Progress lepszy od Agrotimu, Nowiny i Lunatycy nie zawiedli.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czwartej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyn Omerta-Northern zmierzyła się z zespołem ZOO-MAR Lunatycy, którzy bez problemów pokonali nizej notowanego rywala 3:0 (do 21, 19, 22). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Damian Pyć.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki i PCS Racibórz. Mecz był jednostronny i to dziewczyny z Krapkowic odniosły wysokie zwycięstwo 3:0 (12, 10, 6). MVP meczu została wybrana Sonia Zagartowska.

O godzinie 10:30 odbyły się dwa spotkania Ligi Mężczyzn. W najciekawszym meczu kolejki Progress Szkoła Językowa podejmowała sąsiadujący zespół w tabeli Agrotim-Na Fali. Tego dnia lepiej dysponowaną drużyną był Progress, który pokonał Agrotim 3:1 (25:19, 22:25, 25:16, 25:21) i zapisał na swoim koncie ważne trzy punkty. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Przemysław Marnikowski. W drugim spotkaniu Nowiny.pl Katolik Group pomimo porażki w trzecim secie pewnie pokonali Złotnik 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:19), a MVP meczu został wybrany Mateusz Rusek.

W Lidze Mężczyzn po czterech kolejkach na pierwsze miejsce w tabeli awansowały Nowiny (10pkt), które wykorzystały to że drugi Enter (9pkt) w tej kolejce pauzował. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (8pkt), a na czwartej pozycji umocnił się Progress (6pkt), który wyprzedza Agrotim (3pkt). Pozostałe miejsca bez zdobyczy punktowej zajmują Omerta i Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czwartej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (21.11.2021). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie tabeli pomiędzy Enterem i Nowinami.