Złotnik postraszył mistrzów! Pierwsza kolejka nowego sezonu za nami.

W ostatnią niedzielę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano mecze pierwszej kolejki kolejnego sezonu ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich Omerta-Northern podejmowała nową drużynę ligi PV Volley Krapkowice. Mecz zakończył się pewną wygraną Omerty 3:0 (do 12, 19, 21). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mariusz Gomułka.

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Złotnik i aktualni mistrzowie ligi Nowiny.pl Katolik Group. Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to spacerek dla „medialnych”. Nowiny w końcówce nie wykorzystały piłek setowych i po emocjonującej grze na przewagi to Złotnik okazał się lepszy w stosunku 33:31. W drugim secie to Nowiny okazały się minimalnie lepsze wygrywając 25:23. Również w trzeciej partii gra była bardzo wyrównana, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której Złotnik zdobył trzy punkty z rzędu i wygrał seta 25:23, ponownie obejmując prowadzenie w meczu. Przez większą część czwartego seta to Nowiny prowadziły kilkoma punktami, czego efektem była ich wygrana 25:21 co doprowadziło do tie-breaka. W nim jak na mistrzów ligi przystało pokazali oni pełną dominację na boisku wygrywając seta 15:6 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Mateusz Rusek.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się Progress Szkoła Językowa i ZOO-MAR Lunatycy. Progress tylko w pierwszym secie pokazał się z bardzo dobrej strony czym zaskoczył Lunatyków wygrywając 25:22. Jednak kolejne trzy partie przebiegały już pod dyktando Lunatyków, którzy wygrywając do 17, 23 i 16 odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Denis Psota

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet pomiędzyKRS TKKF Jastrząb i SRC Team. Zdecydowanie lepsze tego dnia okazały się zawodniczki z Jastrzębia, które pewnie pokonały rywalki 3:0 (do 13, 15, 15).  Najlepszą siatkarką spotkania została Justyna Świerczek.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (15.10.2023). Ciekawie zapowiadają się spotkania Omerty z Nowinami oraz w lidze kobiet Jastrzębia z Krapkowiacami.