Rekordowy tie-break w meczu Entera z Nowinami. Lunatycy zameldowali się w finale.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze czternastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS. Była to również ostatnia kolejka rundy rewanżowej, a przed nami pozostał już tylko turniej finałowy.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich czwarty zespół tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował lidera rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group. W mecz lepiej weszli zawodnicy Entera, którzy szybko objęli wysokie prowadzenie 12:4. Nowiny z czasem odrabiały straty dzięki czemu doszło do emocjonującej końcówki, w której trzeba było grać na przewagi. Więcej szczęścia było po stronie Nowin, które wygrały seta 30:28 i objęły prowadzenie w meczu. Już pierwszy set pokazał, że to spotkanie może być bardzo zacięte. Również w drugiej odsłonie po dobrym początku Entera, to Nowiny w połowie seta przejęły inicjatywę i pewnie wygrały go 25:20 prowadząc już 2:0. W trzecim secie Enter dokonał kilku zmian w składzie co przyniosło spodziewany efekt. Od początku do końca na prowadzeniu był Enter, który wygrał seta 25:22 pozostając nadal w grze. Czwarty set był bardzo wyrównany, a każda przewaga była szybko niwelowana. Tym razem to Enter lepiej rozegrał końcówkę partii i to oni wygrali 25:22 doprowadzając do tie-breaka. W nim obie drużyny grały niemal punk za punkt. Po zmianie stron to Enter odskoczył na kilka punktów przewagi by chwilę później mieć piłki meczowe przy stanie 14:11. Jednak żadnej z nich nie wykorzystali i podobnie jak w pierwszym secie trzeba było grać na przewagi. Obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo, ale ostatecznie to Nowiny zwyciężyły rekordowym wynikiem piątego seta 26:24 i w cały meczu 3:2. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został wybrany Adam Kostka.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drugi i piąty zespół rozgrywek czyli ZOO-MAR Lunatycy i Omerta-Northern. Zdecydowanie lepsi okazali się wyżej notowani Lunatycy, którzy wygrywając 3:0 (do 11, 21, 22) zapewnili sobie grę w wielki finale. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Denis Psota.

O godzinie 10:30 trzecia drużyna tabeli Agrotim-Na Fali podejmował szóstą drużynę Progress Szkoła Językowa. Również w tej parze triumf odniósł wyżej notowany zespół Agrotimu, który pokonał rywala 3:1 (25:20, 23:25, 25:14, 25:13). MVP meczu został wybrany Maciej Lorenz.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać zmagania w Lidze Kobiet, gdzie w pojedynku na szczycie zmierzyły się liderki PV Volley Krapkowice Seniorki I z drugą drużyną tabeli KRS TKKF Jastrząb. Zawodniczki z Jastrzębia pomimo przegranej w drugiej partii odniosły pewne zwycięstwo wygrywając 3:1 (25:22, 17:25, 25:22, 25:21). Najlepszą siatkarką spotkania została Paulina Jajus. Tym samym był to przedsmak rywalizacji pomiędzy tymi zespołami przed wielkim finałem, który rozegrany zostanie już w sobotę.

W ramach czternastej kolejki o godzinie 12:00 rozegrano zaległe spotkanie pomiędzy SRC Team i PV Volley Krapkowice Juniorki. Przyjezdne wysoko wygrały pierwszego seta 25:13, jednak w kolejnych trzech partiach (do 16, 20, 22) to zawodniczki SRC Team okazały się lepsze pokonując rywalki 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Kaja Kosel. Tym samym SRC Team zakończył sezon zwycięstwem i został sklasyfikowany na piątym miejscu.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda rewanżowa. Po czternastu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajęły Nowiny (31pkt), które o sześć punktów wyprzedziły drugich Lunatyków (25pkt). Trzecie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym zajął Agrotim (25pkt), ale miał o jedno zwycięstwo mniej niż Lunatycy. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Enter (22pkt), na piątej Omerta (11pkt), a szóste miejsce przypadło drużynie Progress (10pkt). Na ostatnim siódmym miejscu  z dorobkiem 2 punktów rozgrywki zakończył Złotnik. Przed nami pozostał już tylko turniej finałowy, w którym o mistrzostwo ligi zagrają Nowiny i Lunatycy, w meczu o brąz zmierzą się Agrotim i Enter, a o piąte miejsce powalczą Omerta i Progress.

Również w Lidze Kobiet zakończyła się runda rewanżowa. Po ośmiu kolejkach pierwsze miejsce w tabeli zajęła drużyna KRS TKKF Jastrząb (19pkt), która w finale zmierzy się z drugim w tabeli PV Volley Krapkowice Seniorki I, które zdobyły taką samą ilość punktów, ale mają o jedno zwycięstwo mniej od rywalek. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki PV Volley Krapkowice Juniorki (10pkt), które w meczu o brąz zagrają z czwartą drużyną sezonu PV Volley Krapkowice Seniorki II (9pkt). Na piątej pozycji sezon zakończyły zawodniczki SRC Team z dorobkiem 2 punktów.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS to już turniej finałowy XXVI sezonu, który odbędzie się w sobotę tj. 22.04.2023 w Arena Rafako. Wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy.