Faworyci zgarnęli komplet punktów. Podsumowanie trzeciej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzeciej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich SNW Głubczyce podejmowały Omertę-Northern. Mecz bez większych problemów wygrała Omerta, która pokonała rywala 3:1 (25:19, 25:16, 21:25, 25:22). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Zbigniew Szendzielorz. W drugim spotkaniu Agrotim-Na Fali rozbił Złotnika 3:0 (12, 12, 15), a MVP meczu został wybrany Piotr Gonsior.

O godzinie 11 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich ZOO-MAR Lunatycy zmierzyli się z zespołem Animag. Spotkanie odbywało się pod pełną kontrolą Lunatyków, jednak w końcówce trzeciego seta byliśmy świadkami wielkich emocji, a set zakończył się wynikiem 34:32 dla Lunatyków. Tym samym to Lunatycy wygrali kolejny mecz 3:0 (22, 20, 32), zapisując na swoim koncie trzecie zwycięstwo, a dla Animagu była to trzecia porażka. Nagrodę MVP meczu otrzymał Damian Pyć. W drugim spotkaniu lider rozgrywek Leśna Perła Damons Rybnik bez straty seta (do 22, 20, 17) pokonała Progress Szkoła Językowa. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Rafał Rybarczyk.

Po trzech kolejkach na prowadzeniu bez straty seta pozostała Leśna Perła (9pkt), która dzięki lepszemu bilansowi małych punktów wyprzedza Lunatyków (9kpt). Trzecie miejsce również bez straty seta zajmują Nowiny (6pkt), które w tej kolejce pauzowały. Na czwartej pozycji z takim samym dorobkiem punktowym jest Agrotim. Tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzeciej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za trzy tygodnie (8.11.2020). Ciekawie zapowiadają się spotkania Agrotimu z Animag oraz Lunatyków z Progress.