie 12 zaplanowano ciekawy pojedynek w grupie A, w którym zmierzą się Agrotim-Na Fali i Progress Szkoła Językowa. Minimalnym faworytem będzie wyżej notowany Agrotim, który w rundzie zasadniczej okazał się nieznacznie lepszy wygrywając 3:2. Równolegle odbędzie się spotkanie w grupie B pomiędzy Złotnikiem i Omertą-Northern. W rundzie zasadniczej to Omerta wygrała 3:1, jednak Złotnik to doświadczona drużyna, która pewnie powalczy o kolejne punkty. Poniżej przedstawiamy szczegóły czternastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (3:0)

9:00 Enter El-Bis Instal-Mag – SNW Galmet Głubczyce (3:2)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Nowiny.pl Katolik Group (3:0)

10:30 ZOO-MAR Lunatycy – JP Telebim 13 (3:1)

12:00 Agrotim-Na Fali – Progress Szkoła Językowa (3:2)

12:00 Złotnik – Omerta-Northern (1:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 06 Mar 2019

Lunatycy przerwali zwycięską passę Leśnej Perły. Tie-break w meczu Ligi Kobiet.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzynastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice. Zawodniczki TKKF Jastrząb lepiej weszły w mecz, rozstrzygając końcówkę pierwszego seta na swoją korzyść (25:23). W drugiej odsłonie to zespół z Krapkowic pokazał, że potrafi grać w siatkówkę i nie dopuścił rywalek do głosu, pewnie wygrywając 25:17. Trzeci set był bardzo zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Więcej szczęścia było po stronie PV Volley, które wygrały seta 27:25 wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu. Podrażnione takim obrotem spraw siatkarki z Jastrzębia, wzięły się do roboty i na niewiele pozwoliły rywalkom w czwartej partii wygrywając ją 25:17. Również w tie-breaku swoją dominację potwierdził TKKF Jastrząb, który w łatwy sposób wygrał seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu została wybrana Dominika Sagan z TKKF Jastrząb.

W najciekawszym pojedynku w Lidze Mężczyzn, w grupie A zmierzyli się finaliści poprzednich rozgrywek. Lider tabeli i niepokonany zespół Leśnej Perły Damons Rybnik podejmował ZOO-MAR Lunatycy. Spotkanie lepiej rozpoczęła Leśna Perła (9:5), ale z czasem to Lunatycy grali coraz lepiej, w efekcie wyszli oni na prowadzenie 19:17 i nie oddali go już do końca wygrywając 25:23. W drugim secie Lunatycy kontynuowali swoją dobrą grę i szybko objęli wysoką przewagę 14:7. Taki stan utrzymał się do wyniku 21:15. Wtedy fantastyczną pogonią popisał się zespół z Rybnika, który najpierw wyrównał na 23:23, a następnie miał piłkę setową. Ostatecznie na przewagi zwyciężyła Leśna Perła wygrywając seta 27:25. Również trzecia partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Lunatyków 12:6. Jednak tym razem Lunatycy nie wypuścili seta z rąk i pewnie wygrali 25:21, ponownie obejmując prowadzenie w meczu. Początek czwartej odsłony i tym razem należał do Lunatyków, którzy tego dnia grali bez kompleksów. Lunatycy spokojnie wyszli na prowadzenie 15:9, a Leśna Perła nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego rywala. Gra punkt za punkt doprowadziła Lunatyków do zwycięstwa w secie 25:18 i całym spotkaniu 3:1. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków. Tym samym Lunatycy przerwali świetną passę 31 zwycięstw z rzędu Leśnej Perły, która trwała od 9.04.2017 (nie licząc walkowera jaki dali Omercie w poprzednim sezonie).

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Omerta-Northern w łatwy sposób pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (16, 23, 9). MVP meczu został wybrany Zbigniew Szendzielorz. Tym razem bez niespodzianki zakończyło się spotkanie Enter El-Bis Instal-Mag ze Złotnikiem. Enter zrewanżował się pewnie wygrywając 3:0 (10, 21, 24). MVP meczu został wybrany Mirosław Hyjek. W innym ciekawym spotkaniu kolejki Agrotim-Na Fali podejmował Nowiny.pl Katolik Group. W dwóch pierwszych setach to Nowiny okazały się lepsze wygrywając 25:19 i 25:23. W trzeciej odsłonie rozluźnienie Nowin wykorzystał Agrotim, który wygrał seta 25:23. To wszystko na co było stać Agrotim tego dnia. Nowiny pewnie wygrały czwartą partię 25:20 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin. Na koniec Progress Szkoła Językowa bez straty seta pokonała JP Telebim (w setach do 20, 20, 23). Nagrodę MVP spotkania otrzymał Denis Psota.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (36pkt), drugie są Nowiny (32pkt), które zmniejszyły przewagę do czterech punktów. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (28pkt), którzy do lidera tracą osiem punktów. Czwarte miejsce utrzymał Agrotim, która ma na koncie 19 punktów i na kolejkę przed końcem rundy rewanżowej o trzy oczka wyprzedza Progress. Na szóstej pozycji jest JP Telebim (10pkt). W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który utrzymał trzypunktową przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W ten sposób poznaliśmy już pary półfinałowe rundy play-off. Leśna Perła zmierzy się z Agrotimem, a Nowiny podejmować będą Lunatyków. Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia w grupie B, gdzie dwie najlepsze drużyny powalczą o miejsca 5-8 tworząc pary z piątym i szóstym zespołem grupy A. O dziewiąte miejsce zagra Złotnik z Galmetem.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzynastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (17.03.2019). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 01 Mar 2019

Zapowiedź trzynastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana trzynasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice. Faworytkami będzie wyżej notowany zespół z Jastrzębia, który nadal pozostaje niepokonany. Jednak warto przypomnieć, że pierwszy mecz w rundzie zasadniczej pomiędzy tymi drużynami był bardzo zacięty i zakończył się minimalnym zwycięstwem TKKF Jastrząb 3:2. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się Omerta-Northern i SNW Galmet Głubczyce. Faworytem tego spotkania będzie Omerta, która w pierwszej rundzie pokonała Galmet 3:1. O godzinie 10:30 odbędzie się kolejne spotkanie w grupie B pomiędzy Enter El-Bis Instal-Mag i Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będzie wyżej notowany Enter, który będzie chciał zrewanżować się za bolesną porażkę 0:3 w rundzie zasadniczej. Równolegle zaplanowano spotkanie w grupie A, w którym zmierzą się finaliście z poprzedniego sezonu czyli Leśna Perła Damons Rybnik i ZOO-MAR Lunatycy. Faworytem spotkania będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w rundzie zasadniczej ograł Lunatyków 3:1. O godzinie 12 zaplanowano dwa ciekawe pojedynki w grupie A. W pierwszym z nich zmierzą się Agrotim-Na Fali i Nowiny.pl Katolik Group. Minimalnym faworytem będą wyżej notowane Nowiny, które w rundzie zasadniczej okazały się nieznacznie lepsze wygrywając 3:2. Równolegle na drugim boisku zagrają Progress Szkoła Językowa i JP Telebim. Obie drużyny zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsce w tabeli, a dzielą je zaledwie trzy punkty. Zatem będzie to pojedynek decydujący o rozstawieniu w rundzie play-off. Progress potrzebuje dwóch wygranych setów, natomiast JP telebim musi wygrać za trzy punkty. W rundzie zasadniczej to Progress okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzynastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – PV Volley Krapkowice (3:2)

9:00 Omerta-Northern – SNW Galmet Głubczyce (3:1)

10:30 Enter El-Bis Instal-Mag – Złotnik (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy (3:1)

12:00 Agrotim-Na Fali – Nowiny.pl Katolik Group (2:3)

12:00 Progress Szkoła Językowa – JP Telebim 13 (3:2)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 26 Feb 2019

Trzy walkowery, dwa tie-breaki i rekordowy set! Znamy już wszystkich półfinalistów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dwunastej kolejki JP Telebim RLPS.

Do spotkania w Lidze Kobiet nie doszło, ponieważ zespół Feniks Żory ze względów na problemy kadrowe nie pojawił się tego dnia na hali, oddając spotkanie walkowerem drużynie Volleyball Sisters. Dzięki wygranej Volleyball Sisters awansowało na pierwsze miejsce w tabeli wykorzystując fakt, że zespół TKKF Jastrząb w tej kolejce pauzował. Tabelę zamyka Feniks Żory.

W najciekawszym pojedynku w Lidze Mężczyzn, w grupie A zmierzyły się Progress Szkoła Językowa i ZOO-MAR Lunatycy. Spotkanie lepiej rozpoczął Progress, który od początku pierwszego seta narzucił swój rytm gry i nie oddał prowadzenia wygrywając 25:21. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Lunatycy przejęli inicjatywę czego efektem był pewnie wygrany set 25:18. W trzeciej partii Progress powrócił do swojej dobrej dyspozycji z początku meczu i szybko uzyskał wysoką przewagę (17:7). Lunatycy w drugiej fazie seta próbowali jeszcze gonić rywala, ale na niewiele się to zdało. Progress wygrał seta 25:21 i ponownie objął prowadzenie w meczu. Początek czwartej odsłony również należał do Progress (10:7), jednak Lunatycy szybko odrobili straty (10:10). Gra punkt za punkt doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której to Progress prowadziło 23:22. Wtedy zacięła się ich gra i to Lunatycy zdobywając trzy punkty z rzędu, wygrali seta 25:23 i po raz drugi do wyłonienia zwycięzcy pomiędzy tymi drużynami potrzebny był tie-break. W nim od początku do końca prowadzili Lunatycy, wygrywając decydującego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Sebastian Świderski z Lunatyków. Progress przegrywając spotkanie straciło szansę na grę w półfinałach.

Również w grupie B było dużo emocji, gdzie Enter El-Bis Instal-Mag podejmował Omertę-Northern. W secie otwarcia lepsza okazała się Omerta wygrywając 25:21. Jednak kolejne dwie partie padły łupem Entera (25:23 i 25:20) i to oni byli bliżej zwycięstwa w meczu. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Omerta wygrała go na przewagi 26:24 i nadal pozostała w grze. Tie-breaka lepiej rozpoczęła Omerta, która prowadziła 6:3, jednak już przy zmianie stron mieli tylko punkt zapasu (8:7). Po zmianie stron sytuacja się zmieniła i na jeden punkt zdobyty przez Omertę, Enter odpowiadał dwoma i w efekcie to Enter wygrał decydującego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mirosław Hyjek z Entera.

Pozostałe spotkania w Lidze Męskiej albo się nie odbyły albo nie przyniosły kibicom wielu emocji. W grupie B SNW Galmet Głubczyce, ze względu na braki kadrowe oddał mecz walkowerem Złotnikowi. Nie odbyło się również spotkanie w grupie A pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i JP Telebim. Zespół JP Telebim pojawił się na hali tylko w czteroosobowym składzie i nie mógł rozegrać meczu dając walkowera Nowinom. Leśna Perła Damons Rybnik w szybki sposób rozprawiła się z drużyną Agrotim-Na Fali wygrywając 3:0 (19, 1, 20). Na uwagę zasługuje fakt, że drugi set zakończył się wynikiem 25:1, co jest rekordem ligi! Nagrodę MVP meczu po raz kolejny otrzymał Kamil Rauza.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (36pkt), która o siedem punktów wyprzedza Nowiny (29pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (25pkt), którzy do lidera tracą już jedenaście punktów. Awans do półfinałów zapewnił sobie także Agrotim, która ma na koncie 19 punktów i na dwie kolejki przed końcem rundy rewanżowej o sześć oczek wyprzedza Progress. W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który do trzech punktów powiększył przewagę nad Omertą. Tabelę zamyka Galmet.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dwunastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (3.03.2019). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Leśną Perłą i Lunatykami oraz Agrotimu z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 22 Feb 2019

Zapowiedź dwunastej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę w Arena Rafako zostanie rozegrana dwunasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy Feniks Żory i Volleyball Sisters. Zdecydowanymi faworytkami będzie wyżej notowany zespół Volleyball Sisters, który w pierwszej rundzie bez problemów pokonał rywalki 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się SNW Galmet Głubczyce i Złotnik. Oba zespoły zamykają stawkę grupy B i to Galmet o dwa punkty wyprzedza Złotnika. W rundzie zasadniczej o losach rywalizacji zadecydował tie-break, który Galmet rozstrzygnął na swoją korzyść. O godzinie 10:30 odbędą się dwa ciekawe spotkania w grupie A. W pierwszym z nich lider rozgrywek drużyna Leśnej Perły Damons Rybnik podejmować będzie Agrotim-Na Fali. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w rundzie zasadniczej pokonał rywala 3:1. Równolegle zmierzą się Progress Szkoła Językowa i ZOO-MAR Lunatycy. Faworytem spotkania będą wyżej notowani Lunatycy, którzy aż o jedenaście punktów wyprzedzają Progress. Jednak pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami pokazał, że nie ma znaczenia kto jakie miejsce zajmuje. Wtedy to Lunatycy okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:2. O godzinie 12 zaplanowano kolejny mecz grupy A pomiędzy JP Telebim i Nowiny.pl Katolik Group. Zdecydowanym faworytem będą Nowiny, które w pierwszej rundzie pokonały JP Telebim bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B, w którym zagrają Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. Będzie to pojedynek o pierwsze miejsce grupy B, bowiem obie drużyny zajmują odpowiednio siódme i ósme miejsce w tabeli, a dzielą je zaledwie dwa punkty. W rundzie zasadniczej to Enter okazał się lepszy wygrywając 3:1. Poniżej przedstawiamy szczegóły dwunastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – Volleyball Sisters (0:3)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Złotnik (3:2)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Agrotim-Na Fali (3:1)

10:30 Progress Szkoła Językowa – ZOO-MAR Lunatycy (2:3)

12:00 JP Telebim 13 – Nowiny.pl Katolik Group (0:3)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Omerta-Northern (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 05 Feb 2019

Nowiny zrewanżowały się Lunatykom i wygrały w pięciu setach.

W ostatnią niedzielę w salach Szkoły Podstawowej Nr 18 rozegrano mecze jedenastej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i ALSK Feniks Żory. Zdecydowanie lepsza okazała się drużyna z Jastrzębia, która rozbiła rywalki 3:0 (14, 17, 12). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Aleksandra Wolanin. Dzięki wygranej TKKF Jastrząb awansowało na pierwsze miejsce w tabeli i nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w hicie kolejki pomiędzy ZOO-MAR Lunatycy i Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny pojawiły się na boisku w niemal najmocniejszych składach. Spotkanie lepiej rozpoczęły Nowiny, które od początku pierwszego seta narzuciły swój rytm gry i nie oddały prowadzenia wygrywając 25:20. W drugim i trzecim secie sytuacja się odwróciła i to Lunatycy przejęli inicjatywę dyktując warunki na boisku. W efekcie dwa szybko wygrane sety przez Lunatyków do 15 i 16. W czwartej odsłonie Lunatycy kontynuowali swoją dobrą grę i szybko objęli kilku punktowe prowadzenie (7:3), dzięki czemu mogli kontrolować wydarzenia na boisku. Taka przewaga utrzymywała się do stanu 20:16 i to Lunatycy byli na dobrej drodze do zwycięstwa w tym meczu. Nowiny robiły wszystko, żeby powalczyć jeszcze w tym spotkaniu i zbliżyli się do rywala na dwa punkty (18:20). To był kluczowy moment całego meczu, ponieważ Nowiny wyszło na prowadzenie 22:21 doprowadzając do emocjonującej końcówki. Lunatycy mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, jednak jej nie wykorzystali i trzeba było grać na przewagi. Następnie to Nowiny miały swojej szanse na zwycięstwo w tej partii, a emocje sięgały zenitu. Ostatecznie Nowiny wygrały seta 30:28 i po raz drugi w tym sezonie o losach rywalizacji pomiędzy tymi drużynami miał zadecydować tie-break. W nim walka rozpoczęła się na dobre i do stanu 10:10 gra toczyła się niemal punkt za punkt. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której Nowiny zagrały bezbłędnie i skutecznie na kontrze. Dzięki temu to Nowiny wygrały piątego seta 15:11 i całe spotkanie 3:2, rewanżując się tym samym Lunatykom za porażkę w rundzie zasadniczej. MVP meczu został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin.

Pozostałe spotkania w Lidze Męskiej nie przyniosły kibicom wielu emocji. W grupie B Enter El-Bis Instal-Mag pokonał SNW Galmet Głubczyce 3:0 (10, 21, 20). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Mateusz Musioł. W innym spotkaniu grupy B Omerta-Northern również bez straty seta pokonała Złotnika zwyciężając do 20, 20 i 16. Najlepszym graczem spotkania został Zbigniew Szendzielorz. W grupie A Agrotim-Na Fali bez problemów ograł JP telebim 3:0 (19, 19 i 22. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał po raz kolejny Łukasz Kołodziej. Leśna Perła Damons Rybnik niespodziewanie przegrała pierwszego seta z Progress Szkoła Językowa 22:25, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając do 22, 18 i 15 zakończyli mecz wynikiem 3:1. Nagrodę MVP meczu otrzymał Kamil Rauza.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (33pkt), która o siedem punktów wyprzedza Nowiny (26pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (23pkt), którzy do lidera tracą już dziesięć punktów. Te trzy zespoły zapewniły sobie już udział w półfinałach. Blisko awansu jest również czwarta drużyna Agrotimu, która ma na koncie 19 punktów i o siedem oczek wyprzedza Progress. W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który o dwa punkty wyprzedza Omertę. Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań jedenastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS dopiero za trzy tygodnie (24.02.2019). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Progress i Lunatykami oraz Leśną Perłą i Agrotimem.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 31 Jan 2019

Zapowiedź jedenastej kolejki spotkań w Szkole Podstawowej Nr 18.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana jedenasta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem wszystkie spotkania będą odbywały się w Szkole Podstawowej Nr 18 przy ulicy Żorskiej 2. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz Ligi Kobiet pomiędzy TKKF Jastrząb i Feniks Żory. Zdecydowanymi faworytkami będzię niepokonany dotąd zespół z Jastrzębia, który w pierwszej rundzie pokonał rywalki 3:1. Równolegle odbędzie się spotkanie grupy B ligi męskiej, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag i SNW Galmet Głubczyce. Faworytem tego starcia będzie wyżej notowany Enter, jednak w rundzie rewanżowej o losach rywalizacji zadecydował tie-break, który Enter rozstrzygnął na swoją korzyść. O godzinie 10:30 odbędzie się kolejny mecz grupy B z udziałem Złotnika i Omerty-Northern. W rundzie zasadniczej to Omerta okazała się lepsza wygrywając 3:1. Również sytuacja w tabeli przemawia za zespołem Omerty, dlatego to oni przystąpią do rywalizacji w roli faworyta. Równolegle rozpocznie się rywalizacja w grupie A pomiędzy JP Telebim i Agrotim-Na Fali. Faworytem będzie Agrotim, który zajmuje wysokie czwarte miejsce. W meczu rundy zasadniczej pomiędzy tymi drużynami minimalnie lepszy okazał się Agrotim, który wygrał 3:2. O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy liderem rozgrywek zespołem Leśnej Perły Damons Rybnik a Progress Szkoła Językowa. Zdecydowanym faworytem będą niepokonani gracze z Rybnika, którzy w pierwszej rundzie pokonali Progress bez straty seta. Równolegle odbędzie się hit kolejki, w którym zmierzą się Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. Obie drużyny zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli a dzielą je zaledwie dwa punkty. W pierwszym starciu emocji nie brakowało, ponieważ mecz zakończył się po pięciu setach zwycięstwem Lunatyków. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi drużynami. Poniżej przedstawiamy szczegóły jedenastej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – ALSK Feniks Żory (3:1)

9:00 Enter El-Bis Instal-Mag – SNW Galmet Głubczyce (3:2)

10:30 Złotnik – Omerta-Northern (1:3)

10:30 JP Telebim 13 – Agrotim-Na Fali (2:3)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Progress Szkoła Językowa (3:0)

12:00 Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy (2:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 23 Jan 2019

Zwycięstwa faworytów za trzy punkty. Podsumowanie dziesiątej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziesiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy CKZiU Inbras Lejdis i Volleyball Sisters. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się w trzech setach na korzyść Volleyball Sisters. Jednak tym razem Inbras Lejdis zagrały zdecydowanie lepiej, a nawet mogły pokusić się o zwycięstwo w tym meczu. Skończyło się jednak bez niespodzianki i to Volleyball Sisters wygrywa spotkanie po zaciętej walce 3:1 (18, -23, 24, 23). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Nikola Swaczyna. Dzięki wygranej VS awansowało na pierwsze miejsce, wykorzystując fakt, że zespół TKKF Jastrząb w tej kolejce pauzował.

Spotkania w lidze męskiej również nie przyniosły kibicom wielu emocji. Omerta-Northern pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (22, 24, 15). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Eugeniusz Cieślik. Leśna Perła Damons Rybnik niespodziewanie przegrała pierwszego seta z JP Telebim 24:26, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając do 15, 20 i 20 zakończyli mecz wynikiem 3:1. MVP meczu otrzymał Arkadiusz Terlecki. W innym spotkaniu Nowiny.pl Katolik Group podejmowały Progress Szkoła Językowa. Nowiny pomimo porażki w drugim secie 21:25, kontrolowały wydarzenia na boisku odnosząc kolejne zwycięstwo 3:1 (sety wygrane do 11, 20 i 18). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został Michał Konsek. W najciekawszym pojedynku dnia pomiędzy ZOO-MAR Lunatycy i Agrotim-Na Fali zabrakło emocji i tylko na zapowiedziach się skończyło. Lunatycy bez większych problemów pokonali osłabiony tego dnia Agrotim 3:0 (19, 15, 24), a najlepszym graczem spotkania został Michał Gruszka. Enter El-Bis Instal-Mag zrewanżował się Złotnikowi za porażkę w rundzie zasadniczej i bez straty seta ograł rywala do 23, 17 i 23. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Piotr Gonsior z Entera.

W lidze męskiej grupy A nie zanotowano żadnych zmian. Na prowadzeniu pozostała Leśna Perła (30pkt), która o sześć punktów wyprzedza Nowiny (24pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (22pkt), którzy do lidera tracą już osiem punktów. W grupie B również bez zmian. Prowadzi Enter, który o dwa punkty wyprzedza Omertę. Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziesiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (3.02.2019). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Nowinami i Lunatykami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 18 Jan 2019

Zapowiedź dziesiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziesiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Będzie to również pierwsza kolejka rundy rewanżowej, a kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie Ligi Kobiet pomiędzy CKZiU Inbras Lejdis i Volleyball Sisters. Zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki Volleyball Sisters, które w pierwszej rundzie bez problemów ograły rywalki 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie w grupie B pomiędzy Omertą-Northern i SNW Galmet Głubczyce. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, a dzielą je tylko dwa punkty na korzyść Omerty. W rundzie zasadniczej to Omerta okazała się lepsza wygrywając 3:1. O godzinie 10:30 zaplanowano mecz w grupie A z udziałem lidera rozgrywek Leśnej Perły Damons Rybnik i JP Telebim. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonana drużyny z Rybnika, która w pierwszej rundzie rozbiła rywala 3:0. Równolegle odbędzie pierwszy z ciekawie zapowiadających się pojedynków grupy A pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group a Progress Szkoła Językowa. Minimalnym faworytem będą wyżej notowane Nowiny, które w rundzie zasadniczej pokonały Progress 3:1. O godzinie 12 rozpocznie się kolejny ciekawy pojedynek w grupie A z udziałem ZOO-MAR Lunatycy i Agrotim-Na Fali. W tym starciu zdecydowanie trudniej wskazać faworyta. Co prawda to Lunatycy zajmują wyższe miejsce w tabeli, wyprzedzając Agrotim o trzy punkty, to jednak w rundzie zasadniczej Agrotim okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Równolegle zaplanowano spotkanie w grupie B, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag oraz Złotnik. Faworytem na papierze wydaje się być wyżej notowany Enter, jednak w pierwszym meczu tych drużyn to Złotnik okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 3:0. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziesiątej kolejki (w nawiasie wyniki z rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – Volleyball Sisters (0:3)

9:00 Omerta-Northern – SNW Galmet Głubczyce (3:1)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – JP Telebim 13 (3:0)

10:30 Nowiny.pl Katolik Group – Progress Szkoła Językowa (3:1)

12:00 ZOO-MAR Lunatycy – Agrotim-Na Fali (2:3)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Złotnik (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 15 Jan 2019

Terminarza na rundę rewanżową rozgrywek JP Telebim RLPS!

Informujemy, że w zakładce „Terminarz” jest już dostępny zaktualizowany plan gier na rundę rewanżową. Prosimy wszystkich o zapoznanie się z terminarzem.


Wednesday, 09 Jan 2019

Pięć setów w hicie Ligi Kobiet, Enter dostał walkowera i nie zagra o medale.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziewiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Najciekawszym spotkaniem w Lidze Kobiet był pojedynek na szczycie pomiędzy Volleyball Sisters i KRS TKKF Jastrząb. W mecz lepiej weszły zawodniczki z Jastrzębia, które wygrały dwa pierwsze sety 25:22 i 25:15 i były na dobrej drodze do zwycięstwa za trzy punkty. Jednak w kolejnej partii przebudziły się zawodniczki Volleyball Sisters, wykorzystując przestój TKKFu, wysoko wygrały trzeciego seta 25:12. W czwartej odsłonie Volleyball Sisters kontynuowały swoją dobrą grę, a przeciwniczki nie były w stanie powrócić do dyspozycji z początku spotkania. W efekcie VS wygrywa seta 25:18 doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku do końca dominował TKKF Jastrząb, któremu udało się przetrwać kryzys i powrócić do dobrej gry w najważniejszej części meczu. TKKF wygrywa piątego seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Elżbieta Król. W drugim meczu Ligi Kobiet spotkały się zespoły PV Volley Krapkowice oraz ALSK Feniks Żory. Po dwóch wyrównanych setach prowadziła drużyna z Krapkowice 2:0 (do 22 i 23). W trzecim secie poderwały się do walki zawodniczki Feniksa Żory, dzięki temu wygrały one seta 25:18. Jednak czwartą odsłonę zdominowały dziewczyny PV Volley, które wysoko wygrały 25:13 i przypieczętowały zwycięstwo 3:1. Nagrodę MVP otrzymała Angelika Grabeus z Krapkowic. Po czterech kolejkach w Lidze Kobiet prowadzenie objęła niepokonana drużyna TKKF Jastrząb (10pkt), która ma tyle samo punktów co drugi Volleyball Sisters. Tabelę z jednym punktem zamykają Feniks Żory oraz Inbras Lejdis.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w starciu Progress Szkoła Językowa i JP Telebim, które rywalizowały o wejście do „szóstki”. Już przed meczem było praktycznie jasne, że Enterowi zostanie przyznany walkower i straci jeden punkt. W tej sytuacji przy korzystnym wyniku Progress z JP Telebim, oba zespoły mogły zapewnić sobie udział w najlepszej szóstce sezonu, eliminując tym samym zespół Entera. Mecz rozpoczął się od wygranego seta drużyny Progress 25:21. Od początku drugiej partii warunki na boisku zaczęli dyktować gracze JP Telebim, którzy szybko doprowadzili do wyrównania pewnie wygrywając 25:16. W trzeciej odsłonie to Progress zrewanżował się rywalom wysoko wygrywając 25:15. Czwarty set był o być albo nie być dla drużyny JP Telebim, natomiast Progress już było pewne awansu do czołowej szóstki. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na graczy JP, którzy od początku seta narzucili swój rytm gry (9:3). Jak się później okazało utrzymali oni przewagę do końca, wygrywając seta 25:21, zapewniając sobie tym samym grę w najlepszej szóstce sezonu. Tie-break był już tylko formalnością, a obie drużyny zmieniały się w nim na prowadzeniu. Progress szybko uzyskał przewagę 7:3, jednak po zmianie stron sytuacja się odwróciła i to JP Telebim wyszedł na prowadzenie 11:8 po czym kompletnie stanął. Końcówka w pełni należała do graczy Progress, którzy szybko odrobili straty, wyszli na prowadzenie 13:11, a chwilę później zakończyli seta wynikiem 15:13 wygrywając całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Łukasz Farana.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. ZOO-MAR Lunatycy bez problemów pokonali SNW Galmet Głubczyce 3:0 (16, 15, 14). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Sebastian Świderski. W hicie kolejki Leśna Perła Damons Rybnik rozbiła osłabiony zespół Enter El-Bis Instal-Mag 3:0, jednak w drużynie Entera zagrał nieuprawniony zawodnik i spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower. Agrotim-Na Fali bez straty seta ograł Omertę-Northern (23, 22, 22) MVP meczu został wybrany Aleksander Siorak. Na koniec Nowiny.pl Katolik Group rozbiły drużynę Złotnika 3:0 (11, 15, 17). Nagrodę najlepszego zawodnika zwycięskiej ekipy otrzymał Maciej Wroński.

Po rundzie zasadniczej w lidze męskiej na prowadzeniu pozostała niepokonana Leśna Perła (27pkt), która o sześć punktów wyprzedza drugie Nowiny (21pkt). Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy (19pkt), którzy do lidera tracą już osiem punktów. Czwarte miejsce utrzymał Agrotim (16pkt), który wyprzedza Progress (12pkt) i JP Telebim (11pkt). To właśnie te zespoły zagrają ze sobą w rundzie rewanżowej grupy mistrzowskiej. Natomiast w grupie B zagrają Enter (10pkt), Omerta (8pkt), Galmet (6pkt) oraz Złotnik (4pkt).

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziewiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (20.01.2019). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Lunatykami i Agrotimem oraz Nowinami i Progress.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Monday, 07 Jan 2019

Spotkanie kapitanów drużyn JP Telebim RLPS!

Informujemy, że jutro tj. 8.01.2019 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Family Club (ul. Ludwika 15). Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa.


Friday, 04 Jan 2019

Zapowiedź dziewiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziewiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Będzie to również ostatnia kolejka rundy zasadniczej, po której drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. W grupie A zagra sześć najlepszych zespołów każdy z każdym, natomiast w grupie B zagrają cztery drużyny mecz i rewanż. Kilka pojedynków dziewiątej kolejki zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się pojedynek na szczycie w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i KRS TKKF Jastrząb. Zmierzą się w nim dwie niepokonane jak dotąd drużyny, które zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a dzieli je zaledwie jeden punkt. W poprzednim sezonie wszystkie pięć spotkań wygrał TKKF Jastrząb, jednak w obecnym sezonie zespół Volleyball Sisters został wzmocniony zawodniczkami Pivexinu i zobaczymy czy będzie je stać na przełamanie złej passy. Również o godzinie 9 odbędzie się spotkanie w Lidze Mężczyzn pomiędzy beniaminkiem SNW Galmet Głubczyce i ZOO-MAR Lunatycy. Zdecydowanym faworytem będą wyżej notowani Lunatycy, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala, który w ostatnim czasie radzi sobie znacznie gorzej niż na początku sezonu. O godzinie 10:30 zaplanowano drugi mecz w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i ALSK Feniks Żory. Oba zespoły zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, jednak to drużyna z Krapkowic jest w bardziej komfortowej sytuacja, bo wyprzedza rywalki o trzy punkty. Równolegle zaplanowano kolejny ciekawy pojedynek w Lidze Mężczyzn, w którym Enter El-Bis Instal-Mag podejmować będzie Leśną Perłę Damons Rybnik. Zdecydowanym faworytem będzie niepokonany zespół z Rybnika, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał Entera 3:1 i 3:0. O godzinie 12 zaplanowano początek spotkania Omerta-Northern kontra Agrotim-Na Fali. Faworytem wydaje się być wyżej notowany Agrotim, który zajmuje wysokie czwarte miejsce. Jednak Omerta to bardzo doświadczony zespół, który jest w stanie sprawić niespodziankę. Równolegle zaplanowano chyba najciekawszy pojedynek dnia pomiędzy Progress Szkoła Językowa i JP Telebim 13. Stawką spotkania będzie awans do grupy mistrzowskiej i gra o najwyższe miejsca w obecnym sezonie. Obie drużyny mają bowiem taką samą liczbę punktów i zajmują odpowiednio szóste i siódme miejsce w tabeli. W poprzednim sezonie to Progress okazał się lepszy wygrywając 3:1. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. Na koniec o godzinie 13:30 Nowiny.pl Katolik Group zagrają ze Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będą Nowiny, które w poprzednim sezonie bez problemów pokonały Złotnika 3:0. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziewiątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – ZOO-MAR Lunatycy (b/d)

10:30 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – ALSK Feniks Żory (b/d)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Enter El-Bis Instal-Mag (3:1)

12:00 Agrotim-Na Fali – Omerta-Northern (b/d)

12:00 Progress Szkoła Językowa – JP Telebim 13 (3:1)

13:30 Nowiny.pl Katolik Group – Złotnik (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 24 Dec 2018

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!

Zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów (drużynom) i wielu emocji (kibicom) w zbliżającym się Nowym Roku 2019 życzy Rada Ligi.


Thursday, 20 Dec 2018

Ciekawe pojedynki na szczycie tabeli, tie-break w meczu Progress-Omerta.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako oraz SP18 rozegrano mecze ósmej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano tylko jedno spotkanie w Lidze Kobiet, w którym CKZiU Inbras Lejdis zmierzyło się z KRS TKKF Jastrząb. Po jednostronnym spotkaniu przyjezdne odniosły trzecie zwycięstwo w lidze pokonując rywalki 3:0 (17, 17, 15). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Paulina Jajus. Do drugiego meczu w Lidze Kobiet nie doszło, ponieważ zespół Feniks Żory ze względów na problemy kadrowe nie pojawił się tego dnia na hali, oddając spotkanie walkowerem drużynie Volleyball Sisters. W układzie tabeli Ligi Kobiet bez zmian. Na prowadzeniu pozostają Volleyball Sisters, które o jeden punkt wyprzedzają TKKF Jastrząb. Tabelę zamykają Feniks Żory oraz Inbras Lejdis.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w starciu Progress Szkoła Językowa i Omerta-Northern, które rozgrywane było w Szkole Podstawowej Nr 18. Omerta lepiej weszła w mecz i błyskawicznie wygrała pierwszego seta 25:11. Od początku drugiej partii warunki na boisku zaczął dyktować Progress, który objął prowadzenie 8:0 i nie oddał go już do końca pewnie wygrywając 25:19. Podobny przebieg miał trzeci set, w którym Omerta nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grający Progress, który wygrał partię 25:19 i objął prowadzenie w meczu. W czwartej odsłonie Progress był na dobrej drodze do zakończenia spotkania za trzy punkty prowadząc już 13:8. Wtedy Omerta zbliżyła się do rywala na 13:15, a po chwili już był remis 15:15. Omerta złapała „wiatr w żagle” i w końcówce odskoczyła na 21:19 i dzięki grze punkt za punkt odniosła zwycięstwo w secie 25:23. Podłamany takim obrotem spraw Progress w tie-breaku nie miał już wiele do powiedzenia i to Omerta wyszła z tej rywalizacji zwycięsko kończą piątego seta wynikiem 15:10 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mariusz Gomułka z Omerty.

Równie ciekawie było w pojedynkach na szczycie, które rozgrywane były w Arenie Rafako. W pierwszym z nich zagrali finaliści z poprzedniego sezonu i aktualnie lider i wicelider rozgrywek czyli Leśna Perła Damons Rybnik oraz ZOO-MAR Lunatycy. W pierwszym secie Lunatycy zaskoczyli dwukrotnych mistrzów ligi pewnie wygrywając 25:16. W drugiej partii Leśna Perła wzięła rewanż wysoko wygrywając 25:11. W trzecim secie Leśna Perła kontynuowała swoją dobrą grę prowadząc już nawet 18:8. Wtedy w ich szeregach wkradło się zbyt duże rozluźnienie co natychmiast wykorzystali Lunatycy, którzy zdobywając punkty seriami szybko zbliżyli się do rywala w końcówce (22:23). Jak się okazało przewaga była zbyt duża i to Leśna Perłą zdobywając kolejno dwa punkty z rzędu wygrała seta 25:22. W czwartej odsłonie żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć, a każda przewaga była szybko niwelowana. W końcówce to Lunatycy mogli doprowadzić do tie-breaka prowadząc 24:22. Jednak nie wykorzystali dwóch piłek setowych, a Leśna Perła zagrała jak na mistrza przystało i nie oddała rywalom już żadnego punktu. Ostatecznie Leśna Perłą wygrała seta 26:24 i całe spotkanie 3:1. MVP mecz został wybrany Łukasz Lip z Leśnej Perły.

W drugim pojedynku zmierzyły się zespoły, które w tabeli zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w tabeli czyli Nowiny.pl Katolik Group i Enter El-Bis Instal-Mag. Spotkanie lepiej rozpoczęły Nowiny, które wygrały pierwszą i drugą partię do 21 i 19. W trzecim secie role się odwróciły i to Enter bez większych problemów wygrał seta 25:19. W czwartej odsłonie to Nowiny powróciły do swojej dobrej gry z początku meczu i wyszły na prowadzenie 17:11. W tym momencie przytrafił im się niespodziewany przestój, a Enter szybko odrobił stratę, a nawet objął prowadzenie 21:18. Nowiny nie poddały się i wyrównały w końcówce na 23:23 i gra toczyła się na przewagi. Obie drużyny miały swoje szanse na zakończenie partii, jednak ostatecznie to Nowiny wykorzystały drugą piłkę meczową wygrywając seta 30:28 i całe spotkanie 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad Enterem od dwóch sezonów (ostatni raz wygrali w kwietniu 2016 roku). MVP mecz został wybrany Mikołaj Zawada z Nowin.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. JP Telebim bez problemów pokonał Złotnika 3:0 (23, 16, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marek Kurczyk. Agrotim-NaFali 3:1 pokonał SNW Galmet Głubczyce, który tylko w drugiej partii okazał się lepszy, wygrywając 25:23. W pozostałych trzech setach to Agrotim miał więcej szczęścia i okazał się minimalnie lepszy wygrywając odpowiednio do 23, 21 i 23. MVP meczu został wybrany Łukasz Kołodziej z Agrotimu.

W lidze męskiej na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (24pkt). Na drugie miejsce awansowały Nowiny (18pkt), które wyprzedziły Lunatyków (16pkt). Na czwarte miejsce wskoczył Agrotim (13pkt), który wyprzedził Enter (11pkt). Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań ósmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS dopiero po Nowym Roku (6.01.2019). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Leśną Perła i Enterem oraz Progress i JP Telebim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 14 Dec 2018

Zapowiedź ósmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ósma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem spotkania będą rozgrywane w Arenie Rafako oraz Szkole Podstawowej Nr 18 przy ulicy Żorskiej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 na Rafako rozpocznie się pierwszy tego dnia mecz Ligi Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsze okazały się zawodniczki z Jastrzębia wygrywając 3:0 i 3:1, a raz triumfował Inbras Lejdis pokonując rywalki 3:1. Równolegle odbędzie się pojedynek na szczycie pomiędzy liderem Leśną Perłą Damons Rybnik a wiceliderem ZOO-MAR Lunatycy. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonany jak dotąd zespół z Rybnika, który w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonał Lunatyków. Najpierw dwa razy w rundzie zasadniczej po 3:0 oraz w wielkim finale po zaciętym boju to Leśna Perła okazała się minimalnie lepsza wygrywając po tie-breaku. O godzinie 9 w Szkole Podstawowej Nr 18 odbędzie się spotkanie pomiędzy beniaminkami rozgrywek SNW Galmet Głubczyce i Agrotim-Na Fali. Faworytem będzie wyżej notowany Agrotim, który w tabeli zajmuje piąte miejsce i o cztery punkty wyprzedza Galmet, który jest na przedostatniej pozycji. O godzinie 10:30 na Rafako odbędzie się drugi mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Feniks Żory a liderem Volleyball Sisters. Faworytem będzie niepokonany zespół Volleyball Sisters, który w dwóch meczach stracił tylko jednego seta. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawie zapowiadający się pojedynek pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group a Enter El-Bis Instal-Mag. Obie drużyny zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce w tabeli, a dzielą je cztery punkty. Faworytem na papierze wydaje się być Enter, który w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonał rywala. Obie drużyny spotkały się między innymi w meczu o brąz, w którym to Enter okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 3:0. O godzinie 10:30 w Szkole Podstawowej Nr 18 zaplanowano początek spotkania Złotnik – JP Telebim. Minimalnym faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, jednak warto pamiętać, że Złotnik to bardzo doświadczona drużyna, która w poprzednim sezonie po walce pokonała JP Telebim 3:2. Na koniec o godzinie 12 również w SP18 zaplanowano kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Progress Szkoła Językowa a Omertą-Northern. Tutaj trudno wskazać zdecydowanego faworyta. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą dwa razy i minimalnie lepsza okazała się Omerta wygrywając dwukrotnie 3:2. Szykuje się zatem ciekawe widowisko w tej parze. Poniżej przedstawiamy szczegóły ósmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 (Rafako) Liga Kobiet: CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

9:00 (Rafako) Leśna Perła Damons Rybnik – ZOO-MAR Lunatycy (3:0)

9:00 (SP18) SNW Galmet Głubczyce – Agrotim-Na Fali (b/d)

10:30 (Rafako) Liga Kobiet: ALSK Feniks Żory – Volleyball Sisters (b/d)

10:30 (Rafako) Nowiny.pl Katolik Group – Enter El-Bis Instal-Mag (0:3)

10:30 (SP18) Złotnik – JP Telebim 13 (3:2)

12:00 (SP18) Progress Szkoła Językowa – Omerta-Northern (2:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 05 Dec 2018

Pięć setów w hicie kolejki, JP Telebim pokonał Enter!

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawiej było w hicie kolejki pomiędzy ZOO-MAR Lunatycy i Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny pojawiły się na parkiecie w niemal najmocniejszych składach. Lunatycy po zaciętej walce wygrali pierwszego seta na przewagi 26:24. W drugiej odsłonie przez większą część seta prowadziły Nowiny, jednak końcówka w pełni należała do wicemistrzów ligi, którzy od stanu 16:19 oddali rywalom tylko dwa punkty i wygrali seta 25:21 prowadząc już 2:0. Trzecia partia była najbardziej wyrównana i oba zespoły grały niemal punkt za punkt. W końcówce ponownie trzeba było grać na przewagi, ale tym razem więcej szczęścia było po stronie Nowin, które wygrały partię 26:24. Nowiny poszły za ciosem i w czwartym secie nie dali szans rywalom pewnie wygrywając 25:15. Gdy wydawało się, że piąty set będzie już tylko formalnością, stało się coś czego chyba nikt na sali nie mógł przewidzieć. Nowiny przestały grać, co pomogło Lunatykom wydostać się z kryzysu i bezbłędnie rozpocząć tie-breaka wysokim prowadzeniem 6:0. W tym momencie Nowiny chyba pogodziły się z porażką, bo taka przewaga w krótkim secie jest nie do odrobienia. Lunatycy zdominowali tę partię ostatecznie wygrywając 15:5 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mikołaj Sarnecki z Lunatyków.

Równie ciekawie było w starciu beniaminka rozgrywek zespołu Agrotim-Na Fali, który podejmował Progress Szkoła Językowa. Spotkanie miało podobny przebieg jak mecz Lunatyków z Nowinami. W pierwszym secie od początku do końca prowadził Agrotim pewnie wygrywając 25:19. W drugiej partii gra się wyrównała, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której to Agrotim zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył 26:24 prowadząc już 2:0. W trzecim secie Agrotim był na dobrej drodze do zwycięstwa prowadząc 14:9. Jednak nawet taka przewaga nie gwarantuje zwycięstwa w meczu. Progress wykorzystał rozluźnienie w szeregach rywala, szybko odrobił stratę (15:15) a następnie wyszedł na prowadzenie nie oddając go do końca seta (25:21). W czwartej odsłonie żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie odskoczyć a każda przewaga była szybko niwelowana. Przy stanie 20:20 Agrtoim nagle stanął w miejscu, a Progress zdobywając pięć punktów z rzędu (25:20) doprowadził do tie-breaka. W nim od początku Agrotim narzucił swój rytm gry i do końca nie oddał prowadzenia pewnie wygrywając 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP mecz został wybrany Rafał Kosmala z Agrotimu.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Leśna Perła Damons Rybnik bez problemów pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (10, 16, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Arkadiusz Terlecki. Omerta-Northern 3:1 pokonała Złotnika, który tylko w pierwszej partii okazał się lepszy, wygrywając ją na przewagi 26:24. Jednak w kolejnych trzech setach to Omerta miała więcej szczęścia i okazała się minimalnie lepsza wygrywając odpowiednio do 23, 24 i 22. MVP meczu został wybrany Michał Dmitruk z Omerty. W ostatnim meczu kolejki JP Telebim podejmował osłabiony tego dnia Enter El-Bis Instal-Mag. Pierwsze dwa sety padły łupem JP Telebim, który zwyciężył do 23 oraz 14 i był blisko sprawienia ogromnej sensacji. Jednak w trzeciej partii do głosu doszli gracze Entera, którzy łatwo wygrali seta 25:18 pozostając nadal w grze. To co nie udało się w trzeciej odsłonie udało się w czwartej i to JP Telebim wygrywając na przewagi 26:24 odniósł niespodziewane zwycięstwo nad Enterem 3:1. Nagrodę MVP otrzymał Marek Kurczyk z JP Telebim.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (21pkt), która już o pięć punktów wyprzedza Lunatyków (16pkt), którzy dzięki wygranej z Nowinami awansowali na drugie miejsce w tabeli. Trzecie miejsce zajmują Nowiny (15pkt), a czwarte Enter (11pkt). Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (16.12.2018). Ciekawie zapowiadają się pojedynki na szczycie pomiędzy Leśną Perła i Lunatykami oraz Nowinami i Enterem.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 30 Nov 2018

Zapowiedź siódmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana siódma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i liderem rozgrywek Leśną Perłą Damons Rybnik. Zdecydowanym faworytem będzie Leśna Perła, która nie powinna mieć problemów z pokonaniem rywala. Równolegle odbędzie ciekawy pojedynek pomiędzy Progress Szkoła Językowa i Agrotim Na-Fali. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli z taką samą ilością punktów. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 10:30 zaplanowano hit kolejki z udziałem zespołów Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. Oba zespoły zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli i mają taką samą liczbę punktów. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą dwa razy i dwukrotnie lepsi okazali się Lunatycy, którzy po zaciętych meczach wygrywali w tie-breakach na przewagi. Zapowiadają się więc duże emocje w tym pojedynku. Równolegle rozpocznie się kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Złotnikiem a Omertą-Northern. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli, a dzieli je zaledwie punkt na korzyść Złotnika. W poprzednim sezonie zespoły grały ze sobą trzy razy, jedno spotkanie wygrała Omerta 3:0, a dwa mecze wygrał Złotnik (3:0 i 3:1). Kto wygra tym razem? O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy JP Telebim i Enter El-Bis Instal-Mag. Zdecydowanym faworytem będzie wyżej notowany Enter, który w ostatnim sezonie bez problemów pokonał rywala 3:0. Liga Kobiet w tej kolejce pauzuje. Poniżej przedstawiamy szczegóły siódmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Leśna Perła Damons Rybnik (b/d)

9:00 Progress Szkoła Językowa – Agrotim Na Fali (b/d)

10:30 Nowiny.pl Katolik Group – ZOO-MAR Lunatycy (2:3)

10:30 Złotnik – Omerta-Northern (0:3)

12:00 JP Telebim 13 – Enter El-Bis Instal (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 28 Nov 2018

Szósta kolejka bez emocji, faworyci zgarnęli komplet punktów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano jedno spotkanie w Lidze Kobiet, gdzie PV Volley Krapkowice podejmował CKZiU Inbras Lejdis. Po jednostronnym spotkaniu przyjezdne odniosły pierwsze zwycięstwo w lidze pokonując rywalki 3:0 (15, 16, 19). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Magdalena Szczygielska. PV Volley Krapkowice dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli, natomiast Inbras Lejdis nadal zamyka stawkę.

Spotkania w lidze męskiej również nie przyniosły kibicom wielu emocji. Progress Szkoła Językowa pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (18, 17, 22). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Kamil Krzanicki. ZOO-MAR Lunatycy niespodziewanie przegrali pierwszego seta 24:26, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając do 13, 18 i 19 zakończyli mecz wynikiem 3:1. MVP meczu otrzymał Mikołaj Sarnecki. W hicie kolejki pomiędzy Leśną Perła Damons Rybnik i Nowiny.pl Katolik Group zabrakło emocji i tylko na zapowiedziach się skończyło. Leśna Perła bez straty seta pokonała Nowiny ( w setach do 21, 21, 18), a najlepszym graczem spotkania został Kamil Rauza. Agrotim Na-Fali w łatwy sposób ograła Złotnika 3:0 (23, 19, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Łukasz Kołodziej. Enter El-Bis Instal-Mag po przegranym pierwszym secie 19:25 z Omertą-Northern, wrócił do swojej dobrej gry i nie dał szans rywalom w kolejnych trzech setach wygrywając odpowiednio do 12, 17 i 21 kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Mateusz Rusek z Entera.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (18pkt), która już o cztery punkty wyprzedza drugie Nowiny (14pkt) i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w sezonie. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (14pkt), którzy zrównali się punktami z Nowinami. Tabelę zamyka Omerta.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (2.12.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Lunatykami i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Tuesday, 27 Nov 2018

II Raciborski Nocny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Dodatkowe informacje:

Drużyny, które wystąpią w czapkach św. Mikołaja otrzymają rabat na wpisowe (50 zł).

W trakcie trwania turnieju organizator zapewnia ciepły posiłek.

Wszystkie chętne drużyny serdecznie zapraszamy!!


Thursday, 22 Nov 2018

Zapowiedź szóstej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana szósta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się spotkanie Ligi Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice i CKZiU Inbras Lejdis. Trudno wskazać faworyta w tej parze, ponieważ oba zespoły po dwóch kolejkach nie wygrały jeszcze meczu i mają na swoim koncie po jednym punkcie. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy SNW Galmet Głubczyce i Progess Szkoła Językowa. Obie drużyny zajmują miejsca w środkowej części tabeli, a dzieli je zaledwie punkt na korzyść Galmetu. O godzinie 10:30 zaplanowano mecz z udziałem JP Telebim i ZOO-MAR Lunatycy. Zdecydowanym faworytem będą wyżej notowani Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie bez problemów pokonali rywala 3:0. Równolegle odbędzie się hit kolejki, a jednocześnie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą Damons Rybnik a Nowiny.pl Katolik Group. Obie drużyny są do tej pory niepokonane w lidze i zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a dzieli je tylko punkt. Faworytem tego starcia będzie Leśna Perła, która w dwuletniej historii ligi nie straciła jeszcze seta z zespołem Nowin. A przypomnijmy, że drużyny grały ze sobą już sześć razy. Jednak Nowiny w tym sezonie to zupełnie inny zespół, który stać na sprawienie niespodzianki. Szykuje się zatem ciekawe widowisko. O godzinie 12 rozpocznie się mecz pomiędzy Złotnikiem i Agrotim-Na Fali. Minimalnym faworytem będzie Agrotim, który zajmuje wyższe miejsce w tabeli, ale tylko o punkt wyprzedza swojego rywala. Równolegle zaplanowano spotkanie, w którym zmierzą się Enter El-Bis Instal-Mag i Omerta-Northern. Zdecydowanym faworytem wydaje się być wyżej notowany Enter, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał Omertę 3:1. Poniżej przedstawiamy szczegóły szóstej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Liga Kobiet: PV Volley Krapkowice – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (b/d)

9:00 SNW Galmet Głubczyce – Progress Szkoła Językowa (b/d)

10:30 JP Telebim 13 – ZOO-MAR Lunatycy (0:3)

10:30 Nowiny.pl Katolik Group – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Złotnik – Agrotim-Na Fali (b/d)

12:00 Enter El-Bis Instal-Mag – Omerta-Northern (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.