Hit kolejki dla Mistrzów Ligi, pięciosetowe pojedynki w Lidze Kobiet.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze ósmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował niżej notowany zespół Omerta-Northern. Enter bez większych problemów pokonał rywala 3:1 (25:15, 25:21, 21:25, 25:20), tracąc koncentrację tylko w trzecim secie. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Musioł.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley PEBIT Krapkowice Kadetki/Juniorki i KRS TKKF Jastrząb. Mecz był bardzo zacięty, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku, w którym zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Krapkowic wygrywając seta 15:6 i całe spotkanie 3:2 (25:11, 23:25, 25:22, 22:25, 15:6). Najlepszą siatkarką zwycięskiej drużyny została wybrana Jagoda Majkowska.

O godzinie 10:30 odbyły się kolejne dwa spotkania Ligi Mężczyzn. W hicie kolejki ZOO-MAR Lunatycy podejmowali Nowiny.pl Katolik Group. W pierwszym secie minimalnie lepsi okazali się Lunatycy wygrywając 25:23. W drugiej partii to Nowiny przejęły inicjatywę i wygrywając seta 25:19 doprowadziły do wyrównania. Jednak kolejne dwa sety to koncertowa gra Lunatyków, na którą Nowiny nie potrafiły znaleźć odpowiedzi. W efekcie dwa pewnie wygrane sety 25:16 i 25:21 dały Lunatykom ważne zwycięstwo 3:1 i to oni są bliżej gry w wielkim finale. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Jarosław Madzia.

W drugim spotkaniu Progress Szkoła Językowa odniosła pewne zwycięstwo pokonując Złotnik 3:0 (do 20, 20, 15). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Martin Krzyżek.

W ramach ósmej kolejki w poniedziałek w Krapkowicach rozegrano kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki i PV Volley PEBIT Krapkowice Kadetki/Juniorki. Po dwóch łatwo wygranych setach przez Seniorki 25:10 i 25:15, sytuacja nieoczekiwanie się odwróciła i to PEBIT najpierw wysoko wygrały trzecią partię 25:15, a następnie po zaciętym secie (25:23) doprowadziły do tiebreaka. W nim to Seniorki powróciły do swojej dobrej dyspozycji z początku meczu i to one okazały się zdecydowanie lepsze wygrywając piątego seta 15:8 i całe spotkanie 3:2. Nagrodę MVP meczu zwycięskiej drużyny otrzymała Daria Szelwach.

W Lidze Mężczyzn po ośmiu kolejkach na pierwszym miejscu w tabeli pozostał Enter (18pkt), a na drugą pozycję awansowali Lunatycy (17pkt). Na trzecie miejsce spadły Nowiny (15pkt), a na czwartej pozycji umocnił się Progress (11pkt). Piąty jest Agrotim (6pkt), który w tej kolejce pauzował, a szóstą pozycję zajmuje Omerta (5pkt). Ostatnie miejsce bez zdobyczy punktowej zajmuje Złotnik.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań ósmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (23.01.2022). Ciekawie zapowiadają się spotkania Entera z Progress oraz Lunatyków z Agrotimem.