Złotnik zwycięstwem zakończył sezon. Enter lepszy w pojedynku na szczycie.

W ostatnią niedzielę w hali Arena Rafako rozegrano mecze czternastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS. Była to również ostatnia kolejka rundy rewanżowej, a przed nami pozostał już tylko turniej finałowy.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn rozegrano pojedynek na szczycie ligowej tabeli pomiędzy Enter DeLaHair Instal-Mag i ZOO-MAR Lunatycy. Od mocnego uderzenia rozpoczął Enter pewnie wygrywając seta 25:17. W drugim secie gra się wyrównała a do wyłonienia zwycięzcy trzeba było grać na przewagi. Tu więcej szczęścia było po stronie mistrzów ligi i to oni wygrali 26:24 doprowadzając do remisu. W trzeciej odsłonie to Enter dyktował warunki, a Lunatycy w końcówce próbowali jeszcze odrabiać straty jednak na nic się to zdało. Enter wygrał seta 25:23 i ponownie objął prowadzenie w mecz. W czwartym secie Enter nie dał żadnych szans rywalom pewnie wygrywając seta 25:19 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Piotr Gonsior. Czy ten wynik będzie miał jakieś znaczenie w rywalizacji tych drużyn w wielkim finale to się okaże.

Równolegle odbywał się kolejny już w tym sezonie mecz w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PCS Racibórz. Zdecydowanie lepsze okazały się bardziej doświadczone zawodniczki z Jastrzębia, które pokonały raciborzanki 3:0 (21, 17, 7). MVP meczu została wybrana Paulina Kosińska.

O godzinie 10:30 odbyły się kolejne dwa spotkania. W Lidze Mężczyzn zmierzyły się zespoły z końca tabeli czyli Złotnik i Omerta-Northern. W pierwszym secie lepszy okazał się Złotnik, który wygrał 25:21. Jednak kolejne dwie partie pewnie wygrała Omerta do 18 i 16 to tym razem to oni objęli prowadzenie w meczu. Złotnik się nie poddał i dzielnie walczył w czwartym secie. W efekcie wygrali oni 25:20 doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepszy okazał się Złotnik, który odniósł wysokie zwycięstwo 15:8 i wygrał spotkanie 3:2. MVP meczu został wybrany Marek Rzytki. Dla Złotnika było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale nie poprawiło to ich sytuacji w tabeli i zakończyli oni sezon na siódmym miejscu.

Równolegle w Lidze Kobiet rozgrywane było spotkanie pomiędzy PV Volley PEBIT Krapkowice Kadetki/Juniorki i Inbras Lejdis. Zdecydowanie lepsze okazały się tego dnia Inbraski, które pewnie pokonały rywalki 3:0 (15, 17, 15). Nagrodę MVP meczu otrzymała Aleksandra Tomaszewska-Januszka.

W drugim spotkaniu Nowiny.pl Katolik Group w derbowym pojedynku podejmowały niżej notowany Agrotim-Na Fali. Po dwóch łatwo wygranych setach przez Agrotim (25:15 i 25:15) nic nie zapowiadało emocji w tym spotkaniu. Jednak w trzeciej partii role się odwróciły i to Nowiny pewnie wygrały seta 25:16 pozostając nadal w grze. Czwartym set był bardziej wyrównany, ale to Nowiny cały czas utrzymywały przewagę, w efekcie wygrywając 25:22 doprowadziły do tie-breaka. W nim oba zespoły stoczyły zacięty bój o zwycięstwo w meczu grając praktycznie punkt za punkt. Minimalnie lepsi okazali się gracze Agrotimu, którzy w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i wygrali seta 15:13 i całe spotkanie 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Rafał Kosmala.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda rewanżowa. Po czternastu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajął Enter (32pkt), który o trzy punkty wyprzedził drugich Lunatyków (29pkt). Trzecie miejsce zajęły Nowiny (26pkt), a czwarte Progress (17pkt). Na piątej pozycji sklasyfikowany został Agrotim (13pkt), a szóste miejsce przypadło drużynie Omerta (7pkt). Na ostatnim siódmym miejscu   z dorobkiem 2 punktów rozgrywki zakończył Złotnik. Przed nami pozostał już tylko turniej finałowy, w którym o mistrzostwo ligi zagrają Enter i Lunatycy, w meczu o brąz zmierzą się Nowiny z Progress, a o piąte miejsce powalczą Agrotim i Omerta.

Również w Lidze Kobiet zakończyła się runda rewanżowa. Po ośmiu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajęła drużyna PV Volley Gero-Technik Krapkowice Seniorki (19pkt), która w finale zmierzy się z drugim w tabeli Inbras Lejdis (16pkt). Trzecie miejsce zajęły zawodniczki KRS TKKF Jastrząb (12pkt), które w meczu o brąz zagrają z czwartą drużyną sezonu PV Volley PEBIT Krapkowice Kadetki/Juniorki (9pkt). Na piątej pozycji sezon zakończyły zawodniczki PCS Racibórz z dorobkiem 3 punktów.

W zakładce „Protokoły” można zobaczyć szczegółowy przebieg poszczególnych setów z wszystkich spotkań czternastej kolejki oraz składy w jakich wystąpiły drużyny.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS to już turniej finałowy XXV sezonu, który odbędzie się 23.04.2022 w Arena Rafako. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.