Nowiny pierwszym finalistą, o drugie miejsce trwa zacięta rywalizacja.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze dwunastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich czwarty zespół tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował szóstą drużynę Progress Szkoła Językowa. Zdecydowanie lepszy okazał się wyżej notowany Enter, który bez problemów pokonał rywala 3:0 (do 22, 12, 18). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mirosław Hyjek.

W drugim pojedynku w hicie kolejki zmierzyły się drugi i trzeci zespół rozgrywek czyli ZOO-MAR Lunatycy i Agrotim-Na Fali. W mecz lepiej weszli gracze Lunatyków, którzy pewnie wygrali set otwarcia 25:17. Drugi set był bardziej wyrównany, ale końcówka w pełni należała do Agrotimu, który wygrał go 25:20 doprowadzając do wyrównania. Od początku trzeciej partii to Lunatycy byli na 2-3 punktowym prowadzeniu. Jednak w końcówce to Agrotim ponownie odrobił straty, wyszedł na prowadzenie i ostatecznie to Agrotim okazał się minimalnie lepszy wygrywając 25:23. Również czwarty set był bardzo wyrównany, ale tym razem to Lunatycy mieli znacznie lepszą końcówkę seta i to oni odnieśli pewne zwycięstwo 25:19. O losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim od początku do końca przebieg kontrolowali Lunatycy czego efektem było wysokie zwycięstwo 15:8 i w całym meczu to Lunatycy odnieśli zwycięstwo 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Król.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmował ostatni zespół tabeli drużynę Złotnik. Nowiny pomimo straty seta odniosły dziesiąte zwycięstwo z rzędu pewnie wygrywając 3:1 (25:22, 20:25, 25:9, 25:16). MVP meczu został wybrany Adam Kostka.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzy drugą drużyną tabeli KRS TKKF Jastrząb oraz piątym SRC Team. Zawodniczki z Jastrzębia pomimo przegranej w drugiej partii odniosły pewne zwycięstwo wygrywając 3:1 (25:21, 20:25, 25:12, 25:16). Najlepszą siatkarką spotkania została Paulina Kosińska. Tym samym wiadomo już że w finale Ligi Kobiet zagrają PV Volley Krapkowice Seniorki I oraz TKKF Jastrząb.

W Lidze Mężczyzn po dwunastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw pozostały Nowiny (28pkt), które zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli i to oni jakio pierwszy zespół meldują się w wielkim finale. Na drugie miejsce z dorobkiem 21 punktów awansował Enter, który o jeden punkt wyprzedza Lunatyków i o dwa punkty Agrotim. To właśnie pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o miejsce w wielkim finale. Na piątym miejscu jest Omerta (10pkt), a szóstą pozycję z takim samym dorobkiem punktowym zajmuje Progress (10pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (2.04.2023). Ciekawie zapowiadają się pojedynki na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Enterem i Agrotimem oraz Nowinami i Lunatykami.