Pierwsza kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS bez emocji.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako miała miejsce inauguracja 24 sezonu rozgrywek Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej, która podobnie jak w poprzednim sezonie będzie się nazywała ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

Po długiej przerwie jako pierwsi na boisku pojawili się gracze SNW Głubczyce, którzy podejmowali ZOO-MAR Lunatyków oraz Leśna Perła Damons Rybnik, której rywalem był Złotnik. Oba spotkania były jednostronne i zakończyły się w trzech szybkich setach. Lunatycy wygrali 25:8, 25:18 i 25:19 a najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Paweł Król. W drugim meczu Leśna Perła rozbiła Złotnika 25:10, 25:17 i 25:8 a MVP meczu został wybrany Łukasz Lip.

O godzinie 11 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich Nowiny.pl Katolik Group zmierzyły się z Agrotim-Na Fali. Jak na derby przystało był to najciekawszy pojedynek dnia, który obfitował w mocne ataki jak i spektakularne obrony obu drużyn. Jednak tego dnia „na fali” byli gracze Nowin, którzy pokonali Agrotim 3:0 (25, 17, 23) i to oni zgarnęli komplet punktów. Nagrodę MVP meczu otrzymał Maciej Nowodworski. W drugim spotkaniu Progress Szkoła Językowa podejmowała beniaminka rozgrywek zespół Animag. Progress bez większych problemów pokonał rywala 3:1 (25:20, 23:25, 25:16, 25:20), a najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Adrian Buchta.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań pierwszej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (11.10.2020).