Lunatycy znaleźli sposób na Nowiny, pierwsza porażka lidera.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze dziesiątej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich szósty zespół rozgrywek Omerta-Northern podejmowała trzeci w tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando Entera, który ostatecznie pokonał rywala 3:0 (do 15, 22, 14). MVP spotkania został wybrany Mateusz Musioł.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i SRC Team. Zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Jastrzębia pokonując rywalki 3:0 (do 23, 13, 22). Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Dagmara Nowicka.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich w hicie kolejki zmierzyły się lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group oraz wicelider ZOO-MAR Lunatycy. Dwa pierwsze sety to koncertowa gra Lunatyków, a w efekcie pewna wygrana 25:16 i 25:21. W trzecim gra się wyrównała, a w połowie seta to Nowiny odskoczyły na kilka punktów przewagi, którą dowiozły do końca wygrywając 25:22. W czwartej odsłonie minimalna przewaga była po stronie Nowin, które utrzymywały 2-3 punktowe prowadzenie aż do samego końca. Nowiny wygrały tą partię 25:22 doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku do końca dominowali Lunatycy, którzy nie pozwolili Nowinom na zbyt wiele i pewnie wygrali seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Tomasz Błaszczok.

W drugim spotkaniu zajmujący ostatnią pozycję PV Volley Krapkowice zmierzył się z piątą drużyną Progress Szkoła Językowa. Spotkanie bez większych problemów wygrał wyżej notowany Progress pokonując rywala 3:0 (do 20, 23, 11). MVP meczu został wybrany Kamil Krzanicki.

W ramach dziesiątej kolejki w poniedziałek w Krapkowicach rozegrano spotkanie pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i PV Volley Krapkowice Seniorki II. Zwycięstwo odniósł drugi zespół Seniorek, który pokonał koleżanki 3:0 (do 15, 19, 23). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anna Kamińska.

W Lidze Mężczyzn po dziesięciu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostały Nowiny (24pkt), które o cztery punktów wyprzedzają drugich Lunatyków (20pkt). Trzecią pozycję zajmuje Enter (16pkt), a na czwarte miejsce awansował Progress (13pkt). Na piąte miejsce spadł Złotnik (11pkt), który w tej kolejce pauzował, szóstą jest Omerta (6pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za dwa tygodnie (3.03.2024). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Enterem i Lunatykami.