Progress postraszył Enter, Agrotim po maratonie lepszy od Lunatyków.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze piątej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich lider rozgrywek Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował niżej notowany zespół Progress Szkoła Językowa. W pierwszym secie gra falowała i obie drużyny co chwilę zmieniały się na prowadzeniu. Końcówka należała jednak do zawodników Progress, którzy wygrali seta 25:22 i objęli prowadzenie w meczu. Druga partia przebiegała bez większej historii, bo od początku do końca prowadził Progress, który pewnie wygrał seta 25:17 i niespodziewanie prowadził już w meczu 2:0. Trzeci set był bliźniaczo podobny do pierwszego, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce kiedy to przy stanie 23:23, Enter wygrał dwie akcje z rzędu i zakończył seta wynikiem 25:23. Czwarta partia była bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. W końcówce zimną krew zachował Enter, który podobnie jak w poprzednim secie zwyciężył 25:23 doprowadzając do tiebreaka. W nim zdecydowanie lepszy okazał się Enter, który wygrał go 15:9 i całe spotkanie 3:2. Po raz kolejny sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Gonsior.

W drugim pojedynku zmierzyły się Agrotim-Na Fali oraz ZOO-MAR Lunatycy. Spotkanie było bardzo zacięte o czym świadczą wyniki setów. W pierwszy z nich minimalnie lepsza okazała się drużyna Lunatyków, która wygrała 25:23, natomiast w drugiej odsłonie rewanż wzięli gracze Agrotimu również wygrywając w takim samych stosunku (25:23). W trzeciej partii emocję sięgały zenitu a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Tu więcej szczęścia mieli gracze Agrotimu, którzy po emocjonującej końcówce pokonali Lunatyków 30:28. Czwartego seta lepiej rozpoczął Agrotim (7:4), ale z czasem to Lunatycy zaczęli przejmować kontrolę wydarzeń na boisku i osiągnęli wysokie prowadzenie 23:16. Agrotim próbował jeszcze odrobić straty ale na nic się to zdało. Lunatycy wygrali 25:22 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tiebreak. W nim inicjatywę przejęli gracze Agrotimu, którzy od początku do końca byli na prowadzeniu i pewnie wygrali piątego seta 15:9 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Łukasz Kołodziej.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się zespoły z dwóch biegunów ligowej tabeli czyli Nowiny.pl Katolik Group i Złotnik. Zdecydowanie lepsze okazały się wyżej notowane Nowiny, które bez większych problemów pokonały Złotnik 3:0 (do 21, 17, 12). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Łukasz Lip.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzy KRS Jastrząb i PV Volley Krapkowice Seniorki II. Pomimo, że mecz zakończył się w trzech setach to był bardzo zacięty w dwóch pierwszych partiach. Zespół z Krapkowic pokonał rywalki 3:0 (do 22, 24, 19)  Najlepszą siatkarką spotkania została Alicja Kowohl.

W Lidze Mężczyzn po pięciu kolejkach na fotel lidera awansowały niepokonane jak dotąd Nowiny (11pkt), które mają tyle samo punktów co drugi Enter (11pkt), który również jest bez porażki.  Trzecią pozycję utrzymali Lunatycy (7pkt), a na czwarte miejsce awansował Agrotim (6pkt). Piąta jest Omerta (5pkt), szóstą pozycję z takim samym dorobkiem punktowym zajmuje Progress (5pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka Złotnik.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (11.12.2022 w godzinach 16:00 i 17:30). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Lunatykami i Nowinami oraz Entera z Agrotimem.