Szósta kolejka bez emocji, faworyci zgarnęli komplet punktów.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze szóstej kolejki JP Telebim RLPS.

Tego dnia rozegrano jedno spotkanie w Lidze Kobiet, gdzie PV Volley Krapkowice podejmował CKZiU Inbras Lejdis. Po jednostronnym spotkaniu przyjezdne odniosły pierwsze zwycięstwo w lidze pokonując rywalki 3:0 (15, 16, 19). Najlepszą zawodniczką zwycięskiej drużyny została Magdalena Szczygielska. PV Volley Krapkowice dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli, natomiast Inbras Lejdis nadal zamyka stawkę.

Spotkania w lidze męskiej również nie przyniosły kibicom wielu emocji. Progress Szkoła Językowa pokonała SNW Galmet Głubczyce 3:0 (18, 17, 22). Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Kamil Krzanicki. ZOO-MAR Lunatycy niespodziewanie przegrali pierwszego seta 24:26, jednak w kolejnych trzech okazali się zdecydowanie lepsi, wygrywając do 13, 18 i 19 zakończyli mecz wynikiem 3:1. MVP meczu otrzymał Mikołaj Sarnecki. W hicie kolejki pomiędzy Leśną Perła Damons Rybnik i Nowiny.pl Katolik Group zabrakło emocji i tylko na zapowiedziach się skończyło. Leśna Perła bez straty seta pokonała Nowiny ( w setach do 21, 21, 18), a najlepszym graczem spotkania został Kamil Rauza. Agrotim Na-Fali w łatwy sposób ograła Złotnika 3:0 (23, 19, 16). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Łukasz Kołodziej. Enter El-Bis Instal-Mag po przegranym pierwszym secie 19:25 z Omertą-Northern, wrócił do swojej dobrej gry i nie dał szans rywalom w kolejnych trzech setach wygrywając odpowiednio do 12, 17 i 21 kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Nagrodę najlepszego zawodnika meczu otrzymał Mateusz Rusek z Entera.

W lidze męskiej w układzie tabeli nie zanotowano większych zmian. Na prowadzeniu umocniła się Leśna Perła (18pkt), która już o cztery punkty wyprzedza drugie Nowiny (14pkt) i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w sezonie. Trzecie miejsce utrzymali Lunatycy (14pkt), którzy zrównali się punktami z Nowinami. Tabelę zamyka Omerta.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań szóstej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (2.12.2018). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Lunatykami i Nowinami.