Enter rzutem na taśmę zagra w finale. Podsumowanie ostatniej kolejki rundy rewanżowej.

W ramach tej kolejki wyjątkowo w środę w Powiatowym Centrum Sportu rozegrano pierwsze spotkanie pomiędzy Progress Szkoła Językowa i Omertą-Northern. Mecz przebiegał pod pełną kontrolą zawodników Progress, za wyjątkiem drugiego seta, w którym to stracili koncentrację i przegrali go 25:23. Ostatecznie Progress pewnie wygrywa 3:1 (25:15, 23:25, 25:19, 25:17) i dzięki temu to oni zagrają w meczu o brązowy medal na koniec sezonu. MVP meczu został wybrany Szymon Gerlich.

Kolejne dwa mecze zostały rozegrane już tradycyjnie w niedzielę w hali sportowej OSiRu. W pierwszym z nich w hicie kolejki lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmowały trzeci w tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag. Ten pojedynek miał wyłonić drugiego finalistę, na którego już czekały Nowiny. Lunatycy, którzy w tej kolejce pauzowali, mogli już tylko liczyć na korzystne rozstrzygnięcia na boisku i nic od nich nie zależało. W mecz z dużym animuszem weszła drużyna Entera, która rozbiła Nowiny 25:17. Drugi set był już bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczną przewagę. W końcówce to Nowiny zdobyły dwa punkty z rzędu i to oni wygrali partię 25:23. W trzeciej odsłonie swój rytm gry narzuciły Nowiny, które od początku do końca prowadziły. W końcówce jeszcze Enter zebrał się do odrabiania strat, ale ostatecznie to Nowiny wygrały go 25:23 obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Początek czwartego seta należał do Nowin, które prowadziły 8:5. Jednak dobra seria po stronie Entera spowodowała, że to oni wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca wygrywając 25:23. W tym momencie było jasne, że to Enter zagra w wielkim finale, a ich przeciwnikiem będą właśnie Nowiny. Tie-break nie miał już większego znaczenia o losach rywalizacji, stąd nie było już w nim tylu emocji. Nowiny od początku do końca dyktowały warunki na boisku, ostatecznie wygrywając 15:11 i w całym spotkaniu 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marcin Zimończyk.

W drugim spotkaniu piąty w tabeli Złotnik podejmowali ostatnią drużynę PV Volley Krapkowice. Spotkanie bez większej historii wygrywa Złotnik 3:0 ( do 19, 17, 19). MVP meczu został wybrany Kacper Kasprzycki.

Na koniec miał zostać rozegrany pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i SRC Team. Jednak ze względu na braki kadrowe zawodniczki z Krapkowic oddały mecz walkowerem i to SRC Team zgarnęły pierwsze punkty w sezonie.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda rewanżowa. Po czternastu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajęły Nowiny (29pkt), które po raz kolejny zagrają w wielki finale. Rzutem na taśmę na drugie miejsce awansował Enter (26pkt), który z takim samym dorobkiem punktowym co trzeci zespół Lunatyków (26pkt) wyprzedził ich lepszym bilansem setów, a dokładniej to Enter przegrał w całym sezonie jednego seta mniej niż Lunatycy. To pokazuje jak liga w obecnym sezonie była wyrównana i decydowały niuanse. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Progress Szkoła Językowa (20pkt), na piątej Złotnik (19pkt), a szóste miejsce przypadło drużynie Omerta-Northern (6pkt). Na ostatnim siódmym miejscu rozgrywki zakończył PV Volley Krapkowice. Przed nami pozostał już tylko turniej finałowy, w którym o mistrzostwo ligi zagrają Nowiny i Enter, w meczu o brąz zmierzą się Lunatycy z Progress, a o piąte miejsce powalczą Złotnik i Omerta.

Również w Lidze Kobiet zakończyła się runda rewanżowa. Po dziewięciu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajęła drużyna PV Volley Krapkowice Seniorki II (20pkt), która w finale zmierzy się z drugim w tabeli KRS TKKF Jastrząb (17pkt), który do liderek stracił trzy punkty. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki PV Volley Krapkowice Seniorki I (13pkt), które w meczu o brąz zagrają z czwartą drużyną sezonu SRC Team (3pkt).

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS to już turniej finałowy XXVII sezonu, który odbędzie się w sobotę tj. 20.04.2024 w hali sportowej OSiRu. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.