Wielkie emocje i zacięta walka w hicie kolejki. Enter liderem po rundzie zasadniczej.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze siódmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn rozegrano pojedynek na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Enter DeLaHair Instal-Mag i ZOO-MAR Lunatycy. Jak na hit kolejki przystało emocji nie brakowało. Set otwarcia należał do Lunatyków, którzy wygrali go 25:21 obejmując prowadzenie. W drugim secie Enter zrewanżował się rywalom i wygrywając seta 25:20 doprowadził do wyrównania. Trzecia partia to niemal bezbłędna gra Lunatyków i dominacja w każdym elemencie gry, czego efektem było wysokie zwycięstwo 25:12 i kolejne prowadzenie w meczu. W czwartym secie wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, a więcej zimnej krwi zachowali gracze Entera, którzy wygrali seta 25:22 i ponownie doprowadzili do remisu. O losach tej zaciętej rywalizacji miał zadecydować tiebreak. W nim obie drużyny zdobywały punkty seriami, a lepiej wyszedł na tym Enter, który uzyskał bezpieczną przewagę 13:7, którą spokojnie dowiózł do końca wygrywając seta 15:11 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Mirosław Hyjek.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie mecz w Lidze Kobiet pomiędzy Inbras Lejdis i PCS Racibórz. Zdecydowanie lepsze okazały się bardziej doświadczone zawodniczki Inbras, które rozbiły rywalki 3:0 (10, 6, 11). MVP meczu została wybrana Dominika Kowacz.

O godzinie 10:30 odbyły się kolejne dwa spotkania Ligi Mężczyzn. W pierwszym z nich zmierzyły się zespoły z końca tabeli Złotnik i Omerta-Northern. Lepsza tego dnia okazała się Omerta, która pomimo porażki w trzecim secie pokonała Złotnika 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:22). MVP meczu został wybrany Piotr Solorz. W drugim spotkaniu Nowiny.pl Katolik Group w derbowym pojedynku podejmowały niżej notowany Agrotim-Na Fali. Pewne zwycięstwo odniosła ekipa Nowin, która pokonała rywala 3:0 (17, 24, 20). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Adam Kostka.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda zasadnicza. Na pierwsze miejsce awansował Enter, który ma bilans 6 zwycięstw i 1 porażki i zgromadził do tej pory 15 puntów. Takim samym bilansem oraz dorobkiem punktowym mogą pochwalić się drugie Nowiny, które mają gorszy stosunek setów od Entera. Na trzecie miejsce spadli Lunatycy, którzy również mają taki sam bilans wygranych do przegranych ale zdobyli 14 punktów. To prawdopodobnie te trzy zespoły będą walczyły między sobą o mistrzostwo ligi. Na kolejnych pozycjach z dużą już stratą do czołówki jest grupa pościgowa w której prowadzi Progress (czwarte miejsce – 8 punktów – 2 zwycięstwa i 4 porażki), Agrotim  (piąte miejsce – 6 punktów – 2 zwycięstwa i 4 porażki ), Omerta (szóste miejsce – 5 punktów – 2 zwycięstwa i 4 porażki). Ostatnie miejsce bez zdobyczy punktowej zajmuje Złotnik. Przed nami runda rewanżowa, która odpowie na pytanie, które zespoły zagrają w wielki finale.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań siódmej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero po Nowym Roku (9.01.2022). Hitem kolejki będzie pojedynek na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Nowinami i Lunatykami.