Agrotim i Lunatycy wygrali swoje mecz i pozostali w grze o finał.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze trzynastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich drugi zespół tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował czwartą drużynę Agrotim-Na Fali. Tego dnia więcej szczęścia było po stronie Agrotimu, który pokonał rywala 3:0, a wszystkie sety kończyły się wynikiem 26:24. Warto jednak wspomnieć, że to Enter w każdym secie miał piłki setowe i żadnej z nich nie potrafił wykorzystać. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Dziadek.

W drugim spotkaniu zmierzyły się piąty i ostatni zespół rozgrywek czyli Omerta-Northern i Złotnik. Dla Złotników był to ostatni mecz w sezonie i ostatnia szansa na pierwsze zwycięstwo. Już pierwszy set pokazał, że Złotnik nie zamierza składać broni i to oni pewnie wygrali seta 25:18. Od drugiego seta to Omerta poprawiła swoją grę czego efektem były dwa wygrane sety 25:20 co dało Omercie prowadzenie 2:1. Czwarta partia była najbardziej wyrównana, ale końcówka w pełni należała Złotnika, który wygrał ją 25:22 doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim od początku minimalna przewaga była po stronie Złotnika, która jak się potem okazało wystarczyła do wygrania seta 15:13 i całego meczu 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Kacper Kasprzycki. Tym samym Złotnik zakończył sezon zwycięstwem i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

O godzinie 10:30 lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmował trzeci zespół tabeli ZOO-MAR Lunatycy. Pierwszego seta wygrały Nowiny 25:19, natomiast w drugim to Lunatycy się zrewanżowali pewnie wygrywając 25:17. W trzeciej odsłonie ponownie lepsze okazały się Nowiny, które wygrały 25:20. Czwarty set był bardzo wyrównany do połowy seta. Później to Nowiny odskoczyły na 22:17, żeby po chwili całą przewagę stracić i gra toczyła się na przewagi. Zimną krew zachowali tutaj Lunatycy, którzy wygrali seta 26:24 i o losach rywalizacji miał zadecydować tie-break. W nim od początku do końca prowadzili Lunatycy, którzy wygrali 15:10 i całe spotkanie 3:2. Tym samym Lunatycy przerwali zwycięską passę Nowiny, które wygrały dziesięć spotkań z rzędu. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Denis Psota.

Równolegle miało się odbyć kolejne spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki II i SRC Team. Do meczu jednak nie doszło ponieważ zawodniczki SRC Team ze względu na problemy kadrowe oddały mecz walkowerem.

W ramach trzynastej kolejki w Krapkowicach odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki II i PV Volley Krapkowice Juniorki. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsze okazały się Juniorki, które pokonały rywalki 3:1 (25:22, 25:23, 18:25, 25:16). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Oliwia Fait.

W Lidze Mężczyzn po trzynastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostały Nowiny (29pkt). Na drugie miejsce z dorobkiem 22 punktów awansowali Lunatycy, którzy mają tyle samo punktów co trzeci Agrotim, ale mają o jedno zwycięstwo więcej na swoim koncie. To właśnie pomiędzy tymi drużynami rozegra się walka o miejsce w wielkim finale. Na czwartą pozycję spadł Enter, który ma 21 punktów. Na piątym miejscu jest Omerta (11pkt), szóstą pozycję zajmuje Progress (10pkt), a tabelę z 2 oczkami na koncie zamyka Złotnik.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już za dwa tygodnie (16.04.2023). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Enterem i Nowinami oraz w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i TKKF Jastrząb.