Agrotim i Nowiny górą w pojedynkach kolejki, zacięty mecz w Lidze Kobiet.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze szóstej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 16:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym pojedynku dnia Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował niżej notowany Agrotim-Na Fali. Spotkanie zakończyło się niespodziewanie szybkim zwycięstwem Agrotimu 3:0 (do 17, 16, 15), który w tym dniu był zdecydowanie lepszym zespołem. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Dziadek

W drugim spotkaniu zmierzyły się Złotnik i Omerta-Northern. Mecz był pod pełną kontrolą zawodników Omerty, którzy pomimo przegranej drugiej partii, potrafili się podnieść i wygrać całe spotkanie 3:1 (20:25, 25:17, 21:25, 19:25). MVP meczu został wybrany Radosław Norek.

O godzinie 17:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W drugim pojedynku dnia spotkały się ze sobą ZOO-MAR Lunatycy i Nowiny.pl Katolik Group. Nowiny co prawda przegrały pierwszego seta 25:21, ale w kolejnych trzech partiach okazały się lepsze wygrywając całe spotkanie 3:1 (25:21, 19:25, 21:25, 22:25). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Rusek.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i KRS TKKF Jastrząb. Drużyny wygrywały sety na przemian, w pierwszym zdecydowanie lepsze były Jastrzębianki, które wysoko wygrały 25:13, natomiast w drugim rewanż wzięły rywalki i wygrały 25:21. Trzeci set należał do zawodniczek z Jastrzębia w stosunku 25:20, a czwarty po wyrównanej końcówce wyszarpały Seniorki, które okazały się lepsze wygrywając 26:24. Tie-break od początku do końca był pod kontrolą Jastrzębianek, które po zaciętym spotkaniu wygrały 15:5 i w całym meczu 3:2. Najlepszą siatkarką spotkania została Dominika Krzanicka.

W ramach szóstej kolejki w Krapkowicach odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki II i PV Volley Krapkowice Juniorki. Zdecydowanie lepsze okazały się tego dnia Juniorki, które pokonały osłabione rywalki 3:0 (do 10, 14, 13). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Paulina Emerling.

W Lidze Mężczyzn po sześciu kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw pozostały Nowiny (14pkt), które o trzy punkty wyprzedzają drugi Enter (11pkt). Na trzecią pozycję awansował Agrotim (9pkt), a na czwarte Omerta (8pkt). Na piąte miejsce spadli Lunatycy (7pkt), szóstą pozycję utrzymał Progress (5pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero po Nowym Roku (8.01.2023). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie pomiędzy Nowinami i Enterem.