Nowiny ograły „Mistrza”, emocje w starciu Entera z Agrotimem.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze drugiej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Najciekawszym pojedynkiem kolejki było spotkanie Enter El-Bis Instal-Mag z Agrotim-Na Fali. Już pierwszy set to potwierdził, w którym minimalnie lepszy okazał się Agrotim wygrywając na przewagi 29:27. Jednak w dwóch kolejnych setach to Enter nie dał żadnych szans rywalom pewnie wygrywając do 16 i 21 i to oni wyszli na prowadzenie w meczu. Czwarta partia padła łupem Agrotimu (25:19) i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim koncertową grą popisał się Enter, który pewnie wygrał seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mateusz Musioł z Entera.

Do małej niespodzianki doszło w spotkaniu mistrzów ligi, zespołu ZOO-MAR Lunatycy z Nowiny.pl Katolik Group. Pierwsze dwa sety wygrały Nowiny, które triumfowały do 22 i 17. W trzeciej partii role się odwróciły i to Lunatycy okazali się minimalnie lepsi wygrywając w końcówce 25:23. W czwartym secie Lunatycy kontynuowali swoją dobrą grę i prowadząc 15:8 byli o krok od tie-breaka. Nowiny szybko odrobiły część strat zbliżając się na 14:18, ale to co się później wydarzyło przeszło najśmielsze oczekiwania. Nowiny zdobyły 11 punktów z rzędu i rozbiły Lunatyków 25:18, wygrywając całe spotkanie 3:1. Nagrodę MVP ponownie otrzymał Michał Konsek z Nowin.

Pozostałe spotkania nie przyniosły kibicom wielu emocji. Progress Szkoła Językowa pomimo przegranej w trzecim secie 25:17 odniosła pewne zwycięstwo nad Omertą-Northern 3:1 (wygrane do 14, 17 i 19). MVP meczu został wybrany Tomasz Warda z Progress. Na koniec kolejki Leśna Perła Damons Rybnik rozbiła Złotnika 3:0 (7, 17, 18). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Łukasz Taterka z Leśnej Perły.

W tabeli po dwóch kolejkach na prowadzeniu znajduje się Leśna Perła, która o jednego seta wyprzedza Nowiny. Trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do lidera zajmuje Progress. Na kolejnych pozycjach są Agrotim, Enter, Lunatycy, Omerta, a tabelę zamyka Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań drugiej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (20.10.2019). Ciekawie zapowiadają się spotkania Agrotimu z Progress oraz Leśnej Perły z Lunatykami. Również wtedy zaplanowano start Ligi Kobiet, w której zagra sześć zespołów.