Pięć setów w starciu Agrotimu z Lunatykami. Nowiny znalazły pogromcę.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9 rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich zmierzyły się SNW Głubczyce oraz Animag, czyli zespoły z końca tabeli, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały meczu. Za wyjątkiem pierwszego seta spotkanie było bardzo zacięte, jednak to Animag wygrał mecz 3:0 (17, 26, 23). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Sebastian Świątek. W drugim spotkaniu Leśna Perła Damons Rybnik rozbiła dobrze spisującą się w ostatnim czasie Omertę-Northern 3:0 (7, 7, 21). MVP spotkania został wybrany Łukasz Lip.

O godzinie 11 rozegrano dwa bardzo ciekawe pojedynki. Lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmowały niżej notowaną drużynę Progress Szkoła Językowa. Spotkanie lepiej rozpoczął Progress, który wygrał pierwszego seta 25:19. W drugiej partii Nowiny poprawiły swoją grę, w efekcie wygrywając seta 25:22 doprowadziły do wyrównania w meczu. Jednak kolejne dwa sety w pełni należały do graczy Progress, którzy wygrywając do 18 i 19 odnieśli niespodziewane zwycięstwo 3:1 nad niepokonaną jak dotąd drużyną Nowin. Nagrodę MVP meczu otrzymał Martin Krzyżek. W drugim spotkaniu pomiędzy Agrotim-Na Fali a ZOO-MAR Lunatycy emocji nie brakowało. Drużyny wygrywały sety na przemian. Pierwszego seta wygrali Lunatycy 25:23, natomiast w drugim lepszy okazał się Agrotim (25:21). Trzecia partia należała do Lunatyków (25:19), jednak w czwartej odsłonie to Agrotim wziął rewanż wygrywając 25:20. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, który był bardzo zacięty. Agrotim prowadził już nawet 12:9, by w końcówce wszystko stracić i gra toczyła się na przewagi. Więcej szczęścia tego dnia było po stronie Lunatyków, którzy wygrali piątego seta 17:15 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jakub Michalak.

Po siedmiu kolejkach liderem rozgrywek z kompletem zwycięstw zostali Lunatycy (16pkt). Na drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym awansowała Leśna Perła (16pkt). Na trzecią pozycję spadły Nowiny (15pkt). Czwarte miejsce utrzymała Omerta (12pkt). Tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają SNW Głubczyce.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS, ze względu na wprowadzone obostrzenia została przesunięta i odbędzie się dopiero w dniu 24.01.2021.