Nowiny wygrywają w hicie kolejki i są niepokonanym liderem na półmetku rozgrywek.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze siódmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pojedynku na szczycie ligowej tabeli zmierzyli się obrońcy tytułu oraz wicelider rozgrywek Enter DeLaHair Instal-Mag oraz lider tabeli Nowiny.pl Katolik Group. W mecz lepiej weszli zawodnicy Nowin, którzy od początku do końca prowadzili i pewnie wygrali seta 25:19 i objęli prowadzenie w meczu. W drugiej partii to Enter szybko odskoczył na 8:2, ale z czasem przewaga topniała, a Nowiny doprowadziły do wyrównania przy stanie 21:21, a w końcówce gra toczyła się punkt za punkt. W grze na przewagi więcej szczęścia było po stronie Nowin, które wygrały seta 27:25 i objęły prowadzenie w meczu 2:0. Trzeci set Enter rozegrał koncertowo, a Nowiny nie potrafiły nawiązać kontaktu z przeciwnikiem. W efekcie pewna i wysoka wygrana Entera 25:12 spowodowała że pozostawali oni nadal w grze. Początek czwartej partii był bardzo wyrównany do stanu 7:7. Potem Nowiny zapisały na swoim koncie trzy serie punktów co dało im prowadzenie 17:10, którego nie oddali już do końca i pewnie wygrali seta 25:15 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Przemysław Sprawka.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli czyli  ZOO-MAR Lunatycy i Omerta-Northern. Lunatycy pomimo porażki w pierwszym secie 23:25, pewnie wygrali trzy kolejne partie (do 17, 18, 22) i zgarnęli komplet punktów wygrywając 3:1. MVP meczu został wybrany Damian Pyć.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się Agrotim-Na Fali i Progress Szkoła Językowa. Zdecydowanie lepszy okazały się wyżej notowany Agrotim, który bez większych problemów pokonał rywala 3:0 (do 22, 18, 20). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Wacław Siorak.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki II i SRC Team. Tego dnia lepsze okazały się siatkarki z Krapkowic, które pomimo przegranej w trzecim secie, odniosły pewne zwycięstwo 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:16). Najlepszą siatkarką spotkania została Emilia Mientus.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda zasadnicza i na półmetku rozgrywek niepokonanym liderem są Nowiny (17pkt), które o pięć punktów wyprzedzają drugi Agrotim (12pkt). Na trzecią pozycję spadł Enter (11pkt), a na czwarte miejsce awansowali Lunatycy (10pkt). Na piąte miejsce spadła Omerta (8pkt), szóstą pozycję utrzymał Progress (5pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik.

Przed nami runda rewanżowa, która rozpocznie się dopiero za trzy tygodnie (29.01.2023). Ciekawie zapowiadają się spotkania Nowin z Progress oraz Jastrzębia z Seniorkami II.