Dwa tie-breaki i dwa szybkie mecze. Podsumowanie drugiej kolejki RLPS.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze drugiej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował tego dnia Złotnik. Faworyzowany Enter bez problemów pewnie pokonał niżej notowanego rywala 3:0 (do 18, 15, 18). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mirosław Hyjek.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzy SRC Team a KRS TKKF Jastrząb. Również w tym pojedynku wszystko rozstrzygnęło się w trzech setach bez większych emocji i to TKKF Jastrząb okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 3:0 (do 18, 20, 14).  Najlepszą siatkarką spotkania została Paulina Kosińska.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze w Lidze Mężczyzn, w których emocji nie brakowało. W pierwszym z nich Nowiny.pl Katolik Group w derbowym pojedynku podejmowały Agrotim-Na Fali. W pierwszym secie obie drużyny falowały zmieniając się na prowadzeniu. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, kiedy to od stanu 22:22 Agrotim zdobył trzy punkty z rzędu i wygrał seta 25:22 obejmując prowadzenie w meczu 1:0. W drugiej partii od samego początku to Nowiny kontrolowały wydarzenia na boisku i gdy wydawało się, że za chwilę na tablicy wyników będzie remis 1:1 w setach, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Nowiny prowadząc 24:20 nie potrafiły postawić kropki nad „i” a chwilę później gra toczyła się na przewagi. Tutaj więcej szczęścia było po stronie Agrotimu, który wyciągnął niemal przegranego seta 27:25 i niespodziewanie objął prowadzenie w meczu 2:0. Podrażnione takim obrotem spraw Nowiny do trzeciej partii przystąpiły z jeszcze większym animuszem, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Wysokie prowadzenie 20:14, a w efekcie pewna wygrana 25:19 spowodowały, że Nowiny nadal pozostawały w grze. Również czwartego seta bez większych problemów wygrały Nowiny 25:17 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim pewny triumf odniosła rozpędzona drużyna Nowin, która nie dała żadnych szans rywalom wygrywając go 15:8 i całe spotkanie 3:2. Kolejny raz sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że jeśli nie wygrywasz 3:0 to przegrywasz 2:3. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Mateusz Rusek.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Omerta-Northern i Progress Szkoła Językowa. W pierwszej partii zespół Progressu rozbił rywala szybko wygrywając 25:12. W drugim secie gra się wyrównała, a w końcówce trzeba było grać na przewagi. Tym razem minimalnie lepsi okazali się gracze Omerty, którzy wygrali seta 28:26 doprowadzając do wyrównania stanu meczu. W trzecim secie od samego początku kontrolę na boisku przejął Progress, który nie oddał prowadzenia do końca pewnie wygrywając 25:18, ponownie objął prowadzenie w meczu. Czwarta partia była bliźniaczo podobna do trzeciej, z tą różnicą, że to Omerta dominowała na boisku. W efekcie wysokie zwycięstwo Omerty 25:12 spowodowało, że o losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim emocje sięgały „zenitu”, a zespoły zdobywały punkty seriami zmieniając się na prowadzeniu. W końcówce doszło do emocjonującej gry na przewagi, a drugą piłkę meczową wykorzystała Omerta, która wygrała seta 16:14 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mariusz Gomułka.

W Lidze Mężczyzn po dwóch kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem punktów jest Enter (6pkt), który o jeden punkt wyprzedza drugie Nowiny (5pkt) oraz o trzy punkty Lunatyków (3pkt), którzy w tej kolejce pauzowali. Czwarte miejsce zajmuje Omerta (2pkt), piąty jest Agrotim (1pkt), szósty Progress (1pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (30.10.2022). Hitem kolejki będzie pojedynek finalistów z poprzedniego sezonu czyli drużyn Entera i Lunatyków.