Lunatycy odwrócili losy meczu z Progress. Podsumowanie ósmej kolejki.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze ósmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich w ciekawie zapowiadającym się pojedynku zmierzył się wicelider rozgrywek ZOO-MAR Lunatycy oraz piąta drużyna ligi Progress Szkoła Językowa. W dwóch pierwszych setach scenariusz był bardzo podobny. Przez większą część czasu prowadzili Lunatycy, ale końcówki setów należały do Progressu, który wygrał odpowiednio 25:21 i 27:25 i prowadził w meczu już 2:0. W trzecim secie role się odwróciły i tym razem końcówka seta należała do Lunatyków, którzy wygrali 25:22 nadal pozostając w grze. W czwartej partii od początku do końca minimalną przewagę mieli Lunatycy, co pozwoliło im na wygranie seta 25:21 a tym samym doprowadzeniem do tie-breaka. W nim obie drużyny zmieniały się na prowadzeniu, ale po zmianie stron to Lunatycy odskoczyli na 12:7 co wystarczyło na wygranie tie-breaka 15:13 i całego meczu 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Tomasz Błaszczok.

W drugim spotkaniu lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmowały trzeci w tabeli Złotnik. Niżej notowany Złotnik zaskoczył rywala w pierwszym secie, którego wygrał 25:21. Jednak trzy kolejne partie zdominowały Nowiny (25:16, 25:14, 25:21) i to oni odnieśli zwycięstwo 3:1. MVP meczu został wybrany Tomasz Warda.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się zespoły z końca stawki czyli Omerta-Northern i PV Volley Krapkowice. Z tej rywalizacji zwycięski wyszedł bardziej doświadczony zespół Omerty, który pokonał rywala 3:1 (25:22, 26:24, 17:25, 25:18) Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Zbigniew Szendzielorz.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy SRC Team i PV Volley Krapkowice Seniorki I. Mecz bez większej historii, ponieważ to zawodniczki z Krapkowic zagrały niemal bezbłędnie rozbijając SRC Team 3:0 (do 12, 8, 13) Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Barbara Kala.

W Lidze Mężczyzn po ośmiu kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw pozostały Nowiny (20pkt), które o pięć punktów wyprzedzają drugich Lunatyków (15pkt). Trzeciąpozycję utrzymał Złotnik (11pkt), a czwarte miejsce Enter (10pkt), który w tej kolejce pauzował. Piąte miejsce zajmuje Progress (10pkt), szóstą jest Omerta (6pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za cztery tygodnie (11.02.2024). Hitem kolejki będzie pojedynek pomiędzy Złotnikiem i Enterem.