TKKF Jastrząb zagra w finale kobiet, pięć setów w starciu Złotnika z Progress

W ostatnią niedzielę w hali sportowej w OSiRu rozegrano mecze trzynastej kolejki ZOO-MAR JP Telebim RLPS.

O godzinie 9:00 miały zostać rozegrane dwa spotkania. Miały bo w pierwszym z nich ze względu na braki kadrowe PV Volley Krapkowice oddały mecz walkowerem i to Enter DeLaHair Instal-Mag zgarnał trzy punkty bez gry.

W drugim spotkaniu czwarty w tabeli Progress Szkoła Językowa podejmowali piątą drużynę Złotnik. Pierwszego seta po zaciętym boju na przewagi wygrał Progress 28:26. W drugim zdecydowanie lepszy okazał się Złotnik, który triumfował 25:20. W trzeciej partii przewaga była po stronie Progressu, jednak w końcówce Złotnik zabrał się do odrabiania strat, ale na niewiele się to zdało, bo seta i tak wygrał Progress 25:23. W czwartej odsłonie od początku do końca to Złotnik prowadził, w efekcie wygrywając 25:20 doprowadzili oni do tiebreaka. Również w piątym secie Złotnik kontynuował swoją dobrą grę i ani na chwilę nie poczuł się zagrożony. Wygrana Złotnika 15:11 i 3:2 w całym meczu dała im jeszcze matematyczne szanse na grę o brązowy medal. MVP meczu został wybrany Marcin Ratajczak.

O godzinie 10:30 rozegrano kolejne dwa mecze. W pierwszym z nich wicelider rozgrywek ZOO-MAR Lunatycy podejmowały przedostatni zespół Omerta-Northern. Lunatycy bez większych problemów pokonały rywala 3:0 (do 15, 14, 15). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Tomasz Błaszczok.

W drugim spotkaniu rozegrano kolejny pojedynek w Lidze Kobiet, którego stawką był awans jeden z drużyn do wielkiego finału. Na przeciwko siebie stanęły KRS TKKF Jastrząb i PV Volley Krapkowice Seniorki I. Zdecydowanie lepsze tego dnia okazały się zawodniczki z Jastrzębia, które rozbiły rywalki 3:0 (do 14, 12, 20). Tym samym to TKKF Jastrząb po raz kolejny zagra w finale kobiecych rozgrywek. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Aleksandra Świstak.

W Lidze Mężczyzn po trzynastu kolejkach na prowadzeniu w tabeli pozostały Nowiny (27pkt), które w tej kolejce pauzowały. Drugie miejsce ze stratą jednego punktu zajmują Lunatycy (26pkt), a trzeci jest Enter (25pkt). Czwartą pozycję zajmuje Progress (17pkt), piąty jest Złotnik (16pkt), szóstą Omerta (6pkt), a tabelę bez zdobyczy punktowej zamykają Krapkowice.

Następna kolejka ZOO-MAR JP Telebim RLPS już w najbliższą niedzielę (14.04.2024). Hitem kolejki będzie pojedynek Entera z Nowinami.