Pięciosetowy pojedynek w hicie kolejki. Pozostałe mecze bez niespodzianek.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja jubileuszowego 25 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która podobnie jak w poprzednim sezonie będzie się nazywała ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Po długiej przerwie w samo południe jako pierwsi na boisku pojawili się gracze Enter DeLaHair Instal-Mag, którzy podejmowali drużynę Omerta-Northern. Faworyzowany Enter, który powrócił do rozgrywek po rocznej przerwie odniósł pewne zwycięstwo nad rywalem wygrywając 3:0 (22, 16, 18) a najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Michał Białuski.

Równolegle rozgrywany był hit kolejki pomiędzy zespołami ZOO-MAR Lunatycy i Nowiny.pl Katolik Group. Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Lunatyków 16:10. Jednak Nowiny szybko odrobiły stratę z nawiązką i ostatecznie to oni wygrali seta 25:22. Drugi set był bardziej wyrównany, a wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi. Lunatycy nie wykorzystali swoich szans na zwycięstwo, natomiast zrobiły to Nowiny, które wygrywając 28:26 i objęły prowadzenie w meczu 2:0. W trzeciej partii Nowiny kontynuowały swoją dobrą grę i wszystko zmierzało do zakończenia spotkania w trzech setach. Jednak przy wyniku 19:15 dla Nowin, skuteczna zagrywka Lunatyków doprowadziła do wyrównania po 19 i jak się później okazało był to punkt zwrotny w meczu. Lunatycy „wyszarpali” tego seta Nowinom i wygrali 25:23 przedłużając  szanse na zwycięstwo. Podłamani gracze Nowin takim obrotem spraw, czwartego seta oddali zupełnie bez walki i to Lunatycy pewnie wygrali 25:12 doprowadzając do tiebreaka. W nim od początku to Lunatycy narzucili swój rytm gry prowadząc przy zmianie stron 8:3. Wtedy Nowiny stopniowo zaczęły odrabiać straty dochodząc przeciwnika na 12:13. Jednak ostatecznie przewaga okazała się zbyt duża i to Lunatycy wygrali seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. Po raz kolejny sprawdziło się stare porzekadło, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. Nagrodę MVP otrzymał Damian Pyć, który swoją zagrywką odwrócił losy spotkania.

O godzinie 14 rozegrano jeszcze jedno spotkanie, w którym Złotnik zmierzył się z Progress Szkoła Językowa. Mecz zakończył się pewną wygraną Progress 3:0 (15, 18, 22). Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Wojciech Musiolik

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (17.10.2021). Ciekawie zapowiadają się spotkania Entera z Progress oraz Lunatyków z Agrotimem.