Szybka kolejka w Rudniku, znamy pierwszych finalistów!

W ostatnią niedzielę w hali sportowej w Rudniku rozegrano mecze dwunastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich trzeci zespół tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag podejmował czwarty Progress Szkoła Językowa. Zdecydowanie lepszy tego dnia okazał się wyżej notowany Enter, który pokonał rywala 3:0 (do 14, 23, 19). MVP spotkania został wybrany Piotr Gonsior.

W drugim spotkaniu wicelider tabeli ZOO-MAR Lunatycy zmierzyli się z piątą drużyną Złotnik. Pewne zwycięstwo odnieśli Lunatycy, którzy pokonali Złotnika 3:0 (do 19, 16, 13). MVP meczu został wybrany Krystian Lipiec.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group podejmowały ostatni zespół rozgrywek PV Volley Krapkowice. Nowiny bez większych problemów pokonały rywala 3:0 (do 16, 18, 15). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Marek Kuder.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet w który po raz kolejny zmierzyły się zespoły ze szczytu tabeli czyli liderki PV Volley Krapkowice Seniorki II oraz drugi KRS TKKF Jastrząb. Ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Krapkowic, które rozbiły rywalki 3:0 (do 19, 12, 15). Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Colett Lis.

O godzinie 12:00 rozegrano jeszcze jedno spotkanie w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I oraz SRC Team, Zdecydowanie lepsze okazały się wyżej notowane zawodniczki z Krapkowic, które pokonały rywalki 3:0 (do 19, 21, 15). Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Julia Gregarek.

W Lidze Mężczyzn po dwunastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostały Nowiny (27pkt), które po raz kolejny zapewniły sobie udział w wielkim finale. Drugie miejsce ze stratą czterech punktów zajmują Lunatycy (23pkt), a trzeci jest Enter (22pkt) i to właśnie pomiędzy tymi zespołami rozegra się walka o drugie miejsce w finale. Czwartą pozycję zajmuje Progress (16pkt), piąty jest Złotnik (14pkt), szóstą Omerta (6pkt), która w tej kolejce pauzowała, a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

W Lidze Kobiet po ośmiu rozegranych rundach na prowadzeniu w tabeli umocniły się PV Volley Krapkowice Seniorki II (21pkt), które zapewniły sobie udział w wielkim finale. Drugie miejsce ze stratą siedmiu punktów zajmuje TKKF Jastrząb (14pkt), a trzecie są PV Volley Krapkowice Seniorki I (13pkt) i to pomiędzy tymi zespołami w bezpośrednim starciu rozstrzygnie się kto zagra w finale. Tabelę bez zdobyczy punktowej zamyka SRC Team. Do końca rozgrywek została do rozegrania jeszcze jedna runda.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS dopiero za trzy tygodnie (7.04.2024). Ciekawie zapowiadają się pojedynki Progress ze Złotnikiem oraz w Lidze Kobiet PV Volley Krapkowice Seniorki I z TKKF Jastrząb.