Tuesday, 16 Jan 2018

Tie-break w hicie kolejki – Lunatycy wrócili z dalekiej podróży. Znamy pierwszą szóstkę.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziesiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Kolejka rozpoczęła się od hitowo zapowiadającego się spotkania pomiędzy multimedalistami rozgrywek czyli Enterem El-Bis Instal-Mag oraz Lunatykami. Obie drużyny pomimo wczesnej pory pojawiły się w mocnych składach, co zapowiadało emocje. Lepiej w mecz wszedł Enter, który szybko objął prowadzenie 8:5. Od tego momentu gra się wyrównała, ale Lunatycy nie potrafili zbliżyć się do rywala, który bardzo umiejętnie prowadził grę. Przy stanie 17:14 kolejne punktowe zagrywki Entera doprowadziły do zwiększenia przewagi do sześciu punktów (20:14). Gdy wydawało się, że set zakończy się spokojną wygraną Entera, Lunatycy zaczęli powoli odrabiać straty (16:20, 19:22, 21:23) doprowadzając tym samym do wyrównania po 24. Kolejne dwa punkty zapisuje jednak Enter i to oni mogą się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszym secie. Podrażnieni takim obrotem wydarzeń Lunatycy do drugiej partii podchodzą z większą mobilizacją, co bardzo szybko przekłada się na wynik seta (12:9). I gdy wydawało się, że przebieg seta będzie podobny do poprzedniego, zawodnicy Entera po raz kolejny odpalają swoją największą broń, czyli skuteczną zagrywkę, która sieje popłoch w szeregach rywali. Set kończy się bardzo szybko ponowną wygraną Entera. Tym razem bez historii (25:16). Trzeciego seta będący pod ścianą Lunatycy rozpoczynają od prowadzenia 5:0. Od tego momentu ponownie gra się wyrównała, z tą jednak różnicą, że tym razem to Lunatycy mieli inicjatywę po swojej stronie. Chwilowy przestój Entera z początku seta zdecydował o końcowym zwycięstwie rywali 25:18 i przedłużeniem rywalizacji. W czwartym secie obie drużyny grają bardzo dobrze, co nie pozwala nikomu na odskoczenie rywalowi. Przy stanie 11:10 dla Entera boisko z powodu kontuzji opuszcza Sebastian Świderski i wydaje się, że ta wymuszona zmiana może Lunatyków drogo kosztować. Pomimo tego w środkowej części seta udaje im się odskoczyć na cztery punkty (16:12). Enter jednak nie składa broni i po chwili znów na tablicy wyników jest remis (18:18). Końcówka jednak należy do Lunatyków, którzy pomimo niewykorzystania dwóch piłek setowych wygrywają tę partię 25:23, czym doprowadzają do kolejnego w historii starć tych zespołów tie-breaka. W nim do połowy seta toczy się wyrównana walka, jednak po zmianie stron to Lunatycy zdobywają punkty seriami i wygrywają wydawałoby się przegrany mecz 3:2. Po raz kolejny sprawdziła się siatkarska zasada, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2. Z punktu widzenia Lunatyków kluczem do zwycięstwa z tak zagrywającym rywalem było wzmocnienie przyjęcia po drugim secie oraz doskonała gra w bloku, z którym nie potrafili sobie poradzić zawodnicy Entera. Pomimo zwycięstwa Lunatycy nie wyprzedzają w tabeli Entera, do którego na kolejkę przed końcem tracą jeden punkt.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny bez problemów ograły Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (18, 21, 21). Eko-Okna pokonały Złotnika 3:1 (20, -20, 20, 16), dzięki czemu zapewniły sobie grę w najlepszej szóstce sezonu. Leśna Perła rozbiła Omertę 3:0 (13, 14, 15), a JP Telebim bez straty seta wygrał z CKZiU (15, 18, 19).

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy TKKF Jastrząb i Pivexinem. Dość pewne zwycięstwo obrończyń tytułu, choć trzeci set i końcówka czwartego to walka ze swoja koncentracją. Pivexin przegrywał już 21:24, ale dzięki dobrej zagrywce, a właściwie po błędach w przyjęciu rywalek, odwraca losy tej partii i wygrywa spotkanie 3:1 (12, 18, -15, 25), umacniając się na prowadzeniu.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o pięć punktów wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą sześć punktów. Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej znamy już pozostałe drużyny, które dołączą do czołowej trójki i zagrają rundę rewanżową w grupie A. Będą to Nowiny, Eko-Okna i Omerta. Natomiast w grupie B zagrają JP Telebim, Złotnik, CKZiU oraz Złotnik Chrzanowski, który zamyka tabelę bez zdobyczy punktowej.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziesiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (21.01.2018) w KRZANOWICACH (Zespół Szkół, ul. Akacjowa 1). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 11 Jan 2018

Zapowiedź dziesiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziesiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie hit kolejki pomiędzy Enterem i Lunatykami. W tym pojedynku naprawdę trudno jest wskazać faworyta. W poprzednim sezonie oba zespoły spotykały się dwukrotnie i oba spotkania wygrali Lunatycy w stosunku 3:0 i 3:2. Jednak tym razem okoliczności meczu będą nieco inne, ponieważ w poprzednim sezonie mecze były rozgrywane na mniejszej sali. Zobaczymy zatem kto wyjdzie z tego pojedynku obronną ręką. Równolegle zaplanowano mecz na szczycie w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i TKKF Jastrząb. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu triumfowały obrończynie tytułu, które pokonały przyjezdne 3:1 i właśnie o te trzy punkty Pivexin wyprzedza rywalki. O godzinie 10:30 Złotnik Chrzanowski będzie podejmować Nowiny, które przystąpią do meczu w roli zdecydowanego faworyta. W poprzednim sezonie Nowiny pokonały rywala 3:1. Równolegle odbędzie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Złotnikiem i Eko-Oknami. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, a dzieli je tylko punkt na korzyść Eko-Okien. To spotkanie może być kluczowe dla jednej z drużyny w kontekście awansu do czołowego szóstki. O godzinie 12:00 zaplanowano mecz Leśnej Perły z Omertą. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonana drużyny z Rybnika, która w poprzednim sezonie rozbiła Omertę 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy JP Telebim i CKZiU. Obie drużyny zajmują sąsiednie miejsca w tabeli, jednak faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, który w poprzednim sezonie pokonał CKZiU 3:1. Pauzują drużyny: Inbras i Volleyball Sisters. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziesiątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Lunatycy (0:3)

9:00 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (1:3)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Nowiny.pl Silesia Lubomia (1:3)

10:30 Złotnik – Eko-Okna (b/d)

12:00 Leśna Perła Damons Rybnik – Omerta-Northern (3:0)

12:00 JP Telebim 13 – CKZiU Nr 1 (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 09 Jan 2018

Pięć setów w meczu Złotnika z Lunatykami, zwycięstwa faworytów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze dziewiątej kolejki JP Telebim RLPS.

Z czterech rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Złotnika z Lunatykami. Spotkanie lepiej rozpoczęli Lunatycy, którzy wyszli na prowadzenie 8:4. Z czasem przewaga wzrastała, a set zakończył się pewną wygraną Lunatyków 25:14. Po tym secie nic nie zapowiadało emocji. W drugim secie Lunatycy równie szybko objęli prowadzenie 10:6 jednak Złotnik szybko odpowiedział i na tablicy wyników był remis 10:10. W dalszej części seta drużyny grały niemal punkt za punkt co doprowadziło do emocjonującej końcówki, która padła łupem Złotnika 26:24. Podrażnieni takim obrotem spraw Lunatycy kolejną partię rozpoczęli od mocnego uderzenia (7:1). Złotnik szybko odrobił straty i wyrównał przy wyniku 11:11. Chwila wyrównanej walki, jednak końcówka należała do Lunatyków, którzy przegrywając 19:20 wygrali seta 25:21. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej jak dwa punkty przewagi. W końcówce Lunatycy mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, ale jej nie wykorzystali co zemściło się przegraną 24:26. Początek tie-breaka należał do Złotnika, który prowadził 6:4, jednak po zmianie stron to Lunatycy zapisali na swoje konto dwie serie zdobytych punktów i wyszli na prowadzenie 13:9, którego nie oddali już do końca, ostatecznie wygrywając 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez problemów ograł Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (15, 17, 14). Leśna Perła pokonała Eko-Okna 3:0 (20, 21, 21). Omerta pomimo przegranej w pierwszej partii z CKZiU na przewagi 28:26, potrafiła się odbudować i wygrać kolejne trzy sety do 22, 28 i 15 i pokonując rywala 3:1. Drużyna MUKS Jedynki Baborów wycofała się z rozgrywek, w związku z tym wszystkie ich mecze zostały anulowane.

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i Inbras Lejdis. Pivexin pewnie wygrywa spotkanie 3:0 (7, 20, 19). Dokończono również mecz z drugiej kolejki, który został przerwany przy stanie 2:0 (25:11, 25:18) dla Pivexinu, a ostatni set zakończył się wysokim zwycięstwem Pivexinu 25:9 i dzięki temu obrończynie tytułu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o trzy punkty wyprzedza Entera. Na trzecim miejscu pozostali Lunatycy, którzy do lidera tracą pięć punktów. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań dziewiątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (14.01.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Lunatykami

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 05 Jan 2018

Zapowiedź dziewiątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana dziewiąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i Złotnikiem Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał rywala 3:0. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy Złotnikiem i Lunatykami. Również tutaj faworytem będzie wyżej notowany zespół Lunatyków, który w poprzednim sezonie pokonał Złotnika 3:0. O godzinie 10:30 rozpocznie się starcie lidera rozgrywek Leśnej Perły z Eko-Oknami. Niewątpliwym faworytem będzie niepokonany dotąd zespół z Rybnika, który nie powinien mieć problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Równolegle miało się odbyć spotkanie z udziałem Nowin i MUKS Jedynki Baborów, jednak zespół z Baborowa wycofał z rozgrywek. O godzinie 12:00 rozpocznie się ciekawy pojedynek pomiędzy CKZiU i Omertą. Minimalnym faworytem wydaje się być wyżej notowana Omerta, jednak w poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się dwukrotnie i jedno spotkanie po tie-breaku wygrał zespół CKZiU. W drugim meczu Omerta się zrewanżowała wygrywając 3:1. Tak więc szykuje się ciekawa rywalizacja w tej parze. Minimalnie wcześniej, bo o 11:30 zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Pivexin oraz Inbras Lejdis. Nie dość, że drużyny rozegrają mecz w ramach dziewiątej kolejki to jeszcze dokończą spotkanie z pierwszej kolejki, które zostało przerwane przy stanie 2:0 dla Pivexinu. Obrończynie tytułu w obu przypadkach będą faworytkami. Pauzują drużyny: JP Telebim, TKKF Jastrząb i Volleyball Sisters. W poniedziałek o godzinie 20 odbędzie się również spotkanie przedstawicieli drużyn w związku z wycofaniem się zespołu MUKS Jedynki Baborów. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie sobie tego terminu i wydelegowanie minimum jednego przedstawiciela każdej z drużyn. Poniżej przedstawiamy szczegóły dziewiątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Złotnik Chrzanowski (0:3)

9:00 Złotnik – Lunatycy (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Eko-Okna (b/d)

12:00 CKZiU Nr 1 – Omerta-Northern (3:2)

11:30 Liga Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – CKZiU Inbras Lejdis (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Monday, 01 Jan 2018

Szczęśliwego Nowego Roku!!

Samych sukcesów (drużynom) i wielu emocji (kibicom) w Nowym Roku 2018 życzy Rada Ligi.


Friday, 15 Dec 2017

Zapowiedź ósmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ósma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie mecz pomiędzy Enterem i Złotnikiem. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał Złotnika 3:0. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a Inbras Lejdis. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu minimalnie lepszy okazał się zespół Volleyball Sisters, który pokonał Inbras 3:2. O godzinie 10:30 MUKS Jedynka Baborów będzie podejmować Złotnika Chrzanowskiego. Oba zespoły zajmują ostatnie miejsca w tabeli, a dzieli je zaledwie punkt. W poprzednim sezonie MUKS pokonał rywali 3:1. Równolegle odbędzie się hit kolejki, a jednocześnie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą a Lunatykami. Obie drużyny są do tej pory niepokonane, a dzieli je tylko punkt. jJdnak faworytem będzie Leśna Perła, która w swojej historii na raciborskich parkietach przegrała tylko jeden mecz. W poprzednim sezonie obie drużyny zmierzyły się trzykrotnie i wszystkie pojedynki wygrała Leśna Perła tracąc zaledwie dwa sety. Zobaczymy czy Lunatycy w końcu będą w stanie nawiązać walkę z rywalem z Rybnika. O godzinie 12:00 zaplanowano kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy JP Telebim i Nowinami. Faworytem na papierze będą Nowiny, jednak jak poprzednia kolejka pokazała niżej notowana drużyna jest w stanie sprawić niespodziankę (tak było po wygranej Omerty z Nowinami). W poprzednim sezonie Nowiny dwukrotnie pokonały JP Telebim bez straty seta. Równolegle odbędzie się spotkanie pomiędzy CKZiU i Eko-Oknami. Faworytem będą Eko-Okna, które są wyżej notowanym zespołem w tabeli i nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala. Pauzują drużyny: Omerta, TKKF Jastrząb i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły ósmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Złotnik (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Inbras Lejdis (3:2)

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Złotnik Chrzanowski (3:1)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Lunatycy (3:1)

12:00 JP Telebim 13 – Nowiny.pl Silesia Lubomia (0:3)

12:00 CKZiU Nr 1 – Eko-Okna (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Thursday, 14 Dec 2017

Niespodziewane zwycięstwo Omerty nad Nowinami. Reszta spotkań bez niespodzianek.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Omerty z Nowinami. Pierwszy set był wyrównany tylko do połowy (12:12). Potem inicjatywę zaczęła przejmować Omerta czego efektem była wygrana 25:19. Drugi set wyglądał podobnie, jednak Omerta już przy stanie 8:8 odskoczyła rywalowi na pięć punktów (13:8). Pomimo zmiany na rozegraniu w zespole Nowin, nie udało się dogonić rywala i Omerta wygrała seta 25:22 i prowadziła już 2:0. Trzeciego seta lepiej rozpoczęła Omerta prowadząc 9:7, jednak wtedy dopadł ich pierwszy tego dnia kryzys. Nowiny dzięki serii punktów wyszły na prowadzenie 15:10, a w końcówce jeszcze powiększyli przewagę na 24:15. Rozluźnienie spowodowało, że set zakończył się wygraną Nowin 25:19. Brak koncentracji Nowin w końcówki seta przeniósł się do następnej partii co wykorzystali gracze Omerty wychodząc na prowadzenie 7:5. Z czasem przewaga rosła, a Nowiny jakby już się pogodziły z porażką. Omerta prowadząc 23:14 nie mogła już tego spotkania przegrać. Pomimo pogoni zawodników Nowin w końcówce nie udało się odmienić losów spotkania i to Omerta wygrała ostatnią odsłonę 25:19. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Omerty 3:1. Tym samym Omerta awansowała na wysokie czwarte miejsce w tabeli.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez gry pokonał MUKS Jedynkę Baborów, która oddała mecz walkowerem. Leśna Perła rozbiła zespół Złotnika wygrywając 3:0 (16, 10, 13). JP Telebim ograł Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (19, 16, 20). Lunatycy pomimo przegranej w pierwszej partii z CKZiU 25:20, potrafili się pozbierać i wygrali kolejne trzy set do 19, 19 i 21 i pokonali rywala 3:1.

Również tego dnia rozegrano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i TKKF Jastrząb. Przyjezdne z Jastrzębia pewnie wygrywają rewanżowe spotkanie 3:0 (22, 17, 25), dzięki czemu awansują na pierwsze miejsce w tabeli.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Lunatyków. Na trzecim miejscu pozostał Enter, który do lidera traci trzy punkty. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (17.12.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Leśną Perłą i Lunatykami

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 07 Dec 2017

Zapowiedź siódmej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana siódma kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Większość spotkań ma swojego faworyta, jednak póki piłka w grze to wszystko jest możliwe. O godzinie 9 rozpocznie mecz pomiędzy Enterem i MUKS Jedynką Baborów. Zdecydowanym faworytem będzie Enter, który w poprzednim sezonie bez problemów pokonał MUKS 3:0. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a TKKF Jastrząb. Będzie to rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami. W pierwszym starciu bez straty seta triumfował zespół z Jastrzębia. O godzinie 10:30 lider tabeli Leśna Perła będzie podejmować Złotnik, który na tym etapie rozgrywek zajmuje wysokie piąte miejsce z zaledwie jedną porażką. Tym razem jednak poprzeczka zostanie postawiona znacznie wyżej i to Leśna Perła jest w tym starciu faworytem. W poprzednim sezonie rybniczanie pokonali Złotnika 3:1. Równolegle zmierzą się ze sobą JP Telebim i Złotnik Chrzanowski. Faworytem będzie wyżej notowany JP Telebim, który w poprzednim sezonie ograł rywala 3:0. O godzinie 12:00 zaplanowano spotkanie pomiędzy CKZiU i Lunatykami. Również w tym przypadku zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie pokonali CKZiU 3:1. Równolegle odbędzie się najciekawszy pojedynek dnia pomiędzy Omertą i Nowinami. Faworytem będą Nowiny, które o dwa punkty wyprzedzają Omertę, ale rozegrały o jedno spotkanie mniej. W poprzednim sezonie Nowiny wygrały 3:1 zatem przewaga powinna być po ich stronie. Pauzują drużyny: Eko-Okna, Inbras Lejdis i Pivexin. Poniżej przedstawiamy szczegóły siódmej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – MUKS Jedynka Baborów (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (0:3)

10:30 Leśna Perła Damons Rybnik – Złotnik (3:1)

10:30 JP Telebim 13 – Złotnik Chrzanowski (3:0)

12:00 CKZiU Nr 1 – Lunatycy (3:1)

12:00 Omerta-Northern – Nowiny.pl Silesia Lubomia (1:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 29 Nov 2017

Wygrane faworytów za trzy punkty. Leśna Perła powraca na szczyt.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki JP Telebim RLPS.

Ten po andrzejkowy, niedzielny poranek w rozgrywkach RLPS rozpoczął się pół godziny szybciej niż zwykle. Już o 8:30 byliśmy świadkami starcia dwóch niezwykle mocnych ekip, Entera El-Bis Instal i Leśnej Perły Damons Rybnik. Goście z Rybnika mocno otworzyli to spotkanie. Korzystny wynik był jedynie efektem narzucenia swojego stylu gry. Przyjezdnym bardzo pomagał pasywny blok i dzięki temu skutecznie kontrowali, pewnie wygrywając pierwszą partię 25:16. W drugiej odsłonie role się kompletnie odwróciły. Enter dominował, nie pozwalając na wiele rywalom. Dobra zmiana na pozycji atakującego przyniosła efekt w postaci wygranego seta 25:18. Jednak w kolejnych dwóch setach Leśna Perła pokazuje moc i przede wszystkim niesamowitą skuteczność. Gdy dodamy do tego ogromne problemy gospodarzy z przyjęciem zagrywki otrzymamy przepis na łatwo dwa wygrane sety do 18 i 14. Leśna Perła zapisuje ważne trzy punkty na swoje konto, natomiast Enter doznaje pierwszej porażki w sezonie.

Mecz JP Telebim z MUKS Jedynką Baborów rozpoczął się z opóźnieniem, ze względu na fakt, że zawodnicy z Baborowa nie uwzględnili szybszego terminu rozpoczęcia meczu. Na szczęście do spotkania doszło i wszystko rozegrało się w sposób sportowy. Pewne, by nie napisać miażdżące zwycięstwo „Telebimów”, którzy w trzech partiach (13, 15, 15) rozgromili swoich rywali. Niestety młodzi zawodnicy MUKSu muszą jeszcze popracować nad komunikacja boiskową, chłodną głową w ataku i wyeliminowaniem tych naprawdę prostych błędów własnych. Dla JP Telebim było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Równolegle odbywało się spotkanie CKZiU ze Złotnikiem, które nie przyniosło kibicom wielu emocji. Złotnik bez problemów ograł rywala 3:0 (19, 18, 20) i z dorobkiem czterech zwycięstw zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Meczem „przyjaźni” można nazwać pojedynek Złotnika Chrzanowski z Omertą. Dobra atmosfera, wiele długich wymian, choć poziom sportowy adekwatny do meczu przyjaźni. Wiele niedokładności i swoich błędów po stronie czarnych Złotników, co skrzętnie wykorzystali gracze Omerty. Ich przewaga uwidoczniła się też w elemencie zagrywki. Omerta zagrała też nieco bardziej kombinacyjnie w ataku co pozwoliło im na wygranie meczu 3:1 (25:22, 21:25, 25:13, 25:12). Pomimo przegranej w drugiej odsłonie potrafili się podnieść i w dwóch kolejnych setach zdominowali przeciwnika pewnie wygrywając spotkanie.

Również o godzinie 12 rozgrywany był ciekawy pojedynek Eko-Okien z Nowinami. Wszystkie cztery sety miały podobny przebieg. Nowiny przez większą części każdej partii prowadziły, jednak w końcówkach brakowało im koncentracji i to Eko-Okna dochodziły rywala. Jednak tylko w drugim secie drużynie Eko-Okien udało się dogonić rywala i gra toczyła się na przewagi. Koszmarne błędy w zagrywce zespołu Nowiny przyczyniły się do przegrania seta 25:27. W pozostałych trzech setach Nowiny dowoziły przewagę do końca wygrywając odpowiednio do 23, 21, 20. Nowiny wygrywają kolejne spotkanie 3:1 i zapisują ważne trzy punkty na swoim koncie.

Na koniec odbyło się kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Przyjezdne z Jastrzębia pewnie wygrywają spotkanie 3:0 (21, 18, 15), dzięki czemu umacniając się na drugim miejscu w tabeli. Inbras na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie musi jeszcze poczekać.

W lidze męskiej na pierwsze miejsce awansowała Leśna Perła, która o punkt wyprzedza Lunatyków, którzy tym razem pauzowali. Na trzecim miejscu pozostał Enter, który do lidera traci trzy punkty. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (10.12.2017). Ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy Omertą i Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 24 Nov 2017

Zapowiedź szóstej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana szósta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Ważną informacją jest, że wszystkie mecze są przyspieszone o pół godziny. I tak o godzinie 8:30 rozpocznie się hit kolejki pomiędzy Enterem i Leśną Perłą. Oba zespoły są do tej pory niepokonane i mają taką samą liczbę punktów w tabeli. W poprzednim sezonie rundy zasadniczej minimalnie lepsza okazała się Leśna Perłą wygrywając dopiero po tie-breaku. W rewanżu to Enter był zdecydowanie lepszy wygrywając bez straty seta. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi drużynami. Równolegle zaplanowano kolejny mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis a TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak raciborzanki poradzą sobie z drużyną przyjezdną, która obecnie znajduje się wyżej w tabeli od rywalek. O godzinie 10 zaplanowano spotkanie pomiędzy JP Telebim i MUKS Jedynką Baborów. Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i mają taką samą liczbę punktów z tą różnicą, że MUKS wygrał już jedno spotkanie przed tygodniem, a JP Telebim jeszcze w tym sezonie nie triumfowało. Zobaczymy czy JP Telebim zapisze pierwsze zwycięstwo na swoim koncie. Równolegle zmierzą się ze sobą CKZiU i Złotnik. Faworytem na papierze będzie bardziej doświadczony Złotnik, który jest wyżej w tabeli od rywala, a w poprzednim sezonie wygrał z nimi 3:0. Jednak młodzież z CKZiU na pewno powalczy o kolejne punkty i sprawienie niespodzianki. O godzinie 11:30 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Omertą i Złotnikiem Chrzanowski. Również w tym przypadku faworytem będzie Omerta, która jest wyżej w tabeli, natomiast Złotnik Chrzanowski w tym sezonie jeszcze nie wygrał i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez zdobyczy punktowej. Równolegle zaplanowano pojedynek Oko-Okien z Nowinami. Faworytem będą Nowiny, które co prawda tracą do Eko-Okien trzy punkty to rozegrały o jedno spotkanie mniej i to z bardziej wymagającymi rywalami. Pauzują drużyny: Lunatycy, Pivexin i Volleyball Sisters. Poniżej przedstawiamy szczegóły szóstej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

8:30 Enter El-Bis Instal – Leśna Perła Damons Rybnik (2:3)

8:30 Liga Kobiet: CKZiU Inbras Lejdis – KRS TKKF Jastrząb (b/d)

10:00 JP Telebim 13 – MUKS Jedynka Baborów (3:0)

10:00 CKZiU Nr 1 – Złotnik (0:3)

11:30 Omerta-Northern – Złotnik Chrzanowski (3:1)

11:30 Eko-Okna – Nowiny.pl Silesia Lubomia (b/d)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 22 Nov 2017

Pięć setów w hicie kolejki, niespodziewana wygrana MUKSu z Omertą.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze piątej kolejki JP Telebim RLPS.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom hit kolejki z udziałem Nowin i Lunatyków. Obie drużyny pojawiły się na boisku w pełnych zestawieniach z Sebastianem Świderskim na czele. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna Nowin, która od stanu 7:7 zdobywała punkty seriami i nie oddała go już do końca pewnie wygrywając 25:15. W drugim secie sytuacja się odwróciła i to Lunatycy grali zdecydowanie lepiej i objęli wysokie prowadzenie 18:11 kontrolując wydarzenia na boisku. W końcówce Nowiny próbowały jeszcze gonić wynik, jednak na niewiele się to zdało. Lunatycy wygrali 25:21 i wyrównali stan meczu. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, ale to Nowiny zawsze były z przodu o jeden lub dwa oczka. W końcówce Nowiny odskoczyły rywalom na 23:17, a chwilę później wygrały seta 25:18 i ponownie objęli prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set był również był bardzo zacięty tylko do połowy. Tym razem to Lunatycy dzięki serii punktów uzyskali przewagę (19:15) a gra punkt za punkt w końcówce seta spowodowała, że to oni wygrali seta 25:21 doprowadzając do tie-breaka. W nim obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu zdowbywając punkty seriami. Po zmianie stron sytuacja się uspokoiła, Nowiny wyrównały i gra toczyła się na przewagi. Nowiny miały swoją szansę na wygranie meczu, jednak jej nie wykorzystały. Lunatycy dopiero za trzecią piłką meczową efektownym atakiem Sebastiana Świderskiego zakończyli mecz. Ostatecznie to oni wygrali 18:16 i całe spotkanie 3:2.

Równie ciekawie było w starciu Omerty z MUKS Jedynką Baborów. Omerta dobrze weszła w mecz wygrywając pierwsza partię 25:19, ale następne dwa sety należały już do młodzieży z Baborowa, którzy wygrywając do 22 i 26. Lepsi na siatce, stabilniejsi na zagrywce, oto co zaważyło o zwycięstwie w tych setach. Jednak czwarty set pada łupem bardziej doświadczonych graczy Omerty (25:16). Przyczyny porażki MUKSu w tej partii to przede wszystkim nonszalancja w ataku i koszmarne błędy własne. Omerta doprowadza do tie-breaka, w którym jeden słabszy moment Omerty wykorzystali gracze z Baborowa i odskoczyli na 8:4. Gra punkt za punkt doprowadziła ich do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa 15:12 i całego meczu 3:2.

Pozostałe spotkania w lidze mężczyzn nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter bez problemów ograł JP Telebim 3:0 (20, 19, 20). Eko-Okna w trzech setach pokonały Złotnika Chrzanowskiego (25:19, 25:22, 25:15). Leśna Perła bez gry zdobyła kolejne trzy punkty, ponieważ zespół CKZiU oddał mecz walkowerem.

Na koniec odbyło się kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters i Pivexinem. Mecz ten miał zdecydowanego faworyta. Pivexin jednak bez kilku podstawowych zawodniczek, ale za to z wracającą w wielkim stylu podporą przyjęcia i ataku. Tylko w drugim secie popełniając błędy w przyjęciu Pivexin przegrywa w końcówce 23:25. Trzeci i czwarty set już zdecydowanie należały do obrończyń tytułu, które rozbiły rywalki do 14 i 20. Pewna wygrana Pivexinu 3:1 w kolejnym meczu. Jednak nie można pominąć dobrej postawy i coraz lepszej gry Volleyball Sisters w tym sezonie. Coraz lepsza jakość zagrywki, mocne ataki, dobrze prowadzona gra w obronie, próby kombinacyjnego rozegrania, to wszystko sprawia, że gra tej drużyny nabiera rozpędu.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostali Lunatycy, którzy mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiej Leśnej Perły i trzeciego Entera. Są to jedyne niepokonane zespoły w sezonie. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań piątej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (26.11.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Enterem i Leśną Perłą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 17 Nov 2017

I Raciborski Nocny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Dodatkowe informacje:

Drużyny, które wystąpią w czapkach św. Mikołaja otrzymają rabat na wpisowe (50 zł).

W trakcie trwania turnieju organizator zapewnia ciepły posiłek.

Wszystkie chętne drużyny serdecznie zapraszamy!!


Thursday, 16 Nov 2017

Zapowiedź piątej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana piąta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i JP Telebim. Niewątpliwym faworytem będzie Enter, który wygrał w tym sezonie wszystkie trzy mecze. Natomiast JP Telebim nie potrafi znaleźć optymalnego ustawienia, czego efektem są aż cztery porażki. Równolegle odbędzie się spotkanie z udziałem CKZiU i Leśnej Perły. Zdecydowanym faworytem będą obrońcy tytułu, którzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem słabszego rywala. O godzinie 10:30 na parkiecie pojawią się Omerta i MUKS. Również i ten mecz ma swojego faworyta, którym powinna być drużyna Omerty. Jednak MUKS w tym sezonie jest nieobliczalny i może się pokusić o sprawienie niespodzianki. Równolegle zmierzą się ze sobą Eko-Okna i Złotnik Chrzanowski. Eko-Okna po dwóch zwycięstwach z rzędu będą chciały podtrzymać zwycięską passę. Natomiast Złotnik Chrzanowski cały czas czeka na zdobycie pierwszych punktów w sezonie. O godzinie 12 odbędzie się hit kolejki z udziałem Nowin i Lunatyków. Lunatycy są jak do tej pory niepokonani w lidze i zajmują pierwsze miejsce w tabeli, natomiast Nowiny przegrały tylko z Leśną Perłą i zajmują odległą szóstą lokatę. W poprzednim sezonie drużyny spotykały się czterokrotnie z czego dwa mecze kończyły się tie-breakami na korzyść Lunatyków. Nowiny wygrały tylko raz w rundzie rewanżowej 3:1. Szykuje się zatem ciekawa rywalizacja w tej parze. Równolegle odbędzie się kolejny mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Volleyball Sisters i Pivexin. Zdecydowanym faworytem będą obrończynie tytułu, które w poprzednim sezonie trzykrotnie pokonały Volleyball Sisters za trzy punkty. Pauzują drużyny: Złotnik, Inbras Lejdis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły piątej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – JP Telebim 13 (3:0)

9:00 CKZiU Nr 1 – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

10:30 Omerta-Northern – MUKS Jedynka Baborów (3:1)

10:30 Eko-Okna – Złotnik Chrzanowski (b/d)

12:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Lunatycy (2:3)

12:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 07 Nov 2017

Zwycięstwa faworytów i tie-break w meczu Omerty z JP Telebim.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czwartej kolejki JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie Omerty z JP Telebim. Omerta dobrze rozpoczęła spotkanie i od początku pierwszego seta prowadziła kilkoma punktami aż do stanu 22:19. Wtedy ich gra się całkowicie załamała, co wykorzystali gracze JP Telebim i to oni wygrali seta 25:23. Drugi set również przebiegał pod dyktando Omerty, która tym razem nie wypuściła go z rąk i pewnie wygrała 25:19. W trzecim secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do stanu 15:15. Wtedy dwie serie punktów padły łupem JP Telebim i na tablicy wyników zrobiło się 23:16. Takiej przewagi nie mogli zmarnować i ponownie objęli prowadzenie w meczu (25:18). Czwarta partii również była bardzo zacięta tylko do połowy (12:11 dla Omerty). Później minimalną przewagę zaczęła uzyskiwać Omerta, a JP nie potrafiło dognić rywala. W efekcie wygrana Omerty 25:21, która doprowadziła do tie-breaka. W nim oba zespoły grały niezwykle walczenie. Dopiero po zmianie stron JP Telebim wyszło na prowadzenie 13:10 i wydawało się, że wszystko zbliża się ku końcowi. Nic bardziej mylnego, bo Omerta szybko odrobiła trzypunktową stratę i gra toczyła się na przewagi. Zarówno jedna jak i druga drużyna miały swoje szanse na wygranie meczu. Stało się tak dopiero za ósmą piłką meczową, która padła łupem Omerty i set zakończył się wynikiem 22:20. Omerta odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo, natomiast JP Telebim na swoją wygraną musi jeszcze poczekać.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Enter po zaciętym meczu bez straty seta pokonał CKZiU (25:23, 27:25, 25:22). Eko-Okna wygrywają swój drugi pojedynek w lidze z niżej notowaną drużyną MUKS Jedynki Baborów 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:19). W drugim ciekawie zapowiadającym się pojedynku Nowiny bez problemów ograły Złotnika 3:0 (23, 16, 16). Lunatycy równie szybko rozprawili się ze Złotnikiem Chrzanowski i wygrali 3:0 (21, 22, 19).

Po raz pierwszy w tym sezonie mogliśmy oglądać dwa mecze ligi kobiet podczas jednej kolejki. O 9:00 Volleyball Sisters podejmowały nową drużynę TKKF Jastrząb. Zdecydowanie lepiej zagrał beniaminek, który wygrał 3:0 (21, 23, 22), jednak każdy z setów kończył się wynikiem powyżej dwudziestego punktu. Następnie o 10:30 zaplanowany był mecz TKKFu Jastrząb z obecnymi mistrzyniami ligi, drużyną Pivexinu. Zmęczenie Jastrzębianek dało o sobie znać w dwóch pierwszych setach, które przegrały do 18 i 20. W trzeciej partii zawodniczki Pivexinu zagrały za bardzo rozluźnione, czego efektem było ożywienie gry przyjezdnych i wygrana do 23. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana i gra toczyła się na przewagi. Jednak jak na mistrzynie przystało końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając seta 29:27 i całe spotkanie 3:1.W ten sposób Pivexin został liderem tabeli Ligi Kobiet i ma do dokończenia jeszcze jedno spotkanie. Tabelę zamyka Inbras Lejdis, który tym razem pauzował.

W lidze męskiej na prowadzeniu umocnili się Lunatycy, którzy mają rozegrane o jedno spotkanie więcej od drugiej Leśnej Perły i trzeciego Entera. Są to jedyne niepokonane zespoły w sezonie. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka MUKS Jedynka Baborów i Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czwartej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (19.11.2017). Hitem kolejki będzie pojedynek Lunatyków z Nowinami.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 03 Nov 2017

Zapowiedź czwartej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana czwarta kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i CKZiU. Faworytem będzie Enter, który wygrał do tej pory oba spotkania za trzy punkty. CKZiU natomiast najpierw wygrało ze Złotnikiem Chrzanowskim 3:0, a następnie przegrało z Nowinami 0:3. W poprzednim sezonie Enter bez problemów pokonał CKZiU 3:0. Równolegle zaplanowano pierwszy tego dnia mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak nowa drużyna z Jastrzębia zaprezentuje się na tle raciborskich drużyn... Bo przecież o godzinie 10:30 TKKF Jastrząb rozegra jeszcze jedno spotkanie, a ich przeciwnikiem będą obrończynie tytułu, zespół Pivexinu. Równolegle odbędzie się pierwszy ciekawie zapowiadający się pojedynek tego dnia pomiędzy Omertą a JP Telebim. Oba zespoły w poprzednim sezonie spotykały się czterokrotnie, a każda z drużyn wygrała po dwa mecze. Szykuje się zatem zacięta walka pomiędzy tymi drużynami. O godzinie 12:00 rozpocznie się kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Nowinami i Złotnikiem. Faworytem wydają się być Nowiny, jednak Złotnik aktualnie jest wyżej notowany i nie przegrał jeszcze w tym sezonie. W poprzednim sezonie zdecydowanie lepsze okazały się Nowiny, która wygrały 3:0. Równolegle rozpocznie się spotkanie pomiędzy Eko-Oknami i MUKS Jedynką Baborów. Biorąc pod uwagę układ tabeli to faworytem będą Eko-Okna, jednak MUKS to nieobliczalna drużyna, która może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Na koniec o godzinie 13:30 zmierzą się Lunatycy i Złotnik Chrzanowski. Zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy nie powinni mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Pauzują drużyny: Leśna Perła i Inbras Lejdis. Poniżej przedstawiamy szczegóły czwartej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – CKZiU Nr 1 (3:0)

9:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – KRS TKKF Jastrząb (b/d)

10:30 Omerta-Northern – JP Telebim 13 (1:3)

10:30 Liga Kobiet: KRS TKKF Jastrząb – Pivexin Akademia Fitness RehaFix (b/d)

12:00 Eko-Okna – MUKS Jedynka Baborów (b/d)

12:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Złotnik (3:0)

13:30 Lunatycy – Złotnik Chrzanowski (3:1)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 01 Nov 2017

Historyczny triumf Eko-Okien, derby dla Złotnika. Podsumowanie trzeciej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzeciej kolejki JP Telebim RLPS.

Meczem otwarcia trzeciej kolejki było spotkanie Entera z Omertą. Enter pojawił się zaledwie w pięcioosobowym składzie. Mimo tego nie przeszkodziło im to żeby zgarnąć pełną pulę. Dało się zauważyć w trakcie trwania rywalizacji, że największym problemem Entera była koncentracja na własnej grze. Szczególnie w drugim secie przegranym zresztą do 18. W czwartej odsłonie Enter wraca do swojej, normalnej dyspozycji i stawia kropkę nad „i” wygrywając 3:1.

Równolegle rozgrywany był mecz Eko-Okna z JP Telebim. Pierwszy set to od początku do końca dobra gra Eko-Okien czego efektem była wygrana 25:20. W drugim secie brak koncentracji zrobił swoje co wykorzystali gracze JP Telebim i szybko doprowadzili do wyrównania w meczu (25:18). Trzeci i czwarty set było bardzo zacięte i wszystko rozstrzygało się w końcówkach. Więcej szczęścia było tego dnia po stronie Eko-Okien, które wygrały do 23 i 22 i zapisały historyczne zwycięstwo w lidze.

O 10:30 rozpoczął się mecz, zapowiadany jako hit kolejki pomiędzy Mistrzem Ligi, Leśną Perłą Damons Rybnik, a Nowinami.pl. Niestety tylko na zapowiedziach się skończyło. Nowiny dostają tęgie lanie w tym meczu (13, 17, 19). Nie funkcjonował właściwie żaden element, a samym atakującym jako jedyną opcją w ataku nie da się wygrać z takim rywalem. Niedokładność, nieskuteczność, brak asekuracji w obronie, to tylko niektóre z błędów Nowin. Rybniczanie zagrali z żelazną konsekwencją, znakomicie na siatce w elemencie bloku. Szczególnie był to dobry mecz środkowych Leśnej Perły. W kilku ustawieniach ich blok był nie do sforsowania. Mierzona, prosta zagrywka siała popłoch wśród przyjmujących Nowin. Choć początki setów należały do Nowin, to później cała ich gra się załamywała.

Równolegle miało się odbyć spotkanie Lunatyków z MUKS Jedynką Baborów. Do starcia jednak nie doszło, ponieważ MUKS ze względu na problemy kadrowe oddał mecz walkowerem. Z tego względu na boisku nieco wcześniej pojawiły się ekipy Złotnika i Złotnika Chrzanowski. Pierwsza partia pokazała, że derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami i są bardzo zacięte. Wygrana 27:25 Chrzanowskiego była lekkim zaskoczeniem. W drugim secie role się odwróciły i tym razem w grze na przewagi lepszy okazał się Złotnik wygrywając w takim samym stosunku (27:25). Jednak w dwóch pozostałych setach Złotnik nie pozostawił złudzeń pewnie wygrywając 25:19 i 25:21, zapisując na swoje konto kolejne zwycięstwo tym razem 3:1.

Na koniec odbyło się spotkanie Ligi Kobiet pomiędzy Volleyball Sisters a Inbras Lejdis. Może nie stojący na jakimś niebotycznym poziomie, ale trzeba oddać, że obie drużyny walczyły bardzo dzielnie prawie przez dwie godziny. Drużyny wygrywały sety naprzemiennie, a dwukrotnie w meczu prowadził Volleball Sisters. Nie udało się jednak zakończyć spotkania za trzy punkty i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki Volleyball Sisters, które pewnie wygrały 15:9 i całe spotkanie 3:2. Volleyball Sisters w nowych strojach i jakby nie patrzeć, z nową jakością gry. W obu zespołach widać liderki, które ciągną atak, jednak muszą jeszcze popracować nad jakością rozegrania i umiejętnością wykorzystania potencjału swoich liderek. W porównaniu do poprzedniego sezonu widać, że pojawiła się niezła gra w obronie i blok.

W lidze męskiej na prowadzeniu pozostali Lunatycy, którzy o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Złotnik. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik Chrzanowski i MUKS Jedynka Baborów.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzeciej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (5.11.2017). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Złotnika z Nowinami oraz Omerty z JP Telebim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Friday, 27 Oct 2017

Zapowiedź trzeciej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana trzecia kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. O godzinie 9 rozpocznie się mecz pomiędzy Enterem i Omertą. Faworytem będzie Enter, który w pierwszej kolejce pokonał Eko-Okna 3:0. Omerta natomiast najpierw przegrała z Lunatykami 3:0, a następnie wygrała z Eko-Oknami 3:2. W poprzednim sezonie Enter bez problemów pokonał Omertę 3:0. Równolegle odbędzie się pierwszy ciekawie zapowiadający się pojedynek tego dnia pomiędzy Eko-Oknami a JP Telebim. Oba zespoły w tym sezonie nie wygrały jeszcze meczu. Eko-Okna przegrały z Enterem i Omertą, a JP Telebim przegrał ze Złotnikiem i Lunatykami. Szykuje się zatem zacięta walka o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. O godzinie 10:30 rozpocznie się kolejne ciekawe spotkanie pomiędzy Nowinami i Leśną Perłą. Faworytem wydaje się być Leśna Perła, jednak Nowiny to przebudowany zespół, który może się pokusić o sprawienie niespodzianki. W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsza okazała się Leśna Perła, która nie oddała przeciwnikowi choćby seta. Równolegle miało się odbyć spotkanie z udziałem Lunatyków i MUKS Jedynki Baborów, jednak z powodu problemów kadrowych drużyna z Baborowa oddała mecz walkowerem. W ten sposób nie o godzinie 12:00, a o 10:30 rozpocznie się derbowy pojedynek pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i Złotnikiem. Niewątpliwym faworytem będzie wyżej notowany Złotnik, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonał Chrzanowskiego bez straty seta. Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Volleyball Sisters (dawny Akronis) oraz Inbras Lejdis. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się aż pięć razy, z czego cztery mecze wygrał Inbras, a stosunek setów wynosi 11:5 na korzyść Inbrasu. Pauzują drużyny: CKZiU Nr 1, TKKF Jastrząb i Pivexin. Przypominamy o zmianie czasu z soboty na niedzielę. Poniżej przedstawiamy szczegóły trzeciej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Omerta-Northern (3:0)

9:00 Eko-Okna – JP Telebim 13 (b/d)

10:30 Nowiny.pl Silesia Lubomia – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

walkower Lunatycy – MUKS Jedynka Baborów 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Złotnik (0:3)

12:00 Liga Kobiet: Volleyball Sisters – CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis (0:3)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Wednesday, 18 Oct 2017

Dwa tie-breaki i przerwany mecz. Podsumowanie drugiej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze drugiej kolejki JP Telebim RLPS.

Najwięcej emocji dostarczył kibicom pojedynek pomiędzy Eko-Oknami a Omertą. Pierwszy set to dobra gra Omerty, która szybko wyszła na prowadzenie 9:1. Z czasem przewaga topniała, jednak ostatecznie wystarczyło to do wygrania seta 25:23. W drugim secie role się odwróciły i to Eko-Okna kontrolowały sytuacje na boisko pewnie wygrywając do 20. W trzeciej partii oba zespoły grały nerwowo i nierówno zdobywając punkty seriami. W końcówce gra toczyła się na przewagi, a więcej zimnej krwi zachowali gracze Eko-Okien, którzy wygrali seta 26:24. W czwartym secie obie drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Tym razem w końcówce górę wzięło doświadczenie Omerty, która wygrała seta 25:23 doprowadzając do wyrównania. Początek tie-breaka był wyrównany, jednak przy zmianie stron to Omerta prowadziła 8:5. Gra punkt za punkt doprowadziła ich do pierwszego zwycięstwa w sezonie, a set zakończył się wynikiem 15:12. Eko-Okna muszą jeszcze poczekać na historyczne zwycięstwo w lidze.

Równie ciekawie było w starciu Złotnika z MUKS Jedynką Baborów, która przystąpiła do meczu w pięcioosobowym składzie. Pierwsza partia to dobra gra Złotnika i pewne zwycięstwo 25:19. Druga odsłona pokazała, że przyjezdni tak szybko się nie poddadzą, a mecz Złotnikowi sam się nie wygra. Złotnik szybko został sprowadzony na ziemię, gdy MUKS pewnie wygrał drugiego seta do 14! Trzeci set był bardzo wyrównany tylko do połowy. Później dominował już tylko Złotnik (23:16) i tylko rozluźnienie w końcówce spowodowało, że set zakończył się wynikiem 25:21. W czwartej partii obie drużyny zdobywały punkty seriami, co doprowadziło do emocjonującej końcówki. Złotnik miał piłkę meczową (24:23), której nie wykorzystał, a później przegrał dwie akcje z rzędu i set zakończył się wynikiem 24:26. Podrażniony takim obrotem spraw Złotnik szybko uzyskał przewagę w tie-breaku 6:2, co podłamało graczy MUKSu, a może po prostu zabrakło im sił. Złotnik pewnie wygrywał seta 15:9 i całe spotkanie 3:2.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Nowiny bez większych problemów pokonały CKZiU 3:0 (26, 20, 16). Złotnik Chrzanowski pokazał się z bardzo dobrej strony wygrywając seta (26:24) z Leśną Perłą, w której przy prowadzeniu 2:0 (do 20 i 19) wkradło się zbyt duże rozluźnienie. W czwartej partii Leśna Perła powróciła do swojej dyspozycji i pewnie wygrała 25:18. Lunatycy w trzech setach pokonali JP Telebim (25:19, 27:25, 25:23), jednak dwie partie były bardzo zacięte i wszystko decydowało się w końcówkach, które tego dnia należały do Lunatyków.

Mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Pivexinem i Inbras Lejdis został przerwany przy stanie 2:0 (25:11, 25:18) dla Pivexinu z przyczyn niezależnych od organizatora. Jak ustaliły drużyny mecz zostanie dokończony w rundzie rewanżowej.

W lidze męskiej na prowadzeniu znajdują się Lunatycy, którzy o jednego seta wyprzedzają Leśną Perłę. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Złotnik. Tabelę zamyka Złotnik Chrzanowski.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań drugiej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (29.10.2017). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Nowin z Leśną Perłą oraz Eko-Okna z JP Telebim.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Thursday, 12 Oct 2017

Zapowiedź drugiej kolejki spotkań JP Telebim RLPS.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana druga kolejka Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Już o godzinie 9 rozpocznie się pierwszy taki pojedynek pomiędzy Eko-Oknami i Omertą. W pierwszej kolejce oba zespoły doznały bolesnych porażek. Eko-Okna przegrały z Enterem, a Omerta z Lunatykami. Będzie to starcie młodości z doświadczeniem, więc każdy wynik jest możliwy. Równolegle odbędzie się spotkanie Nowin z CKZiU. Tutaj zdecydowanym faworytem będą Nowiny, które zostały mocno przebudowane i będzie to ich pierwszy mecz w sezonie (pauza w pierwszej kolejce). W poprzednim sezonie Nowiny pokonały CKZiU 3:1. O godzinie 10:30 rozpocznie się mecz z udziałem Złotnika i MUKS Jedynki Baborów. Faworytem wydaje się być bardziej doświadczony Złotnik, jednak młodzież z Baborowa na pewno tanio skóry nie sprzeda. Równolegle rozpocznie się spotkanie pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i Leśną Perłą. Rybniczanie powinni odnieść kolejne zwycięstwo z niżej notowanym przeciwnikiem. O godzinie 12 zaplanowano kolejny ciekawy pojedynek pomiędzy Lunatykami i JP Telebim. JP Telebim, w którym również doszło do wielu zmian w składzie w pierwszej kolejce przegrał 3:2 ze Złotnikiem pomimo, że prowadził już 2:0 w setach. Na pewno stać ich, żeby powalczyć z Lunatykami o sprawienie niespodzianki. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się dwukrotnie i oba mecze wygrali Lunatycy 3:1 i to stawia ich w roli faworyta. Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Pivexin oraz Inbras Lejdis. Obrończynie tytułu nie powinny mieć problemów z pokonaniem rywalek, które w poprzednim sezonie nie ugrały nawet seta z drużyną Pivexinu. Pauzują drużyny: Enter El-Bis Instal, Akronis i TKKF Jastrząb. Poniżej przedstawiamy szczegóły drugiej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Eko-Okna – Omerta-Northern (b/d)

9:00 Nowiny.pl Silesia Lubomia – CKZiU Nr 1 (3:1)

10:30 Złotnik – MUKS Jedynka Baborów (3:1)

10:30 Złotnik Chrzanowski – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

12:00 Lunatycy – JP Telebim 13 (3:1)

12:00 Liga Kobiet: Pivexin Akademia Fitness RehaFix – Inbras Lejdis (3:0)

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.


Tuesday, 03 Oct 2017

Wygrane faworytów w trzech setach, Złotnik uciekł spod „topora”.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja 21 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która podobnie jak w poprzednim sezonie będzie się nazywała JP Telebim RLPS.

Z pięciu rozegranych pojedynków w Lidze Mężczyzn najciekawsze było starcie JP Telebim ze Złotnikiem. Telebimy w nowym zestawieniu, bez kilku podstawowych graczy. Interesująco się to zapowiadało. JP Telebim wszedł w mecz jak burza, wygrywając łatwo dwa pierwsze sety do 20. Skuteczny atak, w urozmaiconej formie pozwolił na spokojne prowadzenie gry. W trzecim secie po stronie Telebimów boisko opuszcza podstawowy gracz, a szeregi Złotników wzmacnia podstawowy przyjmujący. Te zmiany miały kolosalny wpływ na przebieg dalszej gry. Złotnik uspokaja przyjęcie i wzmacnia siłę ataku w efekcie wygrywając trzeciego seta do 20. Czwarta partii również pada łupem Złotników, którzy doprowadzili do tie-breaka, w którym grała już tylko jedna drużyna. Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Stara, siatkarska prawda znów się sprawdziła i to Złotnik zapisał pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na swoim koncie.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji i kończyły się w trzech setach. W drugim ciekawie zapowiadającym się pojedynku Enter niespodziewanie łatwo pokonał Eko-Okna 3:0 (18, 18, 17). Lunatycy równie szybko rozprawili się z Omertą i wygrali 3:0 (17, 15, 16). Leśna Perła w pięcioosobowym składzie okazała się lepsza od MUKS Jedynki Baborów wygrywając 3:0 (15, 14, 20). CKZiU pewnie ograło Złotnika Chrzanowskiego 3:0 (14, 20, 14).

Mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Akronisem i TKKF Jastrząb został przełożony na inny termin.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (15.10.2017). Ciekawie zapowiadają się spotkania JP Telebim z Lunatykami oraz Eko-Okna z Omertą.

Zapraszamy wszystkich do polubienia naszej strony na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/RaciborskaLigaPilkiSiatkowej.


Monday, 02 Oct 2017

Spotkanie kapitanów drużyn JP Telebim RLPS!

Informujemy, że dzisiaj tj. 2.10.2017 o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie kapitanów drużyn w Piwiarni Warecka. Obecność kapitanów (przedstawicieli) drużyn obowiązkowa.


Thursday, 28 Sep 2017

Rozpoczęcie sezonu już w niedzielę w Arena Rafako. Zapowiedź pierwszej kolejki spotkań.

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana pierwsza kolejka kolejnej edycji Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. W tym sezonie wszystkie mecze będą rozgrywane w hali Arena Rafako. Kilka pojedynków zapowiada się bardzo ciekawie. Już o godzinie 9 rozpocznie się pierwszy taki pojedynek pomiędzy Enterem i beniaminkiem Eko-Okna. Nowy zespół został zbudowany z zawodników różnych drużyn, którzy jednocześnie są pracownikami firmy Eko-Okna i chcą przygotowywać się do turniejów zakładów pracy jakie m.in. rozgrywane są w Raciborzu. Mieliśmy możliwość oglądać ich umiejętności w tegorocznym turnieju w Raciborzu, w którym bez większych problemów odnieśli zwycięstwo. Będą zatem wymagającym rywalem dla utytułowanej drużyny Entera. Równolegle odbędzie się spotkanie Lunatyków z Omertą. Tutaj zdecydowanym faworytem będą Lunatycy, którzy w poprzednim sezonie ograli Omertę bez straty seta. O godzinie 10:30 rozpocznie się mecz z udziałem pierwszej i ostatniej drużyny poprzedniego sezonu, czyli Leśnej Perły z MUKS Jedynką Baborów. Zdecydowanym faworytem będą mistrzowie ligi, a każdy inny wynik jak 3:0 będzie niespodzianką. Równolegle rozpocznie się kolejny emocjonujący pojedynek pomiędzy JP Telebim i Złotnikiem. Oba zespoły prezentują podobny poziom, co pokazuje wynik z poprzedniego sezonu, w którym to Złotnik okazał się minimalnie lepszy wygrywając 3:2. Zobaczymy jak oba zespoły zaprezentują się po dokonaniu roszad w składach. O godzinie 12 zaplanowano spotkanie pomiędzy Złotnikiem Chrzanowski i CKZiU. W poprzednim sezonie obie drużyny spotykały się trzykrotnie i wszystkie mecze wygrało CKZiU. Czy tym razem będzie stać Złotnika by w końcu zwyciężyć? Na koniec zaplanowano mecz w Lidze Kobiet, w którym zmierzą się Akronis oraz nowy zespół TKKF Jastrząb. Zobaczymy jak zaprezentują się przyjezdne na tle ostatniej drużyny poprzedniego sezonu. Pauzują drużyny: Nowiny.pl Silesia Lubomia, Pivexin Akademia Fitness, Inbras Lejdis. Poniżej przedstawiamy szczegóły pierwszej kolejki (w nawiasie wyniki z poprzedniego sezonu rundy zasadniczej):

9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna (b/d)

9:00 Lunatycy – Omerta-Northern (3:0)

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik (0:3)

10:30 Złotnik – JP Telebim 13 (3:2)

12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1 (1:3)

Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb (przełożony)

Jakie będą wyniki na inaugurację kolejnego sezonu RLPS? Przekonamy się już w niedziele! Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy terminarz rozgrywek w sezonie 2017/2018 jest do pobrania w zakładce "Terminarz".


Friday, 22 Sep 2017

Znamy już wszystkie drużyny 21 edycji JP Telebim RLPS.

W obecnym sezonie do ligi zgłosiło się 11 drużyn męskich i 4 żeńskie. Do ligi mężczyzn zgłosiło się dziesięć zespołów z poprzedniego sezonu: Enter El-Bis Instal, Nowiny.pl Silesia Lubomia, MUKS Jedynka Baborów, Złotnik Chrzanowski, Lunatycy, JP Telebim 13, Omerta-Northern i CKZiU Nr 1, Złotnik, Leśna Perła Damons Rybnik. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół AiR Teamu, natomiast zastąpiła ich nowa ekipa Eko-Okna. W Składzie ligi kobiet również nastąpiły zmiany. W lidze pozostały: Pivexin Akademia Fitness RehaFix, Inbras Lejdis, Akronis. Do rozgrywek nie zgłosił się zespół KKS Rybnik, natomiast zastąpiła ich nowa drużyna TKKF Jastrząb. W sumie w tym sezonie w lidze wystartuje 15 zespołów, a mecze będą rozgrywane w Arenie Rafako. Rozpoczęcie sezonu zaplanowano na 1.10.2017. Poniżej plan gier na pierwszą kolejkę:

9:00 Enter El-Bis Instal – Eko-Okna

9:00 Lunatycy – Omerta-Northern

10:30 MUKS Jedynka Baborów – Leśna Perła Damons Rybnik

10:30 Złotnik – JP Telebim 13

12:00 Złotnik Chrzanowski – CKZiU Nr 1

12:00 Liga Kobiet: Akronis – TKKF Jastrząb

Zapowiedź pierwszej kolejki oraz szczegółowy terminarz rozgrywek w sezonie 2017/2018 będzie dostępny wkrótce.