Nowiny lepsze w hicie kolejki, zwycięstwa faworytów za trzy punkty.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze trzeciej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. Omerta-Northern podejmowała Enter DeLaHair Instal-Mag. Enter pewnie pokonał rywala 3:0 (do 16, 12, 18). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Gonsior.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą PV Volley Krapkowice oraz Progress Szkoła Językowa. Również w tym spotkaniu łatwe zwycięstwo odniósł Progress, który ograł Krapkowice 3:0 (do 6, 16, 13). MVP meczu został wybrany Artur Bartocha.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich w hicie kolejki zmierzyli się finaliści z poprzedniego sezonu czyli Nowiny.pl Katolik Group i ZOO-MAR Lunatycy. Pierwszy set był bardzo zacięty, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce gdzie na przewagi minimalnie lepsi okazali się Lunatycy wygrywając 26:24. Jednak kolejne trzy sety to dobra gra zespołu Nowin, które nie dały żadnych szans rywalom wygrywając odpowiednio 25:13, 25:20, 25:16 i to oni odnieśli zwycięstwo 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Rusek.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy SRC Team i PV Volley Krapkowice Seniorki I. Bez większych problemów spotkanie wygrały zawodniczki z Krapkowic w stosunku 3:0 (do 20, 9, 10). Najlepszą siatkarką spotkania została Daria Dębska.

W ramach trzeciej kolejki w Krapkowicach odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i PV Volley Krapkowice Seniorki II. Zdecydowanie lepszy okazał się tego dnia drugi zespół Seniorek, który pokonał rywalki 3:0 (do 21, 21, 18). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Paulina Emerling.

W Lidze Mężczyzn po trzech kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw są Nowiny (8pkt), którzy o dwa punkty wyprzedzają Lunatyków (6pkt). Trzecie miejsce utrzymał Złotnik (4pkt), który w tej kolejce pauzował. Czwarte miejsce zajmuje Progress (3pkt), piąty jest Enter (3pkt), a szósta Omerta (3pkt), i wszystkie te zespoły mają taką samą liczbę punktów. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (12.11.2023). Wszystkie spotkania w tej kolejce zapowiadają się bardzo ciekawie.