Progress z piekła do nieba i pewne wygrane Entera i Lunatyków.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze szóstej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 17:00 odbyło się tylko jedno spotkanie, w którym Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował niżej notowany PV Volley Krapkowice. Pewne zwycięstwo odniósł Enter, który pokonał rywala 3:0 (do 22, 15, 23) Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Gonsior.

O godzinie 18:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zagrały drużyny które zajmowały odpowiednio czwarte i piąte miejsce w tabeli czyli Złotnik i Progress Szkoła Językowa. Początek meczu był bardzo nerwowy i obfitował w bardzo dużą ilość błędów własnych po obu stronach siatki. Jednak w końcówce to Złotnik zagrał bezbłędnie co dało im wygraną 25:21.W drugiej partii Złotnik poszedł za ciosem i od początku do końca wysoko prowadził czego efektem była wygrana 25:21 i to oni objęli prowadzenie w meczu 2:0. W trzecim secie złotnicy dostali zadyszki i to Progress szybko wygrał seta 25:12. Czwarty set był najbardziej wyrównany, a oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu. W końcówce to jednak Progress odskoczył na 21:18 i jak się  chwilę później okazało wystarczyło to do wygrania seta 25:23 i wyrównania stanu meczu. Początek tie-breaka był wyrównany, ale przy zmianie stron to Progress prowadził 8:6, a chwilę później było już nawet 13:8. Złotnik jeszcze gonił rywala ale na niewiele się to zdało. Rozpędzony Progress nie dał się zatrzymać i wygrał seta 15:12 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Łukasz Farana.

W drugim spotkaniu drugi zespół tabeli ZOO-MAR Lunatycy podejmował szóstą drużynę czyli Omerta-Northern. Również w tym przypadku lepszy okazał się wyżej notowany zespół Lunatyków, którzy pomimo porażki w trzecim secie 25:19 pewnie wygrali spotkanie 3:1 (25:19, 25:21, 19:25, 25:18). MVP meczu został wybrany Tomasz Błaszczok.

Spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb a PV Volley Krapkowice Seniorki II zostało przełożone na inny termin.

W Lidze Mężczyzn po sześciu kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw pozostały Nowiny (14pkt), które w tej kolejce pauzowały. Drugie miejsce utrzymali Lunatycy (13pkt) a trzecie Enter (10pkt). Czwartą pozycję zajmuje Złotnik (8pkt), piąty jest Progress (6pkt), szósta Omerta (3pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero po Nowym Roku (7.01.2024). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Nowinami i Enterem.