Seniorki po tie-breaku pokonały Jastrząb, nieudany debiut PCS Racibórz.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze trzeciej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:30 odbyły się dwa spotkania. Lider tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował tego dnia ostatniego w tabeli Złotnika. Spotkanie miało jednostronny przebieg i to Enter w trzech szybki setach pokonał rywala 3:0 (do 14, 20, 13). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Aleksander Siorak. W drugim spotkaniu Agrotim-Na Fali pokonał Omertę-Northern 3:1 (25:22, 25:12, 15:25, 27:25), a MVP meczu został wybrany Wacław Siorak.

O godzinie 11 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich Nowiny.pl Katolik Group odniosły pewne zwycięstwo nad Progress Szkoła Językowa 3:0 (21, 12, 23). Nagrodę MVP meczu otrzymał Mateusz Kukulski.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki i KRS TKKF Jastrząb. Mecz był bardzo zacięty, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku, w którym zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Krapkowic wygrywając seta 15:7 i całe spotkanie 3:2 (22:25,25:18,25:17,19:25,15:7). Najlepszą siatkarką zwycięskiej drużyny została wybrana Joanna Oracz. O godzinie 12:30 rozegrano jeszcze jeden mecz w Lidze Kobiet, w którym Inbras Lejdis rozbił nową drużynę PCS Racibórz 3:0 (11, 8, 6). MVP meczu została wybrana Aleksandra Tomaszewska-Januszka.

W Lidze Mężczyzn po trzech kolejkach na prowadzeniu w tabeli bez straty seta pozostaje Enter (9pkt), który o dwa punkty wyprzedza drugie Nowiny (7pkt). Na trzecie miejsce spadli Lunatycy (5pkt) a na czwartą pozycję awansował Agrotim (3pkt), który ma tyle samo punktów co piąty Progress. Pozostałe miejsca bez zdobyczy punktowej zajmują Omerta i Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań trzeciej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (7.11.2021). Ciekawie zapowiada się pojedynek Progressu z Agrotimem.