Tie-break w meczu Jastrzębianek z Krapkowicami, zwycięstwa faworytów w lidze mężczyzn.

W ostatnią niedzielę w hali sportowej OSIR-u rozegrano mecze siódmej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 odbyły się dwa spotkania. W pierwszym z nich w hicie kolejki zmierzyły się lider rozgrywek Nowiny.pl Katolik Group oraz trzecia drużyna tabeli Enter DeLaHair Instal-Mag. Nowiny koncertowo rozpoczęły spotkanie od wysokiej wygranej 25:16. Enter łatwo się nie poddał i w drugim secie to oni dyktowali warunki na boisku. Jednak Nowiny pomimo porażki w tym secie 20:25, pewnie wygrały dwie kolejne partie (25:15 i 25:20) odnosząc kolejne zwycięstwo w lidze tym razem 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Mateusz Rusek.

W drugim spotkaniu piąta drużyna tabeli Progress Szkoła Językowa zmierzyła się z szóstą Omertą-Northern. Progress odniósł pewne zwycięstwo nad rywalem 3:0 (do 18, 22, 19). MVP meczu został wybrany Karol Radzik.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich czwarty zespół tabeli Złotnik podejmował ostatni PV Volley Krapkowice. Złotnik, który rozgrywa jeden z lepszych sezonów w lidze nie dał żadnych szans rywalom pewnie wygrywając 3:0 (do 13, 20, 13). Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Wojciech Róż.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice Seniorki I. Od mocnego uderzenia rozpoczęły spotkanie zawodniczki z Jastrzębia, które szybko wygrały pierwszą partię 25:9. W drugim secie rewanż wzięły zawodniczki z Krapkowice, które wygrały go 25:19. Trzeci set był najbardziej zacięty, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce granej na przewagi, w której więcej szczęścia miały Jastrzębianki wygrywając 26:24. W czwartej odsłonie lepiej grały Seniorki, które pewnie wygrały ją 25:17 doprowadzając do tie-breaka. W nim od początku do końca warunki na boisku dyktował Jastrząb, który wygrał seta 15:10 i całe spotkanie 3:2. Najlepszą siatkarką zwycięskiej drużyny została wybrana Ilona Wasilczuk.

Po godzinie 12:00 został rozegrany zaległy pojedynek w Lidze Kobiet pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki II i SRC Team. Zdecydowanie lepsze tego dnia okazały się zawodniczki z Krapkowic, które pokonały rywalki 3:0 (do 19, 24, 16). MVP spotkania została Maja Woźniak.

W ramach siódmej kolejki w Krapkowicach rozegrano spotkanie pomiędzy PV Volley Krapkowice Seniorki I i PV Volley Krapkowice Seniorki II. Zwycięstwo odniósł pierwszy zespół Seniorek, który pokonał koleżanki 3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:23). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Amelia Mandziuk.

W Lidze Mężczyzn zakończyła się runda zasadnicza i na półmetku rozgrywek niepokonanym liderem są Nowiny (17pkt), które o cztery punkty wyprzedzają drugich Lunatyków (13pkt). Na trzecią pozycję awansował Złotnik (11pkt), a na czwarte miejsce spadł Enter (10pkt). Piąte miejsce zajmuje Progress (9pkt), szóstą jest Omerta (3pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Przed nami runda rewanżowa, która rozpocznie się już w najbliższą niedzielę (14.01.2024). Ciekawie zapowiadają się pojedynki pomiędzy Progress i Lunatykami oraz Złotnika z Nowinami.