Pięć setów w starciu Entera z Progress, Lunatycy i Nowiny nie zawiedli.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze piątej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich czwarta drużyna tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag zmierzyła się z piątym Progress Szkoła Językowa. Pierwsze dwa sety to kapitalna gra Entera, który nie dał większych szans rywalom pewnie wygrywając 25:20 i 25:16. W trzeciej odsłonie przebudził się Progress, który w pewnym momencie wyszedł na prowadzenie 12:6 i nie oddał go już do końca partii wygrywając 25:21. To napędziło ich grę i w czwartym secie po wyrównanym początku to Progress odskoczył rywalom, by chwilę później odnieść pewne zwycięstwo 25:17 co doprowadziło do tie-breaka. W nim gra obu drużyn falowała, a zespoły co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce to jednak Enter miał więcej szczęścia i to oni wygrali piątego seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Gonsior.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i SRC Team. Wyżej notowany TKKF Jastrząb pewnie pokonał rywalki 3:0 (do 17, 17, 16), a najlepszą siatkarką spotkania została wybrana Paulina Kosińska.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich trzeci zespół tabeli ZOO-MAR Lunatycy podejmowali drugi w tabeli Złotnik, który w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Początek meczu należał do Lunatyków, którzy od połowy seta odskoczyli rywalom i pewnie go wygrali 25:20. Złotnik tylko w drugim secie nawiązał walkę z Lunatykami, która zakończyła się ich zwycięstwem na przewagi 26:24. Kolejne dwie partie przebiegały już pod dyktando Lunatyków, którzy wygrywając 25:11 i 25:16 odnieśli zwycięstwo 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Tomasz Błaszczok.

W drugim spotkaniu lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmował ostatni zespół tabeli PV Volley Krapkowice. Nowiny odniosły piąte zwycięstwo z rzędu pokonując Krapkowice 3:0 (do 13, 17, 12). MVP meczu został wybrany Damian Porczyk.

W Lidze Mężczyzn po pięciu kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw pozostały Nowiny (14pkt). Na drugie miejsce ze stratą czterech punktów awansowali Lunatycy (10pkt). Na trzecie miejsce awansował Enter (7pkt), który ma tyle samo punktów co czwarty Złotnik (7pkt). Piątą pozycję zajmuje Progress (4pkt), szósta jest Omerta (3pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za trzy tygodnie (17.12.2023 w godzinach 17:00 i 18:30). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Progress ze Złotnikiem oraz w Lidze Kobiet Jastrzębia z Seniorkami II.