Dwa tie-breaki na inaugurację sezonu. Podsumowanie pierwszej kolejki spotkań.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja 23 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która w tym sezonie będzie się nazywała ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Emocji nie zabrakło w starciu Omerta-Northern kontra Agrotim-Na Fali. Omerta lepiej weszła w mecz wygrywając set otwarcia 25:22. W drugiej partii od początku do końca dominował Agrotim, który w łatwy sposób doprowadził do wyrównaniu w meczu (25:16). W trzeciej odsłonie to Omerta okazała się lepsza (25:20) i to oni ponownie wyszli na prowadzenie w meczu 2:1. W czwartym secie Agrotim powrócił do swojej dobrej gry z drugiego seta i nie dał żadnych szans rywalom pewnie wygrywając 25:15. Agrotim będąc „Na Fali” poszedł za ciosem i w tie-breku ograł Omertę 15:10 i wygrał całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mikołaj Tapper z Agrotimu.

Podobny scenariusz miał miejsce w spotkaniu ZOO-MAR Lunatycy z Progress Szkoła Językowa. Pierwszy i trzeci set wygrali Lunatycy do 22 i 21. Z kolei Progress triumfowało w drugiej i czwartej partii, które wygrali do 18. O losach rywalizacji miał zadecydować tie-break, który miał jednego bohatera. Progress rozbiło w nim Lunatyków 15:6, wygrywając całe spotkanie 3:2. Tym samym Progress sprawiło chyba największą niespodziankę kolejki, pokonując aktualnego mistrza ligi. Nagrodę MVP otrzymał Martin Krzyżek z Progress.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Leśnej Perła Damons Rybnik bez straty seta pokonała Enter El-Bis Instal-Mag 3:0 (22, 17, 21). MVP meczu został wybrany Szymon Orzoł z Leśnej Perły. Na koniec kolejki Nowiny.pl Katolik Group bez problemów pokonały Złotnika 3:0 (18, 14, 19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Konsek z Nowin.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (6.10.2019). Ciekawie zapowiadają się spotkania Entera z Agrotimem oraz Nowin z Lunatykami.