Enter odwrócił losy meczu z Lunatykami. Podsumowanie czwartej kolejki spotkań.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze czwartej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W hicie kolejki ZOO-MAR Lunatycy podejmowali tego dnia Enter DeLaHair Instal-Mag. Pierwszy set był bardzo zacięty, ale to Lunatycy w końcówce odskoczyli na dwa punkty przewagi, którą dowieźli do końca wygrywając 25:23. Drugi set bez większej historii, w szybkim tempie wygrany przez Lunatyków 25:14, którzy prowadzili już 2:0. W trzeciej odsłonie role się odwróciły i to Enter grał lepiej prowadząc nawet 18:14. Lunatycy jednak dogonili rywala i trzeba było grać na przewagi. Tym razem więcej szczęścia było po stronie Entera, który wygrał seta 26:24 pozostając nadal w grze. Początek czwartek seta należał do Lunatyków (10:7), jednak z czasem inicjatywę zaczął przejmować Enter, który wytrzymał do końca i wygrał partię 25:21 doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku przewagę mieli Lunatycy i gdy wydawało się, że przy stanie 14:9 należy postawić kropkę nad „i” stało się coś nieoczekiwanego. Enter zdobywając pięć punktów z rzędu najpierw doprowadził do wyrównania 14:14, by chwilę później mieć piłkę meczową, którą za pierwszym razem wykorzystali i to oni wygrali 17:15 i całe spotkanie 3:2. Po raz kolejny sprawdziła się siatkarska teza że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Gonsior.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice Seniorki I. Zawodniczki z Jastrzębia szybko rozbiły rywalki 3:0 (do 14, 16, 15), a najlepszą siatkarką spotkania została wybrana Elżbieta Król.

O godzinie 10:30 rozegrano tylko jedno spotkanie pomiędzy Omertą-Northern i Złotnikiem. W pierwszym secie Omerta zagrała bezbłędnie, dzięki czemu pewnie wygrali seta 25:11. Jednak kolejne dwa sety to dobra gra po stronie Złotnika, który nie dał żadnych szans rywalom wygrywając odpowiednio 25:15 i 25:22 objął prowadzenie w meczu 2:1. Czwarta partia była najbardziej wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której to Złotnik okazał się minimalnie lepszy wygrywając 27:25 i to oni zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Jakub Besz.

O godzinie 12:00 rozegrano jeszcze jedno spotkanie pomiędzy Nowiny.pl Katolik Group i Progress Szkoła Językowa. W mecz lepiej weszła drużyna obrońców tytułu, która pewnie wygrała pierwszą partię 25:17. W drugim secie role się odwróciły i tym razem to Progress dyktował warunki na boisku czego efektem była ich wygrana 25:19. W trzecim secie Progress kontynuował swoją dobrą grę prowadząc nawet 16:11, to jednak w końcówce ich gra się totalnie załamała co wykorzystały Nowiny, które doprowadziły do wyrównania na 22:22, a chwilę później w grze na przewagi to oni zachowali więcej zimnej krwi wygrywając seta 26:24. W czwartej odsłonie od początku do końca prowadziły Nowiny, które wygrały seta 25:19 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został wybrany Łukasz Lip.

Spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy SRC Team a PV Volley Krapkowice Seniorki II zostało przełożone na inny termin.

W Lidze Mężczyzn po czterech kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw umocniły się Nowiny (11pkt). Na drugie miejsce ze stratą czterech punktów awansował Złotnik (7pkt), a na trzecie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym spadli Lunatycy (7pkt). Na czwartą pozycję awansował Enter (5pkt), piąty jest Progress (3pkt), a szósta Omerta (3pkt). Tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (26.11.2023). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Entera z Progress oraz Lunatyków ze Złotnikiem.